PRE VEGETARIANOV

Re: PRE VEGETARIANOV

Príspevokod užívateľa k0sTi » 29.12.2013

spenat
Team fluffeh!
Užívateľov profilový obrázok
k0sTi
Dátum registrácie: 01.05.2013
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa DejvidOff » 01.01.2014

chalani este sa chcem spytat ako to je s tymi aminokyselinami ked si dám napr 100 gramov cestovín tak musím mat taký istý pomer strukovín napr 100 gramov sosovice aby som mal full spektrum aminokyselin?
"Successful people do what they have to do, whether they feel like it or not"

Elliott Hulse

“If you are not making someone else’s life better, then you are wasting your time”
Will Smith
DejvidOff
Dátum registrácie: 20.08.2009
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa pegasusss » 04.01.2014

full spectrum dostanes napr. = tofu + fazula , na obed sosovica a vecer zase nieco ine napr. fazula,tofu etc.( na fejsbuku sú skupiny vegan fighter a iné, kde mas vela vela receptov a mozes sa inšpirovať .... ) , čítal som o tom v knihe Fitness výživa, v časti venovanej vegetarianom, ze pokial za cely den ( ranajky+obed+vecera ) dostanes čiastkové spectrum ale dokopy je to full spec. , tak nemas ziadne problemy ( ak mas do toho este protak, tak uz vobec nie ) ..... pokial jes vajcia tak o b12ku nemusis mat strach ..... železo najdes napr. v maku, ako kolegovia spominali v strukovinach + listova zelenina :) ( mne sa vidi, ze aj marhule a banany maju celkom dost zeleza ? ale nedohladal som si tuto informaciu )
pegasusss
Dátum registrácie: 13.03.2011

Príspevokod užívateľa ryzoto » 24.01.2014

pegasusss sak k tofu nemusi davať fazulu ked tofu ma kompletne samo o sebe
The worst thing I can be is the same as everybody else. I hate that!!!|
--------------------------------------------------------------------

Work hard and give your best every day until your idols become your rivals! —
ryzoto
Dátum registrácie: 18.05.2011

Príspevokod užívateľa pegasusss » 05.02.2014

ryzoto - častý argument nevegetarianov je, že v mase mas full spectrum - a moj prispevok bol o tom, že full spectrum dosiahnes tak, že napr. na obed budes mat jedlo a v nom tofu a vecer dalsie jedlo a v nom fazulu = dosiahnes full spectrum .... ja viem ze je to uplne bezpredmetne, kedže v tofu je FS ....
pegasusss
Dátum registrácie: 13.03.2011

Príspevokod užívateľa Mike Ones » 22.02.2014

Obilniny + strukoviny = komplexne bielkoviny ale to uz hovorim o prirodnej strave teda o veganstve ako to ludia zvyknu nazivat.

Tiez som toho nazoru ze jest prirodne je lepsie a zdravsie ako zrat chemicke shity a nazivat ze maso zo supermarketu alebo bezneho shopu je pre cloveka dvolezitejsie pretoze kazdy jedinec skoro takmer kazdy "asi" druhy clovek na tejto planete ti povie ze je maso dolezite - Preco? no ved predsa bielkoviny nie? A zistil si niekedy ako to maso pestuju? ano dobre citas povedal som "pestuju" pretoze nie je chovane ale tovaren na vyrobok. Mne osobne je jedno kto si kupuje maso.

Su preukazane studia a niekolko rocnym vyskumom aky ma vplyv na cloveka ktory konzumuje maso, mlieko, vajicka etc. Niet divu ze dnesna moderna spolocnost tak nici a degeneruje ludi. Ak si dobre pozriete na svoju Babku ci deda tak urcite si vsimnete ze ake velke mnozstvo konzumuju liekov. Farmaceuticky a polnohospodarsky priemyslel = 1. Biznis 2. Odpad. Ako jeden svetovo uznavany Doktor povedal: Svojich pacientov liecim prirodne (uz neviem presne ako to povedal). Pomocou svojho vyskumu dokazal vyliecit niekolko statisice ludi po celom svete ci je to uz obezity, nadvaha, rakovina a ine choroby.

Napisal som svoj nazor na pohlad "veganstva". Vacsina ludi ma strach prijat skutocnost. Tym nechcem odradit ludi aby nejedli maso ale aby uvazovali pred tym nez zacnu trepat na nieco comu vobec nerozumeju. Je to kazdeho volba, kazdeho cesta a kazdeho zivot.
Mike Ones
Dátum registrácie: 02.08.2011

Príspevokod užívateľa marosisko » 23.02.2014

toto je poriadny ulet. co je horsie ? "chemicke" maso, alebo GMO soja? tiez chemicky osetrena. v nasich obchodoch inu soju ani nenajdes. cely proces naberania svalov nie je zdravy. mal by si odvahu zobrat svojim starym rodicom ich lieky. rakovina sa da viliecit aj chemiou a ozarovanim...
marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Príspevokod užívateľa Rebelisko » 11.09.2014

Zdravim uvazujucich :007

Vidim, ze Vas sem par pribudlo, tesim sa.

Uvazujte aj nadalej, hladajte dalsie informace a rozmyslajte, len sa nenechajte zastavit dementnou falosnou propagandou.

Prikladam obrazok na zamyslenie. Mozno niekomu pomoze otvorit oci.

Kedysi som sem pisal, ze som bez jedenia mrtvol a ohlodavania kosti, momentalne skvelo fungujem bez zarodkov, hnisu a roznych sraciek , ktore nam doslova vnucuje system a aj jeho vymleta spolocnost.
Snazim sa co najmenej tepelne upravovat stravu, lebo to je absolutnym zakladom zdraveho fungovania.

Vela stastia prajem :021
NAZDAR PROSÍM ŤA MOHOL BY SI MI POSLAŤ SVOJU EMAIL ADRESU ? CHCEL BY SOM SA ŤA SPÝTAŤ NA PÁR RÁD OHLADOM VEGETARIÁNSTVA A POSILOVANIE SNÍM SPOJENÉ, DÍK :)
Rebelisko
Dátum registrácie: 11.09.2014

Príspevokod užívateľa sweter » 21.08.2015

caute, ak sa chce niekto zbavit psenicneho proteinu (kedze sa to neda pit) davam tip na vyrobu seitanu, isiel som podla tohto videa: https://www.youtube.com/watch?v=qURmF-7 ... N7Jg3XLBMc (prva polka videa), akurat ingrediencie som si trochu upravil:

1,5 pohara psenicneho proteinu (80%), 1/2 pohara hrachoveho proteinu (85%), 1/4 pohara lahodkoveho drozdia, trocha cukru, 1/2 lyzice cesnakoveho prasku, 1/2 lyzicky kukrumy, 1 lyzica worcester omacky (vegan), 1 pohar vyvaru (alebo zeleninoveho bujonu), 1 lyzica sojovej omacky, 2 stuciky postruhaneho cesnaku, korenie, + voda podla potreby

vymiesit z toho tuhu gucu, nechat chvilu odlezat, rozdelit a vymodelovat na 2 podlhovaste ks, dat do jenskeho skla, zaliat 2 poharmi vody/vyvaru (nemusi byt cele ponorene), kde je pokrajana cibula, bujon, bobkove listy, cele rozpucene cesnaky, trocha cukru (ak pojde niekto podla videa treba menej cukru lebo bolo to prilis sladke), chilli, petrzlenova vnat, tymian, sojova omacka. zakryt sklom a piect zakryte 1 hodinu, odokryt, otocit seitany a bez vrchneho skla dopekat cca 45 minut. (da sa to varit aj v hrnci na sporaku). nasledne sa to da pripravat na rozne sposoby ako maso, alebo nakrajat na platky na chleba atd. Ja som to nakrajal na sote, nechal odlezat v marinade (horica, kecup, sojovka, korenia, olej) a osmahol na cibulke, paprike a potom podusil vo vyvare co ostal v skle.
Prílohy
DSC_0006.jpg
DSC_0006.jpg (149.74 KiB) 1816 zobrazení
DSC_0009.jpg
DSC_0009.jpg (171.8 KiB) 1816 zobrazení
sweter
Dátum registrácie: 31.01.2014

Príspevokod užívateľa DIDI » 01.07.2016

Moja sestra tiež bola vegetáriánkou dlhé obdobie a ešte stále ňou je. Rapídne schudla a celkovo sa jej týmto krokom zmenil život a myslím, že to neľutuje. Mne však mäso vyhovuje a moje zdravé papaníčko http://www.najtelo.com/category/recepty/" target="_blank taktiež. Mňáám :)
DIDI
Dátum registrácie: 01.07.2016

Príspevokod užívateľa Phantom » 24.07.2016

Co Vam to xxx ze zelenina je zdrava? A maso nahovno? Co si myslíš ze v obchode kupiš zeleninu od babičky z dediny? :D Ta zelenina je často krat vačši humus ako to maso... :D A 99% ludí nema pristup k domacej zelenine ktora ma aspon nejake vitamíny nie ako ta kupovana :D Vsetko je uz dnes nahovno maso zelenina všetko a radšej budem jest to čo mi chutí a jebne ma skorej ako tu mam zrat hentake sračky ako tuto hore na fotke alebo kličky a tvarit sa ako RAW vegan klamat a nahovarat si ake to je skvele... Moj foter ma 62 rokov cely zivot vyrastal na dedine vsetko si dopestovali a vychovali a teraz uz vobec neje zeleninu ze to vobec nechutí ako zelenina...
Opäť na vrchole Olympu...
Phantom
Dátum registrácie: 30.10.2014

Príspevokod užívateľa norbert99 » 19.06.2017

Nízkosacharidové syrové muffiny

nizkosacharidove-syrove-muffiny.jpg
nizkosacharidove-syrove-muffiny.jpg (21.11 KiB) 776 zobrazení
Tepelná úprava: 35 min
Množstvo: 8 porcií

Ingrediencie:
150g nastrúhanej mozzarelly
4 vajcia
4 PL kokosovej múky
200ml vody
2 strúčiky cesnaku

Postup:
V miske zmiešame všetky suroviny, vymiešané suroviny a dávkujeme do silikónových formičiek na muffiny a pečieme 35 minút na 180 stupňoch do zlatista.

1 porcia obsahuje

Kcal 92
Sacharidy 1,5
Vláknina 1
Bielkoviny 8
Tuk 5,5
norbert99
Moderator
Dátum registrácie: 10.03.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 4 krát

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný