PRE VEGETARIANOV

PRE VEGETARIANOV

Príspevokod užívateľa janciny » 19.04.2011

Tu môžte pridávať recepty a rôzne iné veci, ktoré budú užitočné (nielen) pre vegetariánov :wink:
Som s5!
Konečne :)
Užívateľov profilový obrázok
janciny
Moderator
Dátum registrácie: 15.02.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 34 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: PRE VEGETARIANOV

Príspevokod užívateľa Koláč » 20.04.2011

http://www.robi.cz/home/cojetorobi" onclick="window.open(this.href);return false;
Nič sa ti nedarí, nič ti nejde? Daj si sustanon, ono ťa to prejde.
Koláč
Dátum registrácie: 28.03.2010
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa lasky » 20.11.2011

asi 200 gramov uvarenej sosovice , odvazene za surova ,som dusil s mrkvou v teflonovej panvici , ked bola mrkva polotvrda som pridal lyzicku lanoveho semena, a kasicku spravenu z grilovacieho korenia soli 40gramov hrubej muky , 20gramov vajecneho proteinu a 20gramov sojoveho proteinu, kasicka mala podobnu konzistenciu ako ked sa robia halusky do polievky, pridal som 5 lyzic uvarenych cestovinovych kolienok ,chvilku som pomiesal , zhustlo to a zacalo sa lepit na panvicu ... zjedol, mnam... :D
najlepší cvik na nohy je bicepsový zdvih s velkou činkou...
lasky
Dátum registrácie: 02.10.2011

Príspevokod užívateľa Kato » 05.01.2012

Eggcheese je unikátny proteínový produkt vyrobený z vaječných bielkov.Nutričné hodnoty v 100 g výrobku:
Energetická hodnota 50 kcal
Bielkoviny 11,8 g
Sacharidy 0,3 g
Tuky 0,2 g
Vlákniny 0,6 g
Cholesterol 1 mg :007
Kato
Dátum registrácie: 04.11.2011

Príspevokod užívateľa Hancock94 » 10.01.2012

http://www.vegan-fighter.com/vyziva/uka ... stiku.html" onclick="window.open(this.href);return false; myslíte si že vegánska strava dokáže nahradiť aj tú normálnu ?
20 rokov,80kg,176cm začiatok posilňovania August 2009
Hancock94
Dátum registrácie: 13.12.2010

Príspevokod užívateľa -Matthew- » 10.01.2012

http://www.vegan-fighter.com/vyziva/uka ... stiku.html myslíte si že vegánska strava dokáže nahradiť aj tú normálnu ?
Nahradiť? ...určite nie, maximálne napodobniť. Ale pochybujem, že bez živočíšnych bielkovín budeš mať nejaké extra výsledky či už silovo alebo hmotou (svaly)..
-Matthew-
Dátum registrácie: 09.01.2012

Príspevokod užívateľa Hardstyler23 » 13.01.2012

zatial som na vegetarianskej strave, no chcel by som ist cim skor na vegansku. Potrebujem ale doriesit prijem bielkovin aspon tych 220g denne. So svojou postavou som spokojny, 178cm 92kg, tuku je tam malicko, taka plazova postava. Chcel by som si ju ale udrzat pri veganskej strave... link nadomnou vyzera dobre.+ by som k tomu pridal psenicny protein, sojovy, a hrachovy.
zhanam recepty s Tempehu, Glutenu...
Mate nejake rady k veganstvu ?
Hardstyler23
Dátum registrácie: 27.07.2009
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa BlondBomberko » 13.01.2012

ja nemam rady ale skor otazku: preco veganstvo?
181/86
BlondBomberko
Dátum registrácie: 25.11.2007

Príspevokod užívateľa Hardstyler23 » 14.01.2012

ja nemam rady ale skor otazku: preco veganstvo?
Nechcem podporovat to co sa deje, pri chove zvierat. Narodis sa , doslova ta utyraju k smrti. Takto to znie v pohode, a sak co, je to "hlupe" zviera. Ale ked si predstavim, ze by som bol na tom mieste ja... tak uz nemam co riesit, nebudem robit druhemu stvoreniu to, co nechcem aby robily mne.
(to, ze ja priamo to zviera nezabijem, iba ho zjem, problem neriesi)
Mnohy si myslia, ze osipana sa narodi, zije cely zivot v klude v klietke, zerie a ked pride cas, dostane rychlu smrt. Realita je ina, nechcem tu presne rozpisovat to tyranie, aj tak to co sa deje moc ludi nezaujma.
A preco vegan, ziadne vajcia ani mlieko... taktiez zo zdravotnych a etickych dovodov. Myslim si, ze k napr. kravam sa sprava horsie ako k osipanym. Tazko uverit. Ved sa pasie, zerie a stroj z nej cucia mlieko. Tiez som dlho nevedel aka je realita, klapky na ociach boli pevne nasadene :|
Ver mi, ze to co sa docitas v casopise, to co vidis v TV , reklamy, lekarske odporucania atd. nemusi byt tak celkom pravda.
Mrzi ma to, ze vecsine vyhovuje vediet iba to malo co vedia a co im niekto nakeca, a nemaju ani trochu zaujem vidiet ako to v skutocnosti je.
Ak mi to tu nezrusite tak sem davam toto video. Ak sa na to niekto odvazi a dokaze to napriek svojmu presvedceniu dopozerat do konca. Prehodnotis svoj zivot(stravovanie) ... mam ich ovela viac ale tento typek ma take rozumne a pravdive argumenty, ze ho radim do TOP osvietencov.
http://www.youtube.com/watch?v=zMuJ-bDs30M" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: mnohy sa nato boja dat koli cviceniu... brat od 3 rokov neje meso , ma skvele vysledky , ja nejem uz cca rok , mam lepsiu postavu ako kedykolvek predtym. Vegetarianstvo je uplne jedoduche a cvicenie ide aj tak. No som zvedavy co somnou spravi Veganstvo, ale verim tomu, ze to bude este lepsie.
Hardstyler23

Príspevokod užívateľa mello13 » 14.01.2012

priznám sa že som nevydržal pozerať to video do konca tak neviem či môžem komplexne reagovať na túto tému no môj názor je že sú to strašné sračky :roll: :roll:

ja nechcem nikomu brať ideály názory presvedčenie ani nič podobné no takéto prejavy so skalopevnými argumentami nie len na takúto problematiku by tu mohol dať milion :? každý si vie nájsť svoje argumenty ktoré si podloží všelijakými historickými prírodnými etickými zákonmi..... tvrdiť že človek je mäso iba z pohodlnosti, zvyku, chute a nie kvôli prežitiu sú sračky....prečo by som mal jesť bylinky a "prežiť" týmto spôsobom?

ja si uvedomujem že zvieratá sú iba vykŕmené a zabité "nehumánnym" spôsobom no ked už chce byť niekto humánny a riešiť nejaké globálne problémy skôr by ma trápilo že niekde ľudia nemajú čo jesť piť a podobne....toto je podľa mňa problém a nie to že sa v amerike zabile niekoľko bilionov zvierat na jedenie

fakt nechcem rozpútavať nejakú dlhosiahlu debatu no ak by mal niekto potrebu reagovať na môj príspevok nebudem sa brániť debate a môžem následne predeliť tému :wink:
mello13
Moderator
Dátum registrácie: 18.11.2007
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Hardstyler23 » 14.01.2012

neviem pokade si to pozrel a ci si to pretacal.
Ale uz len koli zdraviu , neviem ako vy ale ja nechcem dopadnut ako vecsina ludi.
V starobe zomierat v bolestiach a trapit sa niekolko rokov, ako mi pomaly zlyhavaju organy.
Vidim to na tych ludoch, z rodiny ako odchadzaju na onen svet v bolestiach a trapeniach. - ak by sme to zhrnuli tak vsetci maju spolocne pojedanie mesa a zivocisnych produktov a nasledne stres
(trosku odskocim ale , bola nejaka "studia" ake byvaju najcastejsie posledne slova starych ludi, pytaly sa to sestriciek v nemocnici , opatrovateliek atd.. ) " Kiez by som zil taky zivot aky som chcel ja a nie taky ako odomna cakali ostatny"
Toto je presne to, kazdy odomna chce, z rodiny a priatelov aby som snimi chodil chlastat , fajcit a samozrejme aby som jedol meso, lebo ked ho nejem som pre nich uplne vymeteny, lebo sa to tak robi. ( Dalej aby som si spravil co najlepsiu skolu, aby som pracoval pre volakeho parchanta a aby som platil dane :D) ... toto vsetko sa patri ale ja to proste nemienim robit, ja mam na to svoj nazor.
No podla mna to spravne nie je a par ludi co somnou travilo cas som preorientoval. Skoda tym starsim nevysvetlim .. lebo tak ziju cely svoj zivot, a zili tak ich rodicia tak to nemienia zmenit.

Neviem ako vy ale ja chcem byt hlavne dozivotne zdravy a vyzerat dobre ( nie len postavou) ale aj plet, vlasy atd... ja zo svojim zivotom a vekom mierim velmi vysoko, a verim ze sa mi to pri spravnej strave a zivotnom style podari.
V neposlednom rade s etickych dovodov, videl si tu 4 minutovu ukazku z bytunku ? A aj cca poslednych 10 min tam davali psychopata ktory tyra zvierata, taktiez neverim ze je to ojedinely pripad. Pracovat v takej muciarni dokaze iba psychopat.

Keby davali originalne zaberi v TV s bytunkov namiesto tych priondiatych reklam tak verim tomu, ze polka z vas meso neje :wink:

Napisal si nieco v tom zmysle preco by si mal prezit s byliniek ? Nemyslim si ze mame nejake mesozrave instinkty, a ani vsezrave. Preto verim, ze nase telo neni stavane na pojedanie zivocisnych produktov. (traviacie ustrojenstvo , zuby, sanka )

Zatial sa teda bavime o zdravi a etike. Ale to, ze nemaju niekde nejaky ludia co jest je uz ohladom ekonomiky a politiky.

Riesenie je uplne jednoduche, Skus prinutit toho darmozraca v politike ktory ma 3000 eur plat, kradne miliony. ( nemam v tom moc prehlad ale viem, ze je ich tam dost, ba kazdy) Aby radsej dal zopar rodinam o par eur vecsi plat, alebo tym co nezarabaju aby im poslal za tie peniaze co nakradol nieco najest.
Nikto z nich to nespravi, zvolis ich a uz maju v p... uz si kradne a ludia hladuju.

Cize tu sa nic nepohne pokym tam ty sraci budu, ale o tomto sa nebavme.

Skoda, ze si to nekukol cele a nenapisal nejake argumenty preco je dobre jest meso. Nechce sa mi verit, ze mas nieco cim by si vyvratil tvrdenie toho typka vo videu. Ak si si vsimol , tie tvrdenia su rozumne. Koli comu ho zhadzujes ze vravi sracky ?

PS: som si vedomy toho, ze ohladom kulturistiky a sily nedosiahnes takych vysledkov bez mesa. Ale tu sa treba spytat to, ze ci mi to stoji za zdravotne problemy a zapajat sa do utrpenia nevinnych stvoreni, aby som mal o 10 kg viac a daval na bench o 50kg viac.
Hardstyler23

Príspevokod užívateľa mello13 » 14.01.2012

no podme teda debatovať

to čo si napísal je totálne ale totálne pritiahnuté za vlasy.....ty v podstate tvrdíš že ľudia čo zomierajú a majú bolesti ich majú prinajmenšom z toho že mali zlú životosprávu resp že jedli mäso - toto nemôžeš myslieť vážne ani na prednáške pre materskú školu preboha :shock:

dalej tie veci čo si písal že ťa okolie núti sú len výhovorkami.....každý si je strojcom svojho šťastia a hovoriť že si spravil to a ono preto lebo to tvoje okolie od teba očakávalo alebo ťa niekto donútil ti neobstojí pred žiadnym konečným súdom alebo ako to nazvať

no späť k téme - byť zdravý teda preferovať a praktikovať zdravý životný štýl nemá taktiež nič spoločné s jedením mäsa....ja som toho názoru že každý extrém je extrém a nie je vôbec vhodný.....a extrémom je aj to prestať jesť určitú zložku potravy a úplne ju vyradiť.....tu by som sa trošku vrátil ku tomu čo som písal v úvode a k zdravotným problémom....ja som sa práveže naopak stretol s takými prípadmi ked mali vegetariáni veľké zdravotné komplikácie práve v dôsledku životosprávy

ku tomu čo si hovoril o tom videu a o záberoch človeka čo týra zviera je myslím na úplne ale úplne inú debatu....to že sa nájdu ľudia čo si nevážia zvieratá ako spoločníkov a týrajú ich hoc akými spôsobmi ma absolútne neodrádza od jedenia mäsa lebo to nemá nič s tým spoločné.....

ja nepotrebujem nikoho presviedčať o tom že mäso je potrebné....ja mám svoj názor a viem že mäso je pre mňa základným stavebným kameňom bez ktorého by to jednoducho nešlo.....či chceš či nie
mello13
Moderator
Dátum registrácie: 18.11.2007
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pelendrek » 14.01.2012

Preto verim, ze nase telo neni stavane na pojedanie zivocisnych produktov. (traviacie ustrojenstvo , zuby, sanka )
nechcem sa motat do cudzich debat, ale uz na dejepise sme sa ucili, ako nasi predchodcovia (predkovia) kopali velke jamy a lovili do nich mamuty, aby mali koze, kly a maso na mesiac...

neviem ako si prisiel na to , ze nemame usta stavane na jedenie masa.. ??
suhlasim, ze napriklad pes, lev, tiger a kadeake selmi maju zuby a sanku lepsie vytvorene na pojedanie masa, ale tam sa pocita aj s lovom ako takym...

toz ja len tak na okraj...

a k tomu ze ludia umieraju stari a na bolesti.. suhlasim, v dnesnej dobe umriet na starobu je skor rarita ako bezna vec.. ale ked sa nad tym zamyslis moze za to velmi vela veci... a dovolim si silno pochybovat, ze maso je majoritnym dovodom tychto komplikacii... :) peace
"Dôležité je neprestať sa pýtať."
Einstein, Albert
pelendrek
Dátum registrácie: 09.11.2011

Príspevokod užívateľa Hardstyler23 » 15.01.2012

Myslim to tak , ze telo cloveka sa casom kazi ked je krmene potravou na ktoru nemame stavane traviacie ustrojenstvo. A tvrdim, ze cca 90% chorob pochadza z nevhodneho stravovania a stresu.
Ako dokaz prikladam ludstvo s chorobami od A po Z. k tomu svoje a bratove zdravie kedze si nekazime telo nevhodnym stravovanim. Mozes mi k tomu napisat ze sme mlady , nic nam neni a ani tebe a mnohym inym tiez nie. Preto velka skoda, ze si tu nepiseme o cca 50 rokov. Potom by som rad spocital choroby ktorymi ste presli alebo mate vy a ja :)

Stretol si sa s tym, ze vegetariani mali zdravotne problemy. ok moze byt, ale nebavme sa o takych , ktory prestanu jest meso a daju si za den 2 kopceky ryze,trochu mlieka, jablko a pomaranc. ( a to vsetko s TESCA )

Ja sa snazim stravovat najkvalitnejsie ako viem, ziadne vyfackane rajciny, jablka atd s obchodu (v podstate bez vitaminov)
A ked uz nemam na vyber a je zima, a vsetko nasusene ovocie zeleninu som pojedol tak si aspon naklicujem rozne semena. (ale to robim furt)

Ako som uz spominal , zatial som vegetarian no chcel by som prejst na veganstvo, aspon to skusit. Lebo nechce sa mi verit tomu, ze ked pes, sliepka zajac nepotrebuje k zivotu napr. kravske mlieko, preco by som ho potreboval ja ?

Nie su to vyhovorky ze ma okolie nuti jest meso a zabavat sa s flaskov v ruke. To je realita, kedysi som to robil , no zistil som casom ze je to nevhodne tak som prestal. Poukazujem iba nato ze taktiez ako vy teraz som jedol meso, ale prestal som lebo som zistil ze nejedenie mesa je mi ovela blizsie ako jedenie.
Vy neviete co obnasa nejedenie mesa lebo ste to nevyskusali. Teraz tu debatujeme, ako ked sa stretnu dvaja chalani a hadaju sa koho frajerka je lepsia v posteli, aj ked jeden tu druhu nevyskusal. Akurat ze ja som tu "vasu vyskusal " skusal som ho jest 21 rokov. Preto ma asi tazko mozte pochopit aka je druha strana tejto "problematiky"

Nechcem vas urazit ale uz vidim podla toho ako pisete, ze vy si to co len odmietate pripustit ze by to mohlo byt inac.
Ale ved skuste vysvetlit niekomu kto si cely zivot v mesite cape hlavu o zem, ze je to blbost. Celozivotnemu fajciarovi, ze je to skodlive ... proste je zavisly a nechce to pochopit. A meso je tiez v podsate zavislost.

Vravis este o extreme, to je vec pohladu, podla mna je extrem jest znetvorene utyrane, rozkladajuce sa telo ziveho tvora, napichane a prifarbene aby bolo este aj par tyzdnov po smrti "cerstve". Ktore ked zjes ma telo na pol dna co robit aby sa toho zbavilo.

A to, ze meso potrebujeme k zivotu inak neprezijeme je iba sucha (bohuzial zaberajuca) propaganda.
A tak ako su tvoje posledne slova, ze by to bez mesa neslo. Zase iba skoda, ze si nepiseme o par desiatok rokov, akoto ze stale zijem , ze som totalne zdravy ( A VYZOROVO MLADY) ked nejem meso :) ... videl si uz urcite par ludi v TV, ktori boli stary a dal by si im o 20 rokov menej ( otuzilci, vegani, bezstresovy zivot ) a teraz to skus vsetko skombinovat a o to sa snazim.
Zdravie na prvom mieste.

Pelendrek k tvojmu prvemu argumentu.
Preto ze to robia ludia od (nepameti ) co podla mna neni pravda ale ok. Tak je to spravne ?

Neber to tak, ze co ludia robia dlhu dobu je spravne, chodia do kostola, do mesit, tlcu si hlavy o zem, zabijaju sa , tyraju svoju vlastnu rasu, tyraju zvierata, nicia planetu. Nemyslim si ze je to spravne zato ze to robia nejaky cas.
A ludia zacali hentak lovit az ked zacali hladoviet, ak prisla doba ladova atd... VZDY boli zberaci, neskor sa naucili obrabat pôdu. To, ze zacali lovit, mal byt iba docasny prechod, kym sa vratia normalne podmienky, ale im to pohodlne jedenie mesa ostalo.
Taktiez teraz, mame dobu ladovu ? Mame malo jedla ? Preco by som mal jest meso ked dokazem prezit aj tak, bez toho aby som nejakemu tvoru ublizil ked to neni pre moje prezitie potrebne.

Pozri sa na chrup , je podobny krave alebo selme ? A ked vravis, ze tam sa pocita s lovom. Skus sa rozbehnut , chytit napr. byka a prehryznut mu dychaciu trubicu/ zaskrtit ho nejako. A tym chrupom odhryznut kus mesa, ver , mi ze si skor ublizis, nez sa dostanes ustami cez kozu a vytrhnes USTAMI kus mesa. To znamena, ze ked ma selma lovecke instinkty , zuby tesaky, a traviacie ustrojenstvo na pojedanie mesa, a mi nemame nic stoho tak sme mesozravci alebo nebodaj vsezravci ? Jednoducho nie sme, na ktoru kolvek cast nasho tela sa pozries je podobnejsia bylinozravcovi nez vsezravcovi ( pre priklad sa pozri na jazveca, medveda - vsezravcov)
Hardstyler23

Príspevokod užívateľa Mischoko » 15.01.2012

Zaujímavá debata :)

Viacmenej súhlasím s hardstylerom, ajkeď nie som vegetarián. Názor, že jedenie mäsa (v dnešných podmienkach) je nezdravé je podľa mňa absolútne v poriadku. Či už prihladneme na kurence napichané antibiotikami, steroidmi, neskôr vodou, soľou a inými konzervačnými látkami - alebo na po členky v blate umierajúce kravy v stajniach s podmienkami nezlúčiteľnými s možnosťou plnohodnotného vývinu zvieraťa samotného - teda aj jeho mäsa, neskôr konzumovaného nami. Ignorácia faktov nikomu nepomôže. Pokiaľ raz viem, že sa to deje, tak by mi musela huba odpadnúť keby som povedal niečo ako - "treba jesť mäso lebo je to základ a nie je pre organizmus žiadnou záťažou". Mäso - definované ako živočíšna bielkovina nie je až také zlé. Ide o to ako to mäso vyrastalo, či sa vyvíjalo prirodzene alebo za pomoci rastových hormónov, antibiotík alebo steroidov, či neprišlo do kontaktu s nebezpečnými látkami (organofosfáty, ťažké kovy, vírusy, baktérie, rádioaktívne a karcinogééne prvky.. atď) a tiež nesmieme zabudnúť ani na stravu... pokiaľ sa zviera stravuje zle, zle sa vyvýja, nemá dostatok potrebných látok na kompletný a plnohodnotný rozvoj orgánov (pečeň - už len keď tá nefunguje, nefiltruje a v tele sa hromadí bordel) a svalov (mäso, ktoré jeme...). O to tu ide si myslím. A nie o to či bez mäsa prežijem alebo nie...

Na druhej strane, vegetariánstvo má tiež svoje mínusy. Avšak zďaleka nie také ako konzumácia spomínaného mäsa. Vegetariánom sa nemôže stať každý, je treba vediať ako nahradiť chýbajúce zložky potravy.
Napr. B12 (vitamín) alebo plnohodnotné bielkoviny (t.j. celé spektrum aminokyselín) - Vraj z rastlinnej stravy nie je možné získať plnohodnotné bielkoviny... dovoľťe mi citáciu:
--Relatívne nízka biologická hodnota proteínov fazule je spôsobená nedostatkom metionínu, esenciálnej aminokyseliny, ktorá je jej limitujúcim faktorom. Ich dopĺňaním proteínmi iných potravín rastlinného pôvodu bohatých na metionín, napríklad pšenice, sezamových a slnečnicových semienok, droždia, dostáva organizmus všetky nevyhnutné aminokyseliny vo vhodnom pomere, lebo kombinácia neúplných proteínov nahrádza kompletné proteíny.
--Proteíny v ryži sú chudobné na lyzín a tryptofán, dve esenciálne aminokyseliny, ale jej kombináciou so strukovinami sa tento problém vyrieši. Napríklad ryža so šošovicou dodajú telu potrebné aminokyseliny a spolu vytvoria kompletné proteíny.
Takže pokiaľ človek zvládne príjem všetkých potrebných látok (full spektrum aminokyselín, sacharidy, zdravé tuky, vitamíny, minerály a srandičky ako vitamín K, vitamín H (biotín), selén, želedo, meď a fosfor...), nevidím dôvod vedúci ku konzumácii mäsa.

Na záver by som chcel podoknúť, že lov a konzumácia mamutov v praveku sa nedá porovnávať s konzumáciu dnešného "priemyselne chovaného" mäsa. Mamuty nepoznali antibiotiká a sterodiy :P
+ Jedna perlička.. Výskumy potvrdili výskyt baktérie salmonely (Salmonella enteritidis) u 50% komerčne "pestovaných" kurčiat a v 20% slepačích vajec. (z knihy Vnitřní lékařství - Dr. Pavel Kelner)
Mischoko
Dátum registrácie: 05.08.2010

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný