2019 ME & MS GPC RAW Bench Open

Re: 2019 ME & MS GPC RAW Bench Open

Príspevokod užívateľa Svalo » 16.02.2019

5.2.2019

Dřepy s páskem a bandážemi mrtko
220 kg
3x2

Zakopávačky
6x

Predkopávačky
6x

Strečing.

Mal som dneska drepovať so Stanom a neprišiel, no v pohode som to zvládal aj sám. Snažil som sa prísť na to, ako nejak schopne namotať bandáže a hral som sa aj so samotnou technikou drepu. Keďže široké drepy s dosadaním čo najviac dozadu, činkou čo najnižšie a tým pádom s veľkým predklonom, sú extrémnou záťažou pre kríže, tak som skúšal drepovať viac vzpieračskou technikou – naužšie a s menším predklonom. Nehovorím, že mi to šlo, práve naopak, ale snažil som sa a bude to chcieť ešte veľa cviku, aby som takto dokázal čo najlepšie využiť support z bandáží. No myslím, že toto by mohla byť pre mňa cesta do budúcna ako drepovať aj s náchylnými krížami.
Benchujúci invalid.
Užívateľov profilový obrázok
Svalo
Dátum registrácie: 11.07.2014
Cash on hand: Locked

6.2.2019

VOĽNO a po milión rokoch fyzioterapeut. Samozrejme som celý dojebaný, panvu mám uplne nakrivo, vďaka čomu mám ľavú stranu chrbta totálne stuhnutú, pravý členok totálne mimo, no a prsné svalstvo aj s ramennými úponmi úplne skrátené, takže som tam dostal banky. Pozitívne je aspoň to, že všetko išlo napraviť naspäť, no to neznamená, že sa to zas neposere pri tréningu.
Benchujúci invalid.
Svalo

7. - 12.2.2019

NÚTENÉ VOĽNO, kvôli chrípke.

Tak mesiac som vydržal zdravý a položila ma chrípka. Už v stredu ráno som sa zobudil s bolesťou hrdla, no prešlo to počas dňa. Štvrtok ráno som sa zobudil nejaký slabý a na obed ma kolegovia poslali z roboty domov, lebo videli, že nie som vôbec okej. Piatok, sobotu a nedeľu som len ležal. Pondelok som išiel k doktorke a nechala ma ešte jeden deň doma, nech sa doliečim. Motivácia cvičiť a písať log momentálne na bode mrazu...
Benchujúci invalid.
Svalo

13.2.2019

Tlaky v stoji pred hlavu
60 kg
5x15

Hammer mašinka na ramená
70 kg
3x10

Rozpažky v stoji s JČ
16+16 kg
5x16

Lanko na triceps s vystrčenou riťkou
35 kg
5x

Strečing.

Tak som späť, dneska len pumpovačky, zvyšok týždňa pôjdem len zľahka a od pondelka (resp. utorka) začnem striktne s novým tréningovým plánom, na ktorý som mal nabehnúť už teraz. Času do súťaží je málo a ja som vďaka chrípke vypadol z formy. Váha síce nepadla ani o kilo, lebo mi celkom chutilo jesť a držia ma tie detské dávky vecí, ale mám čo dobiehať...
Benchujúci invalid.
Svalo

Príspevokod užívateľa Svalo » 17.02.2019

14.2.2019

Kladka zhora naširoko
120 kg
5x

Zdvíhanie špekov na hrazde
BW
5x

Biceps s JČ
5x

Naťahovačky.

Zas len tak lajtovo.
Benchujúci invalid.
Svalo

Príspevokod užívateľa Svalo » 11.04.2019

Tak mám za sebou fakt najhoršiu prípravu v živote, vkuse ma niečo brzdilo a vydarené tréningy by som zrátal na prstoch jednej ruky. Aj preto som upustil od písania tréningového logu, lebo negatívne sračky by nikoho čítať nebavilo. Momentálne si ešte dávam dokopy rameno, ktoré som si odpálil necelé dva týždne dozadu pri 230ke - nevedel som nadvihnúť ruku, tak to bolelo. Zajtra poobede smer Lučenec, využijem naplno hotelový wellness, nech sa dám do nedele fyzicky (ale aj psychicky) čo najviac dokopy. Aktuálna váha je niekde okolo 130 kg. Ak by ste sa v nedeľu poobede nudili, tak live stream zo súťaže nájdete tu:
https://www.powerlifter.cz/medzinarodne ... s1361.aspx
Benchujúci invalid.
Svalo

Príspevokod užívateľa Svalo » 15.04.2019

MMSR 2019 v Lučenci som nakoniec našťastie prežil v zdraví, navyše s osobákom a novým národným rekordom. Nič viac ako povinnú účasť kvôli kvalifikácii na ME a MS som neplánoval, takže s tým, ako to nakoniec dopadlo, som nadmieru spokojný.

V rozcvičovni ma pri 200vke zas nepríjemne zabolelo v ramene, takže som mal už pred základom (215) veľký rešpekt, ale hore to šlo na pohodu, takže som sa nebál pridať na 225 a v treťom pokuse aj na 232,5 kg, pričom som tam prekvapivo stále cítil rezervu.

Obhájil som najvyššiu zdvihnutú váhu spomedzi všetkých Slovákov z minulého roka, pričom jediný, kto tlačil viac, bol legenda svetového benchpressu Láczlo Mészáros, s ktorým bežný smrteľník súťažiť proste nedokáže. Treba však uznať, že konkurencia (nielen) na Slovensku každým rokom rastie a ak nebudem naplno makať, tak o rok ma aj niekto zo Slovákov môže prebenchovať.

Na záver sa chcem naozaj úprimne poďakovať všetkým, ktorí mi fandia a psychicky ma podporujú - bez vás by to proste nešlo.

Video s 232,5 kg:

Benchujúci invalid.
Svalo

Príspevokod užívateľa kelly » 16.04.2019

Gratulujem,super výkon
kelly
Dátum registrácie: 22.01.2015
Poďakoval: 18 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 16.04.2019

Pekne,
Gratulujem
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 223 krát
Bolo mu ďakované: 517 krát

Príspevokod užívateľa Svalo » 24.04.2019

Len tak v skratke čo mám nové:
Na Veľký piatok som bol konečne u môjho fyzioterapeuta, keďže sa mi k nemu pred Lučencom už nepodarilo dostať, nakoľko má vkuse nabité. Potvrdil sa mi môj predpoklad, že som mal natiahnuté ramenné úpony, takže ma dával dokopy od lopatiek až po lakte a luxusne ma vybankoval. Včera som išiel šikmé benche so 120 kg a je to ďaleko lepšie, no musím byť ešte opatrný a do ME stíham max dva seriózne benchové tréningy. Čo je ale ešte horšie, že mi stále vôbec nechutí jesť, dnes ráno som navážil 124,1 kg, takže 5 kíl dole za týždeň aj niečo. Zdôrazňujem, že cez sviatky, kedy je všade kopec skvelého jedla! Je dosť možné, že na ME nakoniec pôjdem v 125ke, len potom sa dosť obávam toho výkonu...
Benchujúci invalid.
Svalo

Návrat na "Tréningové logy, pokroky (tréningový denník)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných