Tvaroh

Re: Tvaroh

Príspevokod užívateľa Tomasso88 » 11.09.2017

dneska je možno hodit všechno aj do mixeru :D takže v pohodě :D
Mensphysique competitor, online coach, fitness trainer
Tomasso88
Dátum registrácie: 03.05.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa mar55 » 12.09.2017

len opatrne si s tým žrádlom chlapi... už väčší borci na pažravosť doplatili... jednému známemu dokonca zabehlo a zadusil sa...
To je krasna smrt. Aspon neumrel hladom
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 6 krát

Príspevokod užívateľa Minimie » 10.10.2017

Robieva si niekto na noc tvaroch (mäkký) a že tam bachne surové vajco a roztrepe ? :D celkom chutné je to ..
Oh to je moja mladosť! >:)
Minimie
Osobná trénerka
Dátum registrácie: 13.03.2017
Bolo mu ďakované: 10 krát

Príspevokod užívateľa efraim » 18.10.2017

[*]
Robieva si niekto na noc tvaroch (mäkký) a že tam bachne surové vajco a roztrepe ? :D celkom chutné je to ..
Oh to je moja mladosť! >:)
To som neskúšal, no pár g bielkovín navyše určite nebude na škodu. Ja som si niekedy tvaroh zmiešaval s proteínom, ale, keďže teraz si už zopár rokov žiadne proteíny nekupujem, tak tam dávam len trochu kakaa a, keď sa mi nechce, tak ho zjem len tak. Však načo sa s tým drbkať.
Užívateľov profilový obrázok
efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 14 krát

Príspevokod užívateľa Minimie » 18.10.2017

úplne by som si nebola istá stráviteľnosťou surového vajca :-Dale čítala som aj o určitých pozitívnych aspektoch... no neviem.. tých pár bielkovín za to asi nestojí
Minimie
Osobná trénerka
Dátum registrácie: 13.03.2017
Bolo mu ďakované: 10 krát

Varené vajcia telo strávi určite lepšie, ale myslím si, že strávi aj surové. Tepelná úprava ale výrazne zníži riziko bakteriálneho ochorenia (napr. salmonela), takže tiež nie som zástancom konzumácie vajec a la Rocky Balboa.
efraim

Príspevokod užívateľa John1003 » 18.10.2017

S těma vejcema je to taky nekonečné téma. Většinou píšou, že lépe jsou stravitelné ty uvařené, ale četl jsem i studii o lepší stravitelnosti syrových vajec. Každopádně ty rozdíly jsou minimální.

Druhá věc jsou rozhodně ty bakterie, který hrozí u spousty netepelně upravovaných potravin. Někde jsem se setkal s rizikem 1:100, 1:200 atd. Mě to přijde jako dost velká pravděpodobnost, kdyby si měl každý den pít např. 1 vejce. Jedná se převážně o velkochovy, takže tomu můžeš předejít chovem vlastních slepic a jejich očkováním.

Závěrem si myslím, že není vůbec žádný podstatný důvod pít syrová vejce. Jenom Rocky Balboa u toho vypadal cool.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Bolo mu ďakované: 29 krát

Tak to si budem vajcia radšej variť. Neviem, čo by mi povedala žena, keby som do bytu teraz kvôli tomu doniesol 10 sliepok :-)
efraim

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 18.10.2017

Tvaroh je jedným z najdostupnejších zdrojov bielkovín, to sa mu uprieť nedá. No na druhej strane, nie je nevyhnutný ani jediný žiadaný,či najlepší zdroj bielkovín pred spaním. Nemá prečo byť lepší ako kus mäsa, vajcia, syr, či dokonca proteín zajedený hrsťou orechov ( orechy predĺžia inak rýchly čas vstrebávania whey proteínu, čo je vlastne aj tak nepodstatné, lebo sa neužíva na lačno, ale v čase keď je v krvnom riečišti dostatok živín z predchádzajúcich jedál ). Rozhodne ho do seba netreba tlačiť nasilu ak niekomu nechutí, len preto, že je tak často vo svete fitness protežovaný.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 8 krát
Bolo mu ďakované: 43 krát

Mne tiež nechutí, no znesiem ho :-) Ak by som mal jesť iba to, čo mi chutí, ani neviem čo by som jedol... (znie to dosť úboho, nie :-))
efraim

Návrat na "Fitness a iné recepty (chutné kulturistické recepty)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní