Ibuta Growth MK-667 Profil

Ibuta Growth MK-667 Profil

Príspevokod užívateľa Remain » 27.06.2017

Ibutamoren (MK-667)

Hneď na začiatok profilu Ibutamorenu treba zdôrazniť, že sa nejedná o SARM čiže selektívny androgénový receptorový modulátor, aj keď sa vo väčšine prípadov takto mylne označuje. Z farmaceutického hľadiska je to totiž nepeptidový, dlho pôsobiaci, orálny selektívny agonista ghrelínového receptoru (GHSR) a tiež sa označuje aj ako sekretagog rastového hormónu.

Zneužívané dávky: 5mg – 75mg denne
=> ukázalo sa že najefektívnejšia dávka je 25mg denne užívaná tesne pred spaním. Taktiež sa v štúdiách uvádza, že dávkovanie nad 75mg denne,už nevedie ku ďalšiemu zvýšeniu rastového hormónu.

Half-life: 24 hodín

Mechanizmus účinku:

Ako som už uviedol na začiatku, Ibutamoren pôsobí cez aktiváciu ghrelínového receptora GHSR, konkrétne sa jedná o podtyp R, ktorý sa nachádza v oblastiach mozgu riadiacich chuť do jedla, náladu, cirkadiálny rytmus, pamäť a kognitívne funkcie. Preto sa dá pri jeho užívaní očakávať vplyv aj na tieto funkcie. Naviazaním Ibutamorenu dochádza ku aktivácii tohto GHSR receptora, čím sa stimulujú jadrá v hypotlame dávajúce podnet adenohypofýze, aby vo zvýšenej miere uvoľňovala rastový hormón. Tu presne mechanizmus účinku objasnený nie je, keďže za fyziologických podmienok os hypothalamus – hypofýza stimuluje sekréciu GH cez hypotalamický hormón somatoliberín, u ktorého sa predpokladá, že MK-667 by mohlo zvyšovať jeho vylučovanie (aj keď som v štúdiách nikde nenašiel, že by to bolo skutočne potvrdené). Zato je ale podľa posledných výskumov dokázané, že redukuje vylučovanie ďalšieho hypotalamického hormónu somatostatínu, ktorý za normálnych okolností inhibuje sekréciu GH.
Údajne má byť Ibutamoren nerozlíšiteľný, aspoň čo sa týka účinkov, oproti známemu peptidu GHRP-6, no s tým rozdielom, že MK-667 má vynikajúci účinok po perorálnom podaní, čiže odpadajú komplikácie s injekčným podávaním niekoľko krát za deň.
Netreba zabudnúť na ďalší hormonálny vplyv Ibutamorenu, súvisiacu so strašiakom všetkých kulturistov a tým je známy katabolizačný hormón kortizol. Pretože MK-667 podľa štúdií potláča jeho vylučovanie, čím minimalizuje katabolizačné procesy v tele, potlačovanie imunitného systému alebo aj zhoršené hojenie rán.

Pozitívne účinky overené klinickými štúdiami:

1. Zvýšenie podielu aktívnej svalovej hmoty
Jedná sa o účinok, práve kvôli ktorému začne 99% ľudí s užívaním Ibutamorenu. Tento fakt je doložený hneď niekoľkými vedeckými štúdiami. Za tento efekt je zodpovedné hlavne 1,8 násobne zvýšenie rastového hormónu v krvi (čím dochádza aj ku výraznému zvýšeniu proteosyntézy) a 1,5 násobné zvýšenie IGF-1, v tele počas 24 hodín od užitia. Konkrétne bol prírastok na čistej svalovej hmote pri štúdiách okolo +1,1kg počas 12 mesiacov každodenného užívania oproti placebu. Celkovo vzrástla telesná hmotnosť na +2,7kg.

2. Zvýšenie oxidácie tukového tkaniva
Pokles telesného tuku je ovplyvnený na jednej strane tým, že GH priamo vyvoláva uvoľňovanie mastných kyselín z tukového tkaniva podporovaním ketogenézy a na druhej strane významným zvýšením bazálneho metabolizmu. Konkrétne to bolo dokázané u obéznych mužov v jednej klinickej štúdii, kedy došlo počas 8 týždnového užívania MK-667 ku výraznému zvýšeniu bazálneho metabolizmu, s následným poklesom tukového tkaniva, oproti placebu.

3. Zvýšenie hustoty kostného tkaniva
Rastový hormón sa spája aj so zvýšením kostného metabolizmu, zvyšuje totiž zadržiavanie vápnika, čím sa markantne zvyšuje mineralizácia a hustota kostného tkaniva. Štúdie taktiež potvrdili aj výrazne spomalenie osteoporózy u postmenopauzálnych žien pri užívaní Ibutamorenu a signifikantné zvýšenie kostnej hmoty u starších jedincov. Tu však treba zdôrazniť, že vplyv na kosti sa prejavuje až po roku pravidelnej suplementácie MK-667.

4. Zabránenie svalového katabolizmu pri diétach
Pri výskumoch sa zistilo, že aj pri diétach s negatívnou dusíkovou bilanciou, kedy by za fyziologických okolností malo dochádzať ku proteínovému katabolizmu. Bolo pri užívaní 25mg MK-667 denne, dokázané výrazne zníženie odbúravanie aktívnej svalovej hmoty a to napriek tomu, že skúmaní jedinci boli v kalorickom deficite.

5. Zlepšenie kvality spánku
Bolo tiež potvrdené, že Ibutamoren bez ohľadu na vek a pohlavie zlepšuje kvalitu spánku predlžením REM fázy spánkového cyklu o 20%, oproti placebu.

6. Zvýšenie kognitívnych funkcií
Ako som uviedol na začiatku, ghrelínový receptor, ktorý Ibutamoren ovplyvňuje, pôsobí okrem iného aj na kognitívne funkcie Tým pádom sa očakáva, že toreticky bude pôsobiť MK-667 aj ako nootropikum. Avšak tu podotknem, že toto ani jedna štúdia zatiaľ nepotvrdila, no nie je vylúčené že v budúcnosti sa tak stane. Vedecky podložené sú však fakty, že zvýšená hladina IGF-1 zlepšuje pamäťové schopnosti a proces učenia, zatiaľ čo jeho znížená hladina je spojená so zvýšeným rizikom vzniku Alzhaimerovej choroby.

7. Liečba nízkej hladiny rastového hormónu u detí
Toto je asi najviac štúdiami overovaný účinok Ibutamorenu. Zistilo sa výrazné zvýšenie hladín rastového hormónu, IGF-1 a IGFBP-3 u detí s nízkou hladinou GH a to bez zmien v hladinách prolaktínu, kortizolu, hormónov štítnej žľazy a inzulínu. U dospelých s deficitom GH bol pozorovaný rovnaký účinok, avšak so zvýšením uvoľnovania inzulínu a zvýšenou hladinou glukózy v krvi.

8. Zabránenie rastu nádorov
Hneď na začiatok uvediem, že tento efekt bol zatiaľ dokázaný len v testoch na myšiach, preto či má MK-667 podobný účinok aj na človeka nie je 100%-tne isté a bude to potrebné do budúcnosti poriadne vedecky preveriť aj na ľudskom organizme.

9. Účinky spojené so zvýšením samotného rastového hormónu a IGF-1 pri užívaní Ibutamorenu
zvyšuje syntézu bielkovín čím okrem iného zvyšuje regeneračné a hojivé schopnosti tela
zohráva úlohu pri homeostáze vnútorného prostredia
podporuje glukoneogenézu v pečeni
prispieva k udržiavaniu a správnej funkcii pankreatických ostrovčekov
stimuluje imunitný systém
zvyšuje dejodáciu T4 na T3
Podporuje rast a obnovu chrupaviek a teda zdravie kĺbov 
Zvyšuje elasticitu pokožky a podporuje zdravú pokožku a vlasy

Nežiadúce účinky Ibutamorenu:
Najčastejšími nežiaducimi účinkami ibutamoren je zvýšenie chuti do jedla a prechodné mierne edémy dolných končatín. Taktiež niektorý užívatelia uvádzajú bolesti svalov a na začiatku užívania týždeň až dva celodennú únavu.
Pri vedeckých štúdiách bola zaznamenaná zvýšená hladina glukózy v krvi nalačno a zníženie citlivosti na inzulín. Vo väčšine prípadov ide o nežiadúce prejavy, ktoré bývajú pozorované pri zvýšenej hladine rastového hormónu.
Podotknem ale, že vo väčšine štúdií sa uvádzajú len malé alebo žiadne vedľajšie účinky. Našiel som, že len jediná štúdia bola ukončená z dôvodu závažných nežiaducich účinkov. A to u starších pacientov s fraktúrou bedra, u ktorých ibutamoren signifikantne zvyšoval tlak krvi , spôsoboval hyperglykémiu a zvýšenie HbA1c , dokonca tam boli prípady srdcového zlyhávania, ale to len u pacientov nad 80 rokov, ktorý už v anamnéze mali prekonané srdcové zlyhanie v minulosti.

Osobná skúsenosť:
Po tom čo som sa rozhodol že vyskúšam MK-667,  som dlho zvažoval nad značkou, aby som mal istotu, že v danom produkte bude skutočne obsiahnutá konkrétna látka. Presurfoval som teda slovenské aj zahraničné fóra a konečné rozhodnutie padlo na produkt Ibuta Growth od Warrior Labs, ktorý je dostupný aj na prohormony.sk za celkom rozumnú cenu. Navyše oproti napríklad MK-667 od Magnusu obsahuje aj látky ako Cordyceps Extract, zinok a vitamín D ktorých dodatočná suplementácia má u aktívnych športovcov nezastupiteľný význam. U týchto látok je totiž vedecky dokázané, že dokážu u mužov zvýšiť hladinu testosterónu, zlepšiť odozvu imunitného systému a tiež urýchliť regeneráciu. V spojení so zvýšením rastového hormónu prostredníctvom Ibutamorenu, môže byť takáto synergia skutočne zaujímavá a teoreticky, by mohli byť jeho účinky ešte výraznejšie, než pri jeho samostatnom užívaní.

Čo sa však týka mojej osobnej skúsenosti, na úvod pripomeniem, že momentálne užívam Ibuta Growth prvý mesiac, v dávke 2 tablety tesne pred spaním. Moja hmotnosť vzrástla z 92kg pri výške 186cm a 9,2%-tným podielom telesného tuku na 93,2kg s poklesom tuku na 8,3%.  Čo sa týka svalovej hmoty tak z 49,9 kg som sa dostal na 50,5kg. Meranie prebiehalo na rovnakom InBody prístroji pred začiatkom a aj po mesačom užívaní MK-667. Tu však treba zdôrazniť, že daný prístroj má určite odchýlky a nie je 100% presný, ale určite tam nejaký progres bol. Ďalej uvediem, že svoj tréningový ani stravovací plán som zámerne nezmenil, aby výsledky boli čo najmenej skreslené.

Takže prvé čo som spozoroval asi po dvoch dňoch užívania, bola únava a ospalosť cez deň, ktorá však po týždni vymizla. Po piatich dňoch som zaznamenal zvýšenú chuť do jedla a zdalo sa mi, že mám zrýchlené trávenie, ale to mohol byť aj subjektívny pocit. Po týždni užívania som začal mať neskutočne tvrdý spánok a vygradovalo to do takej formy, že priateľka musela začať spávať zo štupľami v ušiach, pretože som údajne začal neskutočne chrápať. Jednoducho povedané večer zaspím a zobudím sa jedine raz a to ráno na budík. Zlepšenému spánku prisudzujem aj zlepšenú regeneráciu, na tréningoch cítim viac energie aj keď silovo som zatiaľ vyššie nešiel. Čo sa týka negatív, tak je to hlavne mierna bolesť svalov, ktorú cítim hlavne na bicepsoch, ďalej je to zvýšená chuť do jedla aj keď toto zase niekomu bude vyhovovať, no keďže som chcel dodržať kalorický príjem rovnaký ako pred užívaním Ibuta Growthu, vyriešil som zahnanie hladu pitím coca coly zero, čo celkom pomohlo. Iné negatíva som zatial nepostrehol.

Čo dodať na záver, asi len toľko že Ibutamoren stojí minimálne za vyskúšanie. Samozrejme, nebudete mať z neho výsledky ako zo zakázaných látok, aj keď v kombinácii s nimi, to môže byť veľmi zaujímavé kombo. No napriek tomu dostanete legálny produkt, s ktorým môžete dosiahnuť solídne výsledky bez vážnych nežiadúcich účinkov, ako je napríklad potlačenie endogénnej tvorby vlastných hormónov, vypadávanie vlasov, zväčšenie prostaty alebo nadmerná retencia vody. 

Zdroje:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11452249
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2757071/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9467542
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18056963
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10404019
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9467534
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9349662
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11452249
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9329386
Remain
Dátum registrácie: 27.06.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 5 krát

Re: Ibuta Growth MK-667 Profil

Príspevokod užívateľa Naturálek » 03.11.2017

Hmmm, velmi pěkný článek :))
Naturálek
Dátum registrácie: 24.05.2016
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 5 krát

Re: Ibuta Growth MK-667 Profil

Príspevokod užívateľa hugostiglitzcz » 29.11.2017

zdravim, s jakym dalsim sarmem by se vyplatil zkombinovat mk-667? je nutne pct po uzivani mk-667? diky
hugostiglitzcz
Dátum registrácie: 23.11.2017
Poďakoval: 2 krát

Návrat na "SARM"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní