MGF

Vstup od 18 rokov

MGF

Príspevokod užívateľa Chasky » 22.10.2016

Chemický vzorec = C121 H200 N42 O39
Mol. hmotnosť = 2888.16 g / mol

-MGF je hormón, ktorý sa v tele prirodzene vyskytuje. PEG-MGF, je upravené klasické MGF, rozdiel je v tom, že látka má tzv ochranu, POLYETHYLENGLYKOL . Táto úprava sa robí z jasného dôvodu - MGF je nestabilný v krvnom reťazci a jeho doba je veľmi krátka, prirodzene vyskitujúce MGF sa vo svaloch nachádza lokálne.
- neurologický výzkum ukázal, že využitie pegylovaného MGF má za následok dlhšie a stabilnešie posobenie v krvi ako klasické MGF.

-Užívanie MGF zvyšuje množstvo satelitných buniek a tým rastú svalové vlákna, tiež zvyšuje protosyntézu. Prirodzená hladina MGF v tele ma najvyššiu hladinu tak cca 1-2 dni po cvičení a potom to začína prudko klesať do cca 4 dní. MGF je veľmi dôležitý pre rast svalov, na to poukazujú aj štúdie u ľudí so svalovou dystrofiou (ich telo produkuje IGF-1 ale produkcia MGF chýba).
-MGF je často spájané s užívaním IGF-1, ktorý zvyšuje počet kmeňových buniek vo svaloch a zaisťuje regeneráciu svalových vlákien. MGF nachádzajúce sa prirodzene v tele nekoluje krvou, je vylúčený priamo v mieste potreby. Syntetický MGF na báze vody podávaný intramuskulárne putuje do krvi a je účinný niekoľko minút po podaní. Preto je často krát nutné ho dávkovať niekoľko krát do dňa.
-Preto sa hľadal lepší variant MGF, teda spôsob ako predĺžiť jeho účinok. Pridaním molekuly Pegylace vznikol PEG-MGF, ktorý dokáže predĺžiť účinok. Čo znamená menej časté aplikácie a lepšie využitie.

-MGF stimuluje rast svalov, vytvára nové svalové vlákna, podporuje zadržiavanie dusíka a zvyšuje protosyntézu, taktiež podporuje odburávanie tukov. Užívaním PEG-MGF nastavá celkový svalový rast, pri užívaní MGF nastáva z väčšej miery rast práve v aplikovanom svale.

-MGF neprechádza v tele dalšími chemickými procesmi, čo telo nezúžitkuje, je vylúčené močom.

-Z pokusov na zvieratách užívanie MGF po dobu 2 týždňov zaznamenal 20 % nárast svalovej hmoty. Pri IGF-1, ktorý sa užíval u zvierat 4 mesiace dosiahol sa zaznamenal 25 % nárast svalovej hmoty. Ak si porovnáme oba tieto výsledky, je zjavné, že MGF pôsobi omnoho rýchlejšie na nárast svalovej hmoty, ako IGF-1.

-Existuje mnoho spôsobov a kombinácii užívania MGF a PEG-MGF. Klasické MGF sa zvykne užívať často dva krát do dňa, hned rano po prebudení a potom hned po tréningu. PEG-MGF s dlhým účinkom sa zvykne užívať vždy deň pred tréningom. Najčastejšie sa kombinujú s IGF-1, ktorý sa ale užíva s dosť značným časovým odstupom od podania MGF, dôvod a rozpisy sú uvedené už na fore v inom článku.
-Najčastejšie sa užívajú dávky 200 - 500 mcg po tréningu, ak hovoríme o MGF, alebo 200 - 500 mcg PEG-MGF deň pred tréningom. Kúra s MGF a PEG-MGF by nemala presiahnúť dobu 30 dní, potom jeho účinok už klesá.

-V skratkosti varianty užívania
-Ráno 100mgs MGF + 30 min po tréningu 100mgs + až na druhý deň IGF-1
Alebo
-Deň pred tréningom 200mgs PEG-MGF + 30 min po tréningu 100mgs + na druhý deň IGF-1


-Často krát sa udáva dávkovanie zamerané na isté svalové partie, kedy sa denná dávka rozdelí na 2x a to takto
-Ráno po prebudení 200 mgs a 30 min po tréningu 100mcg do ľavého a 100mcg do pravého svalu.
-Pri PEG-MGF sa deň pred tréningom aplikuje napr. 200mcg do ľavého a 200mcg do pravého slavu a potom po tréningu 30 min 100mcg do jedného a 100mcg do druhého.

-Jedna vialka zvyčajne obsahuje 2mg, teda 2000 mcg. K čomu treba aj bakteriostatickú vodu 2ml. Čo treba následne rozriediť a zúžitkovať cca od 7 - 10 dní, skladovať maximálne do teploty okolo 8°C. Najideálnejšie je rozrábať si stále 1000 mcg na užívanie a skladovať to v chladničke. Aplikuje sa inzulínovou ihlou. Na rozriedenie sa dá použiť aj kyselina octová 1-2ml, výhodou je, že doba trvanlivosti sa predĺži na 20 dní.

-Vďaka tomu, že je rozpustný vo vode, nie je tak veľko záťažou pre obličky. Taktiež nevyvoláva rôzne imunitné boje v tele. PEG-MGF nespôsobuje v tele dalšie chemické reakcie, je telom veľmi dobre znášaný. Vykazuje iba veľmi nízku hepatoxicitu pre pečeň.Stručne zhrnuté informácie

MGF
-podporuje protosyntézu a rozdelenie, resp. množenie satelitných buniek
-zvyšuje regeneráciu a rast
-je produkovaný v tele prirodzene
-najväčší rast nastáva v mieste aplikácie, preto je vhodné si dennú dávku rozdeliť napr. do pravého a ľavého ramena, teda rovnomerne
-prináša pomerne rýchle svalové zisky
-podporuje stratu tuku
-učinkuje v tele po aplikácii len pár minút, maximálne do pol hodiny
-dávkovanie = 100-300 mcg denne, najideálnejšie je túto dávku rozdeliť na jednu ráno a druhú aplikovať do 30 minút po tréningu
-doba úžívania = cca 2-5 týždňov on, tak 2 týždne off a potom znovu 2-5 týždňov on
-viac ako 4 týždne ho nemá význam užívať, kedže stráca účinok
-pôsobí synergeticky s IGF-1, pozor ale, treba ich dávkovať s odstupom času, nie naraz, pretože inač si budú navzájom tlmiť účinky
-je iba veľmi mierne toxický a neprechádza ďalšími chemickými reakciami v tele

PEG-MGF
-upravená forma klacikého MGF s predĺženou dobou pôsobnosti v tele
-podporuje protosyntézu a rozdelenie, resp. množenie satelitných buniek
-nie je v tele produkovaný prirodzene, kedže je upravený
-zvyšuje regeneráciu a rast
-prináša pomerne rýchle svalové zisky
-podporuje stratu tuku
-výhodou upraveného PEG-MGF sú menej časté aplikácie a taktiež celkový rast, pretože účinná látka sa vďake predĺženej dobe pôsobnosti dostane do všetkých svalových partií
-dávkovanie = 200 - 600 mcg každý druhý deň, vždy deň pred tréningom
-tiež by sa nemal užívať dlhšie ako 5 týždňov, ideálne je ho užívať 2-5 týždňov, tak 2 týždne prestávka a tak znovu 2-5 týždňov.
Môžeme byť úspešný a mať nepriateľov alebo byť neúspešný a mať samých priateľov.
Užívateľov profilový obrázok
Chasky
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 28.04.2016
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 3 krát


Návrat na "Anabolické steroidy (všetko o steroidoch, bobulách, sypačkách)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Gluteus, Luciferus, m4r420, mato9511, s0re, scml, zirafa a 5 neregistrovaných