Miro , pokus o nový progres na 87 KG

Miro , pokus o nový progres na 87 KG

Príspevokod užívateľa bassspencer » 01.08.2017

Zdravím vás všetkých vospolok . v skratke len tak priblížim , že keĎ soms fitkom začal mal som asi 22 alebo 23 rokov , 177 cm a 66 KG . nikdy by som nepovedal , že šparadlo jako ja niekedy môže so sebou spraviť (nejako som si vsugeroval že to nemám v genoch a tym všetko haslo ) . Ale skusil som sa nehať nahovoriť kamartmi a začalo ma to baviť videl som prvé progresi , zo začiatku to išlo ľahko . dnes mám 82 KG 177 cm a 27 rokov . cvičievam ľajdacky - niekedy som cvičil 2-3krát za tyždeň a niekedy som aj dv amesiace vo fitku nebol pozreť . športujem celkom dosť , malokedy sa snažim mať bezaktivny deň (korčule plavanie bycikel ) .
Zo začiatku som cvičieval aj nohy možno prvý polrok , nakoniec som to s nimi vzdal . Bol problém hlavne to že pravidelne mi to do fitka vychadzalo tak max 2-krát za tyždeň . najviac som videl potrebu nabrať na hornej polovici tela . Aby prsia a chrbat nemali teda dlhé pauzy medzi precvičeniami rozhodol som sa nohy vynechať a nechať im priestor v ostatných športoch (čo však nestači ) . po rokoch som si teda dnes uvedomil , že nohy sú veľká časť svalstva a že chcem dohnať čo som zanedbal a aj vďaka nim sa pohnuť z méty 80-82 kg telesnej hmotnosti vyššie . Skočil som si dnes teda do fitka a začal po rokoch cvičiť aj nohy a páčilo s ami to , nemohol som dávať moc vysoké váhy lebo som cítil ,že už sa bližia krče ale každým treningom sa to bude zlepšovať dúfam :) Mojim cieľom je do konca roka nabrať na 87 KG - Viem , že to bude makačka a bude treba poriadny zdroj látok tak som sa rozhodol porušiť moje návyky ,ktoré boli len o proteine ,klbovky a bielkovinovej strave " ak sa to tak da nazvať , ale bola to zmena oproti obdobiu pred fitness " .
Minuly tyždeň som odštartoval svoju cestu za progresom z jeden a pol ročného stagnovania na 80 KG . Prečital som nejaké članky , pozrel ejaké videa o doplnoch po internete .
Mojim veľkým problémom bývalo hlavne to , že v tyždni keĎ robievam do 15:30 , tak sa mi po robote moc cvičiť nechcelo (fyzicko nie ale chuť bola ) .minuly tyždeň som našiel teda riešenie v podobe stimulantov . Objednal som si kofeinové tablety a nejakú pumpu predtreningovu .
Chuť do cvičenia ostala a energia do cvičenia pribudla ,neviem ešte posudiť či aj výkonnosť . Vravím si to je ten krok čo som potreboval a keď pridem z roboty unaveny kopnem do seba niečo na energiu a idem cvičiť . Dnes po posilke som si bol kúpiť teda ešte aj kreatín monohydrat a hneĎ po treningu som ho aj okoštoval davkou spolu s glukozou .

Môj problém je teda že sa mi doma nakopili doplnky a jaksi teraz neviem presne rozložiť ich davkovanie a čas kopnutia . Nižšie je fotka doplnkou ,ktoré mám doma a s ktorými si idem za svojou novou métou . Viem napríklad že pumpu vapor x5 si dávať 30 minút pred treningom . dnes som ju skúsil a po 10 minútach od užitia som cítil také palenie alebo svrbenie až štipanie na ušiach a postupne aj prsia a nohy - to by mala byť teda dobrá správa ,udajne pumpa takto funguje a energie na trening som mal viac než obvikle . Asi ju budem striedať pred treningom s kofeinovými tabletami aby som si na kofein nezvykol ( nepijem nikdy kávu takže jedna 200 mg tableta ma dobre nakopla ,ale pumpa viac ) . ďalej vždy som užival protein " impact whey protein od my protein "len pol hodinu po treningu , občas aj v netreningovy deň - to by sa asi malo zmeniť po novom ,ale ako + na obrazku je aj novy protein ktorý som teraz otvoril lebo whey došiel , je to nejaky hovädzi koncentrát od scytecu ? ďalej klbovku arthro guard od biotechusa som už využival je tam posledna tableta - asi dám od klbovky pauzu aspoň mesiac teda ? Flexit klbovku som kupil minuly tyždeň a ešte je uzavreta . Glukoza - asi je potrebné si ju pridať do šejkera spolu s kreatinom či aj inokedy alebo ako ? posledný je kreatin monohydrat od extrifit - chcel by som ho uživať v miernych dávkach každý deň a dlhodobo , nie na etapy . Počul som od nejakého youtube nabuchanca , že to užíva dlhoročne v kuse a nemá s tým problém . ale kedy a akú dávku ? vadi ak sa kreatin užije súčasne s proteinom ? alebo skúste teda prosím poradiť v akom poradi ako často a v akom množstve zhruba uživať tieto doplnky .

Čo sa týka zraneni , mám ich už niekoľko za sebou . najčastejšie dostavam zrejme mikrozápaly do ľavého ramena . čo som si všimol je to zrejme najmä tým , že pri cvičení s jednoručkami na šikmej lavičke na tlaky si ich vyhadzujem sám a ťažšie váhy mi pri vyhadzovaní do pracovnej pozicie skratka niečo odfajčia v ramene . odcvičim si až do konca treningu ale s ťažkosťami a tak 3 dni ešte pociťujem bolesť aj pri bežnom dvihani ruky alebo v noci pri prehadzovaní v posteli . v posilke mi hneď po zraneni pomôže najmä ak sa zavesim na hrazdu a vysim-vtedy sa bolesť vytráca až pokým ruku nezaťažim .
ďalej mám problém s dolnou chrbticou už od detstva , keďže ma bolieva ak si dám pauzu dlšie od posilky tak ma zároveň nutí aby som cvičieval :D .

Vďaka vyššie spomýnaným zraneniam preto nebudem viac cvičiť tieto cviky aj keĎ by som rád , ale zdravie je mi prednejšie : Tlaky s jednoručkami na šikmej lavičke (rameno ) , Mrtví ťah (kríže) .
Možno aj Drepy ( ak mám naložené vyššie vahy ako 50 KG tak mi chrbat ohýba tak , že spodok chrbtice je taký zalomeny a chrbat nie je rovno aj keĎ sa snažím .
Možno aj EZ činka na biceps ( váhy do 30 KG mi problém nerobia, zdvihol by som pokojne aj viac ,ale pri 35 KG mi už tak pichne v dolenj časti chrbtice , a to sa nezahaňam celým telom ale snažim sa podľa zrkadla pekne držať telo a pohyb vykonávať len predlaktím .
Možno aj hyperextenzie ( myslím si že mi po tomto cviku neprirodzene naťahuje držanie tela ) .
Možno aj priťahy s veľkou činkou v predklone (tiež mi nad váhu 35 KG hrozi že ma pichne v chrbtici a viac už nakladať nemôžem , prípadne niekoľko dni sa ma ta bolesť drži .
Možno aj francuzske tlaky (bolievajú ma z nich lakte pri vystreti ruky ) .

STRAVA : bežny pracovny deň alebo aj treningovi vizera asi takto :
raňajky - kaiserka + 150 g kvalitnej šunky + cottagechess alebo nejaká konzerva sardiniek s kaiserkou .
obed - v robote varia : napr. si dávam Ryžu + kuracie prsia + omačka ,bez polievky najčastejšie , alebo nejaké jedlo skratka kde je maso .
poobede nejaká doboška
po robote : niečo čo je doma navarené s masom alebo si spravim rožok so šunkou , kopnem pumpu alebo kofein tabletu a idem cvičiť -v posilke vypijem liter vody počas cvičenia 1h 20 min .
po cvičeni : protein + zjem niečo na večeru najlepšie s masom a vajičkami na panvici .

to je asi tak všetko a ešte sa skúsim vyjadriť k treningu aký mi vyhovuje najviac + zaradím už aj nohy a vždy mám aj krátku 5 -10 min rozcvičku :
1. Nohy (drepy , leg press , predkopávanie a možnoaj zakopavanie a lýtka ) + ramena ( predpažovanie s jednoručkami , tlaky v sede nad hlavu , stroj na zadné ramena ) + brucho (napr. 3x zhyby na šikmej lavičkeso zavažim na hrudi , vystieranie nôh pred seba na "bradlach s oporou chrbta?" , vystieranie a krčenie nôh na hrane lavičky + nejaké cviky na bočné brušné svalstvo )
2. prsia ( benchpress s veľkou činkou , zhyby na bradlach , sťahovanie protismernych kladiek , Rozpažovanie s kladkou v stoji zospodu , kliky na dorazenie ) + biceps ( bicepsovy zdih s jednoručkami , bicepsovi zdvih s EZ tyčkou max 30 kg kôli zraneniam v krížoch , buď kladiváky alebo skotová lavica s jednoručkou ) + brucho a jeden cviky na predlaktia .
3. chrbát ( zhyby na hrazde , zhyby na pomocnej hrazde , sťahovanie kladky k hrudi , buď priťahy veľkej činky k hrudi nadhmatom alebo veslovanie , dorazenie sa na priťahoch zo zeme na kruhoch ) + triceps ( zhyby na bradlach , zhyby medzi dvoma lavičkami , sťahovanie kladky s oporou chrbta , dorazenie Kickback s jednorúčkou ) + Traperzy s EZ činkou alebo kotučmi pri tele a brucho

Nie som žiaden kulturista ani nemám v pláne nejako moc naberať , ale niečo by sa predsalen zišlo , veľa veciam asi v mojom "životopise" nepochopite , ale cvičim lebo ma to bavi aj napriek tomu , že mi zdravie nedovoli cvičiť dosť dôležitých cvikov a venovať sa tomu viac a lepšie .
Ani by som vás tu tymto moc neotravoval moc ale hodilo by s ami fakt nejako mi nahadzať do bežného života tie doplnky stravy ,aby som ich užival čo možno najviac efektívne . dik a kritiku znesiem prípadné rady ocením .
IMG_20160507_131955aaaa.jpg
7.5.2016
IMG_20160507_131955aaaa.jpg (76.19 KiB) 1576 zobrazení
IMG_20160507_132127aaa.jpg
7,5,2016
IMG_20160507_132127aaa.jpg (79.65 KiB) 1576 zobrazení
IMG_20160507_132153aaa.jpg
7,5,2016
IMG_20160507_132153aaa.jpg (78.13 KiB) 1576 zobrazení
IMG_20160507_132242aaaa.jpg
7,5,2016
IMG_20160507_132242aaaa.jpg (77.03 KiB) 1576 zobrazení
P5140218aaa.jpg
22,7,2017
P5140218aaa.jpg (59.21 KiB) 1576 zobrazení
P5140219aaaa.jpg
22,7,2017
P5140219aaaa.jpg (62.85 KiB) 1576 zobrazení
P5140221aaa.jpg
22,7,2017
P5140221aaa.jpg (61.92 KiB) 1576 zobrazení
P5140220aaa.jpg
22,7,2017
P5140220aaa.jpg (54.41 KiB) 1576 zobrazení
IMG_20170731_152837aaa.jpg
31,7,2017 aktuál ešte pred užitím pumpy a kreatinu
IMG_20170731_152837aaa.jpg (61.38 KiB) 1576 zobrazení
bassspencer
Dátum registrácie: 10.12.2013
Cash on hand: Locked

Re: Miro , pokus o nový progres na 87 KG

Príspevokod užívateľa bassspencer » 01.08.2017

zabudol som prihodiť tie moje suplementy :D
IMG_20170801_224640aaa.jpg
IMG_20170801_224640aaa.jpg (101.51 KiB) 1574 zobrazení
bassspencer

Príspevokod užívateľa John1003 » 02.08.2017

Často píšeš, že nejseš kulturista a bereš to jenom jako zábavu, ale problém je v tom, že pokud to nebudeš všechno držet aspoň na 80% ale na 50%, časem nebudou žádný výsledky a máš po koníčku.

1) Strava - bude u tebe jako u každého naprostej základ. Rozepsal si tady několik potravin, které konzumuješ, ale nejde tady ani o druh potravin, ale jejich množství. Protože se asi shodneme na tom, že i ten kdo vůbec necvičí bude vědět, že kuřecí maso s rýží bude lepší volba než hranolky a smažák. Takže si trošku projeď web/forum a mrkni jaké porce a čeho by si měl jíst a jak přibližně odhadnout celkovej denní příjem ve stravě. Netvrdím, že všechno musíš počít na kalorii přesně, ale vštípit si do hlavy takové základní porce jídel, protože často malý objem může znamenat rozdíl mezi objemem a stagnací nebo dietou a stagnací.

2) Cvičení - tady už se dostáváme do téma, které je strašně individuální. Pepa rád cvičí takhle a Honza zase takhle. Oba cvičí dobře, ale zároveň oba úplně jinak. Rozpis použitých cviků vidím jako v pořádku, spíš bych se zaměřil na ty problémy co si rozepsal. Nejprve bych se poradil s někým aspoň na základní technice, protože si popsal problém skoro u každého druhého cviku. Pokud ti nějaký cvik děla vyloženě bolesti, úplně ho vyřaď, je milion možností jak každý cvik nahradit něčím jiným. Např. si uvedl francouzký tlak, ten já taky vůbec nejezdím , je to největší blbost na oddělání loktů atd.. Pokud máš problém u cviků na biceps, zařaď supersérie. Např. jak si psal velká činka + jednoručky. Nebudeš tahat velké váhy a biceps dostane zabrat úplně stejně a možná i víc než při velké váze na jeden cvik. Pokud máš problém s váhou na dřep, zařaď ho až jako 2 nebo poslední cvik na nohy. Jednoduše odjeď těžkej legpress a potom lehčí dřepy. Na ty záda bych se s někým poradil, protože úrazy se zády bývají jedny z nejhorších a i já z nich mám stále respekt když je cvičím.

3) Suplementace - schválně píšu až na konec. Věc bez který by ses v téhle fázi klidně obešel. Protein je naprostej základ, ale jeho používání se neřeší tolik jako kdy, ale jak moc. Protože s tímhle doplňkem nahrazuješ příjem bílkovin, které si nedokázal nebo nedokážeš příjmout za danný den. Můžeš ho brát kdykoliv - ráno, mezi jídly, po tréningu, před spaním. Základní volba je po tréningu, ale nevím jestli zrovna beef je ta nejlepší volba, spíš hydro. (( Ale tady ti poradí někdo zkušenější, protože já beef nepoužívám, takže nevím na 100% )) Nakopávače a stimulanty - to je čistě tvoje osobní věc, někdo je nepoužívá vůbec, někdo každý tréning. Pokud ti to pomáhá tak ho klidně dávej, cca 20 - 30 min před tréningem. Účinek beta aleninu jak popisuješ to svrbění poměrně rychle vymizí, protože tělo si na podobný látky rychle zvyká. Creatin je v pohodě, dávej ho jednorázově 5g denně, ať máš tréning nebo ne. Opět je jedno kdy ho dáš, nejlépe asi před tréningem, ale zkontroluj si jestli ta tvoje pumpa už creatin neobsahuje, 90% pump ho v malé dávce obsahují, takže klidně po tréningu. Kloubní výživu klidně dávej, tím nic nezkazíš. ALE !!! úplně mě tam chyběj jakýkoliv vitamíny. Nemá cenu řešit jestli přidat do creatinu glukozu, když neužíváš ani žádný základní vitamíny, na to bych se určitě zaměřil.

Projížděl jsem si tvůj příspěvek poměrně letmo, ale tohle jsou body co mě nejvíc uvízli v hlavě.
Projeď si tady forum, protože na 99% věcí co tady uvádíš najdeš odpověď.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 58 krát

Príspevokod užívateľa Chaskar » 02.08.2017

co sa tyka toho proteinu,je to uplne jedno.samozrejme najlepsia volba je whey no ked niekto uziva hrachovy ci konopny a druhy mu povie ze je naprd tak sa myli.je to doplnok ktory ako si uz napisal vobec nieje potrebny,vsetko mas v strave ak ju mas na dobrej urovni.ja ho pouzivam no nieje to pravidlo a pouzivam zasadne syrovatkovy koncentrat (pretoze mi chuti,ak by mi chutil aj kaktusovy,uzivam ten)ktory ma najvyssiu vyuzitelnost aj ked pomalsiu vztrebatelnost ale toto by riesil iba amater-ako izolat no zase by sme skoncili pri tom-je to iba zasrany protein cize nezameriavat sa nan a nepozerat ako spasu sveta,ci ho mas ci nie-je to jedno.
Nikoho nenahovaram na uzivanie dopingu.moje vedomosti su cisto z vlastnych skusenosti bez akehokolvek tlaku na ostatnych.nezaoberam sa predajom AS,dakujem za porozumenie.neodpovedam na ziadne typy PM!
Užívateľov profilový obrázok
Chaskar
Dátum registrácie: 29.12.2016
Poďakoval: 262 krát
Bolo mu ďakované: 358 krát

Príspevokod užívateľa Tomasso88 » 02.08.2017

co sa tyka toho proteinu,je to uplne jedno.samozrejme najlepsia volba je whey no ked niekto uziva hrachovy ci konopny a druhy mu povie ze je naprd tak sa myli.je to doplnok ktory ako si uz napisal vobec nieje potrebny,vsetko mas v strave ak ju mas na dobrej urovni.ja ho pouzivam no nieje to pravidlo a pouzivam zasadne syrovatkovy koncentrat (pretoze mi chuti,ak by mi chutil aj kaktusovy,uzivam ten)ktory ma najvyssiu vyuzitelnost aj ked pomalsiu vztrebatelnost ale toto by riesil iba amater-ako izolat no zase by sme skoncili pri tom-je to iba zasrany protein cize nezameriavat sa nan a nepozerat ako spasu sveta,ci ho mas ci nie-je to jedno.
Souhlas s Chaskarem ohledně proteinu, je to jen doplněk a já osobně ho využívám jen v případě že mi v denním příjmu chybí nějaký ten gr bílkoviny, či v případě že nejsem schopný do sebe už v daný den naládovat porci masa (v případě že mám denní příjem bílkovin nad 2,5 gr na 1kg váhy při mé váze 100 kg se občas stane že nemůžu 5. porci masa vidět, pak ho tam teda mrsknu)
no a po tréninku ho to pošlu, ono jestli je to hydro či izolát apod. může být tobě prakticky jedno...
Mensphysique competitor, online coach, fitness trainer
Tomasso88
Dátum registrácie: 03.05.2017
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa bassspencer » 02.08.2017

diky moc chlapi a s tmy kreatinom už mi to je jasné aj proteinom , základ je strava a pravidelne cvičiť ďakujem a prípadné vysledky sem hodím neskôr tak tej glukozy sa vzdám teda zrejme ,len je to čudné že to na veľa stránkach odporučajú . čo sa týka tej stravy to je ťažko rozpysať skratka budem jesť najviac čo sa bude dať . keĎ je na obede v robote dajme tomu ryža s masom (prsník) , tak jem 3 kopčeky ryže + omačku + 120 g kuracich prs , čo asi nie je veľa ale nie je možnosť si priplatiť . ten hovädzi proťak douživam teda , potom prejdem znova na srvatku , dostal som ho darom od mami , rozpustnosť nie je až tak hrozná ale penivosť je ***** problém pena sadne úplne aj za hodinu . chuť katastrofa ale znesiem to , je to horke jak sviňa a to je vanilka.
bassspencer

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 02.08.2017

Čo máš s chrbtom? Máš nejakú diagnózu, či ťa " len bolí"? Podla mňa si len poskracovany a máš svalové disbalancie. Začni cvičiť všetko zaradom, ale dávaj si pozor na postoj, respektíve držanie tela. Výhovorky ze nemôžem cvičiť to a to, lebo ma to bolí sú stále len výhovorky. Hľadaj cestu ako sa to da cvičiť. Pozri, ja aam tiež problém s chrbtom ako väčšina ľudí . Mam lordozu, kyfozu, stensene platničky a uz 17 rokov zákaz cvičiť. Odkedy cvičím a posilňujem svaly celého tela, " bolí" ma to oveľa menej.
Nespoliehaj sa na doplnky ako na cestu k progresu, doplnky sú vo väčšine prípadov len mikropomocou, kde viac funguje placebo efekt.
Keď nebudeš mať v strave dostatok kalórií, primerany pomer živín a nebudeš vo fitku makať tak ako sa ma, tak ti žiadny hyper protein ani nič iné nepomôže k budovaniu hmoty.
Každý hľadá za tým niečo zázračné, ale fakt je to len o tréningu, jedení a oddychu. Koľko snahy do toho dáš, toľko sa ti toho vráti v podobe gainzu.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa bassspencer » 02.08.2017

Miro diky . Určite mám dlhodobo lordozu a kyfozu , posledné dva roky sa snažim chodiť a sediať viac vystrety a myslím že to cele pomáha . Vdetstve som mal určenu diagnozu skolioza chrbtice -neviem či sa ma to ešte týka . Ver mi že okrem mrtvého ťahu sa snažim tie cviky skúšať a experimentovať s technikou aj zaťažami . Ok beriem doplnky ako sekundarné palivo a primarné bude strava a čo najviac kalorii a cvičiť minimalne 3x za tyždeň . mrtvy ťah určite nezaradím už do cvičenia a tie jednoručky na šikmej už som vzdal tiež ostatné budem skúšať ďalej . onedlho už konečne budem "ak boh dá" bývať sám a ak ma to nezrujnuje finančne :D , tak by som si vlastnu stravu bol nutený pripravovať , takže by ma to viac abavilo aj by som musel a masko je hotove rýchlo ajednoducho sa pripravuje čo mi vyhovuje v kombinacii s vajičkami syrečkami a podobne + ryža . pozeram tu forum o jedalničkoch chalanov a snažim sa pojať čo z toho .
bassspencer

Príspevokod užívateľa John1003 » 02.08.2017

S tím jídlem je to samozřejmě těžký. Pokud si odkázanej na jídlo co ti uvařej v práci, tak ti stejně dřív nebo později nezbyde nic jinýho, než si ho připravovat sám. Protože to, že ti občas udělaj kuřecí s rýží pro tebe bude mít stejnej efekt, jako když si 80kg kilová holka udělá jednou za tři dny k večeři salát a bude si myslet, že zhubne. Takže pravidelně, vyváženě a konstantně.
John1003

Príspevokod užívateľa homar » 02.08.2017

jednoznačne, jedlo si treba nosiť do práce vlastné, lebo tam je jedine istota, že zjem čo potrebujem, a v množstve akom potrebujem, a ešte to vyjde aj lacnejšie niekedy
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa bassspencer » 03.08.2017

no s tým jedlom to nebude taká tagedia, keĎ budem bývať sám teraz by mi to zjedli doma :D navyše mi to príde troška blbe vyvarať si a nikoho neponuknuť ( obaja rodičia sú kuchari profesiou :D ) . neska som skúsil robiť kuracie prsia + ryža + taká jemná cibuľková omačka a celkom slušné neumrem teda od hladu . no bol som si neska dať chrbat + biceps + brucho neska a cely trening s ami stávalo že ma bolelo pri istých pohyboch to ľave rameno ( presnejšie od ramena ku krku) . niekedy stačilo pred zaťažou trocha pokrutiť krkom a ramenom čosi tam trocha pošramotilo a už sa dalo cvičiť . Problém bol len veslovanie na stroji , kde pri pohybe ramien do zadu celkom bolo citiť to rameno . ale rozchodi sa to nejako ak to do utorka neprejde pôjdem s tym asi k lekarovi . Pokusím sa zjesť aj jemny tvorh s niečim , pamätám keĎ som sa pár rokov snažil jesť tvaroh tak som trpel . mám rád tvaroh ale na slano s fliačkami :D
bassspencer

Príspevokod užívateľa Darty » 04.08.2017

1. preco cvicis Splitovy trening? pre.zaciatocnika a este k tomu naturala je Splitovy trening absolutne neefektivny, prekop treningy a zarad nejaky fullbody, chrbat - biceps - brucho - mrhanie casu v posilke vazne
2. vyhovorky na stravu ze ti ju niekto zje to je o com? necvic ked nemas poriesenu stravu, ta je totizto.l dolezitejsia ako trening, pre teba ako chalana co chce.robit progress musi byt strava alfa a omega, maso musis branit vlastnym telom pred kazdym votrelcom co ti z.neho bude chciet kusom zozrat, mysli na to
Nepiste mi SS s prosbami o rady, ja nie som manzelska poradna, rady hladajte priamo na fore v prislusnych temach. A ANO - neviem zohnat steroidy, nechcem od vas kupit steroidy, snad ste to podaktori pochopili :-)
Darty
Dátum registrácie: 27.11.2016
Poďakoval: 123 krát
Bolo mu ďakované: 427 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 04.08.2017

1. preco cvicis Splitovy trening? pre.zaciatocnika a este k tomu naturala je Splitovy trening absolutne neefektivny, prekop treningy a zarad nejaky fullbody, chrbat - biceps - brucho - mrhanie casu v posilke vazne
2. vyhovorky na stravu ze ti ju niekto zje to je o com? necvic ked nemas poriesenu stravu, ta je totizto.l dolezitejsia ako trening, pre teba ako chalana co chce.robit progress musi byt strava alfa a omega, maso musis branit vlastnym telom pred kazdym votrelcom co ti z.neho bude chciet kusom zozrat, mysli na to
Téměř od prvního kontaktu s činkou jsou začal split a nevidím v tom žádný problém a až vůbec, že by byl neefektivní. Tohle už bude spíš od každého jedince jinak. Někdo odtahá první 2 měsíce full a přejde na split, někdo vydrží u fullka déle a někdo začne rovnou splitem
John1003

Príspevokod užívateľa Chaskar » 04.08.2017

nikto netvrdi ze je neefektivny no brzdi ta!full body 3x weekly tym padom kolko krat precvicis partiu tyzdenne????a split-slovenskoceska debilita-pondelok:prsia a biceps
streda:chrbat a triceps
piatok:nohy a ramena
vacsina to ide takto.ano aj ja chodim splity niekedy ked telo potrebuje oddychnut od tazkych vah no velka trojka 3x weekly je na nezaplatenie,to robi hmotu!myslis ze po 40ke mam 125kg do 10%BF z pumpovania predlaktia?
Nikoho nenahovaram na uzivanie dopingu.moje vedomosti su cisto z vlastnych skusenosti bez akehokolvek tlaku na ostatnych.nezaoberam sa predajom AS,dakujem za porozumenie.neodpovedam na ziadne typy PM!
Chaskar
Dátum registrácie: 29.12.2016
Poďakoval: 262 krát
Bolo mu ďakované: 358 krát

Príspevokod užívateľa Darty » 04.08.2017

Téměř od prvního kontaktu s činkou jsou začal split a nevidím v tom žádný problém a až vůbec, že by byl neefektivní. Tohle už bude spíš od každého jedince jinak. Někdo odtahá první 2 měsíce full a přejde na split, někdo vydrží u fullka déle a někdo začne rovnou splitem
ako povies :-)
Nepiste mi SS s prosbami o rady, ja nie som manzelska poradna, rady hladajte priamo na fore v prislusnych temach. A ANO - neviem zohnat steroidy, nechcem od vas kupit steroidy, snad ste to podaktori pochopili :-)
Darty
Dátum registrácie: 27.11.2016
Poďakoval: 123 krát
Bolo mu ďakované: 427 krát

Návrat na "Fotky užívateľov (pred a po: objemovka, rysovačka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní