PRE VEGETARIANOV

Re: PRE VEGETARIANOV

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 24.06.2012

neriskoval by som nikdy svaly len kvoli tomu ze chcem skusit byt "zravy" ?? po staročia ludia žiju tak jak žiju ... /ano ano dakedy zrali len travu a korenky kym sa naucili lovit/ ale o tom ot podla mna je :) ....aj pes je masozravec (?) a zere mi doma jablka a jahody :D
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa RastoKe » 25.06.2012

Podla mna veganstvo nie je zdrave je to taky isty extrem jak jest denne fastfood a hamburgery len z opacnej strany :roll:
Užívateľov profilový obrázok
RastoKe
Dátum registrácie: 17.12.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Mischoko » 25.06.2012

Takto by som to zhrnul.. Telo má určité požiadavky na obsah stravy. To znamená denne určité množstvo vitamínov, minerálov, stopových prvkov, bielkovín, cukrov a tukov. Toto nemôže vyvrátiť nikto. Na tom by sme sa teda zhodli. A teraz sa pýtam... pokiaľ je človek schopný pokryť všetky potreby organizmu z vegetariánskej/vegánskej/"mäsožravej" stravy... nie je jedno ktorú si vyberie? Technicky by to sedelo. Avšak teraz vstupuje do hry otázka stráviteľnosti (dĺžka a náročnosť trávenia) a využiteľnosti. Je jasné, že mäso nie je pre človeka bohviečo. Zvlášť nie v tejto chorej dobe (už len pre všetok ten bordel čo zasahuje do vývinu mäsa/živočícha samotného). Áno, strávim ho. Áno má skvelý aminokomplex. A ku*va mi aj chutí keď si ho dám s kari :D ale tu ide o niečo iné. Ajkeď žalúdok je schopný ho stráviť tak isto ako aj rastlinné bielkoviny (berme ako príklad sója+ryža pretože dokopy majú plný aminokomplex).

Treba si uvedomiť, čo sa s potravou (mäsom) stane, akonáhle vstúpi do GITu. Prejde do žalúdka, kde sa začne tráviaci proces, aktivuje sa proteáza ktorá rozdelí bielkoviny na menšie časti. Potom to ďalej putuje do dvanástnika, zmieša sa to s pankreatickými šťavami (rozdelia polypeptidy na jednotlivé aminokyseliny) no a ideme ďalej. Došli sme do tenkého čreva, ktoré následne vstrebá to čo potrebuje a koľko toho potrebuje. Prechádzame ďaľej a sme v čreve hrubom. Inu čo teraz... no tu už sa nič moc nedeje (okrem vstrebávania vody, sodíka a nejakých pre nás momentálne v tomto prípade nepodstatných vitamínov). Avšak niesme ešte na konci pretože sviňa hrubé črevo má cca 1,2 metra takže chúďa mäso musí čakať. A keďže mäso sa pri čakaní nudí tak začne fermentovať - hniť, až pokým nejdeme na záchod.

Podobne je to aj s rastlinnou potravou (ryža-obiloviny+sója-strukoviny=komplet aminokomplex) akurát že to ide omnoho rýchlejšie, preto nestihne zhniť tak moc, preto nemáme zápchu a preto je to u vegetariánov/vegánov na záchode... iné, praktickejšie balenie bledšej farby a nie tak hnilobného zápachu.

Taktiež sa pri trávení rastlinných bielkovín v hornom GITe neminie/nemusí tvoriť toľko štiav = orgány nie sú tak zaťažované. Tiež nemusia filtrovať toľko bullshitu ako pri mäse ktoré požralo kadečo a napichali do neho ATB & hormóny. No a v neposlednom rade nevznikajú toxíny a nemnožia sa nežiadúce baktérie.

No takže tak. Snáď pri tom nikto nejedol... :D
A ešte raz opakujem, nechcem robiť rozzbroje, ja osobne mäso jedávam (avšak len kuracie), ajkeď tvrdím, že je na chuja. Nevidím rád keď niekto kategoricky trvá na tom, že vegetariánstvo či vegánstvo je blbosť, keď očividne nie je oboznámený o istých veciach súvisiacich s výživou. Treba sa držať hesla... všetkého veľa škodí a udržovať sa v strede. :007
Mischoko
Dátum registrácie: 05.08.2010

Príspevokod užívateľa Hardstyler23 » 25.06.2012

Lyandrol nerozumiem tak celkom tej prvej vete.
Ja som svaly neryskoval, bol som na 99% presvedceny z prechodu mesitej stravy na vegetarianstvo, ze svaly nestratim. Uz to chcelo iba vyskusat, ak by som svaly zacal stracat asi by som sa vtedy na vegetarianstvo vykaslal. Ale nestalo sa tak a citil som sa ovela lepsie, takze som uz nemal ani jeden jediny dovod sa vratit k pojedaniu mesa.
Malo to iba same vyhody, jedina vec co bola trochu naprt boli posmesky zo strany rodiny a znamich.
Ale to preslo a ja sa popod nos smejem ako kazdy mesozrut pomaly predcasne umiera... je to hnusne ale je to tak :007
Neviem ako Vase priority, na kolkom mieste mate umiestnene, pychu, zdravie, materializmus, zabavu, svaly atd...
Ale ja som prehodil zdravie na prve miesto a tym padom vsetky ostatne priority nemaju taky vyznam ako kedysi mali napr. v puberte.
Vzdy som rozmyslal nadtym, ze takto ako vecsina sa zit nema ( tu by som radsej pouzival namiesto slova zit , slovo umierat)
Väčšina v starobe umierajucich umiera v podstate rovnakym sposobom.
A ja som nikdy nechcel byt ako vecsina, preto sa skoro vzdy snazim kracat opacnym smerom.

Inac RASTO KE ..to co si napisal je iba dohadovanie.. zase pokym nevyskusas aj to co zatracujes ako vies, ze to nefunguje ? Myslis si to ? Alebo ti to niekto povedal ? ... treba vyskusat.
Ja som tiez kydal 21 rokov na vegetarianstvo, az pokym som ho nevyskusal, potom som zistil, ze to co som si predtym myslel bol skresleny blud.
Na veganstvo som kydal chvilu tiez ( uz ked som bol vegetarian) ale to som o nom vedel asi tolko, co mi povedala stara mama, a co mi povedali v TV...ak som sa o veganstvo zacal zaujimat viac, prestal som na nho aj kydat, lebo zistujem ze zrejme bude mat nieco do seba.

Aby ste vedeli co tym myslim, ze sa snazim kracat opacnym smerom tak-
Schvalne sem napisem "zmysluplne" veci, ktore vecsina z vas robi, a ja som sa na ne vysral, a som si vedomi tych vasich posmesnych uskrnov, ale aj komentarov.
( ziadna zabava typu : TV, facebook, pokec, čítanie kydov s bulvaru ( sme, aktuality...), hranie PC hier, pozeranie filmov, onanovanie na tribune pri pozerani futbalu ( fandenie) aj hokeju atd..., diskoteky, vysedavanie pri pivku, kavicke, nekupujem si veci kde mam cez celu mikinu napr. nazov ADIDAS, tym padom nepodporujem darmozracov a ani sa neukazujem aky som cavo, ani neonanujem nad drahymi sportiakmi, naco ? radsej si kupim elektricke auto a budem si drnkat v nom... Takze zabavu takehoto typu, nepouzivam, ani stracanie casu a ani rozhadzovanie penazi na pi..viny(materializmus)

Tu si asi aj hovorite co mam stoho zivota, by ste sa cudovali kolko moznosti sa ti zrazu otvori, ked zabudnes na tieto bezhodnotne cinnosti. Vlastne si myslim, ze to uz dalej ani necitate, tak sa tu nebudem dalej rozpisovat :lol:

Edit: Mischoko zase trefne :007
Hardstyler23
Dátum registrácie: 27.07.2009
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa RastoKe » 25.06.2012

Mischoko suhlasim treba najst ten stred vsetkeho vela skodi ci z jednej alebo druhej strany ale kazdeho to je osobna vec mne to je jedno... A hardstyler ked je niekto vegetarian z nejakeho normalneho dovodu chapem ale ked clovek sa da veganstvo a vyradi podla mna zdrave veci ako ryby, vajicka a vsetko zivocisne tak mi to pride ako extrem ale neodsudzujem to kazdeho vec ale ja zas nebudem skusat tento styl ked mi moj absolutne vyhovuje a nemam pocit ze by som hnil ked vsetko sa snazim jest s mierou..
RastoKe
Dátum registrácie: 17.12.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa ryzoto » 25.06.2012

podľa mna je už vegánstvo prehnané, ale vegetárianstvo je podľa mna uplne normálna vec a rád by som to aj niekedy vyskušal :007
The worst thing I can be is the same as everybody else. I hate that!!!|
--------------------------------------------------------------------

Work hard and give your best every day until your idols become your rivals! —
ryzoto
Dátum registrácie: 18.05.2011
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 25.06.2012

tak keby jem mliecne vyrobky, vajcia, a zelenina a a tak ryza ..to by sm vedel zit cisto len bez masa asi ..ale veganstvo ee
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010

Príspevokod užívateľa ryzoto » 29.06.2012

akurat je o veganske článok v M&F

ryzoto

Príspevokod užívateľa Rokie » 08.07.2012

To by som si rááád prečítal :D :D :D :D
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa bashnator » 11.07.2012

Veganstvo je taky mensi extrem pre niekoho kto jedava kazdy den den maso, ale da sa aj to len ako som spominal treba urobit nejake tie zmeny v jedalnicku. Suhlasim s HardStylerom vo vsetkom a este lepsie by bolo keby taky pristup mal kazdy jedinec. Vegetarianstvo a veganstvo su take zakladne instancie, existuju este dalsie odnoze na ktorych sa da bez problemov fungovat ako vitarianstvo, fruktarianstvo - cize fungovanie len cisto na zelenine,ovoci a orechov.

Co sa tyka mlieka a mliecneho cukru laktozu, zaujimavostou je, ze podla lekarov okolo 60-80% populacie trpi na intoleranciu laktozy popripade alergiu. Preco tomu tak je ? Osobne si myslim, ze nase telo nam dava najavo velmi jasnou cestou kuchyna -> zachod, ze konzumacia mlieka po dovrseni 8 roku nam neprospieva ba naopak skodi, co potvrdzuju aj najnovsie vyskumy. Podla mna ludia by si mali uvedomit jednu vec: clovek je jedine zviera, ktore pije mlieko aj po uplynuti doby kojenia. Je to teda nieco, co nie je vobec prirodzene v prirode.

Ak mliekarenska lobby argumentuje vapnikom, co je asi najvacsia blbost,pretoze je kopec inyc potravin, ktore ho obsahuju viac ako mlieko, navyse clovek prijima vapnik len do nejakej 30-tky, potom uz len spotrebovava to, co si ulozil. Dalsia vec: mliecny cukor (laktoza) je pomerne tazky na stravenie, ide o zlozitu zluceninu, s ktorou sa telo skor natrapi, ako z nej ma osoh. Ked uz, tak konzumovat uz rozlozene veci - kefir, jogurt, acidko, cmar, tam uz je tento zlozity mliecny cukor rozlozeny na drobne a telo si z neho vie zobrat co potrebuje.
bashnator
Dátum registrácie: 04.05.2012

Príspevokod užívateľa Hardstyler23 » 15.07.2012

Ak by niekoho zaujimalo tak tu je clanok ( Citaty znamich osobnosti - vegetarianov a veganov)
http://dolezite.sk/Citaty_veganstvo_a_v ... o_235.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Hardstyler23
Dátum registrácie: 27.07.2009
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa ryzoto » 17.07.2012

Veganstvo je taky mensi extrem pre niekoho kto jedava kazdy den den maso, ale da sa aj to len ako som spominal treba urobit nejake tie zmeny v jedalnicku. Suhlasim s HardStylerom vo vsetkom a este lepsie by bolo keby taky pristup mal kazdy jedinec. Vegetarianstvo a veganstvo su take zakladne instancie, existuju este dalsie odnoze na ktorych sa da bez problemov fungovat ako vitarianstvo, fruktarianstvo - cize fungovanie len cisto na zelenine,ovoci a orechov.

Co sa tyka mlieka a mliecneho cukru laktozu, zaujimavostou je, ze podla lekarov okolo 60-80% populacie trpi na intoleranciu laktozy popripade alergiu. Preco tomu tak je ? Osobne si myslim, ze nase telo nam dava najavo velmi jasnou cestou kuchyna -> zachod, ze konzumacia mlieka po dovrseni 8 roku nam neprospieva ba naopak skodi, co potvrdzuju aj najnovsie vyskumy. Podla mna ludia by si mali uvedomit jednu vec: clovek je jedine zviera, ktore pije mlieko aj po uplynuti doby kojenia. Je to teda nieco, co nie je vobec prirodzene v prirode.

Ak mliekarenska lobby argumentuje vapnikom, co je asi najvacsia blbost,pretoze je kopec inyc potravin, ktore ho obsahuju viac ako mlieko, navyse clovek prijima vapnik len do nejakej 30-tky, potom uz len spotrebovava to, co si ulozil. Dalsia vec: mliecny cukor (laktoza) je pomerne tazky na stravenie, ide o zlozitu zluceninu, s ktorou sa telo skor natrapi, ako z nej ma osoh. Ked uz, tak konzumovat uz rozlozene veci - kefir, jogurt, acidko, cmar, tam uz je tento zlozity mliecny cukor rozlozeny na drobne a telo si z neho vie zobrat co potrebuje.
myslím si že nik ho nepije koli vápniku ale kôli tomu že mu chutí :D

ryzoto

Príspevokod užívateľa borisek_1 » 19.10.2012

Hardstyler23 napis mi na borisek001@gmail.com ... ja som tiez zo zm a momentalne na vegan strave
borisek_1
Dátum registrácie: 19.10.2012

Príspevokod užívateľa 14words » 28.12.2012

co dat k spenatu aby som sa priblizil aspon trochu plnemu aminospektru?
14words
Dátum registrácie: 20.11.2010

Príspevokod užívateľa Mischoko » 28.12.2012

co dat k spenatu aby som sa priblizil aspon trochu plnemu aminospektru?
Kuracinu :P ale nie.. takto.. neviem čo k tomu povedať, nakoľko špenát má cca 3-4g bielkovín na 100g ale keď inak nedáš tak tu je info:

Tryptophan 39.0 mg
Threonine 122 mg
Isoleucine 147 mg
Leucine 223 mg
Lysine 174 mg
Methionine 53.0 mg
Cystine 35.0 mg
Phenylalanine 129 mg
Tyrosine 108 mg
Valine 161 mg
Arginine 162 mg
Histidine 64.0 mg
Alanine 142 mg
Aspartic acid 240 mg
Glutamic acid 343 mg
Glycine 134 mg
Proline 112 mg
Serine 104 mg
Hydroxyproline 0 mg

Teda mu chýbajú cca 3-4 aminokyseliny čo by sa teoreticky dalo doplniť bôbovými záležitosťami ako sója, fazuľa alebo šošovica. Ale aj tak neviem čo chceš naháňať s tými 3g/100g :P
Plus jedna zaujímavosť.. špenát je síce charakteristický obsahom železa (15% +/-) ale jeho využiteľnosť je mizivá z dôvodu obsahu "Inositol Hexafosfátu" ktorý železo viaže a teda je tažko ho vstrebať.
Mischoko
Dátum registrácie: 05.08.2010

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní