Estrogen / Prolaktin

Vstup od 18 rokov

Estrogen / Prolaktin

Príspevokod užívateľa darek » 30.03.2016

Je možné podle vedlejších účinků vysledovat, když v cyklu začneš mít problémy s náhlou ztrátou energie, únavou, citlivými bradavkami, podstatným zhoršením nálady, zalitím vodou, jestli se jedná o problém s vysokou hladinou estrogenu anebo s vysokou hladinou prolaktinu? Dají se problémy s prolaktinem rozlišit od problému s vysokým estrogenem ?

V cyklu to bylo cca 800mg Sustanonu /týden, 650mg Nandrolonu Decanoate /týden, 50mg Win/den
(nebyly použity źádné AI ( Aromasin atd.) ani Nolvadex )
darek
Dátum registrácie: 29.12.2015
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Re: Estrogen / Prolaktin

Príspevokod užívateľa edgarius » 31.03.2016

zvysene estro/prl sposobuje gynekomastiu, pokles libida, erektilnu dysfunkciu... ostatne symptomy zavisia viac-menej od jednotlivca - estro (zmeny nalady, navaly tepla, chladne ruky/nohy, zavodnenie), prl (vytok z bradaviek)... ak mas dostatok externeho tst, vedlajsie ucinky si nemusis vsimnut, ale dostavia sa, ked odstavis prisun tst... jedina istota je ist na testy - prl+e2-oh stoji cca 10eur
----------
Lidé! Ještěri z těmných světů vám chtějí dát čipy do těla a zotročit vás jako úbohé loutky!!!
Užívateľov profilový obrázok
edgarius
Dátum registrácie: 11.02.2008
Poďakoval: 47 krát
Bolo mu ďakované: 138 krát

Príspevokod užívateľa darek » 31.03.2016

zvysene estro/prl sposobuje gynekomastiu, pokles libida, erektilnu dysfunkciu... ostatne symptomy zavisia viac-menej od jednotlivca - estro (zmeny nalady, navaly tepla, chladne ruky/nohy, zavodnenie), prl (vytok z bradaviek)... ak mas dostatok externeho tst, vedlajsie ucinky si nemusis vsimnut, ale dostavia sa, ked odstavis prisun tst... jedina istota je ist na testy - prl+e2-oh stoji cca 10eur
Škoda, že jsem nevěděl dříve, že si mohu na tyto testy zajít abych věděl. Stalo se to před dvěma měsíci a rovnalo se to týden nebo dva ( snížil jsem dávky a ukončil jsem předčasně cyklus. Hlavní problém proč to se chci dopátrat příčiny je, že jsem z ničeho nic snad po prvních dvou týdnech cyklu přestal nabírat když přišly ty vedlejšáky. Na zahraničních fórech jsem četl zmínku o tom, že je to narušení rovnováhy mezi testosteronem , estrogenem ( poprípadě prolactinem ) a i když je hladina testosteronu vysoko, tak je celkový poměr hormonů natolik narušen, že tento stav už není anabolický. Z mého pohledu a osobní zkušenosti by to mohlo být právě toto vysvětlení. Jaký je Váš názor?
darek

je to mozne... pri zvysenej hladine TST je dobre mat aj patricne zvysenu hladinu E2... v kure je hladina TST napr. 6-7x vyssia oproti OFF-line hodnote, takze je dobre mat aj E2 zvysene cca 2x a (ak nie su problemy typu gyno a pod.) neriesit silou mocou znizovat E2 pomocou IA... PRL je ina kapitola, tam by som sa osobne vysokych hladin aj celkom obaval
----------
Lidé! Ještěri z těmných světů vám chtějí dát čipy do těla a zotročit vás jako úbohé loutky!!!
edgarius

je to mozne... pri zvysenej hladine TST je dobre mat aj patricne zvysenu hladinu E2... v kure je hladina TST napr. 6-7x vyssia oproti OFF-line hodnote, takze je dobre mat aj E2 zvysene cca 2x a (ak nie su problemy typu gyno a pod.) neriesit silou mocou znizovat E2 pomocou IA... PRL je ina kapitola, tam by som sa osobne vysokych hladin aj celkom obaval
Máš pravdu, je na místě se obávat, než si těmito problémy nechat pokazit celý cyklus. Neměl jsem po ruce ani AI ani Dostinex, Cabel, nebo Premi, abych proti tomu zasáhnul, tak jsem to musel celé přehodnotit a dovzdělat se, kde byl problém. V příštím cyklu už pojedu jenom 60% velikosti původního dávkovaní ( test 500mg , nandr. 400mg, dbol 40mg ) a budu mít připravený aromasim a dostinex. Prosím tě jaký je Tvůj názor na užívání dostinexu a aromasinu pří těchto dávkách ? Vidím, že píšeš neřešít AI, dokať se nedostaví problémy typu gyno, nadměrné zaliti vodou ( to z mé žkušenosti předchází přecitlivélým bradavkám a možnému náběhu na gyno ). Můžu se spolehnout nato, že když začnu pozorovat tyto příznaky a začnu uživat AI, tak se problém vyřeší, nebo bych si hodně poškodil anabolický potenciál, kdybych hladinu estrogenu kontrolovat už od začátku malými dávkami AI? aromasim 6,5mg E2D. V tomto nedokáži najít jednotnější postoj uživatelů a sám s tím zkušenosti nemám
darek

v kure ako prevenciu radsej anastrozol 0.5mg e3d, kedze ma "rychlejsi nabeh" ako exemestan... ak si nachylny na gyno a pri davkach co davas je to uz mozno nutnost... ja zvyknem davat anastrozol v ttch davkach tak "narazovo", ked cyklujem HCG a potom pred koncom kury ako predpripravu na PCT... co sa tyka cabergolinu, staci pri zvysenom prolaktine 0.25mg 2x do tyzdna, za 4tyzdne (4tbl) dokaze znizit PRL z 22 na 5 (lab rozsah je tusim 2-19)... najlepsie je skusit si urobit v strede nejakej klasickej kury, ktoru ides casto krvne testy a podla toho prisposobit davkovanie... juices are science ;-)
----------
edgarius

v kure ako prevenciu radsej anastrozol 0.5mg e3d, kedze ma "rychlejsi nabeh" ako exemestan... ak si nachylny na gyno a pri davkach co davas je to uz mozno nutnost... ja zvyknem davat anastrozol v ttch davkach tak "narazovo", ked cyklujem HCG a potom pred koncom kury ako predpripravu na PCT... co sa tyka cabergolinu, staci pri zvysenom prolaktine 0.25mg 2x do tyzdna, za 4tyzdne (4tbl) dokaze znizit PRL z 22 na 5 (lab rozsah je tusim 2-19)... najlepsie je skusit si urobit v strede nejakej klasickej kury, ktoru ides casto krvne testy a podla toho prisposobit davkovanie... juices are science ;-)
Hezky, vidím že máš jasno chlape :) K tomu Anastrozolu, mám už 90 tablet (25mg každá ) aromasimu za nemalé peníze, tak bych už se asi musel mračit objednávat navíc anastrozol a vytahovat znovu peněženku :) Co si tedy myslíš o nasazení aromasimu 6,5mg E2D při již zmiňovaných dávkách ( test. mix. 500mg ,Nandrolon 400mg, Dbol 30-40mg ). Nasadit ho hned od prvního dne, anebo až za týden, kdy se uvolní dlouhé estery a začne se zvedat estrogen? Anebo ho vůbec nedávat, dokuť neuvidím první vedlejšáky? K tomu jestli mám předpoklady bych řekl, že budu někde ve středu ... jel jsem už cykly ( test mix. 300mg, Nandrolone 250mg, Dbol 40-50mg ) a jediné co jsem vysledoval bylo že jsem se trochu zalil když jsem zvedal Dbol z 30mg na 50mg. Naprosto žádné jiné vedlejší učinky jsem při těchto dávkách nezaznamenal a bylo mi skvěle.

Jinak by bylo dobré ještě jednou zmínit můj poznatek, že vedlejší účinky dizbalance mezi testosteronem/estrogenem/prolaktinem jsou dle mé zkušenosti sledem po sobě jdoucích vedlejších účinků, kdy nejdřív přijde nadměrně a docela náhle zaliti vodou a velký váhový přírůstek, následně nato začnou být citlivé bradavky ( asi po dvou dnech ) a když se i nadále bude zhoršovat rovnováha mezi hormony přijde ztráta energie, velké zhoršení nálady a přirůstky se zastaví ( u mě asi po dalších třech dnech ). Tento sled vedlejších účinků proběhl během týdne. A ze zkušenosti lidí, které jsem se dotazoval jde sled těchto vedlejších účinků zastavit AI ( estrogen ) popřípadě Cabelem ( prolakti )již při prvních náznacích. Tak je mějte raději všichni po ruce a neudělejte stejnou blbost, jako Já a nejeďte 800mg test a 650mg decy bez nich. Ikdyž to životuohrožující stav asi není, tak si pokazíte cyklus Je to reálný problém.
darek

ja by som IA zacal davat az neskor, predsalen e2 bude stupat pozvolne a navodi sa tak to spravne prostredie... exemestan je IA druhej generacie, tzv. aromatase killer, zatialco anastrozol IA tretej generacie tzv. aromatase blocker... efekt exem je taky, ze "zabije" aromatazu a tym zabrani tvorbe e2 (aromatizaciou tst), anas zasa docasne obsadi aromatazu, takze e2 sa tiez nebude tvorit... velmi zle je "vyzabijat" vsetku aromatazu (odlahcene povedane), pretoze nulova hladina e2 je dost neprrijemna udaalost :) co sa tyka davkovania tak 1tbl exe zodpoveda "silou" 1tbl anas, takze ak ma len exe, davaj 12.5mg e3d napr.

cabergolin ma velmi rychly ucinok, jedna tbl dokaze cez noc zastavit u zeny laktaciu, viac ani nie je treba pisat :) takze mas pravdu, efekt inhibitorov je v podstate rychly, IP nastp radovo v hodinach, IA asi den/dva (po jednej tbl anas sa zacnes celkom citelne "odvodnovat")

na zaver este, uplne suhlasim s tvojou radou... zbytocne davat vysoke davky, radsej vyuzit synergiu viacerych AAS resp. peptidov a SARM... ked sa pozrieme do nedavnej minulosti, v 90.rokoch sa sypali oproti dnesku uplne light a vysledky boli skoro porovnatelne (hovorim o hobby, amaterskeh kulturistike)
----------
edgarius

ja by som IA zacal davat az neskor, predsalen e2 bude stupat pozvolne a navodi sa tak to spravne prostredie... exemestan je IA druhej generacie, tzv. aromatase killer, zatialco anastrozol IA tretej generacie tzv. aromatase blocker... efekt exem je taky, ze "zabije" aromatazu a tym zabrani tvorbe e2 (aromatizaciou tst), anas zasa docasne obsadi aromatazu, takze e2 sa tiez nebude tvorit... velmi zle je "vyzabijat" vsetku aromatazu (odlahcene povedane), pretoze nulova hladina e2 je dost neprrijemna udaalost :) co sa tyka davkovania tak 1tbl exe zodpoveda "silou" 1tbl anas, takze ak ma len exe, davaj 12.5mg e3d napr.

cabergolin ma velmi rychly ucinok, jedna tbl dokaze cez noc zastavit u zeny laktaciu, viac ani nie je treba pisat :) takze mas pravdu, efekt inhibitorov je v podstate rychly, IP nastp radovo v hodinach, IA asi den/dva (po jednej tbl anas sa zacnes celkom citelne "odvodnovat")

na zaver este, uplne suhlasim s tvojou radou... zbytocne davat vysoke davky, radsej vyuzit synergiu viacerych AAS resp. peptidov a SARM... ked sa pozrieme do nedavnej minulosti, v 90.rokoch sa sypali oproti dnesku uplne light a vysledky boli skoro porovnatelne (hovorim o hobby, amaterskeh kulturistike)
Já bych ještě doplnil,že takto vysoké dávky u kterých jsem začal mít vedlejší účinky jsem do sebe dával díky komunikačnímu šumu a dezinformaci, že značka od které jsem měl AS měla mít údajně razantně menší množství účinné látky, než bylo uváděno od výrobce. Mýlil jsem se, doma jsem měl originál z dvojnásobně vyšším množstvím účinné látky, než jsem počítal. Jet cyklus ( 800mg test, 650mg nandrol. 50mg stanozolon ) při váze 92 kilo by mě ani ve snu nenapadlo.

Ještě toho ještě zneužiji, že se někdo jako ty účastní diskuze a zeptám se na Tvůj názor použiti Nolvadexu ( Tamoxifenu ) řekněme 10mg denně jako prevence problému s estrogenem už od počátku. Anas. dokáže zredukovat estrogen o 98%, aromasin a arimidex o cca 60% což už jsou docela velká čísla, když i tak chceme mít hladinu estrogenu vyšší než v naturál stavu. Nevíš jak je to s Tamoxifenem ohledně sily schopnosti snížit působení estrogenu? Dokáže být při dávkách 10mg denně tak účinný jako AI, nebo je podstatně slabší a nedokáže omezit estrogen natolik razantně, že by to bylo kontraproduktvní pří nabírání a měl by se používat jako první volba jako prevence od samého začátku cyklu a až potom nasadit v případě nutnosti dodatečně AI ? Spojuji střípky informací a toto tvrzení, už se ke mě dostalo. Rád bych, kdyby ho někdo potvrdil, nebo vyvrátil.
darek

Príspevokod užívateľa VICTORY999 » 31.03.2016

... jedina istota je ist na testy - prl+e2-oh stoji cca 10eur
Čo je prl+e2-oh ? Prolaktín som rozlúštil, ostatné nie :)
Mnou poskytnuté informácie sú len mojim osobným názorom a nikoho nenabádam, aby sa nimi riadil.
VICTORY999
Dátum registrácie: 05.02.2016
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu ďakované: 12 krát

17-OH-estradiol :)
----------
edgarius

Príspevokod užívateľa VICTORY999 » 31.03.2016

Moc som nezmúdrel :D .. je to indikátor niečoho ?
Mnou poskytnuté informácie sú len mojim osobným názorom a nikoho nenabádam, aby sa nimi riadil.
VICTORY999
Dátum registrácie: 05.02.2016
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu ďakované: 12 krát

len na upresnenie - arimidex = obchodny nazov anastrozolu v US, aromasin = dtto pre exemestan
hmm, tamox ako prevencia... skor ako nastroj na odstranenie zacinajuceho gyna... tamox sa sprava ako "umely" estrogen, ma vyssiu afinitu k estro receptorom, cize de facto "vytlaci" estrogen z problemovych oblasti a obsadi estro receptor, cim sa negativne ucinky estrogenu pominu... avsak stale dochadza k aromatizacii TST a tvorbe noveho estrogenu, takze po vysadeni tamoxu sa mozu zasa problemy vratit... moznostou je tahat tamox pocas celej kury, cim sa vsak razantne znizi anabolicky efekt kury, takze to vlastne nema zmysel... podla mna tamox pouzit len na korekciu uz vzniknuteho gyna (najlepsie v subehu s nejakym IA)
----------
edgarius

Moc som nezmúdrel :D .. je to indikátor niečoho ?
to je v podstate najaktivnejsi z "estrogenov" (este su napr. estrion, estron a pd.)... ked chces ist na testy a pomerat si "estro", pytaj sa na 17-OH-estradiol
----------
edgarius

Príspevokod užívateľa Nathan » 31.03.2016

Tak ako napisal Edgarius, sypanica je veda :D netreba nechavat na poslednu chvilu ani testy v strede cyklu. prvy krat som teraz isiel propik davky od 0,5-0,8 a vykaslal som sa v 6tyzdni na testy a zacali svrbiet bradavky. este som to tak nerieail lebo nechcel som zbytocne nasadzat AI no ale v 8 tyzdni uz to zacalo. typicky jedna bradavka prestala a druha uz zacala boliet. A teraz ze babo rad. estradiol alebo prolaktin :D kedze som debil a vykaslal som sa na krvne testy tak som vyhodnotil ze pri light kure prop + provi (zo zaciatku metka) peolaktin by nemal by extremne zvyseny, tak som nasadil anas a cca do 3 dni bol klud. teraz davam e3d 0,5mg, tento tyZden k nemu zacyklujem hcg a idem na pct a hlavne na krvne testy :D nebudte lolofoni a nekaslite na krvne testy, stoji to par eur :)
Nathan
Dátum registrácie: 11.01.2016

Návrat na "Anabolické steroidy (všetko o steroidoch, bobulách, sypačkách)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Anu, Peterkoporec123, Rrrobert_new a 21 neregistrovaných