Dietní kůra - jídelníček?

Vstup od 18 rokov

Re: Dietní kůra - jídelníček?

Príspevokod užívateľa 028! » 13.01.2018

čo je to za ***** dávať v netréningový deň viac sachrov ?
Co ti na tom příjde jako ******? Doplníš ten den glykogen
ale sachre najviac potrebuješ primárne v okolí tréningu, teda niečo pred tréningom a zvyšok po tréningu kvôli transportu živín a regenerácii. nedáva žiadny zmysel ich vtedy priškrtiť a týmpádom znížiť efekt samotného tréningu a následne na ďalší deň doplnovať glykogén. to je ako keby si môhol jednu noc spať 8 hodín a druhú 4 a môhol by si vybrať že kedy pôjdeš cvičiť, tak logicky vtedy keď budeš mať 8 hodín spánku po tréningu a nie opačne.
Ano, to souhlasím, že nejdůležitější jsou sacharidy kolem tréninku, jak píšeš, ale já nepsal nic o tom, že je tam nemáš dávat nebo tak. Pokud jsi v dietě, tzv. že máš sacharidy přiškrcené, tak se ti ten glykogen prostě vyčerpává a je jedno, že dáváš sacharidy převážně před tréninkem a po něm - například veškeré co máš na ten den. A právě pak ten den volna slouží právě k tomu, že tímto způsobem (zvedneš sacharidy) ten glykogen zase načerpeš. Nehledě na to, že jednak po psychické stránce se budeš cítit líp, najíš se trochu víc (je toho jídla víc) a taky i trochu to tělo donutíš zase o něco málo v následujících dnech (kdy máš sacharidů zase míň) aby se zbavilo tuků a váha popojížděla dolů.
028!
Dátum registrácie: 28.03.2014
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 44 krát
Bolo mu ďakované: 7 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 13.01.2018

stále nechápem načo je dobré v deň off doplňovať glykogén a prečo ho nedoplniť pred a po tréningu.
nechápem ako by mi to malo psychicky pomôcť, že po tréningu hladujem a v deň off ležím hore pičou a žeriem.
a už vonkoncom nechápem ako doplnenie glykogénu v deň off donúti viacej spalovať nasledujúce dni.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Užívateľov profilový obrázok
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 77 krát

Príspevokod užívateľa 028! » 13.01.2018

Ok, tak ti uvedu teda příklad ano? Máš na den 50g sacharidů, podle tvého tvrzení si 50g sacharidů rozdělíš 25g před tréninkem a 25g po tréninku (příklad, klidně můžeš si dát celých 50g sacharidů po tréninku) a z toho teda vyplývá, že tímto způsobem si teda doplnil glykogen? Jenže takhle to není. Tím si dal jen živiny (energii) tělu, aby před tréninkem mělo na ten trénink "sílu" a po tréninku zase, aby mohlo přejít do fáze oprav. Pokud to takto pojedeš den za dnem, věř mi, že ta energie bude ubývat a ne jen ta, ale podepíše se ti to i na psychice apod. A právě proto je dobré ty netréninkové dny sacharidy navýšit. Já to takhle jezdil a vím, že to fungovalo. Samozřejmě je to můj názor a vím, že na mě toto funguje a vyhovuje mi to tak. K dosáhnutí cíle ale nevede jen jedna cesta, je jich spousta, jen člověk musí zjistit co na něj platí a co mu nejvíce sedí :)
028!

Príspevokod užívateľa silný » 13.01.2018

on ale skôr narážal imo na to, že ked uz tie sacharidy doplniť, prečo nie po tom treningu... ked uz ich chces cielavedome dakedy zdvihnut, ci uz doplniť glykogen alebo dat trochu oddych od nízkeho príjmu, prečo nie po TG, ked bude to využitie efektívnejšie ako v deň off? ved ked by si tam po treningu natrtkal 200g sacharidov gylkogen sa ti predsa doplni... + to bude lepšie aj pre svaly, ked tie živiny dostanu v obodbi po treningu ako keby si s nimi mal cakat na dalsi deň...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 30 krát
Bolo mu ďakované: 201 krát

Príspevokod užívateľa Darty » 13.01.2018

silny jaky odbornik na diety :-) to preto si stale taky maly, lebo si furt v diete :-P
Nepiste mi SS s prosbami o rady, ja nie som manzelska poradna, rady hladajte priamo na fore v prislusnych temach. A ANO - neviem zohnat steroidy, nechcem od vas kupit steroidy, snad ste to podaktori pochopili :-)
Darty
Dátum registrácie: 27.11.2016
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 93 krát

Príspevokod užívateľa silný » 13.01.2018

nie ze by si rad bol, ze sa mozes daco nove uzitocne dozvediet... este sa smiať ides, ved pockaj ked slnko vykukne a budes chciet ist s tym pupkom na kupalisko :D
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Príspevokod užívateľa Darty » 13.01.2018

:clap:
Nepiste mi SS s prosbami o rady, ja nie som manzelska poradna, rady hladajte priamo na fore v prislusnych temach. A ANO - neviem zohnat steroidy, nechcem od vas kupit steroidy, snad ste to podaktori pochopili :-)
Darty
Dátum registrácie: 27.11.2016
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 93 krát

Príspevokod užívateľa 028! » 14.01.2018

on ale skôr narážal imo na to, že ked uz tie sacharidy doplniť, prečo nie po tom treningu... ked uz ich chces cielavedome dakedy zdvihnut, ci uz doplniť glykogen alebo dat trochu oddych od nízkeho príjmu, prečo nie po TG, ked bude to využitie efektívnejšie ako v deň off? ved ked by si tam po treningu natrtkal 200g sacharidov gylkogen sa ti predsa doplni... + to bude lepšie aj pre svaly, ked tie živiny dostanu v obodbi po treningu ako keby si s nimi mal cakat na dalsi deň...
Jako teoreticky proč ne, že by člověk navýšil sacharidy v jednom tréninkovém dnu a tím taky i ten glykogen doplnil :) A klidně i kdyby si to rozdělil do celého dne, nemusel by všechny nebo většinu sacharidů dávat jen po tréninku, tak by se nic nestalo. Akorát mi přijde takové rozumnější se nebát a nechat si to klidně na ten den volna (odpočinku), kde stejně to tělo pracuje - regeneruje, buduje i ten den a ty sacharidy využije jak má.
028!

Príspevokod užívateľa Chaskar » 14.01.2018

to mas pravdu no nie je nutnost nejak navysivat sachre v danom dni...doplnit zaklad a fertig.kor v diete....zbytocne sa ti budu ukladat tam kde to potrebne nieje
Nikoho nenahovaram na uzivanie dopingu.moje vedomosti su cisto z vlastnych skusenosti bez akehokolvek tlaku na ostatnych.nezaoberam sa predajom AS,dakujem za porozumenie.neodpovedam na ziadne typy PM!
Chaskar
Dátum registrácie: 29.12.2016
Poďakoval: 119 krát
Bolo mu ďakované: 182 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 14.01.2018

Regenerácia prebieha permanentne, nie len cez deň voľna či v noci. V noci je akurát intenzívnejšia a kvalitnejšia.
Čo sa týka sacharidov. Základ je neísť pod 100 g denne u ťažších. Ak ich mám menej, tak si ich dám v okolí tréningu (svalový glykogén sa nevie zužitkovať na pochod celého tela ako napríklad pečeňový, ale len na fungovanie toho ktorého svalu v ktorom je uložený, čiže do neho by mal byť potom po tréningu aj spätne uložený - len na túto spätnú redistribúciu som nikde nenašiel nejakú štúdiu alebo fakty ) . Ak som neustále v kalorickom deficite, tak je jedno či si ich dám aj v deň voľna. Tam by sme ich museli prijať fakt veľa aby sme preplnili v diéte vyčerpané glykogénové rezervy.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 71 krát

Príspevokod užívateľa 028! » 14.01.2018

A když už jsme u toho, jaký máte názor na to snížení sacharidů ve dnech volna? Pokud se tedy nejedná o dietu. Například v tren. dnech 350-400s a netren. den 200-250s? Nebo jste spíše pro konstantní držení sacharidů na nějakém určitém množství, nehledě na to, jestli se jedná o tren. nebo netren. den? Dost lidí upřednostňuje i tuto variantu :)
028!

Príspevokod užívateľa Tattoo » 15.01.2018

Zeru, kdyz mam hlad. Konec.
Stale se ucim. V AAS jsem student, pockejte na radu zkusenejsich.
Tattoo
Dátum registrácie: 09.01.2017
Poďakoval: 11 krát
Bolo mu ďakované: 20 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa efraim » 15.01.2018

Zeru, kdyz mam hlad. Konec.
Tak, ale nejake medze musis mat. Keby som jedol iba podla hladu a len to, na co mam chut, tak som tenky picus s pivnym bruchom :-)

efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 8 krát
Bolo mu ďakované: 14 krát

Príspevokod užívateľa Tattoo » 15.01.2018

Ja zase, kdybych mel pocitat kazde jidlo vsechny nutricni hodnoty, nekolikrat denne, tak radeji skoncim s posilovanim :)
Stale se ucim. V AAS jsem student, pockejte na radu zkusenejsich.
Tattoo
Dátum registrácie: 09.01.2017
Poďakoval: 11 krát
Bolo mu ďakované: 20 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa silný » 15.01.2018

no tak na to sa veru vykašli, lebo potom by si už len fetoval... takto aspon aj sypeš :D
silný

Návrat na "Anabolické steroidy (všetko o steroidoch, bobulách, sypačkách)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: John1003 a 8 neregistrovaných