Sója

Sója

Príspevokod užívateľa minervaman » 12.04.2011

Jedlá a recepty zo SÓJE (tofu, sojové výrobky...)
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
Užívateľov profilový obrázok
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008
Cash on hand: Locked

Re: Sója - test - NEPRISPIEVAT

Príspevokod užívateľa minervaman » 13.04.2011

Recept užívateľa: pixel

Tofu na grécky spôsob
http://varecha.pravda.sk/recepty/tofu-n ... ecept.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Recept užívateľa: Brano8

tak po 1. chcem vysvetlit, ze toto nepise ziadny vegetarian, ani nic podobne, mna to len tak napadlo, ked som skusal experimentovat a zbadal som, ze soja ma dost bielkovin (aj ked tu toho o soji bolo popisane dost aj negativne a aj pozitivne) .

Ingrediencie 8) :
-sojove PLATKY 100g (1 balenie- dostat bezne v potravinach, nie kocky)
-jeden bujon (hovadzi, slepaci, akykolvek...)
-struhanku
-1-2 vajcia
-trochu mlieka
-hladku muku
-sol, olej

How it´s made:
Do hrnca dame vodu cca 1 liter, hrniec vyberieme tak, aby sa nam tam zmestila aj voda ale aj platky kedze pekne napucia, do horucej vody hodime bujon, ked zacne voda vriet pridame platky, a nechame to varit ( vriet) asi 15-20 minut do zmakknutia. Ked su platky makke zlejeme ich do sitka ,ako cestoviny, trosku vytlacime vody z nich, ale nie vela, len tak aby nekvapkala, nechame vychladnut, pokial si pripravime trojobal: do jedneho taniera muka, do druheho vajce-rozslahane s TROSKOU mlieka a do tretieho taniera struhanku, platky obalime ako rezne a hodime na rozpaleny olej, prazime do zlatista asi tak 1.5 -2.5 min, hlavne nech to neprihori. Vyprazene "rezne" sa daju konzumovat...
Chuti to super (mamu som prekvapil, ze je to soja, myslela, ze je to kura) je to lacne ( soja-10sk, vajcia-6 sk, ostatne veci-10 sk=26sk cca) a ma to vela bielkovin (50g priblizne) a malo sachrov (20g). 8)

Recept užívateľa: Zuz95

zbožňujem sóju, niesom vegetariánka, ale je to super zmena, než furt tlačiť mäso do hlavy :-D tieto rezne robím aj ja, ale neobalujem ich, keďže dieta, len ich necham napučať vo vriacej vode, potom ich okorením podla toho, načo mám práve chuť - sol, čierne korenie, kari, paprika, bazalka, hocičo :-D a trocha sojovky, potom to necham marinovať, sojove rezne maju super schopnosť do seba natiahnuť chuť :-) a potom to šupnem na teflonku postriekanu sprejom na pečenie.....super :007
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
minervaman
Moderator

Re: Sója

Príspevokod užívateľa Kubbo » 04.05.2011

skúšal som doma sójové tyčinky upiecť..na asi 4 krát sami celkom aj podarili :)
takže asi takto. : sóju som uvaril vo vode s kakaom a trochou škorice. scedil pridal pomleté orechy,dva banány jedno celé vajco, trochu kakaa,trochu instantnej kávy a ovsenné vločky. pomixoval so mto celé ponorným mixérom.."cesto" sa zdalo riedke tak som tam dal trochu krupice..a ešte sneh z 3 bielok..myslím že ničomu neuškodí keď sa tam dajú dodatočne aj žltka..nalial som to do formy a asi na cca 25 minút do trúby na 220 stupňov..
nevravím že chuť bola niaka svetoborná..ale je vela možností ak oto ochutiť.. :)
Kubbo
Dátum registrácie: 24.01.2010

Príspevokod užívateľa embe151 » 04.05.2011

Soja so šampiňónmi :
Ingrediencie : 100g sojovych kociek , 1PL sojovky, soľ, čierne korenie mleté, 200ml smotany na varenie, 200g šampiňonov ( môžu byť konzervované ), solamyl ( alebo kus mlieka s hladkou mukou), pór alebo cibuľa.

Postup :
Najprv samozrejme klasicka úprava soje, varíme 15 min v litri vody do ktorej sme pridali hubový bujón, 1 PL sojovky, 1PL vegety, 1/2 PL soli, 1/2PL cierneho korenia.
Po zrobení vymačkame vodu.
Na oleji orestujeme pór alebo cibuľu. Do toho drbneme sojove kocky. Pokiaľ mame klasicke nekonzervovane huby, tak ich restujeme tiež. Trošku soli a korenia podľa chuti. Po 3-4 minutach zaleme 2deci vody a dusíme 10 min. Následne pridáme 1 PL sojovky, smotanu a 1 kopcovitú ČL solamylu rozrobeného v poldeci vody. ( keď máme konzervované huby, tak stačí hodiť až teraz ! )
Nasleduje 5 min varenia s občasným miešaním.
Podávame s cestovinami alebo ryžou. Bon Apetit. :)
embe151
Dátum registrácie: 13.04.2011

Príspevokod užívateľa LukyVT » 08.05.2011

dnes som v Kauflande kupil uzastne spagety.. volaju sa SOJINI SPAGETI od znacky GRANDE

na 100g cestovin ostahuju :
bielkoviny 25g
sacharidy 53,4g - toho cukor 2,2g
tuky 1,4g - nasytene mastne kyseliny 0,3g
vlaknina 7,4g
sodik 0,01g

Myslim, ze uzastny obsah bielkovin :) sice do CDk tie sacharidy velmi nepasuju ale do sacharidovych vln myslim ze su vybrone...

cena 1,39e :P
Go Hard Or Go Home
LukyVT
Dátum registrácie: 18.12.2010

Príspevokod užívateľa .:.:. » 08.05.2011

nemá niekto nejaký recept na sojové rezy pre našu stravu :mrgreen:, už dlhšie si s tým lámem hlavu :roll:
capone20793 : ja ked beham tak mam dost napumpovany hrudnik, vazne....podla mna je to dobre
.:.:.
Dátum registrácie: 08.11.2010

Príspevokod užívateľa Kubbo » 09.05.2011

nemá niekto nejaký recept na sojové rezy pre našu stravu :mrgreen:, už dlhšie si s tým lámem hlavu :roll:
keď pozreš vysššie pridával som niečo na ten spôsob...daj si tam med alebo niake dochucovadlo iné pomixuj všetko a upeč...uvidíš čo ti vznikne ja to skušam už dlhšie..dúfam že nájdem niaky ideálny spôsob nato :)
Kubbo
Dátum registrácie: 24.01.2010

Príspevokod užívateľa embe151 » 10.05.2011

dnes som v Kauflande kupil uzastne spagety.. volaju sa SOJINI SPAGETI od znacky GRANDE

na 100g cestovin ostahuju :
bielkoviny 25g
sacharidy 53,4g - toho cukor 2,2g
tuky 1,4g - nasytene mastne kyseliny 0,3g
vlaknina 7,4g
sodik 0,01g

Myslim, ze uzastny obsah bielkovin :) sice do CDk tie sacharidy velmi nepasuju ale do sacharidovych vln myslim ze su vybrone...

cena 1,39e :P
okrem toho, že su to nekvalitné bielkoviny, tak po príprave zostane len tretina uvedených proteínov v jedle ;)
embe151
Dátum registrácie: 13.04.2011

Príspevokod užívateľa minervaman » 12.05.2011

embe151

A kam by asi tak zmizli? Je ich tam rovnako.

100 gramov neuvarenych ma 25 g bielkovin. Ked sa uvaria budu mat stale 25 g blielkovin, len sa nasaju vodou a bude ich viac gramov. Teda 100 g uvarenych bude mat dajmetomu 18 g bielkovin....
/Johann Kaspar Lavater/
minervaman
Moderator

tofu

Príspevokod užívateľa abc_21 » 30.10.2011

udene tofu + fauzla tomato

klasika zoberiete udene tofu narezete na kocky na panvici na olivovom oleji a ked uz ma taku zlatistu farbu do toho plechovka fazule v tomate nech sa to rpemiesa prehreje a do toho mozete nejake chili korenie ...paradicka

ja zvyknem 400 g tofu s jednou plechovkou fazule 400g dat dokopy :)
abc_21
Dátum registrácie: 06.10.2011

Príspevokod užívateľa slivnak » 21.05.2012

Ja si robim suju takto:
Necham to klasicky povarit vo vode s bujonom nech to zmekne asi tak 20 min. Potom vytlačim vodu narežem na rezančeky hodim na panvicu do toho hodin leco (alebo aj je tak cerstvu zeleninu), trosku vody a necham dusit potom trosku kecupu, koreniny podla chuti ja si davam hodne cili a trochu vegety k tomu ryza je to dost dobre
slivnak
Dátum registrácie: 04.01.2010
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Styf » 28.09.2012

Chcem sa opýtať, čo je na tom pravdy, že sója znižuje testosteron, a zvyšuje estrogén? ..
A či možem veselo konzumovať soju, a sojové tyčinky :D
Styf
Dátum registrácie: 26.09.2012

Príspevokod užívateľa pepo88 » 01.10.2012

v niektorych novsich studiach bolo zistene ze na tst a estrogen nema soja ziaden vplyv.. takze veselo konzumuj
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa Barracuda » 07.11.2012

Ahojte, zhanam dobre sojove recepty hlavne ked sa sustredim na cviky na brucho. Akekolvek tipy pre moje vypracovane brusne kocky su vitane :)
Cvicim len prsa a biceps nech sa lubim patnastkam na kupalisku.
Barracuda
Dátum registrácie: 15.09.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 08.11.2012

sojove drobky okorenis a zalejes vriacou vodou.. mne to chuti so zeleninou
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný