Bikini Fitness

Bikini Fitness

Príspevokod užívateľa Bejb151 » 01.05.2017

Ahojte, názory na túto kategoriu sa líšia... avšak v stanovách je dané ako sa má táto kategoria hodnotiť : kategória je určená pre ženy a dievčatá s prirodzene peknou postavou pre športovkyne,
ktoré uprednostňujú zdravý životný štýl a ktoré sa venujú akejkolvek športovej aktivite. :) Prioritou sú symetrické
telesné proporcie estetický a zdravý vzhlad tela s kvalitnou úpravou pokožky ,vhodné líčenie a úprava vlasov. Pripomeniem pár slov z tlačovej konferencie Pawela Filleborna (šéf rozhodcov vo federácii IFBB), ktorá sa konala na Slovensku zdorazňoval pre rozhodcov, že bikini atlétka by mala byť jemne osvalená a bez prílišnej separácie svalov- ako príklad uviedol Sabínu Plevákovú.

Trend v Európe sa ubral celkom iným smerom, bikini fitnessky sú vyseparované, svalnaté až sa možu porovnávať s kategoriu bodyfitness.
Trendom v Amerike ostali gulatejšie a plnšie tvary-ale pevné!
Je chyba v rozhodcoch alebo ľudom sa to páči ? Alebo dievčatá sami takto nastavili trend ?
A čo sa páči viac Vám ? :)
Prílohy
18800_76_1.jpg
18800_76_1.jpg (64.83 KiB) 1891 zobrazení
ashley-kaltwasser-2.jpg
ashley-kaltwasser-2.jpg (44.03 KiB) 1891 zobrazení
Bejb151
Dátum registrácie: 12.04.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 2 krát

Re: Bikini Fitness

Príspevokod užívateľa homar » 02.05.2017

Tá definícia je strašne subjektívna, nakoľko podmienku "bez prílišnej separácie svalov" spĺňajú oba príklady v obrázkoch a veľký rozdiel v tom až tak nie je
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
Užívateľov profilový obrázok
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Bejb151 » 02.05.2017

Tá definícia je strašne subjektívna, nakoľko podmienku "bez prílišnej separácie svalov" spĺňajú oba príklady v obrázkoch a veľký rozdiel v tom až tak nie je
Asi nesleduješ celosvetovú scénu bikini fitness, lebo trend v USA je veľmi odlišný ako u nás. Predsa táto kategoria sa "narodila " tam, napriek tomu u nás preferujú vysušenejšie ženy či dievčatá. Do top 6 sa na Olympii zatial, preto nedostala žiadna Europanka. Aj ked dve bikini fitnessky od nás to pochopili a chceli priniesť tento trend aj k nám. Bohužial dievčatá na Slovensku to pochopili malinko inak a pripravili si formy hodné takej kúpaliskovej a prišli tučné skoro na každú súťaž ( česť výnimkám).
Bejb151

Príspevokod užívateľa homar » 02.05.2017

prečítaj si ešte raz čo som napísal, ja nepíšem o žiadnom trende v USA alebo u nás, ja len tvrdím, že tá samotná definícia je subjektívna, mali by to asi nejak viac špecifikovať, inak to bude vždy všade inak posudzované
homar
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa slim_shady » 02.05.2017

Ja ked pozeram na tie obrazky tak sa mi vobec nevidi ze ta slecna dole ma "gulatejšie a plnšie tvary-ale pevné".
Skor mi pride ako chuda zena co chvilu zacvicila a ide na sutaz.
Jasne ze bikiny nemaju byt na prach vysekane ako kulturistky ale z tychto 2 by som ja osobne povedal ze ma sutaznu formu skor slecna hore.
Ale je to uplne subjektivne kto co preferuje.
slim_shady
Dátum registrácie: 04.02.2010
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Bejb151 » 03.05.2017

Ja ked pozeram na tie obrazky tak sa mi vobec nevidi ze ta slecna dole ma "gulatejšie a plnšie tvary-ale pevné".
Skor mi pride ako chuda zena co chvilu zacvicila a ide na sutaz.
Jasne ze bikiny nemaju byt na prach vysekane ako kulturistky ale z tychto 2 by som ja osobne povedal ze ma sutaznu formu skor slecna hore.
Ale je to uplne subjektivne kto co preferuje.
Na dolnom obrázku je najlepšia z najlepších 3-násobná Ms. Olympia, čo je ako všetci vieme najvyššia súťaž. A veru nepríde mi že by "chvílu" pocvičila. Veru z obrázkov sa ťažko hodnotí. V každom prípade bikini fitnesska by mala byť jemne osvalená a stále ženská. Netvrdím že prvá slečna nie je ženská, je krásna ,za formu skladám klobúk, no mne sa skor blíži už k bodyfitness.
prečítaj si ešte raz čo som napísal, ja nepíšem o žiadnom trende v USA alebo u nás, ja len tvrdím, že tá samotná definícia je subjektívna, mali by to asi nejak viac špecifikovať, inak to bude vždy všade inak posudzované
aty si ešte raz prečítaj čo som sa na začiatku pýtala :wink:
Bejb151

Príspevokod užívateľa homar » 03.05.2017

Tak ako úprimne len k tomu poviem, že podľa mňa tá postava hore vyzerá na súťaž lepšie (hoci obe formy sú veľmi fajn), ale zároveň by som to bral ako strop pre ženské fitness súťaže, lebo tie nasypané škraty s konskými ksichtami v nazvime to "vyšších" kategóriách sú všetko len nie pekné, a už vôbec nie sexy, ženy by stále mali zostať ženské a jemné, a nie ako chlapi s vagínou...
homar
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 03.05.2017

ja súhlasím s tým že prvé dievča má skôr formu na bodyfitness, alebo teda takmer na bodyfitness, tiež si myslím že bikini fitness by mali vyzerať viac žensky, ashley je krásny príklad.. možno to je rozhodcami, alebo možno dievčatá makajú stále viac a viac a jednoducho nevedia ako spraviť formu na bikini... takisto môžu trénovať a súťažia v kategórii na ktorú momentálne majú šance, snažia sa spraviť čo najlepšiu formu, ale vedia že na bodyfitness by sa ešte neumiestnili, preto ostávajú v bikini fitness...
CaveMAN
Dátum registrácie: 15.11.2015
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Bejb151 » 04.05.2017

Tak ako úprimne len k tomu poviem, že podľa mňa tá postava hore vyzerá na súťaž lepšie (hoci obe formy sú veľmi fajn), ale zároveň by som to bral ako strop pre ženské fitness súťaže, lebo tie nasypané škraty s konskými ksichtami v nazvime to "vyšších" kategóriách sú všetko len nie pekné, a už vôbec nie sexy, ženy by stále mali zostať ženské a jemné, a nie ako chlapi s vagínou...
úplne s tebou súhlasím! :)
Bejb151

Pridávam foto bikini fitnessky, o ktorej si myslím , že to je to pravé "orechové" .... ...ooo a táto je dokonca Ruska :O Pridajte aj vy niečo :)
Prílohy
dfggrt.png
dfggrt.png (588.09 KiB) 1764 zobrazení
Bez názvu.png
Bez názvu.png (481.21 KiB) 1764 zobrazení
Bejb151

ja súhlasím s tým že prvé dievča má skôr formu na bodyfitness, alebo teda takmer na bodyfitness, tiež si myslím že bikini fitness by mali vyzerať viac žensky, ashley je krásny príklad.. možno to je rozhodcami, alebo možno dievčatá makajú stále viac a viac a jednoducho nevedia ako spraviť formu na bikini... takisto môžu trénovať a súťažia v kategórii na ktorú momentálne majú šance, snažia sa spraviť čo najlepšiu formu, ale vedia že na bodyfitness by sa ešte neumiestnili, preto ostávajú v bikini fitness...
Je pravda, že trend sa posunul od začiatku kedy začala táto kategoria a tam ozaj dievčatá vyzerali akoby strávili vo fitku najviac 3týždne. Ale myslím si že áno, súťažia tam kde by mali šancu.
Bejb151

Príspevokod užívateľa piterko » 05.05.2017

trend je momentalne taky, ze v nasich koncinach vyhrava najviac odvodnene a vysusene telo,. komu pride forma na fotkach z prveho prispevku obdobna, tak tomu maximalne nerozumie
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Bank: Locked
Poďakoval: 510 krát
Bolo mu ďakované: 390 krát

Príspevokod užívateľa Bejb151 » 05.05.2017

trend je momentalne taky, ze v nasich koncinach vyhrava najviac odvodnene a vysusene telo,. komu pride forma na fotkach z prveho prispevku obdobna, tak tomu maximalne nerozumie
Ktorú slečnu v príspevku myslíš ?
Bejb151

Príspevokod užívateľa piterko » 06.05.2017

ziadnu, prispevok z prevencie :)

len na prirovnanie, kategoria wellness fitness, prvy krat zaradena na ME
- nazov nesvedci nic dobre, ak vychadzam z analogie bikini fitness - zeny v bikinach, tak fakt neviem najst napojenie na fitness
- nechcem sa dotknut ziadnej zo zucastnenych, ale vacsina z nich mi pride sutaznou formou ako ,, nevydarena" priprava bud na bikini alebo body, a ten vlavo na foto je len ako perlicka

Obrázok
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Bank: Locked
Poďakoval: 510 krát
Bolo mu ďakované: 390 krát

Príspevokod užívateľa Karol146 » 06.05.2017

Nechcem nikoho uražať ani zhadzovať ale to už kazda mamina čo schudne po pôrode pocviči pol roka a ide na bikiny, baby sú pekne ale tam to konci si pekná ? si chudá ? más umele prsia ? vitaj IFBB Bikiny Fitness Official :/ , osobne som za body fitness tam aspoň vidno niečo,
Karol146
Dátum registrácie: 10.07.2013
Poďakoval: 1 krát

Návrat na "Galéria kulturistov, športovcov, fitnessákov (kulturisti, kulturista)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní