Návod na správny upload fotiek/obrázkov

Návod na správny upload fotiek/obrázkov

Príspevokod užívateľa mello13 » 10.09.2009

Upravil admin fora: vkladania obrazkov klasicky cez pridat odpoved, pripojit prilohu, nazov suboru: prehladavat, vyberies obrazok z PC, kliknes pridat subor a hotovo, maximalna velkost obrazku je 800*640.

Alebo jednoducho cez [img]cesta[/img]
Užívateľov profilový obrázok
mello13
Moderator
Príspevky: 5559
Dátum registrácie: 18.11.2007
Cash on hand: Locked
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:


Príspevokod užívateľa pepo88 » 16.06.2010

Doplním túto bibliu pózovaním ak smiem :P
Je to preložené do slovenčiny.(mnou :D)


1. Základný postoj spredu
Prevedenie: Ihneď potom, čo zaujmete svoje miesto na pódiu, porovnajte si postoj - špičky musia byť čo najviac od seba, päty naopak takmer pri sebe, ďalej Zatnite stehná, hlboko sa nadýchnite a "nahoďte ramená", lopatky tlačte čo najviac od seba, Zatnite ruky, chrbát, ramená aj prsné svaly a držte, hrudný kôš prodýchávejte, tým sa vám bude ukazovať reliéf brušných svalov. Dlane majte v päsť alebo skrátka so zatvorenými prstami, aby ste si nepredĺžili (a tým opticky nezužovali) ruke. Hoci je pekne namáhavé v tejto póze niekoľko desiatok sekúnd vydržať, snažte sa pôsobiť prirodzene a usmievať, nesmie to byť kŕčovité, žiadne zatnuté zuby. Ak pózu už nebudete môcť udržať, na okamih povoľte, nadýchnite sa a ihneď jej "nahoďte" znova.

2. Základný postoj zozadu

Prevedenie: Tu je opäť veľmi dôležitý postoj so špičkami čo najviac od seba a pätami pri sebe (z pohľadu zozadu vám to perfektne rozšíri stehna) a na rozdiel od minulej pózy tu musíte klásť obrovský dôraz na zatnuté lýtka, hamstring aj sedacie svaly. Trup je veľmi mierne zaklonený, hrudník čo najviac nadýchnutý (aj keď stojíte zozadu, tak vám to veľmi zvýrazní V-tvar trupu) a lopatky tlačíte maximálne od seba (pre čo najväčšie rozšírenie šírky chrbta), dlane opäť v päsť alebo so zatvorenými prstami z rovnakého dôvodu ako v predchádzajúcej póze.

3. Dvojitý biceps spredu

Prevedenie: Môžete si zvoliť pozíciu so špičkami od seba a pätami k sebe z predošlých póz, tak i s nakročením jednej nohy na stranu, kďe upozorníte na vaše perfektne vysekané stehná. V tomto prípade je na nenakročenú nohu prenesená väčšia časť telesnej váhy a na druhej ste na špičke a zatínáte ako stehenné, tak aj lýtkové svaly. Hrudník je opäť mohutne nadýchnuty a vaše lakte sú vyššie ako ramená a vytáčate ich akoby pred seba a nahor (to znamená, že päsť aj rameno sú v osi trupu, ale lakeť je o niečo pred nimi). Tým sa vám krásne vytiahne široký sval chrbtový a umocní V-tvar trupu. Paže v lakti zvierajú menej ako 90 º a dlane sú zatnuté v päsť.

4. Široký sval chrbtový spredu

Prevedenie: postavte sa znova pätami k sebe a špičkami od seba, Zatnite obidve stehná, mohutne sa nadýchnite, položte vaše zatnuté päste do miesta, kde vám končia rebrá, a ťahom lakťa dopredu pred os trupu - rameno - zápästie vytiahnite Vaše chrbtové svaly do čo najväčší šírky, tým sa vám zákonite kontrahujú ramená, paže, predlaktie, prsné svaly i šikmé brušné svaly. Lopatky sú maximálne od seba, čo to ide, brušnú stenu predýchávajte, ale snažte sa celú dobu zostať čo najviac nadýchnutý a mohutný, nesmiete sa "zbortit". Jednou nohou potom môžete nakročit dopredu, postaviť na špičku (tým sa vám pekne ukáže lýtko) a mohutne zatnúť.

5. Hrudník z boku

Prevedenie: Postavte sa bokom k rozhodcom tak, že nohu bližšie k rozhodcom pokrčíme a postavíte na špičku (tým sa vám vykreslí lýtko) a úplne pritlačíme k menej pokrčené zadnej nohe (týmto trikom vaše predné stehno a hamstring získa oveľa väčšiu šírku). váha je však na oboch nohách takmer rovnaká, hlavne z dôvodu zdôraznenia separácie hamstringu a stehna na prednej nohe. Zatnite zadok. Opäť aj tu hrudník mohutne nadýchnite, predné rameno tlačte dole a za seba, zatnite biceps a "Rozmáčkneme" ho o chrbtový sval (týmto trikom opäť urobíte väčšiu šírku ramena). Zadné rameno tlačíte smerom k rozhodcom a tým si natlačíme zadné prso dopredu a zdôrazníte na ňom ryhy. Celý trup je teda malinko vytočený, a kým sú vaše nohy obe v jednej osi kolmo k rozhodcom, vaše ramená tlačíte smerom ako by ste stáli spredu.

6. Dvojitý biceps zozadu

Prevedenie: Stojíte chrbtom k rozhodcom a jednou nohou zakročíte a postavíte ju na špičku (palcovú časť !!!), zatnite hamstring, lýtka i zadok. Dôležité je byť mierne rozkročený, približne na šírku vašich ramien a zadnú nohu opäť vytáčať špičkou von a pätou dovnútra (opäť kvôli šírke stehna). Trup je mierne zaklonený, vzpriamovače zatnuté, lopatky tlačíte čo najviac od seba a spolu s ťahom lakťov pred seba a hore tým vytiahnete chrbtové svaly do šírky. Lakeť sa opäť dostáva pred os trupu a naopak zápästie je aj vďaka zakloneniu najbližšie k rozhodcom. Ruky majú v lakti menej ako 90 º a lakte sú opäť vyššie ako ramená.

7. Široký sval chrbtový zozadu

Prevedenie: Nohy postavte úplne rovnako ako v predchádzajúcej póze - teda jednu nohu zakročiť, postaviť na špičku palca a vytočiť pätou dovnútra a špičkou von s oboma nohami približne na šírku ramien. Trup je tu zo všetkých póz najviac zaklonený, hrudník veľmi mohutne nadýchnutý (ako som vysvetľoval už minule, i z pohľadu zozadu Vám to veľmi podstatne rozšíri trup), päste zaseknuté opäť tesne pod rebrami a lopatky spolu s chrbtovými svaly ťahom lakťov dopredu roztiahnite do strán. Celý trup so zakročením nôh, z boku pripomína napnutý luk.

8. Triceps z boku

Prevedenie: Znovu sa postavte k rozhodcom bokom a zaujmite buď variant pozície s prednou nohou pokrčenou a zadnou zakročenou na špičke (na to musíte mať ale skutočne velikánská nohy) alebo zvoľte rovnaký variant ako pri póze hrudník z boku, ktorá je výhodnejšie vďaka lepšiemu zvýrazneniu separácie stehná, hamstringu a lýtka na prednej nohe na špičke a vďaka jej natlačeniu na zadnú nohu (pokrčením) opäť dosiahnete optického klamu väčšej šírky vašich nôh. Rovnako aj princíp vytočenia ramien je rovnaký - rameno bližšie k rozhodcom tlačíte nadol a za seba, druhé naopak dopredu a smerom k rozhodcom pre natlačenie a vypruhovánie zadného prsa. Bedra sú zase v jednej osi smerom k rozhodcom, ramená sú naopak vytočené akoby smerom do ich pozície pri pozícii spredu. Hrudník nadýchnite a prodýchávajte s dôrazom na kontrakcie šikmých brušných svalov. Paže sú opäť natlačené na chrbtový sval a tým opticky rozšírené.

9. Brucho-stehná

Prevedenie: Rovnako ako pri póze široký sval chrbtový spredu nakročte jednou nohou dopredu, postavte ju na špičku (tým sa zatne lýtko) a napnite mohutne stehno, potom si dajte ruky až za hlavu, zatnite brušné svaly a celý trup zakloňte smerom od rozhodcov (je to preto, že svetlá sú nad Vami a tienili by ste si hlavou a lakťami na brušné svaly). Lopatky sa opäť snažte tlačiť čo najviac od seba, aby vám tam vyliezol aj nejaký ten kúsok chrbtového svalstva.

10. Najsvalnatejšia póza / most muscular / gorila

Prevedenie 1. varianty: nakročte si najprv raz, nohu dopredu na špičku a Zatnite mohutne stehno, predkloňte trup a oblúkovým pohybom (ako pri rozpažování s jednoručkami) priblížte pomaly vaše zatnuté ruky až k sebe, vylezú vám pri tom krásne aj trapézy a všetok svalový reliéf na prsiach, ramenách aj pažiach. Prevedenie 2. varianty: Majte klasicku pozíciu zatnutých nôh so špičkami od seba a pätami k sebe, zaseknite jedno zápästie o druhe a silou prsných svalov dotlačte, vylezú Vám krásne svalové skupiny menované vyššie.

_____________________________________________________________
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
Užívateľov profilový obrázok
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Príspevky: 18843
Dátum registrácie: 05.01.2007
Cash on hand: Locked
Bydlisko: Považská Bystrica


Návrat na "Fotky užívateľov (pred a po: objemovka, rysovačka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní