TRT (Testosterone replacement therapy)

Vstup od 18 rokov

Re: TRT (Testosterone replacement therapy)

Príspevokod užívateľa ananolicfre4k » 20.08.2019

Nesuhlasia s tebou chalani co urobili deti na nor19 a inych maskrtach
Netvrdím opak, písal som ako prítomnosť terapeutickej dávky TST zapôsobila u mňa. Pred TRT ukážkový darca spermií, mesiac po začatí TRT komplet sterilita. Možnože to tak nieje natrvalo, možno to bol iba prvotný šok a naďalej sa mi plodnosť ustáli na nejakých percentách...
a poznáš to a na množství ejakulátu? Prostě jestli jsi předtím třeba vyprodukoval porci skor jak kelímek od jogurtu a teraz iba tak kapička max nebo tak něco?
Nie množstvo ostalo zachované, dokonca aj farba. Človek by si myslel že to biele v ejakulate sú spermie a priezračná je len tá tekutina..omyl. Keď som si ho vyhonil do toho pohárika ešte si vravím že ako dobre som naložil, aj také husté to je, budem mať čo zamraziť :-D
Naposledy upravil/-a ananolicfre4k v 20.08.2019, upravené celkom 1 krát.
Užívateľov profilový obrázok
ananolicfre4k
Dátum registrácie: 11.08.2019
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa ananolicfre4k » 20.08.2019

Nesuhlasia s tebou chalani co urobili deti na nor19 a inych maskrtach
Netvrdím opak, písal som ako prítomnosť terapeutickej dávky TST zapôsobila u mňa. Pred TRT ukážkový darca spermií, mesiac po začatí TRT komplet sterilita. Možnože to tak nieje natrvalo, možno to bol iba prvotný šok a naďalej sa mi plodnosť ustáli na nejakých percentách...
Takym paradoxom je ,ze pri prvom som musel vysadit lebo sa nam nedarilo
Preto som ani nepocital s tym ze sa nieco moze stat ked budem on
Preto sa na to nespolieham ako dlhodobá antikoncepcia a akceptujem že je možné že časom sa to mení
ananolicfre4k

Príspevokod užívateľa zoltan » 21.08.2019

to nebude jenom TRT asi, ale kurou co jsi měl (500 tst, bolde, oxym, drosta) a pravděpodobně místo Pct TRT (most)
zoltan
Dátum registrácie: 05.02.2016
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa ananolicfre4k » 21.08.2019

Nebude, kúru idem teraz, TRT som začínal koncom minulého roka.
ananolicfre4k

Berete někdo v TRT tamoxifen ? Přes rok jsem dával anastrozol a teď jsem ho vyměnil pouze za tamoxifen 5 mg denně. Jinak jedu 200 mg test. týdně. Měl jsem problém s dávkováním anastrozolu a neustále se objevujícím akné.
zoltan

Príspevokod užívateľa ananolicfre4k » 21.08.2019

Ja nejdem tamox ani AI, moja TRT dávka je 125mg enan/cyp týždenne aj to lížem už hornú hranicu tst. 200mg je skôr most
ananolicfre4k

Príspevokod užívateľa piterko » 21.08.2019

ja idem tst bold 300/400, stan 20mg v den cvicenia, anastr e2-e4 d, akne ziadne.

aky vyznam ma tych 5 mg/d tamoxu??
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Bank: Locked
Poďakoval: 521 krát
Bolo mu ďakované: 396 krát

Před 10 ti lety se mi udělalo gyno z 250 mg test a 30 mg metanu. Mám ho dodnes a jedna bradavka je pořád citlivá a občas se zvětšuje. Ptám se jestli je vhodné dávat místo anastrozolu tamox, nebo raději jenom anastrozol. ( ten jsem dával 0,5mg každý druhý - třetí den)
zoltan

Príspevokod užívateľa ananolicfre4k » 18.09.2019

Chalani čo ste na TRT, máte aj nejaký HCG protokol? Môj doktor sa zo zdravotného hľadiska a z nedostatku dát čo sa týka dlhodobého užívania HCG k tejto variante nepriklana. Tvrdí že je si istý že v horizonte niekoľkých rokov zo mňa nejaké spermie dostane keď budem potrebovať. Mne sa ale nejak predstava scvrkavajucich guliek nepozdáva a som ešte mladý. Netvrdím že HCG non-stop ale čo tak nejaký cyklický protokol ja neviem povedzme 2-3x do roka 200-300iu e3d alebo tak...?
ananolicfre4k

Príspevokod užívateľa Legi74 » 20.09.2019

Chalani čo ste na TRT, máte aj nejaký HCG protokol?
Moje zkušenost:
Jsem 40+ let a jedu v TRT Sustanon (2x týdně 50mg = 17nmol) nrbo (2x 60mg = 20+ nmol) aktuálně řeším plodnost také, máme s manželkou před IVF cyklem a budu muset dodat nějaký kvalitní materiál :D naštěstí pořád i přes exogenní testosteron nějaké spermie mám, ale žádný šlágr to není. Abych si to trošku pojistil, snížil jsem dávky susťáku na 2x40mg/w (tj. u mne 15nmol) a nasadil HCG 300IU 2x týdně + 25mg Provironu denně a nějaký ten Zinek, Selen a Samozřejmě vitamin E. (tohle jedu už cca 8 týdnů a kontrolní spermiogram ukázal výrazné zlepšení v počtu i kvalitě spermií). Teď cca. měsíc před odběrem, tam pustím ještě jedno balení HCG (Ovitrelle) 500IU e3d ...

Čistě za mne, z vlastní zkušenosti: v TRT jen na testu se cítím naprosto skvěle, žádný side-effect a estradiol bez užití IA držím do 60pmol !!! S aromatizací TST a estrogenem jsem nikdy žádné problémy na čistým testu neměl. Žádné výrazné změny na koulích jsem nepozoroval ani v kůře s nandrolonem, ale vždy jsem po 3 měsících zacykloval jedno balení HCG (500IU e3d). Bohužel HCG mě moc dobře nedělá, vystřelí mě estrogen, akné a klesne sex-drive :-(. Je hezký že tenhle "ženský" hormon umí stimulovat skrze LH činnost varlat, ale zřejmě ovlivňuje i spoustu dalších věcí.

Jak budeme mít s manželkou po IVF, nechám si pro jistotu něco použitelného ještě zamrazit a HCG se už asi nikdy nedotknu. Ty jestli ještě máš nějakou rozumnou spermiogenezi, nech si zamrazit vzorek dokud to jde a máš do budoucna vystaráno ;-)
Legi74
Dátum registrácie: 13.01.2019
Poďakoval: 36 krát
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa ananolicfre4k » 20.09.2019

Díki, super odpoveď! Ja som bohužiaľ urobil takú chybu že pred začiatkom TRT som si nedal zamraziť, ale povedal som si "veď pôjdem o pár týždňov" lenže o pár týždňov mi z 50mil spermií ostal 1 kus. Musel by som to vysadiť, zasa si prejsť srackami kvôli nízkemu Tst, zamraziť a znova nabehnúť na TRT. Ale predstava tých sraciek ma príliš nevzrušuje

Ešte by ma zaujímalo k akému doktorovi chodíš (ak vôbec) lebo protokol čo máš vyzerá inteligentne, väčšinou to buď u vás v ČR riešia Androgelom, čo je fajn ale drahé, alebo ako u nás Nebido raz za mesiac čo je úplná katastrofa
ananolicfre4k

Přesně jak píšeš ananolicfre4k ... sračky okolo PCT nízkého TST jsem si prožil. Kvalita života na 5nmol TST stojí za prd. U mne se na nízké produkci vlastního TST zřejmě podepsaly nemoci a další chemický sračky který jsem do těla dostal na misích v zálivu a potom jsem to dorazil Nandrolonem :-( ale TRT mě znovu nakoplo a vrátilo do života.
Mám kamaráda doktora (chirurg/urolog) se kterým vše konzultuji, ale tady v ČR je situace stejná, doktoři o léčbě/substituci testosteronem mnoho nevědí. Podle nich jsem si měl střílet každé 3 týdny jeden Sustanol 250mg :-( Tak si hledám potřebné informace sám a kamarád mě "jen" předepisuje léky. Krevní testy si dělám taky jako samoplátce poctivě každý měsíc a dle výsledků ladím dávkování a učím se ;-) Naštěstí tady na fóru je spousta zkušených lidí a jsem rád za každou informaci o kterou se kluci podělí :-)
Ale jak jsem psal, jen co manželka bude těhotná, malinko tesťák přistřelím a budu se snažit držet hladinku na nějakých 25nmol ... a cvičit a cvičit a cvičit !!!
Legi74

Príspevokod užívateľa ananolicfre4k » 20.09.2019

Podobne som na tom ja. Vyšiel som si do ČR k andrologovi ktorý je fajn ale dal ma na Androgel a to je pain in the ass každé ráno sa mazať + cena. Tak idem 62.5mg tst C Pondelok ráno a 62.5mg tst C vo Štvrtok večer. Lenže má to vystreluje do 30nmol+ voľného TST a mam pomerne nízko SHBG čiže v rámci protokolu pravdepodobne ešte uberiem dávku. Okolo ~20nmol je pre mňa pohodlná hladina,všetko funguje ako má. S estrogénom problém nemám tiež.

Ešte uvažujem že si zaobstatam recept na Sustanon ale ak poisťovňa neprepláca nejakú rozumnú hodnotu tak to nemá zmysel.
ananolicfre4k

Ešte uvažujem že si zaobstatam recept na Sustanon ale ak poisťovňa neprepláca nejakú rozumnú hodnotu tak to nemá zmysel.
Já mám lékárnu 1ml Sustanon 250 = 180,- Kč ... ale už jsem pořídil Sustanon od SiS ;-) je to za rozumnější peníz a malinko jiným poměrem esterů (propíku je tam víc), Tak to vyzkouším !
Legi74

Príspevokod užívateľa piterko » 20.09.2019

a potom si objednaj tst e a pochopis 😎
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Bank: Locked
Poďakoval: 521 krát
Bolo mu ďakované: 396 krát

Návrat na "Anabolické steroidy (všetko o steroidoch, bobulách, sypačkách)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: BeJimmieDug, fiNN, Lukas02 a 10 neregistrovaných