Sibutramín

Vstup od 18 rokov

Sibutramín

Príspevokod užívateľa Angel10 » 17.04.2017

Sibutramín hydrochlorid monohydrát
(Profile of Angel 2017)Obchodné názvy = Reductil, Sibutrex, Meridia, Siredia

Biologická dostupnosť = pomerne dosť vysoká 77 %

Half-life = má dvojitý, pretože v tele sa metabolizuje na 2 aktívne amíny, jeden z nich má half-life 14 hodín a druhý 16 hodín.

Terapeutické dávkovanie = počiatočná dávka 10 mg, ktorá sa po 4 týždňoch zvyšuje 5 mg, čiže na 15 mg a po ďalších 4 týždňoch alebo aj neskôr je možné dávku znovu zvýšiť. Nezvykol sa predpisovať na dlhšie obdobie ako 3 mesiace.

Zneužívané dávkovanie = 10 až 40 mg denne

Dĺžka zneužívania = najčastejšie od 2 do 6 týždňov,


-Je to liek vyvinutý v roku 1988 v Anglicku, ktorý sa oficiálne používal a bol predpisovaný do roku 2010 s cieľom liečby exogénnej obezity a to tak, že potláčal chuť do jedla. Bol ale stiahnutý z medicínskeho prostredia, pretože bol v mnohých prípadoch spojený s kardiovaskulárnymi príhodami či mozgovou mŕtvicou v určitých krajinách, ale vysvetlíme si to presnejšie v nežiaducich účinkoch. Podotknem ale, že v medicíne sa tento liek predpisoval pacientom na niekoľko mesiacov (bežne aj po dobu 6 až 12 mesiacov) a cyklus sa opakoval niekoľko krát za sebou, väčšina týchto ľudí bola skutočne obéznych, ktorí už trpeli rôznymi kardiovaskulárnymi chorobami a práve u tých boli zaznamenané spomínané mozgové príhody či infarkt, a aj to nie u všetkých samozrejme, ale u cca každého desiateho pacienta. Tento liek je tak často využívaný u súťažných kulturistov, že by ste sa čudovali, len sa o tom málo hovorí.

-Len pre zaujímavosť, v USA bol tento liek nájdený v rôznych druhoch čajoch na chudnutie. V rôznych doplnkoch, nápojoch. Čo ale mňa najviac dostalo, bol záznam z kontroly, ktorá objavila Sibutramín v jedlách pripravovaných v Čínskej reštaurácii :DDD Škoda, že ho nedávajú do McDonaldu :DDD, dobre, stačilo srandy, prejdime k vážnejším veciam.

-Sibutramín je inhibítorom spätného vychytávania monoamínov (MRI), presnejšie znižuje spätné vychytávanie:
• Norepinefrínu o 73 %
• Serotonínu o 54 %
• Dopamínu o 16 %

-Čo to znamená? Ľudsky povedané, zvyšuje hladiny týchto látok v synaptických štrbinách a tým pomáha zvyšovať pocit sýtosti. Zároveň dokáže stimulovať aj metabolizmus skrz vplyv na adrenergný systém a to po dobu cca 6 hodín, tento efekt je sprevádzaný zvýšenou telesnou teplotou o 0,5 až 1°C.

-Liek si veľmi rýchlo našiel uplatnenie v športe, pretože je veľmi dobrým pomocníkom v diétach. Tak ako to už pri mnohých látkach býva, aj pri tejto sú dve skupiny, tí, ktorý ho milujú a nedajú v diéte naň dopustiť a tí, ktorí ho kruto odsudzujú, prečo je tomu tak? Skupina ktorá ho doslova miluje, je skupina ľudí, ktorí majú minimálny prejav negatívnych účinkov a z lieku skutočne ťažia. Tá druhá skupina odporcov sú ľudia, ktorí sú na liek jednoducho citliví a už po týždni alebo dvoch ho museli vysadiť najčastejšie kvôli zápche, totálnej nespavosti či iných negatív. Podotknem ale jednu vec, ľudia sa nesprávne vyjadrujú v súvislosti s týmto liekom, pretože tento liek neznižuje apetít, tento liek ani nie je žiadny „spaľovač“ tuku (aj keď zvyšuje metabolizmus, ale nemá priamy vplyv na receptory v tukových bunkách). Priamo v tele zvyšuje pocit nasýtenia, čiže umelo navodí pocit toho, že človek je najedený a to je rozdiel !

Nežiaduce účinky:

-Možné sprievodné prejavy užívania, s ktorými sa môžete stretnúť alebo aj vôbec nemusíte, po ich prečítaní budete mať určite zmiešané pocity, ale to sú prejavy, ktoré sú spísané po rokoch medicínskej praxe, čo to znamená? Jednoducho niekto zažije len niektoré z nich, niekto v podstate žiadne a niekto môže aj všetky:
• Sucho v ústach
• Zvýšenie apetítu (paradoxne :D)
• Celková nevoľnosť ale aj žalúdočné nevoľnosti
• Pachuť v ústach
• Zápchy, ale u niektorých aj hnačky, ktoré v podstate donútia pacienta vysadiť liek
• Poruchy spánku alebo aj celodenná ospalosť
• Možné závraty, dýchavičnosť
• Bolesti svalov
• U žien je možné pociťovať niečo ako menštruačné kŕče
• Zvýšenie krvného tlaku a srdcovej frekvencie, preto v prípade ak ste náchylný na vysoký krvný tlak, je lepšie sa lieku vyhnúť !
• Ak zaznamenáte srdcovú arytmiu alebo bolesti na hrudníku, je nutné liek okamžite vysadiť a už sa o jeho užívanie v budúcnosti ani nepokúšať
• Problémy s močením, v prípade ak takýto stav nastane, asi je lepšie vysadiť liek

-Prejdime ale priamo k praxi u užívateľov, ktorí tento liek zneužívajú, aké reálne vedľajšie účinky opisovali počas jeho užívania ? U mnohých zvýšený krvný tlak a zrýchlený tep. Takmer väčšina z nich pociťovala sucho v ústach, počiatočné žalúdočné nevoľnosti, neskôr sa u niektorých prejavia aj problémy so spánkom a bolesti hlavy. V krutých diétach spojených s užívaním aj iných doplnkov a AAS sa často krát prejavila bolesť kĺbov a svalov. Ale asi najčastejšími prejavmi sú práve nespavosť a nervozita.
-Väčšina tých škaredých negatívnych účinkov, ktoré sú opisované na rôznych medicínskych portáloch sú síce pravdivé, nevravím že nie, ale všimnite si, sú spojené s dlhodobým užívaním u fakt obéznych pacientov, je preto rozdiel užiť tento liek v s cieľom skutočnej pomoci v predsúťažnej príprave na pár týždňov alebo v ťažkej diéte a rozdiel užívať ho dlhodobo.

Dávkovanie a spôsob užívania:

-Po užití sa dosahuje vrchol po cca 3 – 4 hodinách. Veľmi úspešne a často Sibutramín zneužívajú kulturisti a iní športovci v diéte, pretože v prípade ak sa užije v doobedňajších hodinách, dokáže veľmi účinne potlačiť chuť do jedla počas celého dňa. Dávka sa pohybuje od 10 do 40 mg denne. Dĺžka užívania je v podstate veľmi jedinečná u každého, bežne sa užíva 2 až 6 týždňov, bohužiaľ po vysadení efekt upadáva, pocit hladu sa vráti, s čím treba samozrejme rátať. Čo má ale priamy vplyv na jeho dĺžku užívania? V podstate tá je veľmi závislá od prejavu negatív, tie zvyknú človeka donútiť liek vysadiť. Na liek sa človek veľmi rýchlo vytvorí toleranciu a preto sa dávky zvyknú zvyšovať a takto sa potom väčšina dopracuje k neželaným negatívam.
-Snáď každý kto vyskúšal Sibutramín v rozumných dávkach a nebol na liek príliš citlivý, nevie si ho vynachváliť, pretože niektorým stačí skutočne len 10 - 20 mg denne a až príliš mu to uľahčí diétu. Tí precitlivelí môžu vyskúšať dávkovanie každý druhý deň, alebo systém 2 dni užívaš a deň nie, a takto dookola.

-Štandardne sa ale začína s dávkou 10 alebo 20 mg, ktorá sa vždy užije v skorších ranných hodinách, keďže trvá cca 3-4 hodiny kým dosiahne svoj vrchol v krvi. Po cca týždni ak sa neprejavujú žiadne nepríjemné negatíva, je možné dávku zvýšiť. U niektorých bude efekt účinku klesať skôr, u iných neskôr, preto je veľmi individuálne to, k akej maximálnej dávke sa človek dopracuje a ako dlho sibutramín bude užívať. V praxi to ale môže vyzerať takto:
1.týždeň = 10 mg
2.týždeň = 15 mg
3.týždeň = 20 mg
4.týždeň = 25 mg

Alebo pre menej citlivých
1.týždeň = 10 mg
2.týdeň = 20 mg
3.týždeň = 30 mg
4.týždeň = 40 mg

Zvyšovanie dávky ale nie je nutné, dávka sa zvyšuje len vtedy, ak pocit nasýtenia sa stráca a nastupuje už pocit hladu, vtedy je jasné, že dávka je buď nízka alebo telo si začína zvykať. Takže v prípade ak po prvom týždni je efekt stále ešte uspokojujúci, nevidím dôvod pre zvyšovanie dávky. Ešte som neuvádzal ako sa delí denná dávka, takže:

Denná dávka 10 mg = sa užije celá naraz doobeda
Denná dávka 15 mg = sa užije celá naraz doobeda
Denná dávka 20 mg = sa môže užiť celá naraz doobeda alebo sa rozdelí na 10 mg ráno a 10 mg poobede
Denná dávka 25 mg = sa rozdelí na 15 mg doobeda a 10 mg poobede
Denná dávka 30 mg = sa rozdelí na 15 mg doobeda a 10 mg poobede
Denná dávka 40 mg sa rozdelí na 20 mg doobeda a 20 mg poobede

Posledná dávka, sa nemá užívať neskoro, pretože potom zvyknú mať ľudia fakt vážne problémy so spánkom. Zakončím to tým, že Sibutramín je látkou, ktorá v bežnom amatérskom svete „sypačov“ si našiel len veľmi slabé uplatnenie, pretože sa k nim dostali vytrhnuté informácie, presne tie odstrašujúce. Skúste si na rýchlo tí, ktorí viete anglicky, preletieť niektoré cudzie fóra a uvidíte, ako si ho jeho užívatelia nesmierne chvália, poniektorí ho užívajú aj celé mesiace a bez akýchkoľvek negatív, toto je jednoducho látka, ktorá ti buď sadne a budeš mať z toho ohromnú radosť, alebo to skúsiš a zistíš, že to nie je nič pre teba.


L-karnitín spolu so Sibutramínom

-Spomeniem ešte takú zaujímavú vec, zo štúdie z Talianska, ktorá sledovala vzájomnú synergiu počas spoločného užívania Sibutramínu spolu s L-karnitínom. Štúdie sa zúčastnilo 254 ľudí s diabetom typu 2, ktorí denne užívali 10 mg po dobu 12 mesiacov. Zúčastnení boli rozdelení do 2 skupín:

• Skupina A = užívala len 10 mg Sibutramínu denne
• Skupina B = užívala 10 mg Sibutramínu denne + 2 g L-karnitínu denne

-Výsledok bol taký, že po 12 mesiacoch v skupine A bol v priemere zaznamenaný pokles na váhe o 9.1 kg a v skupine B o 10,9 kg. Čiže skupina užívajú L-karnitín zaznamenala väčší pokles na váhe a zároveň vykazovala vyššiu citlivosť na inzulín. Zároveň skupina užívajúca L-karnitín zaznamenala zvýšenie produkcie dobrého tukového hormónu Adiponektínu a zníženie zápalového faktoru TNF-Alfa, čím sa znižuje úroveň zápalových reakcií v tele, čo je samozrejme priaznivý efekt.
Články sú len informatívneho charakteru, nikoho nenavádzam na užívanie. Vždy sa poradte so svojím lekárom alebo aj matematikom, obaja Vám povedia, že doping je zlý :D
Angel10
Moderator
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 23.02.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 33 krát


Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa Vlad » 18.04.2017

Mě osobně sibutramin vyhovuje a úplně jsem byl překvapený účinkem po dvou měsících užívání jsem zhubnul 12 kg,příjemný pocit když mě potkávali známí a říkali že jsem dost zhubnul, pravda je,že potom už to šlo hůř a dávku jsem musel navýšit,osvobození od ty žravosti bylo uzasny,únavu během dne jsem necítil spíš naopak celo denni nabuzení a když jsem si maknul v posilovně víc nebo i v práci tak jsem usnul dobře,ale hodně jsem se potil a velká zima na prsty u nohou rukou a nos až někdy dost nepříjemný vlastně čím víc jsem se potil tím větší zima mi byla na nose a na prstech asi horší prokrveni,žízeň obrovská ale jinak jsem rád ze jsem ten lék poznal momentálně ho užívám s trenbolonem mix a postava se krásně rýsuje,proti zvýšenými tlaku zatim jen přírodně, jablečný ocet a olivový olej,ale zvazuji telmisartan
Vlad
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.04.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 1 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa Angel10 » 18.04.2017

aké dávky si užíval?
Články sú len informatívneho charakteru, nikoho nenavádzam na užívanie. Vždy sa poradte so svojím lekárom alebo aj matematikom, obaja Vám povedia, že doping je zlý :D
Angel10
Moderator
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 23.02.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 33 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa Vlad » 19.04.2017

První týden 10 mg potom 15 až 20
Vlad
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.04.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 1 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa Angel10 » 19.04.2017

To vobec nie je veľa, uplne v pohode dávky, super dik za odpoved
Články sú len informatívneho charakteru, nikoho nenavádzam na užívanie. Vždy sa poradte so svojím lekárom alebo aj matematikom, obaja Vám povedia, že doping je zlý :D
Angel10
Moderator
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 23.02.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 33 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa Vlad » 20.04.2017

Vůbec není zač,to tobě patří díky za tvi články tady a za gigantickou nauku o steroidech na skroids (škoda že nemohla pokračovat) spousta tvimi radami se řídím do dnes
Vlad
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.04.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 1 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa creativeblaster » 10.05.2018

Od dnes začínam , idem tak ako ty , schudol som uz 8+ kg na čistej diete , tak to teraz este dotaihnuť na 3-4 tyždne. Napišem skusenosti keď skončím ❤️
creativeblaster
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03.05.2018
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 2 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa Majky36 » 10.05.2018

Známa ide na diete sibutramin 15mg vzdy rano a za 2 tyzdne ma aktuálne dole -4kg
Venujem sa MMA
Ak sa tu na fóre vyjadrujem k určitým značkám as a látkam tak len k tým s ktorými mám skúsenosti (nepredávam ani nesprostredkovávam) , v ostatných veciach si nechám rád poradiť skusenými
Majky36
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 02.12.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 14 krát
Bolo mu ďakované: 4 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa Vlad » 17.05.2018

Když už ten sibutramin tolik nešlapal tak jsem tam přihodil gw501516 a nádhera zase jsem se dostal o kus dál 😀
Vlad
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.04.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 1 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa Vlad » 17.05.2018

Myslím že když někdo umí zhubnout sám na čistý dietě tak mu to tolik nepomůže,není to spalovač,je to spíš omezovač žravosti. Já jsem třeba na sibutraminu přestal pít kolu a pivo,to jsem pil hodně tak to šla váha rychle dolů a večeře fakt malinký kolikrát mi stačila jen mrkev,nebo 4 ředkvičky a obědy poloviční a byl jsem sytý
Vlad
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.04.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 1 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa piterko » 17.05.2018

Myslím že když někdo umí zhubnout sám na čistý dietě tak mu to tolik nepomůže,není to spalovač,je to spíš omezovač žravosti. Já jsem třeba na sibutraminu přestal pít kolu a pivo,to jsem pil hodně tak to šla váha rychle dolů a večeře fakt malinký kolikrát mi stačila jen mrkev,nebo 4 ředkvičky a obědy poloviční a byl jsem sytý
kamarat mas pravdu do chvile kym neprides do fazy, kedy telo zacne bojovat proti tebe a vtedy uz vôla nestaci .. bavime sa o kulturistike(kde ides na max)
Užívateľov profilový obrázok
piterko
Príspevky: 2092
Dátum registrácie: 16.10.2009
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 517 krát
Bolo mu ďakované: 395 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa creativeblaster » 10.06.2018

takže ako som písal, prišiel som napisať recenziu
-sibutramín som užíval 30 dní
-4 dni 10g , 16 dni 20g a 10 dní 30 g
-necítil som žiadny výrazný hlad
-horšie som zvládal stresové situacie
-tep som mal vyšší asi o 6-8 úderov v priemere
-schudol som 3 kg , na 0 sacharidoch 60-80 g tukoch a 220 g bielkovin
creativeblaster
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03.05.2018
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 2 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa silný » 10.06.2018

a % tuku si male ake pred tým? lebo pri 0 scharcho a hentakom kcal príjme by si podla mna tolko schudol aj bez sibutraminu :D
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Príspevky: 6344
Dátum registrácie: 20.07.2015
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 649 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa lace34 » 10.06.2018

30 dní si išiel na takto nízkych kaloriach? Tak to sa mi nechce veriť že by si schudol iba 3kg, jedine že by si bol vysekaný už predtym a chcel kožu ako papier :D btw asi si myslel 10-20-30 mg a nie g
lace34
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 09.12.2012
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 5 krát

Re: Sibutramín

Príspevokod užívateľa rapsic » 11.06.2018

Gratulujem, uspesne si sa dojebal.
Odkial mas tu dietu? Z bajecnej zeny?
Užívateľov profilový obrázok
rapsic
Príspevky: 4287
Dátum registrácie: 27.04.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 520 krát


Návrat na "Anabolické steroidy (všetko o steroidoch, bobulách, sypačkách)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných