Zemiaky

Zemiaky

Príspevokod užívateľa minervaman » 12.04.2011

Jedlá a recepty zo ZEMIAKOV (klasické, "sladké" Bataty, "židovské" Topinambury ...)
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
Užívateľov profilový obrázok
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008
Cash on hand: Locked

Re: Zemiaky

Príspevokod užívateľa minervaman » 13.04.2011

Recept užívateľa: monoklo

Toto jedlo je v podstate cheat jedlo, ktore nikomu neuškodi ak si ho raz za cas da:

Nakupte u pani zelovocarky megakrumple. Tieto očistite, umyte vo vode, vydlabte z nich vnutro, tak, aby zostal dostatocny priestor na plnku. Dajte zemiak do alobalu alebo aj bez neho ho opečte v rure. Plnku si spravite nasledovne: uvarene kuracie maso (alebo ak mate nejake zbytky kuracieho z nedelneho obeda) sa pomelie alebo nakraja na male kusky, prida sa maslo, sol, horcica, bylinkove maslo, zdravitko alebo podravka. Cele to zamiešate, naplnite tym zemiak a mozete sa nakrmit. Odporucam si k tomu dat kecup. Je to perfektne, uz nemusite zavidiet sedlakom, co do seba tlacia v mekaci, vy si date nieco este lepsie a zdravsie!!!
Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.
/Johann Kaspar Lavater/
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008

Príspevokod užívateľa orim » 08.07.2011

Pozeram, ze zemiaky maju 20g sachrov na 100g. Varene. Glykemicky index rovnaky ako ryza....

Nahradzujete nimi ryzu/cestoviny?
"""Cawte .. mam jednu otazku ... Zavisy cvicenie od toho ako si naobliekany ... NAPR: ked budem mam tielko tricko pulover a bundu schor schudne a naberem svalovu hmotu ...alebo ked cvicim len tak v tricku a kraasoch aky je medzi tim rozdel ??"""
orim
Dátum registrácie: 24.01.2011

Príspevokod užívateľa Rokie » 08.07.2011

Taká zaujímavosť od Kopčeka

"Zemiaky nejem pre obsah škrobu,predlžuje trávenie a zvyšuje tvorbu artrózy. "
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Bolo mu ďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 08.07.2011

zemiaky su v pohode aj do diety :007
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa SirMephisto » 08.07.2011

Taká zaujímavosť od Kopčeka

"Zemiaky nejem pre obsah škrobu,predlžuje trávenie a zvyšuje tvorbu artrózy. "
prave co som cital tak vychladene zemiaky obsahuju viac nestravitelneho skrobu ako napr cerstvo uvarene co je velmi dobre v diete :) ale o tej artroze som si precital az dnes :) ale z takej pofidernej stranky cize kym nenajdem nejaku studiu o tom budu pre mna stale ok :D
SirMephisto
Dátum registrácie: 02.12.2010

Príspevokod užívateľa creat » 09.07.2011

Výborné sú rímske rascové zemiaky. Zemiaky dobre umyjeme pod vodou. Prekrojíme na polovicu a uložíme na plech rezom smerom hore. Rez natrieme trochou olivového oleja a pridáme soľ a rascu. A upečieme.

Pozn. Veľmi dobre do diéty. 100g pečených zemiakov má cca. 300 kJ. Dobré je tiež nakrájať zemiaky na hranolky a dať piecť do trúby na papier na pečenie. Ideálne k tomu kečup bez cukru.
Chce to znát svoji cenu a jit si tvrdě za svým! Ale musíš umět snášet rány a ne si stěžovat, že nejsi tam, kde si chtěl, a ukazovat na toho nebo na toho, že oni to zavinili!
To dělaj zbabělci a to ty NEJSI!!!
creat
Dátum registrácie: 30.08.2010

Príspevokod užívateľa vaha9 » 26.09.2011

Ja si robim napr take jemnucke zemiakove pyre... uvarim zemiaky, podrtim ich, pridam mlieko a je to :wink:
vaha9
Moderator
Dátum registrácie: 10.01.2010
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa pepo88 » 16.10.2011

skusal som vymyslat nove recepty.. dopadlo to na jednotku...

na plech nakrajat na male kocky zemiaky, pokorenit zmesou s nazvom americke zemiaky, a nesetrit tym.. z plechovky zavaranych mandariniek vyliat stavu ku zemiakom, na zemiaky nahadzat vsetky mandarinky.. a voalaa zemiaky na sladko slano... bolo to vyborne.. jedol som to s kuracimy prsiam na sladko.. kuracie prsia natrete medom a obalene v corn flakesoch :007
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
pepo88

Príspevokod užívateľa Zemák » 17.10.2011

skusal som vymyslat nove recepty.. dopadlo to na jednotku...

na plech nakrajat na male kocky zemiaky, pokorenit zmesou s nazvom americke zemiaky, a nesetrit tym.. z plechovky zavaranych mandariniek vyliat stavu ku zemiakom, na zemiaky nahadzat vsetky mandarinky.. a voalaa zemiaky na sladko slano... bolo to vyborne.. jedol som to s kuracimy prsiam na sladko.. kuracie prsia natrete medom a obalene v corn flakesoch :007
zabijem ťa :!: :!: :!: :lol: takéto recepty sem dávať ... pepo prosím ťa zakáž mi prístup do tejto sekcie aspoň do konca diéty :lol:
Len veľký cieľ dokáže u človeka prebudiť stimuláciu nevyhnutnú k jeho dosiahnutiu.
All glory goes to my lord and savior Jesus Christ
Sponzor nespamuj
Zemák
Dátum registrácie: 02.01.2008
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 18.10.2011

zemiak, ak ziskas titul, sam ti to upeciem :007
pepo88

Príspevokod užívateľa cayman » 27.10.2011

Dneska som robil tie zemiaky s mandarinkami - dobre to je, odporucam!! Akurat som nedal korenie na americke zemiaky, ale toto :arrow:
Keď vstúpite do posilovne, sústreďte sa len na maximálny výkon. Akonáhle však máte tréning za sebou, zabudnite na cvičenie a radujte za zo života.
cayman
Odbornik
Dátum registrácie: 27.01.2008

Príspevokod užívateľa pepo88 » 28.10.2011

to som rad ze chutilo.. a kto ma rad kyslu chut, robil som aj zemiaky podliate citronovou stavou a pomedzi nakrajal kusky citronu ktore som po dopeceni odtial vyhodil.. jedol som to s kuracimy prsiamy na horcici a cesnaku.. mnam, tie chute idu dokopy :007
pepo88

Príspevokod užívateľa lasky » 24.11.2011

mam rad zemiakovu babu tak som skusil toto, nic svetaborne ani zasadn y obrat v strave len pochutenie... dva velke zemiaky osupat a postruhat na drobno, pridat 100gr ovsennych vlociek a 20 gramov vajecneho proteinu a 20 gramov sojoveho . mam ich doma tak ich pouzivam, sol ,majoranku 3 lyzice muky nadrobno pokrajanu cibulu... pohar vody, vsetko zmiesat do hmoty ktora je tuha pevna a zarovne sa da naberat lyzicou a je vlacna, ak to s vodou prezeniete tak budete musiet pridavat ovsaky a muku na zahustenie... vyprazit.. ak budete odkladat placky na tanier tak je vyhodne pouzit kuchynske utierky na sanie oleja..
najlepší cvik na nohy je bicepsový zdvih s velkou činkou...
lasky
Dátum registrácie: 02.10.2011

Príspevokod užívateľa KISSY41 » 24.02.2012

co si myslite ak si dam po treningu cca 1 hod , 2 uvarene zemiaky ? je to ok ?
KISSY41
Dátum registrácie: 29.04.2008

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní