Kubkov log

Re: Kubkov log

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 08.01.2018

Vysekat ? Veď si suchý , potrebujes mäso na seba nalepit keď chceš súťažiť. Chyba ti hmota rúk , pŕs. Akurát šírka ramien je dobrá , takze keď to nabombujes, bude to vyzerať dobre. Máš 17 rokov , tak sa teraz vyser na nejaké diéty, lebo tie brzdia svalovy rast. Cim väčší energicky deficit , čím menší až žiadny GAINZ. Nevravím že máš ísť mega objem, ale kalórie si nastav do jemného prebytku a cvic, jedz a spi a tak dookola.

- biekoviny ideš zbytočne vysoko ( 3 g / kg )
- tuky sú v pohode
- sacharidy pridaj a pod 3 g / kg ich ani nechod
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 228 krát

Príspevokod užívateľa Buchelito » 08.01.2018

Za prvé chcel som to skúsiť ze ako to pôjde. A navyše mal som kaloricky príjem predtým cez 3500kalorii a predsa len sacharidy sú len energia tak načo ich ísť neviem koľko...vždy som mal názor že enormne množstvo sacharidov je zbytočne...len keď som chodieval ťažké tréningy tak som ich dával veľa. A bielkoviny som si držal 200ky celý takzvaný "objem " tak preto idem teraz trošku viac.

A veď na to aby sval rástol potrebuješ predovšetkým bielkovinu a tuk. A aj spánok mám cez 8 hodín denne a to s tým že celý týždeň keď je škola vstávam o 5tej takze spánku mám dostatok tréningy boli tiež super vtedy to išlo pekne hore stravu som si tiež držal takže to mi nemusíš hovoriť. A nemusím jesť veľa stačí kvalitne. Môj názor :D
Buchelito
Dátum registrácie: 05.01.2018

Príspevokod užívateľa Dzino » 08.01.2018

Ale to ze dietujes neznamena ze musis ist tak malo sacharidov :D dolezite je aby si bol v kalorickom deficite podla tvojho prveho príspevku kde si pisal kolko ides b,s,t som vypočítal ze ides 2465kcal zameraj sa na toto cislo ako si rozložis makrá je na tebe ci pojdes viac tukov menej sacharidov alebo naopak zasa viac sacharidov a menej tukov stale budes chudnut rovnako Cize klude si to zmeň a dalsia vec ako naturalovi je zbytocne ist tolko bielkovin aj tak sa premenia na energiu ... cize urcite odporúčam zmenit makrá ;)

Pocuvaj Mira dobre ti radi ... ked chces sutazit musis mat hmotu ktora ti chyba jeb na celu dietu zbytocne brzdís progress ... ked si pisal ze si nabral dost do tuku za kratku dobu tak si mal velky kaloricky prebytok ... najdi si hranicu na ktorej udrziavas pridaj ku tomu 10-20% kalorickeho prijmu a makaj !
Naposledy upravil/-a Dzino v 08.01.2018, upravené celkom 1 krát.
Dzino
Dátum registrácie: 28.06.2011
Poďakoval: 47 krát
Bolo mu ďakované: 11 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 08.01.2018

- je veľký rozdiel medzi enormným a optimálnym množstvom sacharidov, ty optimálne množstvo vzhľadom na tréning a tvorbu RH nemáš.
- optimálne množstvo bielkovín je od 1,8 do 2,2 g / kg, to že budeš mať viac ( ty máš až 3 g ) nebude mať žiadny benefit (nebude to znamenať, že budeš rásť rýchlejšie)
- čím podkladáš tvrdenie, že svaly na svoj rast potrebujú TUK ? Tuk je potrebný mimo iného hlavne na tvorbu hormónov. A keď už, tak sval tvoria bielkoviny (myoglobin, aktin, myozin, atd. ) a glykogén (makromolekula glukózy, cca do 2 % hmotnosti svalu), no tuk priamo nie.
- ak aj budeš jesť kvalitne (každý si pod tým prestavuje niečo iné ) a budeš v energetickom deficite, tak rásť NEBUDEŠ ( alebo len veľmi obmedzene)
- ak ti to nemusím hovoriť, tak sa sám nepýtaj na názor
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 228 krát

Názor si vypočujem ale aj tak si to spravím po svojom pretože predsa len viem čo mi vyhovuje možno to skúsim ako hovoríte ale tak už sa poznám. Chlapci okej beriem názor aj jedného aj druhého. Napríklad pre mňa to nie je málo sacharidov ja som s nimi mal vždy problém buď ich dám ako rýchle cukre a to môžem ísť koľko chcem(ale sladkosti, sladené nápoje a blbosti) ale na komplexnych sa cez 200 nedostanem aj keby neviem čo robím a na silu to jesť Nechcem nebýva mi po Tom dobre (myslím od žalúdka) to už mám odskúšané. A bielkoviny som začal dávať tie 200ky v marci minulého roka kedy som vážil 64kg a zistil som že mi to vyhovuje držať sa občas len 190 niekedy 210 pohybovať sa okolo tej 200ky. Ale skôr by ste sa mohli vyjadriť k tréningom :D
Buchelito

Tie sem tiež budem postupne pridávať :D stačí chvíľku počkať :D
Buchelito

Príspevokod užívateľa Buchelito » 09.01.2018

Včera už nebolo času sem niečo pridať tak až dnes včera som cvičil vrch tela.
-tlaky s jednoruckami na rovnej lavičke: ?x20kg 15x28kg 12x34kg 10x42kg 7x50kg
-Bradla v superserii s petdeckom: 5 sérii bradla po 20 petdeck do maxima s 45kg
-Tlaky na ramená v stoji s jednoruckami: 3 série do Max s 20kg
-Upažovanie: 3 série 6kg do maxima
-Predpazovanie: 3 série 8kg do maxima
-Zhyby na široko: 5 sérii po 10 opakovaní
-Sťahovanie kladky z vrchu pred seba: 5 sérii od 40kg každá séria +5kg po 12 opakovaní
-Sťahovanie kladky na krídla: 4 série do Max s 40kg
-Tlaky na úzko: 15x50kg 12x70kg 10x80kg ?x50kg
-Kladka na triceps tyč: 9x80kg 14x70kg 22x60kg ?x50kg s podržaním každého opakovania
-Jednorucka za hlavou s dvoma rukami: 2 série ?x20kg ?x22kg
-Jednorucka za hlavou s jednou rukou: 2 série 8kg po 10 opakovaní
-Jednorucky s vytacanim: 18-16-12kg do maxima každu sériu
-Kladivá: 4 série 16ky do maxima
-lano zo spodu: 3 série s 25kg do max
-bench v superserii s kladkami so spodu: 5serii bench 50kg do Max a kladky 2 série s 15kg a 3 s 10kg
-5 minút pás
Buchelito

Včerajšia strava:
Raňajky: 250g mozzarelli
Obed: 450g krkovička
Obed č.2: 150g ryže
Olovrant č1: 100g banány v čokoláde s maminou náplňou
Olovrant č.2: krupicova kaša (200ml mlieka 25g krupice 30g kakao 15g práškového cukru)
Po tréningu: 75g proteínu
Večera: 120g ryža 50g hovädzieho

Celkové hodnoty: 243g bielkovin 155g tuk 358g sacharidy

Pôjdem viac sacharidov ako Miro hovoril ale tie bielkoviny to idem no chutí mi to tak dávam tak... Postupne budem tie sacharidy navyšovať a uvidíme.
Buchelito

A dnes bol netreningovy deň tak len strava dnešná vyzerala takto:
Raňajky: 50g proteínu
Desiata: 250g mozzarelli
Obed č.1: 320g hovädzieho
Obed č.2: 120g ryže
Olovrant: stripsy bageta 240g (zo školy som išiel do autoškoly tak nebolo čas nájsť niečo normálne na jedenie)
Večera č.1: závin plnený nutelou (sám som piekol tak mám navazene)
Večera č.2: 100g knedlik

Celkové hodnoty bielkoviny 220g tuky 203g a sacharidy 330g.
Buchelito

Príspevokod užívateľa Palika » 09.01.2018

9.1.2018

B:160 S:320 T:80-90 - Kalórie som zhodil na B:2g S:4g T:1 /kg .. Chcem už konečne tú stravu brať 100% s tým, že som si teraz nastavil menšie makra, počkám 1-2 týždne, mrknem do zrkadla(plnosť atď.), skočím na váhu a podľa toho buď posuniem sachre alebo podržím.

Prsia+biceps

tlaky jednoručiek na rovnej lavici:
10x35
10x40
8x40
5x40+22kg

rozpažovanie s jednoručkami na rovnej lavici:
10x26
10x30
6x35

tlaky na stroji: 2s dopumpovať

vytáčanie jednoručiek na biceps:
10x10
10x12
10x12
10x12

zdvihy 20kg kotúča na biceps 4s .. po 10
Palika
Dátum registrácie: 25.10.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Palika » 09.01.2018

paráda .. ja si do tvojho logu píšem svoje veci :D :D :D :D :D
Palika
Dátum registrácie: 25.10.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Buchelito » 10.01.2018

paráda .. ja si do tvojho logu píšem svoje veci :D :D :D :D :D
Paľo práve ma odjebalo 😂:D
Buchelito

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 10.01.2018

Viete ze su aplikacie na telefon na tracking stravy, alebo EXCEL, kde si mozete pekne spravit aj graf, dlhodoby priemer kalorii a pod. a zaroven sledovat zmenu vahy? A potom z toho lahko odvodit makra do diety? :) Toto je uplne zbytocne a neprehladne, len co mrhas svoj vlastny cas.

A chalani ti radia dobre ohladom stravy, tak daj na nich.

Treningovy log je ina vec, clovek vie pekne pozriet kde bol pred mesiacom, alebo kam ho posunul nejaky treningovy plan za urcite obdobie, ked prechadza na iny.

K treningom: nerozumiem preco ides na kazdom cviku (sudiac prvu stranu tohto vlakna) pyramidu z lahsej vahy na tazsiu ked nie si powerlifter a este k tomu ides vysoky pocet opakovani aj na poslednych 3 seriach (posledny seria AMRAP/dropset je OK zaradit obcas, inak si tym ako natural akurat zhorsujes regenraciu na ukor maleho navysenia stimulu). Jedna vec je nahnat krv do svalu a zahriat partiu a druha vec stimul pre adaptaciu. Z tych AMRAP na sub60% dosiahnes stimul tak z poslednych 6-7 opakovani, co sa vyrovna 10-12 opakovani pri 75-80%, cize tych predoslych 12-15 opakovani robis defakto zbytocne ak ti ide vylucne o svalove prirastky.

Nepamatam si uz presne aky vyskum to bol v ktorom to bolo porovnane, ale ty vlastne mas napr. na benchi s JC v poslednom treningu vacsinu workloadu pre muscle fatigue, a nizsi hypertrophy/strength stimulus a zbytocne velky metabolic stres ked ides systemom na doraz/AMRAP. Tento pomer vies zefektivnit a lahsie a rychlejsie napredovat a uregenerovat to jak kral :)
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

Tak ale ide mi aj o to aby som niečo dvihol a stále tie váhy zvyšoval :D a rád chodím také úplne do vyčerpania kým môžem mám z toho taký dobrý pocit :d
Buchelito

napríklad dnes som chcel ísť vrch tela ako tréning ale nakoniec som dal len prsia a to takým štýlom že som dal novú maximálku 150 na bench a vyzeral ten tréning takto:
-bench: ?x20kg ?x40kg 20x60kg 12x80kg 8x100kg 6x120kg 2x140kg a 1x150kg 1x160(ale to som len skúsil nedal som to ale chalani ma vyburcovali...) potom som zhodil na 100kg a to som dal 5 opakovaní a ?x60kg
-kladky so spodu: 5 sérií s 15kg do maxima
-petdeck: 6 sérií 3 série 40kg a 3 série 45kg tým štýlom že najprv samostatne rukami na striedačku a keď som už nemohol tak celé opakovania s tým že čo najdlhšie to zadržať
-tlaky na šikmej lavičke s veľkou tyčou: 15x40kg 12x60kg 10x70kg 8x80kg a dropset ?x60kg a hneď ?x40kg
-dypy na kruhoch: po 3-4 opakovania negatívne 4 série
-bench v supersérií s klikmi: 2 série 50kg a kliky tiež negatívne do max
-bradlá: 3 série po 15
Buchelito

Návrat na "Tréningové logy, pokroky (tréningový denník)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných