Eria Jarensis (N-Phenethyl Dimethylamine)

Eria Jarensis (N-Phenethyl Dimethylamine)

Príspevokod užívateľa silný » 15.02.2020

Eria Jarensis je relatívne nová bylina objavujúca sa na trhu s doplnkami výživy. Výťažok z tejto rastliny je stimulant, ktorý si získal popularitu najmä vďaka jeho pozitívnym psychickým účinkom. Predstavuje legálnu a menej škodlivú alternatívou pre doplnky ako efedrín alebo DMAA.

N,N-Dimethylphenethylamine.svg.png
N,N-Dimethylphenethylamine.svg.png (6.26 KiB) 512 zobrazení

Eria Jarensis je neuromodulátor centrálneho nervového systému (CNS) a poskytuje niekoľko pozitívnych psychických účinkov najmä silné mentálne sústredenie, zlepšenie koncentrácie, zlepšenie nálady, zvýšená bdelosť a príval energie.

Využitie Eria Jarensis
Eria Jarensis je rastlina, ktorá obsahuje vysoké koncentrácie veľmi silných stimulačných alkaloidov. Extrakt je hlavným zdrojom N-fenyl-dimetylamínu, o ktorom sa preukázalo, že zvyšuje koncentráciu noradrenalínu v tele. Tento extrakt sa v posledných rokoch stal čoraz obľúbenejším a predávanejším, pretože má veľmi podobné účinky, ako legislatívou zakázané látky efedrín a DMAA. Výťažok z Eria Jarensis sa používa predovšetkým v predtrénignových simulantoch a spaľovačoch tukov.

Výťažok z Eria Jarensis poskytuje jeho užívateľom účinky zlepšujúce náladu a kognitívne funkcie. Je to priamo spôsobené jeho schopnosťou zvyšovať koncentrácie noradrenalínu a dokonca aj dopamínu v tele. Keď sa tieto hormóny v tele zvýšia, užívateľ nadobúda pocit bdelosti, sústredenia a zlepšenej pozornosti. Pri užití Eria Jarensis v dostatočne vysokých dávkach sa hovorí až o pocitoch eufórie.
Aj práve vďaka týmto účinkom sa Eria Jarensis tak často začal používať v doplnkoch určených na spaľovanie tukov a v prípravkoch určených do extrémnych diét. Každý, kto si už prešiel nejakou náročnejšou diétou vie, aký dopad má tvrdý tréning a obmedzený prísun kalórií na psychiku a náladu človeka. Eria Jarensis dokáže tieto stavy podráždenia, úzkosti a poklesu nálady potlačiť a okrem toho dokáže aj do značnej miery zvýšiť nabudenosť, koncentráciu, či zabezpečiť krátkodobý príval energie.

Zaujímavosťou je aj, že požitie výťažkov z Eria Jarensis dokáže do značnej miery zvýšiť fenetylamín, o ktorom sa preukázalo, že má taktiež vplyv na zvýšenie množstva dopamínu a noradrenalínu v tele.

Využitie Eria Jarensis v kombinácii s inými látkami
Využitie pozitívnych vlastností Eria Jarensis dosahuje svoj plný potenciál najmä v kombinácii s niektorými ďalšími látkami. Efektívne je kombinovať ju s látkami používajúcimi sa ako predtréningové stimulanty alebo spaľovače tukov, ako sú napríklad kofeín, DMHA, synefrín, hordenín a higenamín alebo s niektorými inými nootropickými zložkami, ako sú Alpha-GPC a Huperzine A.

Vedľajšie účinky Eria Jarensis
Výskumy zatiaľ nehovoria o žiadnych potvrdených vedľajších účinkoch. Užívatelia však uvádzajú v prípade požitia niektorých doplnkov, ktorých súčasťou bolo aj väčšie množstvo výťažkov z Eria Jarensis a najmä pri prekročení odporúčanej dávky takzvaný „Crash“ efekt. Vyskytli sa aj prípady zvýšeného krvného tlaku a tepovej frekvencie. Výťažky Eria Jarensis sa však v tele rýchlo rozkladajú, čo spôsobuje, že tieto vedľajšie účinky netrvajú dlho a je ťažké ich aj plnohodnotne zmerať.

Dávkovanie Eria Jarensis
Podľa doterajších výskumov presná odporúčaná dávka stanovená nebola. Odporúčanie je však neprekračovať 250 mg za deň. Väčšina výrobcov odporúča štandardnú jednorazovú dávku 125 až 175 mg pred tréningom.

Eria-Jarensis.jpg
Eria-Jarensis.jpg (41.99 KiB) 512 zobrazení


Referencie
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9160
https://fitnessinformant.com/ingredients/eria-jarensis/
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Príspevky: 6531
Dátum registrácie: 20.07.2015
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 121 krát
Bolo mu ďakované: 684 krát


Re: Eria Jarensis (N-Phenethyl Dimethylamine)

Príspevokod užívateľa rapsic » 15.02.2020

Mne by mohli tiez nieco poslat na okostovanie
Užívateľov profilový obrázok
rapsic
Príspevky: 4511
Dátum registrácie: 27.04.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 239 krát
Bolo mu ďakované: 576 krát

Re: Eria Jarensis (N-Phenethyl Dimethylamine)

Príspevokod užívateľa Vinnie » 15.02.2020

Aj mne kedze tu mam asi najvacsiu prax co sa tyka testovania roznych psychoktivnych substancii 😄😄
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Užívateľov profilový obrázok
Vinnie
Príspevky: 4741
Dátum registrácie: 22.09.2010
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 72 krát
Bolo mu ďakované: 486 krát


Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Lukas02 a 11 neregistrovaných