PCT - POST CYCLE THERAPY

Vstup od 18 rokov

PCT - POST CYCLE THERAPY

Príspevokod užívateľa ebo » 01.12.2015

Malé zhrnutie základov o PCT (pre začiatočníkov) by Miroslav.Kavcak

Primárnou úlohou PCT je znovuobnovenie tvorby TST. Pred samotnou PCT je potrebné sa na ňu pripraviť. Príprava spočíva v regulovaní hladiny estrogénu či prolaktínu (ak je v kúre napríklad TREN alebo NANDROLON ) počas kúry a v zaradzovaní HCG (počas kúry), aby nedošlo k atrofií semenníkov a aby tak boli stopercentne pripravené na následnú PCT ( Posledná dávka HCG sa doberá spravidla 10-14 dní pred začiatkom PCT. ). Na reguláciu estrogénu sa v kúre používa EXEMESTANE/ANASTROZOL. Exemestane je narozdiel od Anastrozolu tzv. suicide inhibitor, čo znamená že priamo zabíja enzým aromatáza a nie len blokuje jej účinok. Enzým aromatáza sa podieľa na konverzií testosterénu na extrogén. Estrogén je hormón, ktorý ovplyvňuje nespočetné množstvo funkcií tela. Zvýšená, či priveľmi znížená hladina vedie k rôznym "poruchám" akú so gynekomastia, strata libida, impotencia, zvýšená vodná retencia, zmeny nálady atd. Preto je potrebné ho udržiavať na určitej hladine. Nedá mi nedodať, že antiestrogénne účinky vykazujú aj vyššie dávky zinku (100 mg/ deň ). Na reguláciu prolaktínu sa používa cabergolin.

Anastrozol
- Half Life: 50 hodín
- Odporúčaná dávka: 0,25 mg každý druhý deň. (pre základný cyklus testosterónu s koncentráciou 500 mg/W)
- Časté vedľajšie účinky: návaly horúčavy, nepohodlie v kĺbe, ťažkosti s žalúdkom, hnačka, zvýšené hladiny cholesterolu.

Exemestane
- Half Life: 27 hodín
- Odporúčaná dávka: 25 mg každý deň
- Časté vedľajšie účinky: návaly horúčavy, únava, nespavosť, bolesť hlavy, depresia, zvýšený bilirubín, zvýšené pečeňové enzýmy, alopécia, bolesť chrbta, bolesť na hrudníku, zápcha, lymfopénia.

Cabergolín (Dostinex)
- polčas života: 65 hodín
- Odporúčaná dávka: 0,25 mg každý tretí deň. Ak sa po 4 dávkach cítite dobre, zvyšujte na 0,5 mg každý tretí deň.

Ideálnym riešením ako začať PCT je ísť na krvné testy a dať si otestovať hladiny hormónov (TST, E2, PROG, PRL,SHBG, LH, FSH ), aby na základe výsledkov boli zvolené optimálne dávky tých ktorých látok. Čím dlhšia bola kúra, tým dlhšia musí byť PCT. Po 16 W kúre je 3 týždňová PCT fakt krátka.

Príklad jednej z mnohých možných PCT :

Exemestan -/25 mg/12,5 mg/12,5 mg E2D / (podľa potreby ťahať aj dlhšie)
- zvyšuje endogénnu produkciu TST, znižuje SHBG, mierne stimuluje LH/FSH

Clomid - /100mg /75 mg /50 mg /50 mg /25 mg (podľa potreby ťahať aj dlhšie)
- zvyšuje endogénnu produkciu TST, stimulácia LH/FSH

Tamoxifén 0/0/10 mg/5 mg
- zvyšuje endogénnu produkciu TST,

Salbutamol - počas celej PCT
- antikatabolická látka

Skratky :
AI - Aromatase Inhibitor
AE - Antiestrogen
SERMS - Selective estrogen receptor modulators ( ich účinok je rôzny v rôznych tkanivách, čím sa poskytuje možnosť selektívne inhibovať alebo stimulovať estrogénnny účinok v rôznych tkanivách )

SERMS :
- tamoxifen
- clomid
- raloxifen
Naposledy upravil/-a miroslav.kavcak v 24.03.2018, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: moderátorský edit
ebo
Dátum registrácie: 29.01.2013
Cash on hand: Locked

Re: Do...a Pct?

Príspevokod užívateľa tomz » 01.12.2015

Myslím ze tamox ti je aj zbytočný pri takej kure a tiež proviron,namiesto tých by som tam dal exemestan +clomid možno hcg a nejaký tribulusik ..
tomz
Dátum registrácie: 16.11.2015

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 01.12.2015

samotna pct je uz "nepodstatná" ako dobra priprava na nu, vyklesanie latok, zvolit spravne latky na ukoncenie, ODPICHAT VELA HCG !!!! teraz uz je neskoro ak si v pct a všetko stracaš ..daj exemestan a dufaj ze niečo zostane nabuduce si to daj zostravit niekomu kto sa vyzna
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa ebo » 02.12.2015

Hcg som mal, ale pregnyl 5000iu (3x) ine z lekarne neviem zohnat,teda neviem o inom
Proviron chapem ako na uvolnenie receptorov, co sa mi do dalsej kury hodi.
Napr ze tamox sa mi nehodi prvy krat citam a neviem teraz preco ?

Toto pct som zvolil lebo som ho videl na kazdom odporucani tu na fore do pct, tak som to bral ako taky zaklad, ak tomu tak nie je, viete mi k tomu hodit trosku pokec nech viem preco?
ebo

Príspevokod užívateľa fafrnok » 02.12.2015

je to aj o genetike, niekomu stačí málo a nakopne endotesťák, niekto aj pri dobrej PCT má problém, na tvojom mieste by som šiel podstatne kratšie cykly
fafrnok
Dátum registrácie: 03.07.2015

Príspevokod užívateľa ebo » 16.12.2015

Ale z kratkych cyklov zase vela nevytazim :(

No uz to budu 2 mesiace po, 2 tyzdne po pct a po pravde, prezivam neskutocne tryznenie.
Sice som ani nemohol cvicit, aktualne zacinam opat, ale moje treningy stoja doslova za hovno. V podstate snazim sa donutit nieco cvicit, ale ja proste absolutne nevladzem. Pocas treningu sa mi zacne neskutocne zyvat a zacne sa mi az zatmievat.
Ja nevladzem absolutne ani v beznom zivote, budim sa s kruhmi pod ocami aj po 10-12h spanku totalne rozbity. Chodim do roboty a nevladzem sa prebudit, blizi sa podvecer a ja chcem spat. Uz neviem co je so mnou. Normalne ma to nuti skocit do dalsej kury aj ked viem, ze to nie je raciolne riesenie. Ale proste neviem sa vyspat, neviem nic odtrenovat, nic zo zivota uz nemam. Som ako stroskotanec..uz len willson mi chyba.

Chapem, ze po kure je to normalne, ale toto su skutocne extremy a nechce sa mk verit, ze toto iste prezivaju ostatni, udrzia na sebe hmotu a funguju dalej bez problemov

Co to sakra je?

Ludia prosim, povedzte mi ako riesite taketo stavy?
ebo

Príspevokod užívateľa Bakalář » 16.12.2015

Ja som mal 3 mesačnu kúru ... dal som pct bez hcg a pregnylu proste bez pichačiek iba tabletky clomid, exemestan, tribulus kludne aj 7 tabletiek za den, komplex vitamínov a minerálov, klbovku z lekárne

PCT mi prebehla bez vážnejších následkov. V podstate som cítil ako sa mi to vracia to "staré". PCT som mal 21 dní to som zvládol. ale po pct som spadol možno 3-4 kilá čo je podla mna norma, kedže som nabral asi takých 15 bez srandy :). No po pct prišli depky stavy bolo to čudné psychycké stavy by som to nazval trvalo to asi týždeň potom to prešlo :) Môj názor je že tvoja kúra bola príliš dlhá 4 mesačná kúra??? nevedel si skončiť po dvoch alebo MAXX!!!!! troch mesiacoch? treba si davať pozor ked je čas končiť tak skončiť nie predĺžiť

Momentálne som v kúre a to TST E + boldenone zo začiatku asi 4t metan. Veci su od AP a BP.
TST E week : 500mg
Boldenone week: 500mg

kúra bude trvať 8-9 týždňov

zo začiatku som daval iba po 250 mg nechcel som nabehnuť a spuchnuť ako prasa upravil som stravu snažim sa ísť skôr do kvality ako do objemu a vody :)

Vedel by mi niekto poradiť PCT ????
Bakalář
Dátum registrácie: 14.04.2015

Príspevokod užívateľa edgarius » 16.12.2015

kazdy reaguje v PCT inac... 4mesiace nie je dha kura, na tie veci, co si siel je to tak akurat... co poradit?
- najlepsie je ist na testy, ako vyzera tvoj "hormonalny" obraz, daj si urobit TST, E2, PRL, LH, FSH, SHBG, PRG... mozno budes mat "len" zvyseny prolaktin = libido v prdeli, erekcia ziadna - a tie latky, co mas v PCT ti nepomozu
- tak isto, nejdes ziadne latky na znizenie estrogenov (IA), takze hladina (ktora bola po kure zrejme dost vysoka) klesa pozvolna a momentalne ta viac ako TST ovplyvnuje E2
- skus dat 3-4 strely HMG (merional, menopur, humegon), clomid pokracuj, tamox vyhod a zarad tam nejaky IA (anastrozol, exemestan)
- ale ako som pisal, najprv testy, potom spekuluj s chemiou
- HCG Pregnyl je uplne v pohode (ak je original z lekarne), lepsie asi uz nezozenies... rovnako 3x 5000IU je OK, tam si chybu neurobil
----------
Lidé! Ještěri z těmných světů vám chtějí dát čipy do těla a zotročit vás jako úbohé loutky!!!
Užívateľov profilový obrázok
edgarius
Dátum registrácie: 11.02.2008
Poďakoval: 48 krát
Bolo mu ďakované: 140 krát

Príspevokod užívateľa edgarius » 16.12.2015

Ja som mal 3 mesačnu kúru ... dal som pct bez hcg a pregnylu proste bez pichačiek iba tabletky clomid, exemestan, tribulus kludne aj 7 tabletiek za den, komplex vitamínov a minerálov, klbovku z lekárne

PCT mi prebehla bez vážnejších následkov. V podstate som cítil ako sa mi to vracia to "staré". PCT som mal 21 dní to som zvládol. ale po pct som spadol možno 3-4 kilá čo je podla mna norma, kedže som nabral asi takých 15 bez srandy :). No po pct prišli depky stavy bolo to čudné psychycké stavy by som to nazval trvalo to asi týždeň potom to prešlo :) Môj názor je že tvoja kúra bola príliš dlhá 4 mesačná kúra??? nevedel si skončiť po dvoch alebo MAXX!!!!! troch mesiacoch? treba si davať pozor ked je čas končiť tak skončiť nie predĺžiť

Momentálne som v kúre a to TST E + boldenone zo začiatku asi 4t metan. Veci su od AP a BP.
TST E week : 500mg
Boldenone week: 500mg

kúra bude trvať 8-9 týždňov

zo začiatku som daval iba po 250 mg nechcel som nabehnuť a spuchnuť ako prasa upravil som stravu snažim sa ísť skôr do kvality ako do objemu a vody :)

Vedel by mi niekto poradiť PCT ????
8 tyzdnov na bold/tst e je dost malo, akurat ti to zacne v 5.-6. tyzdni poriadne slapat a ty to hned stopnes a nasledne telo sokujes PCT... potiahni to aspon na 12-13 tyzdnov (s tym ze bold skoncis skor ako TST)... PCT tam staci "klasika" aku si pisal, pripadne daj 3-4 strely HMG (+ HCG v kure)
----------
Lidé! Ještěri z těmných světů vám chtějí dát čipy do těla a zotročit vás jako úbohé loutky!!!
edgarius

Príspevokod užívateľa Bakalář » 17.12.2015

a toho HCG mam brať od kedy v kúre a dokedy ťahať? a stačí mi jedno balenie kde je jedna ampulka s 5000IU? a rozdeliť to? a na kolko krát to rozdeliť?
Bakalář
Dátum registrácie: 14.04.2015

Príspevokod užívateľa ebo » 18.12.2015

kazdy reaguje v PCT inac... 4mesiace nie je dha kura, na tie veci, co si siel je to tak akurat... co poradit?
- najlepsie je ist na testy, ako vyzera tvoj "hormonalny" obraz, daj si urobit TST, E2, PRL, LH, FSH, SHBG, PRG... mozno budes mat "len" zvyseny prolaktin = libido v prdeli, erekcia ziadna - a tie latky, co mas v PCT ti nepomozu
- tak isto, nejdes ziadne latky na znizenie estrogenov (IA), takze hladina (ktora bola po kure zrejme dost vysoka) klesa pozvolna a momentalne ta viac ako TST ovplyvnuje E2
- skus dat 3-4 strely HMG (merional, menopur, humegon), clomid pokracuj, tamox vyhod a zarad tam nejaky IA (anastrozol, exemestan)
- ale ako som pisal, najprv testy, potom spekuluj s chemiou
- HCG Pregnyl je uplne v pohode (ak je original z lekarne), lepsie asi uz nezozenies... rovnako 3x 5000IU je OK, tam si chybu neurobil
Diky, len neviem ako mi tie vysledky pomozu, kedze taky "chemik" nie som
Akurat, ze neviem ci si si vsimol, ze uz som po pct, uz su to nejake 2 tyzdne po, takze neviem ci si myslel, ze mam opat nadvezovat na pct alebo si myslel, ze som ju este neukoncil

Bakalar - presne taku kuru mam v plane ist teraz, test e alebo sustanon a boldenon, ale presne ako poznamenal prepdmnou, vsade pisu, ze boldenon sa taha na dlhsie,
moj plan bol na 12 tyzdnov
ebo

Príspevokod užívateľa edgarius » 18.12.2015

testy "funkcnosti" PCT sa robia az 3-4tyzdne po jej ukonceni... pri hodnotach budes mat aj referencne hodnoty, takze aj sam zistis, ci si "mimo" rozsahu... ak by boli niektore hodnoty zle, treba zacat dalsiu PCT a pokusit sa to napravit... ale ked chces ist dalsiu kuru, tak to vlastne nema zmysel :mrgreen:
----------
edgarius

Príspevokod užívateľa vinchenzogt » 25.01.2016

Zdravim, ked uzivate anastrozol v kure tak ttie tablety rozstvrtujete nozikom? Jedna tbl ma tusim 1mg
vinchenzogt

PCT

Príspevokod užívateľa Majk » 04.05.2017

Zdarec, poradí někdo jake PCT? Momentálně dávám 3ml sustaku, 3ml trenbolone mix týdně a 60mg methanu denně. Příští týden davam poslední tren, další týden 2ml sustak a poslední tyden 1ml sustak, methan taky vyklesavam. Budu mít HCG, mam doma nejaky tamox a proviron. Jak to poskládat a po jaké době po posledním sustaku začít? Díky
25yo
BW 98 Kg
Raw:
SQ 270 Kg
BP 160 Kg
DL 260 Kg
Majk
Dátum registrácie: 04.05.2017
Poďakoval: 1 krát

Re: PCT

Príspevokod užívateľa Darty » 04.05.2017

to mas dost malo
Nepiste mi SS s prosbami o rady, ja nie som manzelska poradna, rady hladajte priamo na fore v prislusnych temach. A ANO - neviem zohnat steroidy, nechcem od vas kupit steroidy, snad ste to podaktori pochopili :-)
Darty
Dátum registrácie: 27.11.2016
Poďakoval: 121 krát
Bolo mu ďakované: 426 krát

Návrat na "Anabolické steroidy (všetko o steroidoch, bobulách, sypačkách)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Lukas02, wtfko1994 a 23 neregistrovaných