Osobná skúsenosť s najnovšími SARM od WARRIOR LABS

Osobná skúsenosť s najnovšími SARM od WARRIOR LABS

Príspevokod užívateľa Remain » 03.10.2017

Test produktov ANDARINE S-4 PRO, MYOBOL (YK-11), NUTRABOL

Úvod:

Na úvod nasledujúcej osobnej recenzie, by som chcel povedať v krátkosti pár viet o sebe. Čo sa týka kulturistiky, nepatrím medzi začiatočníkov no ani profesionálov. Cvičím už viac ako 7 rokov, mám odsúťažené dve sezónny vo federácii IFBB, jedálniček a tréning mám na základe svojích dlhoročných skúseností dotiahnutý takmer k dokonalosti. Aby ste ma nechápali zle, toto nemá vyznieť ako chválenie samého seba, chcem tým len naznačiť, že svoje telo perfektne poznám a keď skúšam nový produkt, doplnok výživy či zmenený tréningový plán, tak viem veľmi presne zhodnotiť jeho pozitívne a aj negatívne účinky.

Aktuálne som mal možnosť vyskúšať na mesiac novinky od predajcu prohormony.sk. Konkrétne sa jedná o SARMs kombináciu produktov označovaných ako ANDARINE S-4 PRO, MYOBOL a o chvíľu dostupný NUTRABOL obsahujúci SR9009 a RAD140. Aby to nebolo čisto len o subjektívnom pocite, ktorý by mohol spôsobiť placebo efekt, do celého testovania som zahrnul aj trocha vedy.

Popis produktov:

Najprv sa ale pozrime na zloženie jednotlivých produktov. ANDARINE S-4 PRO od Warrior Labs obsahuje v 3 tabletách (čo je denná odporúčaná dávka) 50 miligramov hlavnej zlúčeniny Andarine. Jedná sa o selektívny modulátor androgénového receptora, ktorý bol primárne vyvinutý na liečbu patologických stavov ako je strata svalovej hmoty, osteoporóza a benígna hypertrofia prostaty. Jeho half-life je 2-4 hodiny, dávkuje sa od 50 do 100mg denne a dĺžka užívania sa pohybuje v rozmedzí 6 až 12 týždňov. Treba si však dať pozor, že mierne znižuje vlastnú tvorbu testosterónu, no na druhej strane má výhodu v nulovej aromatizácii. Ako býva u firmy Warrior Labs zvykom, v takmer všetkých ich produktoch nájdeme viacero zlúčenín, ktoré pomáhajú využiť potenciál kľúčových látok na maximum. V Andarine S-4 Pro tým pádom nájdeme 500 miligramov kurkumínu, čo je zložka nachádzajúca sa v kurkume ale napríklad aj v zázvore. V štúdiách boli dokázané jeho antioxidačné vlastnosti, schopnosť znížiť depresívne stavy, zápaly, bolesti, cholesterol a zvýšiť vylučovanie oxidu dusného, či zlepšiť funkciu obličiek. Ďalej sú tu prítomné aj dôležité minerály ako magnézium v dávke 175mg, draslík 75mg, zinok 30mg. A v neposlednej rade je tu aj vitamín E 100mg, koenzým Q10 100mg a kyselina alfa-lipoova 170mg. Písať o účinkoch každej jednej látky sa mi zdá zbytočné, keďže sa dajú na internete jednoducho vyhľadať.

Druhým testovaným produktom bol MYOBOL, obsahujúci selektívny modulátor androgénneho receptora označovaný ako YK11. Konkrétne ide o gén selektívneho parciálneho agonistu androgénového receptora, ktorý inhibuje myostatín v C2C12 myoblastoch, čo má za následok zvýšenie hladiny folistatínu v týchto bunkách. V štúdiách sa dokonca uvádza, že má vyššiu anabolickú aktivitu ako samotný dihydrotestosterón. Jeho odporúčaná denná dávka je v rozmedzí 5-10 miligramov. Half-life ani dĺžku užívania nikde neuvádzajú. Ďalej sa v MYOBOLe nachádza aj 400mg kreatínu vo forme magnézium chelátu, výťažok zo zeleného čaju obsahujúci 95% polyfenolov, 100mg sodíku, 0,05mg vitamínu D3, 0,35mg vitamínu A, 20mg kyselina pantoténovej a tiež 280mg hydroxymetylbutyrátu, čo je aktívny metabolit aminokyseliny leucín.

Posledným testovaným výrobkom je NUTRABOL, ktorý ešte v súčasnosti nie je dostupný, ale čo nevidieť sa objaví na trhu. Jeho základným účinným komponentom je Stenabolic známy pod označením SR9009, je to agonista Rev-Erb-alfa receptora, u ktorého bolo v štúdiách na myšiach dokázané, že po jeho aktivácii dochádza ku zvýšení mitochondrií v kostrovom svale, čo má za následok zvýšenie výkonovej kapacity. Bolo tiež pozorované aj zvýšenie rýchlosti metabolizmu, bez nutnosti vykonávať aktivitu, čo má priaznivý dopad na spaľovanie tukov. Dokonca myši v laboratóriu aj bez pravidelného tréningu mali po užívaní SR9009 o 50% lepšiu aeróbnu vytrvalosť. Taktiež pozitívne ovplyvňuje metabolizmus glukózy a lipidový profil, tým pádom je schopný premeniť viac glukózy na energiu a nie na tuk. Tu ale poznamenám, že som nenašiel ani jednu štúdiu, ktorá by dokazovala podobné účinky na ľuďoch, čiže všetko toto bolo skúmané len u myší. Ďalšími negatívami je jeho veľmi krátky 30 až 60 minútový half-life, z ktorého vyplýva časté dávkovanie. Optimálne v rozmedzí každé 2 až 4 hodiny po 10mg a celková denná dávka, by sa mala pohybovať okolo 40mg. NUTRABOL ďalej obsahuje aj nemenej významnú zložku označovanú ako Testostelone alebo RAD140. Čo je vlastne taktiež SARMs vykazujúci neuroprotektívne a anabolické vlastnosti, bez rizika zvýšenia pečeňových enzýmov a aromatizácie. Dokonca dokáže zabrániť riziku zväčšovania prostaty, spôsobenej či už užívaním syntetického testosterónu alebo zvyšujúcim sa vekom. V jednej štúdii ma zaujalo, že jeho účinok v dávke okolo 3mg je porovnateľný s 0,5 mg testosterónu.

Osobná skúsenosť:

Dosť bolo teórie, poďme sa pozrieť na potenciál spomenutých látok v praxi. Prvým problémom, ktorý som musel na začiatku vyriešiť, bolo správne dávkovanie. Taktiež som si musel overiť, či je možná kombinácia všetkých troch produktov súčasne. Na zahraničných fórach som sa na moje prekvapenie dočítal, že sa jedná o veľmi časté a efektívne kombo na naberanie čistej kvalitnej svalovej hmoty, spojené so stratou nadbytočného tuku. Samozrejme musí byť k tomu adekvátna strava aj tréning.

Zvolil som teda nasledujúce dávky:

Ráno pred tréningom:
2tbl ANDARINE S-4 PRO
1tbl NUTRABOL
1tbl MYOBOL

V polovici tréningu:
10g BCAA + 1tbl NUTRABOL

Na konci tréningu (cca 10:30)
1tbl MYOBOL

Po obede (cca 14:30)
1tbl MYOBOL

Večer hodinu pred HIIT tréningom na stacionárnom bicykli (cca 17:30)
1tbl NUTRABOL

Dôvod prečo som si ANDARINE S-4 dával len pred tréningom, boli poruchy adaptácie zraku na tmu, ktoré mi začali po dvoch týždňoch užívania. Keď som obmedzil dávky na 2 tablety pred tréningom, za 4 až 5 dní problémy zmizli.

Pozitívne účinky:
Konečne sa dostávam ku samotným účinkom, ktoré som na sebe spozoroval behom mesačného užívania spomenutých produktov. Ako prvé, som si takmer okamžite všimol razantné zvýšenie výdrže, nemyslím tým zdvíhanie vyššej záťaže ale išlo hlavne o celkovú kondíciu. Napríklad, som sa cítil menej unavený behom tréningu, bol som schopný urobiť o niečo viac opakovaní a sérií, taktiež aj na kardiu som vládal o poznanie viac ako pred tým. Spozoroval som tiež menšie zadýchavanie a zvýšenie tepovej frekvencie, keďže využívam pri svojich tréningoch hrudný pás. Spomenuté účinky by som prisúdil pravdepodobne Stenabolicu. Po asi dvoch týždňoch sa objavil výrazný pumpový efekt počas tréningu, hlavne prvú polhodinu tréningu mi vyskočila na precvičovanej partii asi každá povrchová žila. Taktiež bola citeľná aj zvýšená miera regenerácie, kľudne by som mohol cvičiť aj bez oddychového dňa v mojom splite. Svalový prírastok začal byť najviac objektívne viditeľný asi v treťom týždni užívania danej kombinácie. Na celkovej váhe tela som šiel dole za mesiac o presne 1 kilogram, avšak čo je podstatné, zaznamenal som nárast 0,6 kilogramu svalov a stratu 1,9 kilogramu tuku behom mesiaca! Ako dôkaz prikladám okrem mojich fotiek aj výsledky testov InBody. Kde je dôkaz toho, že dané látky majú neskutočný potenciál a nejedná sa o placebo efekt.
IMG_0383 - kópia.jpg
IMG_0383 - kópia.jpg (216.61 KiB) 1082 zobrazení
IMG_0004 - kópia.jpg
IMG_0004 - kópia.jpg (210.79 KiB) 1082 zobrazení
C72490DE-9077-4F09-AC1C-F6E3BB4E3F80.jpg
C72490DE-9077-4F09-AC1C-F6E3BB4E3F80.jpg (283.78 KiB) 1082 zobrazení
A6577124-D16F-4EAA-A458-E53F7C9832DA.jpg
A6577124-D16F-4EAA-A458-E53F7C9832DA.jpg (239.86 KiB) 1082 zobrazení
89F9E514-FE4D-403D-8D6B-852542905821.jpg
89F9E514-FE4D-403D-8D6B-852542905821.jpg (222.27 KiB) 1082 zobrazení
Negatívne účinky:

Ako negatíva som spozoroval hlavne vyššie spomenuté zhoršenie adaptácie zraku na tmu. Bolo to najviac nebezpečné pri šoférovaní v noci, kedy ma okoloidúce autá osvetlovali a mal som veľký problém vidieť pár sekúnd na vozovku. Na internete som vyčítal, že za tento nežiadúci účinok je zodpovedný vedľajší metabolit Andarínu, ktorý negatívne ovplyvňuje zrak. Po znížení dávky na 2 tbl denne výhradne pred tréningom sa však stav rýchlo vrátil do normálu. Ďalej som si všimol približne po týždni užívania zvýšené zadržiavanie vody a mierne zvýšenie chuti do jedla. Ďalšie nežiadúce účinky, som už však počas mesačnej kúry nespozoroval.

Záver:
Na záver ešte spomeniem, že som trénoval systémom 6+1 v splitoch. Každú partiu som mal 2 krát do týždňa a nohy som mal rozdelené do dvoch tréningov na kvadricepsy a hamstringy. Trénoval som ráno o 7:30 hodine silový tréning a 18:30 HIIT tréning, ktorý zahŕňal 8x30 sekundové intervaly s 1 minútovými pauzami medzi nimi. Môj denný kalorický výdaj spolu s bazálnym metabolizmom bol okolo 4100 kcal denne a v strave som prijímal okolo 4200 kcal. Čiže teoreticky som bol v prebytku cca 100 kalorií.

Som typ človeka, ktorý sa snaží necvičiť starou školou, na základe toho ako radia profíci alebo podľa toho čo je dlhodobo zaužívané. Pretože si treba uvedomiť, že každý sme iný, máme rozdielne stavby tela, metabolizmus, stravu a typ tréningu. Tiež netreba zabúdať na ten najpodstatnejší fakt a to ten, že profesionáli používajú na rast svalovej hmoty oveľa agresívnejšie a účinejšie látky ako sú SARMs produkty. Ja sa ale snažím ísť inou cestou, vniesť do môjho cvičenia najnovšie poznatky vedy, osobných skúseností a rôznych experimentov s látkami, ktoré majú čo najmenej nežiadúcich účinkov, pretože moje zdravie je pre mňa priorita číslo jedna. Veľa trénerov mi dlhodobo vytýkalo môj štýl trénovania, keďže som zástanca dlhých a tvrdých tréningov. Neustále som počúval že budem stagnovať, „prepalovať svaly“ a nikam sa neposuniem. No ja sa aj napriek tomu, rok čo rok zlepšujem a moja forma je čoraz lepšia. Preto si aj vy nájdite systém ktorý vám bude najviac vyhovovať, a garantujem vám, že keď ešte do toho zahrniete rôzne produkty z rady SARMs, vaša forma sa viditeľne zlepší a to s minimom vedľajších účinkov, čo sa pri užívaní napríklad anabolických steroidov povedať nedá.
Remain
Dátum registrácie: 27.06.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 5 krát

Re: Osobná skúsenosť s najnovšími SARM od WARRIOR LABS

Príspevokod užívateľa silný » 03.10.2017

keby si to mal teda objektívne porovnať túto krátku kúru na Sarms s AS? chytá sa to aspoň z časti, či to je len také pošteklenie? :D
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 28 krát
Bolo mu ďakované: 180 krát

Ver či nie ale skusal som dávnejšie len propík... aj to len na velmi krátku dobu.. takže to objektívne porovnať nemožem :D :D
Remain

Príspevokod užívateľa Chaskar » 03.10.2017

yk-11 je v podstate dht derivat a nie sarms,staci si porovnat vzorce.osobnu skusenost mam a velmi dobru az na problemy zo slachami kedze toto je jeho negativum a pocas uzivania som si odtrhol hamstring...nepocitoval si v tomto problem?
Nikoho nenahovaram na uzivanie dopingu.moje vedomosti su cisto z vlastnych skusenosti bez akehokolvek tlaku na ostatnych.nezaoberam sa predajom AS,dakujem za porozumenie.neodpovedam na ziadne typy PM!
Užívateľov profilový obrázok
Chaskar
Dátum registrácie: 29.12.2016
Poďakoval: 107 krát
Bolo mu ďakované: 150 krát

Príspevokod užívateľa silný » 03.10.2017

no propík si nešiel zrovna krátko imo, na nom si sa citil horšie/slabšie jak na tomto combe? a toto si šiel len 4w? ci este pokračuješ?
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 28 krát
Bolo mu ďakované: 180 krát

yk-11 je v podstate dht derivat a nie sarms,staci si porovnat vzorce.osobnu skusenost mam a velmi dobru az na problemy zo slachami kedze toto je jeho negativum a pocas uzivania som si odtrhol hamstring...nepocitoval si v tomto problem?
Chasky informoval som sa touto štúdiou https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23995658 a tam je uvedený ako SARM tak netuším ako to v skutočnosti je... vieščo nemal som vobec žiadny problém so šlachami práve naopak... pocitoval som tzv. tenisový lakeť pred začiatkom užívania pretože som sa pretláčal s kolegom a nejako som to predcenil :D a po začatí tejto kúry mi to behom týždna prešlo .. ale neviem či by som to prisudil prave týmto produktom ak mám byť objektívny :D
Remain

no propík si nešiel zrovna krátko imo, na nom si sa citil horšie/slabšie jak na tomto combe? a toto si šiel len 4w? ci este pokračuješ?
slabšie omnoho slabšie :D toto bolo fakt sila... hlavne ta výdrž neskutočná.. silovo ani tak nie ako tá výdrž .. ja by som kludne aj 4 hodiny trenoval bez prestávky každý den :D regenrácia bola TOP ... to sa k propíku nedalo porovnať ani z 10% :D :D
Remain

Príspevokod užívateľa wkxxx » 14.10.2017

Okey.ale ono nie je tak dôležité ako vyzeráš v sypke, ale skôr po skončení PCT, resp pár týždňov po PCT (pokiaľ nie si hneď v novej sypke). Čo sa zmenilo po vysadení? Libido?
wkxxx
Dátum registrácie: 10.03.2012

Príspevokod užívateľa Esicko » 24.11.2017

Chcem sa ta spýtať . Objednal som si myobol a nutrabol . Ake dávkovanie by si mi odporučil ? Je potrebné po kúre brat pct ?
Esicko
Dátum registrácie: 24.11.2017

Príspevokod užívateľa Matuss666 » 25.11.2017

Chcem sa ta spýtať . Objednal som si myobol a nutrabol . Ake dávkovanie by si mi odporučil ? Je potrebné po kúre brat pct ?
A nemas davkovanie napisane na produktoch? Alebo si nieco viac aleb menej ako vsetci? Zacat mozes nizsou davkou na zistenie reakcie tela na latky a dostat sa na doporucene davkovanie co je tam napisane. To ci uz budes uzivat vyssie davky je na kazdeho osobnom rozhodnuti.
A pct ano je potrebne, a malo by byt v tvojom vlastnom zaujme nasadit ho,lebo chces aby telo fungovalo ako ma, to co robis ta bavi a nerobis to aby si bol najvacsi na sidlisku,mas sa rad chces byt zdravy a robit to este nejaku dobu :)
Matuss666
Dátum registrácie: 12.05.2017
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 7 krát

Príspevokod užívateľa hugostiglitzcz » 01.12.2017

mel by vyznam zkusit samotny nutrabol? mohlo by to mit nejaky efekt? zajimalo by me jakou pct dat po tomto sarms, nebo dle toho co tu ctu by nemel stenabolic ani rad 140 mit vliv na endo hladinu tst a na jatra taky minimalne nebo vubec
hugostiglitzcz
Dátum registrácie: 23.11.2017
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa s0re » 02.12.2017

Ja si myslim ze vseobecne "SARMS" produkty od WL su este viac vyhodene peniaze ako klasicke sarmy - 1 produkt/1 latka
Ak uz chces silou mocou ist do toho, tak radsej si ten sten a rad kup osobitne napr. od Magnusu... s rad skusenost nemam, ale sten pri mojej osobnej skusenosti nestoji ani za 0eur...
Never allow someone to be your priority, while you are just an option...
s0re
Dátum registrácie: 06.03.2011
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa Matuss666 » 03.12.2017

Ja si myslim ze vseobecne "SARMS" produkty od WL su este viac vyhodene peniaze ako klasicke sarmy - 1 produkt/1 latka
Ak uz chces silou mocou ist do toho, tak radsej si ten sten a rad kup osobitne napr. od Magnusu... s rad skusenost nemam, ale sten pri mojej osobnej skusenosti nestoji ani za 0eur...
Mozes sem pridat nejake postrehy,poznatky ,svaly,sila,vaha, atd., co ti to dalo,okrem miesta v penazenke? :) Ak si to uz niekde nepisal samozrejme.
Matuss666
Dátum registrácie: 12.05.2017
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 7 krát

Príspevokod užívateľa s0re » 03.12.2017

Svoje skusenosti so sarms som zostrucnil uz v teme SARMs.
Never allow someone to be your priority, while you are just an option...
s0re
Dátum registrácie: 06.03.2011
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Návrat na "SARM"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný