Zákon o AS

Vstup od 18 rokov

Re: Zákon o AS

Príspevokod užívateľa Toňo » 30.11.2018

Na zaver, ak doma drzite AS pre vlastnu potrebu, alebo predate alebo si doveziete alebo vyveziete alebo poskytnete napriklad kamaratovy AS v sume mensej ako 10 nasobok 266euro = 2660euro, nedopustate sa Trestneho cinu. Ten kto Vam tvrdi opak, tak ho nepocuvajte.

Otazne je, podla akych tabuliek bude prislusny vysetrovatel ratat vysku skody...?

Dodatok: Zoznam AS pri tvorbe zakona o AS poskytla Antidopingova agentura, ktora ho zasa prebrala od WADA ( World antidoping agency )
Hector
Odborník na výživové doplnky a prohormóny

Podľa Hectora som to pochopil spravne si myslim...
Jeden tvrdi tak, druhy onak tak ako to teda je? Mozem si kludne objednat a nedopustim sa trestneho cinu alebo dopustim?
Toňo
Dátum registrácie: 13.08.2016
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 30.11.2018

Neviem co za odbornika je hector, ale radsej sa drz toho co napise miro
Užívateľov profilový obrázok
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 524 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 30.11.2018

Podľa žiadnych tabuliek, ale podľa závere KEÚ. Aj keď sa zaistia drogy, tak to ide najprv na expertízu. Už sa nám stalo, že sme zbalili chalana za predaj marihuany, mal pri sebe asi 30 g sušenej rastliny a pri znaleckom skúmaní sa zistilo, že mal technické konope bez obsahu THC, čiže hneď sa zastavilo trestné stíhanie.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 228 krát

Príspevokod užívateľa Jozko1309 » 30.11.2018

Podľa žiadnych tabuliek, ale podľa závere KEÚ. Aj keď sa zaistia drogy, tak to ide najprv na expertízu. Už sa nám stalo, že sme zbalili chalana za predaj marihuany, mal pri sebe asi 30 g sušenej rastliny a pri znaleckom skúmaní sa zistilo, že mal technické konope bez obsahu THC, čiže hneď sa zastavilo trestné stíhanie.
Hehe.To bola nejaká volavka.
Jozko1309
Dátum registrácie: 16.05.2016
Poďakoval: 164 krát
Bolo mu ďakované: 37 krát

Príspevokod užívateľa RiskMatrix » 04.12.2018

uplne ste ma domotali.

Mirko prosím ťa. Tak ako to je? možem si objednať aas povedzme za 100-200e pre vlastnu potrebu? to je priestupok alebo prečin? je mi jasné, že poskytovať inému sa to nesmie. Ide mi o to zistiť, kedy je to vlastne priestupok a kedy TČ. Vopred ďakujem za odpoveď
RiskMatrix
Dátum registrácie: 16.04.2018
Poďakoval: 98 krát
Bolo mu ďakované: 24 krát

Príspevokod užívateľa Darty » 04.12.2018

priestupok to nie je nikdy, priestupkovy zakon nedefinuje ziaden pristupok v suvislosti s latkami s anabolickym ucinkom, cize bud sa dopustis trestneho cinu alebo sa nedopustis nicoho, ak sa mylim mirec ma opravi ale asi mam pravdu
za dalsie trestny zakon co sa tyka anabolik nema v zneni prislusneho paragrafu drzbu, si tam veci ako - dovezie, prevezie, poda, preda a cojaviem co vsetko, drzba.tam nie je, lenze ten znak paragrafu je pokruteny z toho dovodu ze aj jeho znenie je mozne prekrutit a pokrutit tak ako to prave vyhovuje organu ktory ten skutok prave realizuje, preto napriklad v Bratislave neprechadzaju cez prokuratora niektore trestne ciny a v inom kraji bez problemu prejdu, lebo kazda prokuratura si vyklada znenie toho trestnehoncinu inak, smutne ale je to tak, cize sa moze stat ze v Blave ta za par vialiek testaku neodstihaju ale v Poprade ano....
Nepiste mi SS s prosbami o rady, ja nie som manzelska poradna, rady hladajte priamo na fore v prislusnych temach. A ANO - neviem zohnat steroidy, nechcem od vas kupit steroidy, snad ste to podaktori pochopili :-)
Darty
Dátum registrácie: 27.11.2016
Poďakoval: 124 krát
Bolo mu ďakované: 428 krát

Príspevokod užívateľa edgarius » 04.12.2018

lebo v BA su zli zandari a v PP dobri :D

ten paragraf je postaveny velmi vagne - ked ides po ulici peso s vialkou vo vrecku, tak si OK, ale ked ides v aute (prevezies), tak naplnujes skutkovu podstatu
----------
Lidé! Ještěri z těmných světů vám chtějí dát čipy do těla a zotročit vás jako úbohé loutky!!!
edgarius
Dátum registrácie: 11.02.2008
Poďakoval: 50 krát
Bolo mu ďakované: 146 krát

Príspevokod užívateľa RiskMatrix » 04.12.2018

moze stat ze v Blave ta za par vialiek testaku neodstihaju ale v Poprade ano....

Ak to nebude naopak tak ma to netrápi :)
RiskMatrix
Dátum registrácie: 16.04.2018
Poďakoval: 98 krát
Bolo mu ďakované: 24 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 04.12.2018

Presne tak, z okresu do okresu je mierne odlišný výklad zákona prokurátormi. Je to preto, že každý môže mať mierne odlišný právny názor, kedže právo je hra na slovíčka.
Myslím si to isté Edgarius. Strašne nedokonalý paragraf. Ak to už prebrali z českej právnej úpravy, mali prebrať aj špecifikáciu väčšieho rozsahu.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 228 krát

Príspevokod užívateľa popperpots » 09.09.2019

Ak si kúpite testosterón v hodnote 50 EUR, môžete sa z tohto zákona dostať do problémov na pošte?
popperpots
Dátum registrácie: 30.12.2018

Príspevokod užívateľa rapsic » 09.09.2019

Neboj sa na obalke nebude napisane ze vnutri je steroid zavolajte policiu
rapsic

Príspevokod užívateľa popperpots » 09.09.2019

Neboj sa na obalke nebude napisane ze vnutri je steroid zavolajte policiu
Ďakujem za odpoveď môj priateľ!. Keby sa to nejako našlo, cez extrémne smolu. Aké by boli právne následky podľa zákona? Pýtam sa, pretože som kanadský muž žijúci v Bratislave.
popperpots
Dátum registrácie: 30.12.2018

Príspevokod užívateľa rapsic » 09.09.2019

Nebude problem ja sam som takto prevzal uz velmi vela zasielok bez problemov
Na druhu stranu stale mozes pouzit vyhovorku "ja ani neviem odkial to je" ,"neviem kto mi to poslal"
rapsic

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 09.09.2019

"Objednal jsme si vitaminya prislo tohle". Kazdopadne policejni slozky jdou spis po dealerech nez odberatelech pro osobni potreby.
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Bank: Locked
Poďakoval: 23 krát
Bolo mu ďakované: 232 krát

Návrat na "Anabolické steroidy (všetko o steroidoch, bobulách, sypačkách)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 028!, BeJimmieDug, fiNN, wtfko1994 a 8 neregistrovaných