Domáce pochúťky z proteínu

Re: Domáce pochúťky z proteínu

Príspevokod užívateľa Tair0 » 03.05.2014

Soteínové Sušienky

Pozrel som pár receptov a povedal som si že si tam aj tak dám čo mi chutí.
Takže úspešne napečené sušienky , snáď majú vhodné Hodnoty aj do diéty (v obmädzenom množstve :lol: :lol: ), čo poviete ?
Zložky.jpg
Zložky.jpg (72.8 KiB) 3230 zobrazení
IMAG1294a.jpg
IMAG1294a.jpg (330.54 KiB) 3230 zobrazení
Orechy , čokoládu posekať na kúsky aby to bolo vyzeralo krajšie , všetko zmiešať "nasucho" , pridať stéviu rozriedenú vo vode . Použil som stéviu "Steviar" od firmy Monsea. ( 12 tabliet = 12 Čajových lyžíc cukru).
Postupne pridávať vodu aby sa to zlepilo. Ja som dal priveľa (4,5 dcl) , stačí tak 2 - 2,5 dcl pri rovnakých množstvách surovín. Piekol som to na 180°C cca 40 min aby sa dostatočne presušili. Ak sa dá menej vody stačí 20-30 min.

Výsledok : chuťovo sú veľmi dobré , aspoň ja sušienky zbožňujem.
IMAG1300a.jpg
IMAG1300a.jpg (372.47 KiB) 3230 zobrazení

Dostal som 20 sušienok , priemerná váha 27g. Nutričné hodnoty v tabuľke pri ingredienciách.
Zabávaj sa pri všetkom čo robíš. Experimentuj a hľadaj tu najlepšiu cestu.

Ľudia ktorým chýba sebaovládanie sa stanú obeťou tých ktorí sa dokážu ovládať.
Užívateľov profilový obrázok
Tair0
Dátum registrácie: 22.12.2013
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa tilter » 13.06.2014

na 100% tu nieco take bolo ale tak mozno to niekto prehliadol, chutny kolacik ktoreho priprava zaberie 2 minuty a chuti super. makra za pouzitia low carb proteinu bez arasidoveho masla: 30g B, 1-2g S, 5g T, s 20g arasidoveho masla: 32g B, 1-2g S, 17g T

1. do misky rozbijeme vajce (ja davam aj so zltkom)
2. pridame odmerku proteinu (ja som pouzil low carb vanilkovy ultimate nutrition)
3. pridame vanilkovy extrakt, skoricu a ak chceme tak aj sladidlo, pripadne dalsie ochucovadla
4. vsetko spolu vyslahame az kym nemam pekne "cesto" bez hrudiek (alebo aj s hrudkami)
5. dame do mikrovlnky na 30 sekund, ak este nie je hotovy, davame na dalsich 10 sekund az kym nie je kolacik hotovy, ale pozor aby nevyschol. v mojej mikrovlnke to trva cca minutu kym je fajn
6. ked je hotovy a teply, na vrch dame 20g arasidoveho masla (alebo kto ma walden farms syrupy tak to vyhral :D), posypeme skoricou a hotovo

akoze chuti to super, ako nejaky kolacik z cukrarne... fotku hodim neskor ked tak :D
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter
Dátum registrácie: 25.03.2011

Príspevokod užívateľa Tair0 » 13.06.2014

Dávaš to do nejakej formičky alebo len sklenená miska ?
Zabávaj sa pri všetkom čo robíš. Experimentuj a hľadaj tu najlepšiu cestu.

Ľudia ktorým chýba sebaovládanie sa stanú obeťou tých ktorí sa dokážu ovládať.
Tair0
Dátum registrácie: 22.12.2013

Príspevokod užívateľa tilter » 15.06.2014

len sklenena miska, aj kavova salka je OK
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter

Príspevokod užívateľa marosisko » 15.06.2014

Stretol sa niekto s Proteínovými tyčinkami ktoré by sa dali zrovnať s bežne predávanými čo sa týka možnosti zobrať si ich kamkoľvek a nemusel by som ich skladovať v chladničke ?
Zrejme len nejaká suchšia alternatíva bez mlieka/tvarohu/vajec ,tyčinky ktoré nebude treba piecť ?

Hodilo by sa mi mať v práci stále čosi poruke na zjedenie kedže som momentálne na sacharidových vlnách a občas sa mi prac. doba natiahne o 1-2 hodiny a tak sa mi posúva čas medzi jedlami. :?:

Za každý nápad/recept budem vďačný.
http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- ... teinu.html
marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Príspevokod užívateľa Nitrogen » 15.06.2014

Mohol by si hodiť fotku potom toho koláčika titler dík, a ináč išlo by to spraviť aj keby som dal 2 dávky protáku? dajme tomu 50-60g?
Nitrogen
Dátum registrácie: 20.07.2010

Príspevokod užívateľa tilter » 16.06.2014

hej hodim hodim spravim dneska jeden a odfotim lepsiu fotku, mam novy mobil tak nech to je estetickejsie :D

a samozrejme sa da upravit mnozstvo, ale ak das 2 odmerky protaku, daj aj 2 vajcia, inak asi budes mat problem to rozmiesat. tym padom to uz budes mat aj dost velke heh. ja som to vcera znovu robil a dal som iba pol odmerky protaku, lebo s celou odmerkou sa mi to tazsie rozmiesavalo, a aj tak super, ziadny rozdiel v chuti...
tilter

Príspevokod užívateľa Nitrogen » 16.06.2014

Okej fajn dík, tiež sa to chystám robiť večer
Nitrogen
Dátum registrácie: 20.07.2010

Príspevokod užívateľa tilter » 16.06.2014

tak tu je slubovany obrazok... konkretne tento som teraz robil v salke namiesto misky, nechal som minutu v mikrovlnke, po minute som otocil bo zospodu nebol este hotovy a tusim dalsiu pol minutu som to tam nechal, ale zalezi od mikrovlnky tak odporucam dat najprv tak 30 sekund a potom to cekovat kazdych 10 :007
Prílohy
IMAG0010.jpg
IMAG0010.jpg (44.66 KiB) 2818 zobrazení
tilter

Príspevokod užívateľa Backs » 16.06.2014

ja si robim do prace uplne obycajne tycinky a chutovo su super.

pomlete vlocky
arasidove maslo
proteinovy prasok
mam malo vyrazny protak tak aspon trochu granka...alebo mozno viac granka
mlieko alebo vodu aby z toho bola tvarovatelna hmota

neviem kolko coho davam ale ak clovek nie je retardovany tak pomer zvladne vychytat za pochodu. Potom do chladnicky alebo mraznicky. Ma to v pohode tvar a konzistenciu aj po dlhsom case mimo chladnicky
Backs
Dátum registrácie: 06.09.2010
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa wracker » 19.06.2014

ked tak pozeram na tie proteinove kolaciky ktore poniektori vypekate..tak sa trosku smejem ..kedze vsetky bielkoviny (ale aj vitaminy) sa pri takejto tepelnej uprave znicia. :]
wracker
Dátum registrácie: 19.06.2014

Príspevokod užívateľa marosisko » 19.06.2014

ale to len pri velmi vyskykoch teplotach. hlavne pri grilovani a aj to len na povrchu. kludne sa mozes prestat smiat...
marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Príspevokod užívateľa k0sTi » 19.06.2014

ked tak pozeram na tie proteinove kolaciky ktore poniektori vypekate..tak sa trosku smejem ..kedze vsetky bielkoviny (ale aj vitaminy) sa pri takejto tepelnej uprave znicia. :]
ja sa viac nez trosku smejem na tomto tvojom prispevku...

+ skladam klobuk pred odhodlanim zakladat si nove troll konta :007
Team fluffeh!
k0sTi
Dátum registrácie: 01.05.2013

Príspevokod užívateľa ryzoto » 20.06.2014

idem si asi upiect palacinky s nutelou aby nemali v sebe sachre a tuky :lol:
The worst thing I can be is the same as everybody else. I hate that!!!|
--------------------------------------------------------------------

Work hard and give your best every day until your idols become your rivals! —
ryzoto
Dátum registrácie: 18.05.2011
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa wracker » 20.06.2014

"Surové potraviny sú prirodzeným zdrojom živín, enzýmov, aktívnych vitamínov a minerálov !

Každou tepelnou úpravou ich množstvo klesá, pri dlhšom čase a vysokej teplote sa úplne stráca. Až 85% vzácnych živín varením strácame a aktívne enzýmy dokonca celkom likvidujeme.

Enzýmy podliehajú celkovej deštrukcii v potravinách, ktoré prechádza tepelnou úpravou 20 minút nad 40°C.

Bielkoviny sa pri teplotách okolo 200°C poškodzujú a menia na ťažko stráviteľné. Skutočný podiel bielkovín klesá na nepatrné množstvo.

Vitamíny, sa taktiež ničia tepelnou úpravou. Napríklad obsah vitamínu B sa zníži o 50%, thiamín (vitamín B1) sa pri dlhšom varení môže znížiť až o 95%, taktiež kyselina listová o 95%, biotín o 70%, aj vitamínu C varením strácame až 80%. Ak si to prepočítame, varením nám zostane často menej ako 15% vitamínov, ešte nižší obsah bielkovín a nulový prísun enzýmov."

Len som chcel poukazat na to , ze tepelnou upravou sa znizuje podiel a kvalita bielkovin.
wracker
Dátum registrácie: 19.06.2014

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní