PRE VEGETARIANOV

Re: PRE VEGETARIANOV

Príspevokod užívateľa Mischoko » 28.12.2012

co dat k spenatu aby som sa priblizil aspon trochu plnemu aminospektru?
Kuracinu :P ale nie.. takto.. neviem čo k tomu povedať, nakoľko špenát má cca 3-4g bielkovín na 100g ale keď inak nedáš tak tu je info:

Tryptophan 39.0 mg
Threonine 122 mg
Isoleucine 147 mg
Leucine 223 mg
Lysine 174 mg
Methionine 53.0 mg
Cystine 35.0 mg
Phenylalanine 129 mg
Tyrosine 108 mg
Valine 161 mg
Arginine 162 mg
Histidine 64.0 mg
Alanine 142 mg
Aspartic acid 240 mg
Glutamic acid 343 mg
Glycine 134 mg
Proline 112 mg
Serine 104 mg
Hydroxyproline 0 mg

Teda mu chýbajú cca 3-4 aminokyseliny čo by sa teoreticky dalo doplniť bôbovými záležitosťami ako sója, fazuľa alebo šošovica. Ale aj tak neviem čo chceš naháňať s tými 3g/100g :P
Plus jedna zaujímavosť.. špenát je síce charakteristický obsahom železa (15% +/-) ale jeho využiteľnosť je mizivá z dôvodu obsahu "Inositol Hexafosfátu" ktorý železo viaže a teda je tažko ho vstrebať.
Užívateľov profilový obrázok
Mischoko
Dátum registrácie: 05.08.2010
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa 14words » 28.12.2012

co dat k spenatu aby som sa priblizil aspon trochu plnemu aminospektru?
Kuracinu :P ale nie.. takto.. neviem čo k tomu povedať, nakoľko špenát má cca 3-4g bielkovín na 100g ale keď inak nedáš tak tu je info:

Tryptophan 39.0 mg
Threonine 122 mg
Isoleucine 147 mg
Leucine 223 mg
Lysine 174 mg
Methionine 53.0 mg
Cystine 35.0 mg
Phenylalanine 129 mg
Tyrosine 108 mg
Valine 161 mg
Arginine 162 mg
Histidine 64.0 mg
Alanine 142 mg
Aspartic acid 240 mg
Glutamic acid 343 mg
Glycine 134 mg
Proline 112 mg
Serine 104 mg
Hydroxyproline 0 mg

Teda mu chýbajú cca 3-4 aminokyseliny čo by sa teoreticky dalo doplniť bôbovými záležitosťami ako sója, fazuľa alebo šošovica. Ale aj tak neviem čo chceš naháňať s tými 3g/100g :P
Plus jedna zaujímavosť.. špenát je síce charakteristický obsahom železa (15% +/-) ale jeho využiteľnosť je mizivá z dôvodu obsahu "Inositol Hexafosfátu" ktorý železo viaže a teda je tažko ho vstrebať.
som myslel ze ma trochu viacej bielkovin :D nic teda, dakujem za odpoved :D
14words
Dátum registrácie: 20.11.2010

Príspevokod užívateľa Kleinstadt-küken » 18.02.2013

Zdravim,nechcem tu vyvolavat zbytocny flame ale mohol by niekto raz a navdy objasnit ci sa kombinaciou zeleniny, strukovyn a obilnin da vyskladat kompletne amino spektrum ? Vsade sa docitam nieco ine, prezrel som aj par stranok a for co sa venuju vegetarianskej/veganskej vyzive a taku znosku mytov a polopravd som uz davno nevidel :roll: Neviem ale podla nich by mi surova strava mala pomoct pomaly k tomu aby som sa stal nadclovekom (nabratie svalov, zvysenie sily, kondicie, zostrenie zmyslov, prijemnejsi vzhlad, imunita takmer voci vsetkemu....) :roll: Su na tuto temu nejake oficialne studie ? Ak sa to tu rozoberalo tak ma prosim nasmerujte, mozno som len slepy a nic som nenasiel.
Kleinstadt-küken
Dátum registrácie: 18.02.2013

Príspevokod užívateľa Mischoko » 18.02.2013

Téma má len 5 strán... všetko je to tam... neviem ako ostatných, ale mňa už nebaví opakovať sa furt dokola. Ale áno, vegetariánstvo + naberanie svalov je možné. :)
Mischoko
Dátum registrácie: 05.08.2010

Príspevokod užívateľa TaĎuri » 18.02.2013

Zdravim,nechcem tu vyvolavat zbytocny flame ale mohol by niekto raz a navdy objasnit ci sa kombinaciou zeleniny, strukovyn a obilnin da vyskladat kompletne amino spektrum ? Vsade sa docitam nieco ine, prezrel som aj par stranok a for co sa venuju vegetarianskej/veganskej vyzive a taku znosku mytov a polopravd som uz davno nevidel :roll: Neviem ale podla nich by mi surova strava mala pomoct pomaly k tomu aby som sa stal nadclovekom (nabratie svalov, zvysenie sily, kondicie, zostrenie zmyslov, prijemnejsi vzhlad, imunita takmer voci vsetkemu....) :roll: Su na tuto temu nejake oficialne studie ? Ak sa to tu rozoberalo tak ma prosim nasmerujte, mozno som len slepy a nic som nenasiel.
Áno, dá sa bez problémov vyskladať kompletné amino, nemusíš to ani zjesť v jednom jedle. Ale čo sa týka vegetariánstva alebo vegánstva tak si myslím že keď niekto s osobných dôvodov nekonzumuje mäso/produkty zvierat tak je to jeho rozhodnutie ale nepamätám sa aby som sa niekde dočítal o pozitívnych zdravotných vplyvoch (myslím z dôveryhodných zdrojov). Jeden z argumentov je že ľudia nemajú tráviacu sústavu na mäso, úprimne ak naši predkovia lovili mamutov, tak nevidím zmysel v nestráviteľnosti.
TaĎuri
Dátum registrácie: 23.07.2012

Príspevokod užívateľa BellCross » 19.02.2013

Hardstyler23 - mohol by si tu napisat jedalnicek na cely den taky vegetariansky pre 90kg cloveka (trojbojara) kolko coho by mal jest a kolko by to stalo penazi? Lebo moj jediny dovod preco jem maso a kupujem maso, a jem "sracky" je financny dovod, ze ma to vide lacnejsie.
Minule som robil experiment, nakupil zeleninu, ovocie, spravil si cisto zeleninovy obed a veceru - musim podotknut, ze ma to nezasytilo vobec a nevydrzalo mi to ani na veceru. A stalo ma to 2krat viac ako nakupit maso, ryzu (ci zemiaky) a urobit si obycajny sedliacky obed.
Dakujem.
Cize v skratke ak mi niekto dokaze urobit rozpis vegetarianskej stravy na cely mesiac do 200 eur tak aj som ochotny prestat jest maso, ale inak nie.
BellCross
Dátum registrácie: 14.03.2011
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa Kleinstadt-küken » 19.02.2013

8:00 ... 2 hrste GOJI ( kustovica cinska - skoro kompletne amino ) , za hrst susenych hrozienok a sliviek, ( podla toho co je, bud jablka , melon, jahody atd...)
8:45... 150g ovsenych vlociek + 40g mix sojoveho, psenicneho a hrachoveho proteinu s ochucovadlom + hrst konopnych semienok ...
11:00... 100g sojove kocky s strukovinami ( cca 65 bielkovin)
13:00...100g vlocky ovsene + 250g tvaroh + 2dcl mlieka
15:00... 2 vajcia + 100g syr , zelenina a celozrnne pecivo
17:00... 50g ovsene vlocky + 40g mix proteinu
17:30... hrst susene hrozienka + 2 lyzicky medu
17: 45 trening a niekedy v polke treningu hrst susenych hrozienok
19:00 pocas celej hodiny po trenigu do 20:00 pojedam susenie hrozienka, slivky a med + popijam 50g mix proteinu
20:00 4 vajcia + syr + pecivo a zelenina , alebo palacinky s 40g suseny bielok + 2 cele vajcia + ovsena muka atd...
22:00 250g tvaroh + 30g mandle + 20g podrvene lanove semienka
tu je jedalnicek co hardstyler uverejnil na 3 strane tohto topicu

Inak vdaka za info, ja sa sice na vegetarianstvo neplanujem dat, maso mi chuti. Ale ked tu je moznost ziskat plnohodnotne bielkoviny aj z inych zdrojov ako zivocisnych tak by to bol hriech nevyuzit. Ja si osobne neviem predstavit ze by som nieco taketo dodrziaval, a mal presne nalinkovane kedy sa musim ist najest a presne kolko, skor mi to pride ako zivotny styl pre ludi co maju prebytok volneho casu. Pre mna nepredstavitelne, ale ked to niekomu nevadi nemam namietky...

Bellcross-no nad tymi finaniami som tiez rozmyslal, proste toto nieje zivotny styl pre priemerne zarabajucich ludi. Jedine co sa da asi poradit je tocit dokola vlocky, tvaroh, vajca, ryzu jak hlavny zdroj kalorii. Tvaroh ta nemusi vyjst tak draho, staci ist napr do raja, tam mozes za par centov nakupit tie co im konci zaruka. Ked si ich das zmrazit tak ti urcite nehrozia zdravotne prblemy. Ja byt tebou tak maso uplne nevyhadzujem...

Ak som napisal kktiny opravte ma 8)
Kleinstadt-küken
Dátum registrácie: 18.02.2013

Príspevokod užívateľa fazer » 21.02.2013

harstyler 23 mohol by si mi napisat ss chcel by som prejst na vegetariansku stravu a potreboval by som od teba nejake rady ohladom jedalnicka a hlavne kde v Zm nakupujes dik
fazer
Dátum registrácie: 21.02.2013

Príspevokod užívateľa Morfeus » 22.02.2013

OT - prečo vlastne nejete maso? pride mi to divne :D nikoho takeho nepoznam tak ma to zaujima
A: 17
H: 180cm
BW: 71kg
SQ: 8x80kg
BP: 3x80kg
DL: 92.6kg
Morfeus
Dátum registrácie: 20.12.2012
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa TaĎuri » 22.02.2013

OT - prečo vlastne nejete maso? pride mi to divne :D nikoho takeho nepoznam tak ma to zaujima
Ježiši sa pýtaš ako malé decko -.- proste nechcú aby kvôli nim musel zomrieť živý tvor...
TaĎuri
Dátum registrácie: 23.07.2012

Príspevokod užívateľa fazer » 23.02.2013

Nazdar ja maso jem,ale chcel by som skusit nieco nove uz asi 2 roky mam problem so zaludkom a cital som ze vela ludom pomohlo ked si zmenili jedalnicek a proste mam chut nieco podniknut nebavi ma chodit kazdych 6 mesiacov na gastro a napchavat sa tabletkami
fazer
Dátum registrácie: 21.02.2013

Príspevokod užívateľa Archaea » 01.03.2013

Nazdar ja maso jem,ale chcel by som skusit nieco nove uz asi 2 roky mam problem so zaludkom a cital som ze vela ludom pomohlo ked si zmenili jedalnicek a proste mam chut nieco podniknut nebavi ma chodit kazdych 6 mesiacov na gastro a napchavat sa tabletkami
presne preto nejem maso - vkuse problemy so zaludkom, ale ked som vynechala vsetky pekarenske vyrobky (tie "makke", chlieb, rozky, etc - len knackerbrot som si ponechala) a maso, zrazu mi je dobre a nemam ziadne problemy :mrgreen:
sice si vacsina ludi mysli ze som na hlavu, ale tak pomaha to. A ked si dam nahodou krajec chleba, uz mi je zle. A maso nejakym zvlastnym sposobom ma obera o energiu - po kuse masa nie som schopna normalneho fungovania..ehm. treba vyskusat vylucovat postupne potraviny, a nieco sa mozno zmeni :wink:
DREPY: 55kg.... ciel:65
LEGPRESS: 100kg... ciel:130 kg
BENCHPRESS: 40kg....ciel: 65 kg
Archaea
Dátum registrácie: 28.02.2013

Príspevokod užívateľa Archaea » 02.03.2013

Avokadovy biftek

1 avokado vidlickou rozmačkať, zmiesat s cesnakovym strucikom nasekanym/prepasirovanym

cervenu papriku, susene paradajky (cca 100g) alebo obycajnu 1 a 1L oleja dat do mixera,spravit z toho cca hmotu. mozno pridat 1malu lyzicku chilli alebo cervenej papriky susenej (palivej)

pridat cervenu zmes k avokadu, pridat nasekanu pazitku

konzumovat :mrgreen:
Prílohy
avokado.jpg
avokado.jpg (58.26 KiB) 3055 zobrazení
Archaea

Príspevokod užívateľa homar » 02.03.2013

Archea: vyzerá to dobre, ale 1L oleja dúfam myslíš lyžicu a nie liter :mrgreen:
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Archaea » 02.03.2013

Archea: vyzerá to dobre, ale 1L oleja dúfam myslíš lyžicu a nie liter :mrgreen:
:lol: lyžicu/lyžičku, olivovy/slnečnicovy... teda, mozes skusit aj s litrom ale tak bude asi prekroceny polrocny prijem tukov :mrgreen:
Archaea

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní