antisval (a.k.a. DITILLO)

Re: antisval (a.k.a. DITILLO)

Príspevokod užívateľa silný » 09.10.2016

1 vegán na 10ľudí svet nespasí.
ale aspon má zo seba dobrý pocit :lol:
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 114 krát
Bolo mu ďakované: 665 krát

Príspevokod užívateľa mtko » 09.10.2016

Neboli sme predurčený jesť trávu a plody, preto už aj x rokmi radšej riskovali život aby ulovili nejaké zviera než by mali dookola jesť zemiaky..ale ono ten dopad živočíšnej výroby na živ. prostredie je zas len otázka peňazí = recyklovať hnoj, stanice na redukcie bioplynu, zlepšiť krmivo atd (kontrolovanie využívania pastvín, vhodné vysádzanie drevín aby sa zabránilo erózií pôdy ..) a máme tu minimalne 50% menej škodlivých plynov, keby sa to zobralo celosvetovo..
to že ty si vegán je úctihodné a má to niečo doseba aj ked ja by som ním byť nemohol a ani nechcem, ale globálne je skôr potreba urobiť kroky ktoré som načrtol, pretože 1 vegán na 10ľudí svet nespasí.
adam, zdá sa, že si neni až tak blbý :007
fat'n'weak
mtko
Dátum registrácie: 25.12.2013
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa mar55 » 09.10.2016

ono je potreba brat do uvahy aj ten rozsah, keby sme skutocne presli na veganstvo - intenzivne polnohospodarstvo, megavysadba obilnin....myslim, ze v takom rozsahu to nebude urcite bio tiez.
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa antiSval » 09.10.2016

si zabil :D ze ako si presiel na veganstvo? zabudol som si vzdy rozmrazit maso...
no to som vysvetloval ako som pomaly prestal zrat maso :D
ale ekologicke...dopad zivocisnej vyroby na zivotne prostredie je dost brutalny...co ale malo ludi vie...takze asi tolko k tomu :D
:lol: :lol: :lol: :lol: nevadí ostane mi viac masa dam si za teba zajtra steak :P
daj si aj viac.... :roll:
Neboli sme predurčený jesť trávu a plody, preto už aj x rokmi radšej riskovali život aby ulovili nejaké zviera než by mali dookola jesť zemiaky..ale ono ten dopad živočíšnej výroby na živ. prostredie je zas len otázka peňazí = recyklovať hnoj, stanice na redukcie bioplynu, zlepšiť krmivo atd (kontrolovanie využívania pastvín, vhodné vysádzanie drevín aby sa zabránilo erózií pôdy ..) a máme tu minimalne 50% menej škodlivých plynov, keby sa to zobralo celosvetovo..
to že ty si vegán je úctihodné a má to niečo doseba aj ked ja by som ním byť nemohol a ani nechcem, ale globálne je skôr potreba urobiť kroky ktoré som načrtol, pretože 1 vegán na 10ľudí svet nespasí.
ludia boli aj zberaci...a to sa mi lubia tie hlasky ze neboli sme predurceni...neboli sme predurceni aby sme mali auta..a mame ich...to ze nieco nebolo v minulosti neznamena ze to musi byt dodnes...kedysi ani zeny nemali volebne pravo...a neboli predurcene volit...tak teraz to zakazeme tiez? :D tato historicka argumentacia je strasne smiesna...a hlavne kedysi ludia zrali maso aby prezili...dnes mas jednak milion inych moznosti...a jednak produkcia masa je neumerne velka oproti tomu co ludia skonzumuju...

a je kapitalizmus...takze nikto nebude do toho vrazat viac penazi ked vie ze staci natlacit do kravy lacnu soju...

a argument typu jeden clovek nespasi svet je tiez mimo...treba si uvedomit ze jednak veganstvo stale narasta a za druhe cim viac ludi bude veganmi = tym mensia spotreba zivocisnych vyrobkov = zmensovanie zivocisnej vyroby...nikto tu nehovori ze maju vymiznut zivocisne produkty...to je nerealne...ale urcite lepsie tu produkciu znizovat... 8)
ono je potreba brat do uvahy aj ten rozsah, keby sme skutocne presli na veganstvo - intenzivne polnohospodarstvo, megavysadba obilnin....myslim, ze v takom rozsahu to nebude urcite bio tiez.
Tak ono to čo teraz spasú kravy atd by sme spásli my, takže asi 1:1 :D
btw ja som neni blbý :( len sa tu nikdy nerozoberali témy, ktoré by ma niekedy zaujímali
chlapci jednak tu nikto nehovori o bio :D a za druhe neni to 1:1 ...pre cloveka staci 5 krat menej pôdy keby sa stravoval rastlinne ako ked tlaci maso :)

a LUDIA DPČ chodte si spamovat inam :D akoze som rad ze zatial je tu normalna diskusia ale veganstvo sa rozoberalo tusim v inej teme :D ja vas nenutim zrat tofu...jedzte si stejky a zapijajte to mliekom ale nepotrebujem tu strasne drsne komentare ako si das stejk za mna :D to ma absolutne nezaujima :D
"Svaly su zaklad rodiny." by Jurgen :D :D :D
antiSval
Dátum registrácie: 03.05.2007

Príspevokod užívateľa Pipik88 » 09.10.2016

hlavne ze ta vegani neovplivnili a uz tu píšeš take kokotiny :D
Pipik88
Dátum registrácie: 29.09.2016
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu ďakované: 5 krát

Príspevokod užívateľa antiSval » 09.10.2016

nechapem o akom ovplyvnovani tu hovoris...pipik prosim ta nebud pipik a uz sem nepis zbytocnosti...
antiSval

Príspevokod užívateľa antiSval » 12.10.2016

PONDELOK - 10.10

STRAVA: pohankova kasa s bananom, chia semiackami, neskor po obede som mal bagetu s rastlinnou natierkou a pred treningom protein, po treningu protein a potom paradne namarinovane sojove rezance s ryzou a zeleninou a pred spanim dalsi protein

TRENING - Krav maga - na konci sme mali grappling a dostal som armbar...avsak nic hrozne...po treningu v sprche ma ale zacalo riadne bolet rameno ze v niektorych polohach ma neskutocne boli...takze neviem ci to z toho armbaru alebo nieco ine...zatial si to natieram a uvidim...kvoli tomu som dnes nedal fitko kedze aj pri drepoch mam ruky vytocene tak dozadu ze ma to brutalne boli...zajtra zas Krav maga (teda uz dnes) tak snad to odtrenujem...
antiSval

Príspevokod užívateľa antiSval » 13.10.2016

STREDA - STVRTOK

-STRAVA stoji za milu pidžu...vcerajsok este ako tak...dnesok bieda totalna...idem to zachranit aspon vecerou :D

TRENING - to zranenie som vcera uz velmi malo citil a dnes uz vobec takze krasa...a vcera som bol na Krav mage a v pohode...
antiSval

Príspevokod užívateľa antiSval » 18.10.2016

PIATOK

-stravu si nepamatam a trening sme mali len box

-VIKEND nic specialne...

PONDELOK - 17.10

-STRAVA - proteiny, zemle s rastlinnou natierkou, ryza so zeleninou a sojovymi platkami a kusok cokolady

TRENING - KM zas 6 posilovacky na brucho...
antiSval

Príspevokod užívateľa antiSval » 09.11.2016

ano nenapisal som uz pococot dlho...nevadi...v podstate fitko som vypustil (zlenivel som jak pes a staci mi 3 krat trening tyzdenne) ...pocitovo sa citim dobre aj v ramci cvicenia aj unavy...vaha moc nejde dole...kazdopadne mam dodrbany metabolizmus z tych 3 rokov kalorii ala osviencim...cize musim ist trocha kaloriami hore nech sa to rozbehne...takze uz stravu nejako moc nepocitam...bielkoviny cca pocitam v hlave a ostatne tak odhadom ;) cez vikend ma caka seminar s "najvyssim" z celej KMG organizacie tak sa tesim jak male decko...seminar je aj v piatok no bohuzial som mimo Slovenska vtedy... :(
antiSval

Návrat na "Tréningové logy, pokroky (tréningový denník)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných