PCT - POST CYCLE THERAPY

Vstup od 18 rokov

Re: PCT - POST CYCLE THERAPY

Príspevokod užívateľa Dianabolik » 10.06.2019

Čaute borci,
Mam problém.
Už skoro rok mam vysadené, išiel som kúru skoro rok. Väčšinou 500mg tesťáku týždenne, skúšal som aj Tren atď. Potom prišiel úraz a vysadil som. Dal som 10x HMG, clomid a ostarin.
Po pár mesiacoch som začal pozorovať znížené libido, doktor ma odbil, že to je už aj vekom atď.
Posledné mesiace mam strašne málo semena, erekcia je ok ale semeno skoro žiadne.

Bol som na testoch a dopadli katastrofálne. Tesťák ako 13 ročne dievčatko. Co mam robiť? Napichat tam zas HMG alebo Tripto? Som zúfalý.

SHBG 14.66 nmol/l
LH 2.85 IU/l
FSH 2.77 IU/l
Prolaktin 5.39 ng/ml
Estradiol 116.8 pmol/l
Progesteron 3.31 nmol/l
Testosterón 6.71 nmol/l
Kortizol 341.3 nmol/l

Ďakujem všetkým.....
Dianabolik
Dátum registrácie: 26.01.2016
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa silný » 10.06.2019

A ten vek je ted aký? Akože možnosti sú, ako ten vlastný TST nejak trochu ešte posunúť ale otázka je na akú hranicu? 15nmol/l? Bude to dačo rieišť? Aj s tým libidom by sa dalo dačo robiť... otázka? Nieje jednoduchšie a lacnejšie tam poslať rovno TST?
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 113 krát
Bolo mu ďakované: 664 krát

29. Jedna vec je teraz taka, ze chceme s manželkou ešte jedno dieťa a ja nechcem zas ostať do konca života na TRT.... Ale takýto nízky tst som ešte nikdy v živote nemal a tak málo semena tak isto. Deprimuje ma to z chlapskeho hľadiska. Podľa mňa som dal dobrú PCT, neviem co sa mohlo posrat...
Dianabolik

Príspevokod užívateľa Fluoxy » 10.06.2019

Dôležité je tiež vedieť vek a aké hodnoty si mal pred cyklom, čiže pred tým, než si začal, aj to je dosť dôležité pre odpoveď.

HMG nie je PCT, ale produkt, ktorý obsahuje LH a FSH, logicky ak do seba dodávaš tieto látky, tvoje telo ich prestane produkovať, čiže rovnaký efekt ako keď si v cykle. Ty si mal aj nemal PCT, ak si užíval súčasne HMG a Clomid, tak je to také no, HMG bude voči LH a FSH supresívne a zase Clomid bude stimulovať, otázkou je, ktoré z koho :D Tiež ostarín tiež vie potlačiť tvorbu vlastného TST, neviem akou intenzitou, ale to spojenie HMG, Clomid a Ostarín nie je nič extra.

Kľudne by som na tvojom mieste spustil na novo PCT, ale v klasickom zložení, Tamox 20, k tomu naozaj nízke dávky Clomidu 25-50 mg a Exemestan na krátku dobu tiež v nízkych dávkach. PCT potiahni na dlhšie obdobie, vysadíš, počkaš 2 týždne, pôjde na krvné testy a uvidíš výsledok, tak počkaš a pôješ na krvné testy zase o mesiac, aby si si vedel porovnať hodnoty, budú určite klesať, a tak zase o mesiac aby si videl, čo sa deje.

Ak ale chceš znovu ísť neskôr do nejakého cyklus s roidmi, vykašli sa na to, lebo straviš veľa času niečim, čo budeš dávať dokopy pol roka a potom daš cyklus, tak je to uplne nezmyselné. V tom tiež veľa ľudí robí chybu, že vysadí, stresuje sa potom, rieši opakovane PCT, problém vyrieši a zase pôjde do cyklu, načo? Ak ideš z cyklu do cyklu, tak toto nebude dobrá cesta.
som rád, že si sa vrátil
Fluoxy
Dátum registrácie: 04.05.2019
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 41 krát

To je ta vec, že najbližšie chcem začať sypať až dáko po novom roku, aj z hľadiska pracovného vyťaženia momentálne atď. Hlavne by som chcel zvýšiť ten tesťák, zvýšiť libido a hlavne ten objem ejakulatu.

Dokonca sa mi zdá, že mám aj miernu atrfoiu. Nebolo by vhodné zacyklovat aj hcg alebo proviron?
Dianabolik

To je téma, na ktorú ti bude každý odpovedať so subjektívnym názorom. HCG sa do PCT nedáva, ten istý princíp ako pri HMG. HCG je analógom LH, čiže napodobňuje LH, zase automaticky odstavíš hypofýzu a tá nemá dôvod tvoriť vlastné LH. Otázka na teba, dieťa chceš riešiť teraz pred cyklom ešte? Alebo až neskôr?
som rád, že si sa vrátil
Fluoxy

No veci sa majú tak, po úraze som sa dával dokopy polroka, schudol som vyše 20kg. Dieťa budeme môcť skúšať až o cca rok, manželka má isté problémy a musí sa z toho dostať. Ja som mal taky plán, nakopnúť riadne ten svoj vlastný tst, potom za pár mesiacov tam pustiť nejakú ľahšiu 3 mesačnú kúru a potom sa udržiavať, až kým nepocneme to dieťa. Pretože som cvičil niekoľko rokov a stratil som úplne celú formu, kvôli úrazu.. Teraz ale neviem, aký by bol u mňa najlepší postup, chcel by som najmä nejako prinútiť tie semenníky viac pracovať a následne aj počas cyklu cyklovat HCG, aby mali nejaký podnet. Co by si poradil v tomto prípade? Ďakujem zatiaľ za cenné rady
Dianabolik

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 10.06.2019

Ridit se podle priorit.
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Bank: Locked
Poďakoval: 23 krát
Bolo mu ďakované: 234 krát

Ja si skôr myslím, že máš nižšie hladiny LH a FSH, čiže treba hypofýzu "poštekliť" a nie semenníky, tie podľa mňa robia čo môžu, ale vzľhadom na to, že dostávajú málo LH a FSH, tak preto je výsledok taký, aký je.

Môj názor je taký, že choď do cyklu, začni pekne postupne, cyklus si upravuj podľa potreby, zamostuj, a keď budeš chcieť riešiť dieťa, potom začneš riešiť podstatné veci. Mne to nedáva logiku dať dokopy reprodukčný systém, ktorý si hneď najbližším cyklom dodrbeš. Počkaj si ešte na rady ostatných, možno poradia lepšie.
som rád, že si sa vrátil
Fluoxy

A čím najlepšie zvýšim prirodzenú produkciu LH a FSH?
Dianabolik

So správnou PCT a to je ten začarovaný kruh o ktorom ti píšem celý čas, čo z toho, že to daš na chvíľu dokopy, ked o rok dva tri budeš to isté riešiť, pokiaľ dáš cyklus samozrejme. U teba je všetko v poriadku,aj keď nikdy nevieš, len si dal zlú PCT, čiže LH a FSH sa bude dvíhať postupne mesiac po mesiaci samé, aspoň malo by no. Ak to chceš urýchliť a neplánuješ tak skoro užívať AAS, tak choď do PCT.
som rád, že si sa vrátil
Fluoxy

A nemôže sa stať vec, že ak to nechám dlho na nízkej hranici, proste potom sa mi to už nepodarí nakopnúť? Keď píšeš, že podľa teba je ten tst umerny LH a FSH, nemôže mi nejaké tkanivo v tých semennikoch odumriet, pri tak nízkej hladine? Ze sa to už nedá dokopy...
Dianabolik

Pochop ale, to isté sa môžeš pýtať po ďalšom cykle, už počas cyklu môžeš uvažovať o tom, že čo ak tento cyklus spôsobí to, že budem mať problém po vysadení s obnovou reprodukčného systému. To, že teraz by si nasadil PCT, aj tak nie je skutočný obraz, bude vynútený látkami použitými v PCT. Preto musíš po PCT na testy a tak znovu a sledovať sa. A dáš to dokopy, budeš sa tešiť a potom pôjdeš do roidov? Aký ma toto vyznam? Ak sa raz rozhodneš užívať roidy, musíš ratať s tým, že je to na dlhšie a treba len udržiavať semenníky pri živote a to tak, že budeš dávať HCG počas cyklu. Čo ti samozrejme nikdy nedá zaruku, čo sa udeje s hypofýzou. Ale o platí pre všetkých, nie len pre teba. Stale si stojím za svojím, že teraz keďže si mal tu pct na prd, treba bud ísť rovno do cyklu, alebo chod to PCT ale je smiešne potom ísť další cyklus. Alebo rob to, čo robí mnoho ľudí, že v lete sype, na jeseň ma PCT, ktorú podcení, v zime depky, na jar fňuká, že poriadne nestojí, pribral 20 kg tuku a v lete zase sype a takto stále dookola.

Buď budeš na roidoch"nonstop" s rozumom, čiže cyklus a most alebo si zvolíš rekreačné sypanie, a po cykle dáš vždy poriadnu PCT a budeš pekných pár mesiacov off, nič medzi tým mi nedáva logiku.
som rád, že si sa vrátil
Fluoxy

Príspevokod užívateľa Darty » 10.06.2019

ja mam kamosa co ma 40 rokov, sypal 3 roky v kuse krizom krazom vsetko mozne, jebal uplne na nejake hcg, nedal ani raz a vysadil bez Pct lebo bol hospitalizovany a normalne funguje uz druhy mesiac
Nepiste mi SS s prosbami o rady, ja nie som manzelska poradna, rady hladajte priamo na fore v prislusnych temach. A ANO - neviem zohnat steroidy, nechcem od vas kupit steroidy, snad ste to podaktori pochopili :-)
Darty
Dátum registrácie: 27.11.2016
Poďakoval: 126 krát
Bolo mu ďakované: 441 krát

Keď dám cyklus a zacyklim HCG, zlepší sa produkcia semennikov, aj keď budem na externom tst? Ci to bude stále to, čo aj teraz?
Dianabolik

Návrat na "Anabolické steroidy (všetko o steroidoch, bobulách, sypačkách)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných