Efedrin

Vstup od 18 rokov

Re: Efedrin

Príspevokod užívateľa piterko » 10.03.2019

... obsahuji ještě ibuprefein a ten do sebe rvat nechci - zbytecna zatez jater a žaludek dostava take pěkny zahul.
Kromě toho v ČR vyžadují při prodeji OP. A ja nemam zajem abych byl vedeny v nejake databazi suklu.
ked uz tvrdis ze ibuprefein :D je zbytecna zatez jater a zauldek dostava take pekny zahul, tak mohol by si sa vyjadrit aj, ze aky je pseudoefedrin zahul pre ledviny,priapdne fatalni zahul pre ledviny s predispoziciou pre zlyhanie, na pubmede je clanok PSE accuumulation(toxicity) in renal failure,.. a totalny zahul je ked dakto pouziva pseudoefedrin na iny ucel nez odsoplenie sa alebo vyrobu fetu

EFEDRIN VS PSEUDOEFEDRIN

nazov stereoizomerov je vynimocne vystizny.
predpona PSEUDO- podla vykladoveho slovnika znamena:
1) ,,ne opravdový, ale vypadající tak; př.: pseudověda” .
Po dosadeni vykladu predpony PSEUDO- vznikne nasledujuce:
,,EFEDRÍN vs ,,Ne opravdový, ale vypadajíci jak EFEDRÍN"
- cize je jasne zrejme ktory z izomerov je ten ,,silny" a ktory by len chcel byt ...

Aj ked chemicky vzorec obidvoch latok jerovnaky, ich farmakokinetika je uplne odlisna, mnohe fyziologicke ucinky maju spolocne, ale s uplne odlisnou mierou intenzity.
Pseudoefedrin ma vyraznejsi vazokonstrikcny ucinok v hlave (sliznice),
Efedrin je naopak mimoriadne ucinny pri vazokonstrikcii ciev akralnych casti tela (napr scvrknuty penis na pseudoefedrine nikdy nezazijes, tak isto ladove chodidla v lete ...), z toho sa da dalej dedukovat ze jeden izomer tak bude mat vyrazne odlisny hypertenzny ucinok.

nejdem sa tu posmievat ludom co zeru pseudo a vyjadria sa ze ,,slape” skvele ale na druhu stranu je to super zavadzanie tych, ktory sa o tom len dozvedia, chudaci :D. Ef si na rozidel od pseudo nesie vyznamnu farmakodynamicku vl. - vazobny potencial k norepinefrinu - to znamena obrovsky rozdiel z hladiska ucinkov, rozdiel efektivnosti rovnakych ucinkov a (laicky: dokaze preniknut cez bunkovu stenu resp. preniknut do neuronovej siete a fungovat v oblasti presynaptickych strbin a podielat sa tak na ovplyvnovan funkgovania serotonergickeho systemu. Ta schopnost spojit sa s molekulou neurotransmiteru ju absolutne odsuva od podobnosti pseudoefedrinu.

Termogenicky ucinok pseudoefedrinu? Jedine v tvojom prispevku na predoslej strane Ivan.62, tymto disponuje z tejto dvojice len efedrin (ncbi).

Aplikuj nazálne 50mg pseudo a 50mg ef a potom prid popisat ako ti zapisalo, prve co povies rozklepany udychany na ef bude ,,fuuu ty ***** a to som si myslel ako ten pseudo paradne slape”

PSEUDO:
- odopchava zapchany rypak
- mierna az placebo stimulacia CNS
- zvysena vazokonstrikcia v lebecnej casti
- bez zmeny miery potenia sa
- mierna az stredna hypertenzia
- nedokaze ovplivnit tel.tepl.
- nepreukazany priamo tuk spalujuci ucinok
- bez schopnosti prejst bunkovou memb
- slabý anorekticky ucinok
- nesposobuje dojazdy,

EF
- schopnost prenikat do neuronov
- vysoka affinita k norepinefrinu
- silny anorekticky ucinok
- citelne privaly energie
- termogenicky ucinok
- zvysena oxidacia tuk.tk.
- nadmerne potenie sa
- potlaca smad
- vymyznutie potreby pit
- stredna az silna hypertenzia
- stimulacia cns
- nutkania byt neustale aktivny
- pri odznievani ucinkov sposobuje picne chvile,dojazdy
- jednoduche sa predavkovat
- bolest hlavy pri vyssich davkach
- pri opakovanych dennych davkach insomnia
- arytmia
- bruxizmus

/ a nnoho dalsich odlisnych pri efedrine, ktore pseudoef naopak postrada

ked chcem ef, nebudem si zaobstaravat pseudo. kto mi povie ze je to skoro to iste alebo ze kkt o tom viem, nech si rovno da sam plesk
😎
Užívateľov profilový obrázok
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 508 krát
Bolo mu ďakované: 389 krát

Príspevokod užívateľa Ivan.62 » 10.03.2019

Souhlasim s tim ze je velky rozdil mezi ephedr a pseudoeph co se ucinku tyka. Jinak kazda chem. latka je zatez na organismus, jen jsem chtel rici ze ho nechci zhytecne navic zatezovat Ibuprofenem, kdyz je i jina volba.

Krome toho je to zatez ne jen na ledviny, ale take na mozek-kdyz se to prezene s davkovanim. Ale kazdy lek je vpodstate jed. jen musis na sobe najit tu hranici kdy se to lame. Oba dva mam vyzkousene. K eferdinu nemam momentalne pristup. Teorie z clanku je dena vec a praxe druha. Kdyz uz ja osobne cerpam informace tak hledam konkretni studie na lidech. Krome toho, kdyz porovnas ucinky nejakeho preparatu na dvou lidech vysledek muze byt diametralne odlisny. Proto si kazdy musi na sobe vse odzkouset a najit si svou cestu.

Davky 50mg ephedrinu jsem niky nezkousel, uz u 20 mg jsem citil vyse zminovane vedlejsi ucinky. Osobne se u vseho snazim drzet na minimu a spise kombinovat, a take organismus cistit. Ale jak uz jsem uvedl, zaklad je kvalitni trenink, stava a spanek.

Na me termogeneze u trojkombinace s pseudoeph funguje, namerim rozdil v telesne teplote cca o 0,7 °C. Nejsem zadny guru, to co tady prezentuji jsou jen me zkusenosti. Respekruji nazor druhych i kdyz se nemusi shodovat s tim co mam odzkouseno. Kazdy si muze zvolit podle sveho rozumu.
Ivan.62
Dátum registrácie: 23.01.2019
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Teorie z clanku je dena vec a praxe druha. Kdyz uz ja osobne cerpam informace tak hledam konkretni studie na lidech. Krome toho, kdyz porovnas ucinky nejakeho preparatu na dvou lidech vysledek muze byt diametralne odlisny. Proto si kazdy musi na sobe vse odzkouset a najit si svou cestu.
1/ prestan zavadzat a pisat svoje dojmy, len zo seba robis idiota zbytocne, ked raz nemoze chemicky sposobovat psuedoefedrin v ludkom tele to co efedrin, tak co si musi sam kazdy na sobe vyzkouset ? ja pisem o chemii a ta plati pre cely vesmir rovnako ako v kazdeho inom tele, neexistuju tam ine zakonitosti, nenastane okamzik, ze niektoremu uzivatelovi bude fungovat inac, nanajvys slabsie/silnejsie, a za to tiez nemoze latka ale telo a jeho pripadne defekty, napr. nedostacujuci enzym sposobujuci demetylaciu xenobiotickych latok, ked ho ma niekto prirodzene nizsiu produkciu toho enzymu, tak odburavanie efedrinu bude trvat dlhsie, ale aby fungoval INAC, ako u ineho, je NEMOZNE

2/ znova to iste - prestan zavadzat, ucinok efedrinu na osobe A bude sposobovat v tele to iste co u osoby B, o akej diamietralnej odlisnosti vypravas fakt netusim, ale ked si das efedrin ty a efedrin ja, oboch nas ohreje, obaja budeme naspeedovany a nervozny, agitovany, zapoteny, nie smadny a bla bla bla, ak toto je diametralna odlisnost tak v poriadku, ale my ostatni tomu hovorime absolutna totoznost (ked nieco robi to iste, tak to nie je diametrálne odlišné. To by bolo ze ja zjem EF a stupne mi tlak o 30%, a ty zjes EF a klesne ti tlak o 40% , toto je podla mna diametralna odlisnost, a nie ze mne stupne napr o 12% a tebe o 10,9%, to je pravy opak odlisnosti ... ) . pisanim nezmyslov sa neoslobodis od superhlupej myslienky, uzivat pseudoefedrin a ocakavat od neho cokolvek ine nez odopchatie nosa.

3/ ked je raz definitivne z biochemickeho hladiska urcene a nie je ina moznost, ze PSEUDOEFEDRIN nemoze vstupovat do dalsich procesov v tele na rozdiel od EFEDRINU, tak tvojioch +0,7°C je sposobenych niecim inym, ak si myslis ze si jedinecny a tvoje telo funguje INAC, tak okrem toho ze ty ako osoba si mi tiez ukradnuty, tak ti s pokojm anglicana poviem ,ze v tvojom tele platia rovnake fyz mat chem zakony ako vo zvysku vesmir, skutocne nie si iny, NEEXISTUJE chemicka moznost, aby pseudoefedrin zvysil telesnu teplotu. Pre mna zamna aj ked ta zohreje na 40°C, nie je to pseudoefedrinom, a to ze sa ti teplota zvysila v case ked si mal v sebe pseudo neznamena a nikdy nebude znamenat, ze to sposobil on.
¨
4/ja ti nepisem ziadnu teoriu ale tak ako to je prakticky, chemicky vyskum, pripadne stanovene farmk. farmd. vlastnosti su podla teba teoria ? ved to su empiricky zmerane veci, ked raz pseudoefedrin je chemicky zostrojeny v tomto vesmire tak, ze nedokaze v tele preniknut cez bunk.memb., tak proste NEDOKAZE VOJST DO TEJ BUNKY A UCINKVOAT DALEJ AKO EFEDRIN.

nezavadzaj ludi hlupostami ze kazdemu funguje nieco ine, jasne som primarne tebe vysvetliil, ze to NIE JE MOZNE,a urcite to nespociva na rozhodnuti jedinca, ci bude unho ucinkovat inak pseudoefedrin ako u ineho jedinca. Aj ja by som sa citil ako ***** keby som zral pseudoefedrin a vysvetlia mi (bez jedineho vymyslu), ze to co akoze citim alebo si myslim ze mi robi, ze mi to nedokaze v tele robit, doslova neexistuju ziadne paky ktore by pseudoefedrin potahal aby mal ucinky efedrinu alebo ucinky tebou opisovane. ja som tu ten najposlednejsi teoretik, a ta uplne najposlednejsia tlchuba, nemam za potrebu pisat tieto veci, ale urcite si pocul, ze 1000x opakovana lož sa stáva pravdou, a uz tu pekne dlhu chvilu mutis vodu pseudoefedrinom

nechaj ludi nech si urobia sami zaver, mozno niekomu som zaklopal na budku a pojde si niekde este pohladat, ci piterko pisal hovna a pseudoefedrin je uplne super a je to tak ako prezentuje ivan.62.. neznasam ked niekto pise **** a este ich obhajuje, okrem subjektivnych pocitov z teba nic neypadlo, a ohanat sa tvrdenim o diametralne odlisnom vysledku pre dve ine osoby, je nic ine len ubohost, miesto toho aby si v tichosti uznal pripadne si sam nastudoval, ze to vo uvadzam ja je absolutne relevantne, budes ako typicky DUB tvrdit, ze tebe to funguje inac .. ok nech ti funguje, ostatnym ktori by nemali cas skusat **** a chcu sa usetrit od zbytocneho uzivania psuedoefedrinu, verim ze bude stacit niekolko tychto riadkov odomna , maj sa
piterko

Príspevokod užívateľa Vinnie » 10.03.2019

tieto veci by som nemal vyťahovať, keďže je to už dávno minulosť, ale aj perník z pseudoefedrínu je hnoj oproti tomu z efedrínu :D
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 432 krát

tieto veci by som nemal vyťahovať, keďže je to už dávno minulosť, ale aj perník z pseudoefedrínu je hnoj oproti tomu z efedrínu :D
velky rozdiel ? :D ale myslim si ze pseudopárno :D bude vzdy lepsie ako pseudoefedrin
piterko

Príspevokod užívateľa Vinnie » 10.03.2019

vieš, chemik resp. aj debil ale so správnym "receptom" vie spraviť z pseudoefedrínu efedrín, alebo zo speedu piko, alebo vyrobiť efedrín z methylamínu (ako Heisenberg v Breaking bad). takže veľký rozdiel je v tom že kto bol "kuchár" :D a preto má táto droga už dávno nezaujíma, lebo je to mačka vo vreci aj keď to je čisté
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 432 krát

Príspevokod užívateľa Lupask » 12.03.2019

cely ten tvoj post o pseudo/efedrine je nadherny, ale toto ma uplne dostalo:
EF
(...)
- pri odznievani ucinkov sposobuje picne chvile,dojazdy
:D :D
Vitaminy pre ekonomov: prehladova tabulka pozri http://goo.gl/Yc81Nj
Zoznam roznych vitaminovych preparatov aj s cenami, + zinok, D3, karotenoidy a horcik
Lupask
Dátum registrácie: 14.09.2012
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa bartsimpson » 13.03.2019

caute co by ste mi poradili do diety kupit komplexny spalovac (black mamba,hellfire,t6) alebo radsej cisty efedrin?
bartsimpson
Dátum registrácie: 13.03.2019
Poďakoval: 4 krát

Príspevokod užívateľa silný » 13.03.2019

Ani jedno by som ti neporadil
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 646 krát

Príspevokod užívateľa bartsimpson » 14.03.2019

prečo? a čo by si teda poradil do diety?
bartsimpson

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 14.03.2019

Min zrat a vice se hybat, cvaldo.
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Poďakoval: 23 krát
Bolo mu ďakované: 232 krát

robím 1 aj 2 už som celkom dlho v diete už potrebujem len dorysovat preto som myslel že čo bude lepšie na dorysovanie
bartsimpson

Príspevokod užívateľa RiskMatrix » 14.03.2019

piko a šaláty vraj funguje
RiskMatrix
Dátum registrácie: 16.04.2018
Poďakoval: 98 krát
Bolo mu ďakované: 24 krát

dnes to tu je nejaké vtipne ha. ha.
bartsimpson

Príspevokod užívateľa piterko » 14.03.2019

ak mas zdroj efedrinu tak ECA nie je o com. a yohimbinu by som sa tiez extra nestranil v deficite. piko protak avokado, aj takto by to slo, len neviem ci by si to ukociroval a urcite ked tak posledny tyzden a ak ti to je cudzie tak nerxperimentuj.
piterko

Návrat na "Anabolické steroidy (všetko o steroidoch, bobulách, sypačkách)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: wtfko1994 a 14 neregistrovaných