Bielkovinové krekry

Bielkovinové krekry

Príspevokod užívateľa aTTack_ » 21.07.2015

Čaute dnes som sa stretol s bielkovinovými krekrami a chcel by som sa opýtať čo si o nich myslíte,ak ste ich teda niekto už mal,lebo to vyzerá ako novinka :mrgreen: .Zaujímavé sú aj nutričné hodnoty:

Bielkovinové krekry 100g

výživové hodnoty :
Energia 470kcal
Bielkoviny 27g
Vláknina 13g
Minerály 3,8 g
Tuky 28g
Sacharidy 21,4g z toho cukry 4g

Vedel by mi niekto povedať koľko cca z toho sú živočíšne bielkoviny? resp. či sa to oplatí kúpiť :lol:
Užívateľov profilový obrázok
aTTack_
Dátum registrácie: 05.05.2011
Cash on hand: Locked

Re: Bielkovinové krekry

Príspevokod užívateľa homar » 22.07.2015

do týchto vecí sa väčšinou pridáva sója, takže nejak by som sa o kompletné aminospektrum nebál, treba pozrieť aj zloženie, nie len nutričné hodnoty...
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Reinhold » 22.07.2015

Soja ma plnohodnotne aminospektrum? :lol:
A preto jeme vsetci soju na kila :mrgreen:
Keď chceš niečo dosiahnúť,zabudni na výhovorky !
Reinhold
Dátum registrácie: 27.02.2014

Príspevokod užívateľa aTTack_ » 22.07.2015

homar nedívam sa len na nutričné hodnoty,preto som asi založil túto tému nie?kebyže áno tak to jem na kilá v domnení,že ou super belkoviny namiesto..ja neviem si vymyslím mäsa či tvarohu..
aTTack_

Príspevokod užívateľa homar » 23.07.2015

Soja ma plnohodnotne aminospektrum? :lol:
A preto jeme vsetci soju na kila :mrgreen:
a máš pocit že nemá plnohodnotné aminospektrum???
The protein in food is made up of amino acids, and the quality of that protein is based on the number and types of amino acids it contains. Animal foods contain high-quality protein, and egg white has the highest quality protein of all. Unlike other plant or vegetable proteins, soy protein contains all of the essential amino acids necessary for good health. That makes soy protein a complete protein, similar to the protein found in animal foods.
Soybeans are considered by many agencies, including the US Food and Drug Administration, to be a source of complete protein. A complete protein is one that contains significant amounts of all the essential amino acids that must be provided to the human body because of the body's inability to synthesize them. For this reason, soy is considered to be a great source of protein for vegetarians and vegans.
aTTack_: tak však OK, poviem to asi tak, tieto proteínové sušienky, keksy a tyčinky (tie sú z toho najlepšie IMHO) sú len doplnok stravy, proste náhrada keď sa nevieš dostať k normálnej strave, napr. v aute a pod., doplní ti to chýbajúce bielkoviny, keď ich nutne potrebuješ... avšak určite to nie je dlhodobá náhrada stravy
homar
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa aTTack_ » 23.07.2015

ja som tu smeroval skôr otázku na tie bielkoviny,že či sa dajú brať rovnocenne dajme tomu s vajciami,mäsom či mlieč.výrobkami,to by ma hlavne zaujímalo alebo či naopak ich "nerátať" ako dajme tomu z ovs.vločiek
aTTack_

Príspevokod užívateľa noGainz » 23.07.2015

preco by si neratal z ovsenych vlociek?dafuuuuuuuuuuuuuuuq
noGainz
Dátum registrácie: 01.01.2015
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa pepo88 » 23.07.2015

pretoze vyuzitelnost je podstatne nizsia koli nekompletnemu amino spektru.. ani ja z vlociek ryze atd bielkoviny neratam
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa noGainz » 23.07.2015

vieme tieto bro tvrdenia aj niecim podlozit? pretoze to ze je nieco nekompletne neznamena ze sa to nevyuzije, ci?
noGainz

Príspevokod užívateľa aTTack_ » 24.07.2015

"Na vytvorenie bielkoviny sa musia spojiť všetky potrebné (aj všetky esenciálne) aminokyseliny v správnom pomere. Nie všetky potraviny však obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, a preto bielkoviny vzniknúť nemôžu. Bielkovina sa nevytvorí, ak by chýbala čo len jedna esenciálna aminokyselina."
aTTack_

Príspevokod užívateľa noGainz » 24.07.2015

vytvorenie bielkoviny? nerozkladá sa náhodou práve bielkovina na aminokyseliny? pride mi to podobny nonsens ako denaturacia bielkovin.
noGainz

Príspevokod užívateľa vôňa aviváže » 24.07.2015

Ludia :D jete vločky, ryžu samotnu? NIe. K ryži si davate maso, k vločkam nejake mlieko, protak... A tym padom sa celkove aminospektrum jedla vyrazne obohati a laicky povedane spoji, zmieša a telo využije väčšinu z bielkovín prijatých v danom jedle, aj tie z vločiek.

Ak by ste vločky, ryžu, whatever neplnohodnotné jedli samotné, tak by malo zmysel uvažovať o neplnohodnotnosti amino spektra toho jedla, ibaže to takto nikto nekonzumuje.
People. What a bunch of bastards.
vôňa aviváže
Dátum registrácie: 23.04.2014

Príspevokod užívateľa homar » 24.07.2015

vytvorenie bielkoviny? nerozkladá sa náhodou práve bielkovina na aminokyseliny? pride mi to podobny nonsens ako denaturacia bielkovin.
áno, bielkoviny jedla sa rozložia na jednotlivé aminokyseliny, ale potom z týchto aminokyselín sa skladajú bielkoviny tvoriace svaly...
homar
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Reinhold » 24.07.2015

ano pokial ten retazec aminokyselin nieje uplny tak vyuzitelnost je bud nulova alebo skoro nulova.
a este k tej soji,o soji je milion clankov vegetariani ju schvaluju a vacsina masozravcov nie.je tu vela pochybnosti o jej vyuzitelnosti je to rastlina bielkovina,nase svaly su zivocisne,hh.dalej nejake studie boli aj o vplyve na estrogen atd...neberte to doslovne co som napisal.poznate niekoho kto ma zaklad jedalnicka zo soje a ma velmi dobre vysledky?preco ludia na profesionalnej urovni soju nekonzumuju?alebo len sem tam doplnaju jedalnicek so sojou?
Keď chceš niečo dosiahnúť,zabudni na výhovorky !
Reinhold
Dátum registrácie: 27.02.2014

Príspevokod užívateľa homar » 26.07.2015

tak asi preto, že sója je chuťovo grc v porovnaní s mäsom alebo vajciami... a tak aj vyššie som písal, že ako doplnok je to fajn, ale čisto len takto žrať je to blbosť si myslím
homar
Kontaktovať užívateľa:

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný