Trénerské kurzy pre nových trénerov

Trénerské kurzy pre nových trénerov

Príspevokod užívateľa Hector » 23.03.2017

Ludia sa ma casto pytaju, kde je lepsie si urobit trenersky kurz trenera do fitnes centra.

Je podla Vas lepsie a jednoduhsie robit si trenersky kurz v SAKFST? Alebo v spolocnosti INFORMS? Alebo este niekde inde?

Su priprava a skusky obtiazne, alebo sa to da zvladnut?

Ak ma niekto skusenosti, piste postrehy, rady a odporucania.
Hector
Odborník na výživové doplnky a prohormóny
Dátum registrácie: 07.07.2015
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Re: Trénerské kurzy pre nových trénerov

Príspevokod užívateľa edgarius » 24.03.2017

jednoznacne SAKST... prvy stupen je v pohode, tie testy urobi kazdy, kto sa o vec zaujima... na druhy stupen sa robi kratka "seminarka", na treti zasa trosku obsiahlejsia "bakalarka", ktoru potom obhajujes
----------
Lidé! Ještěri z těmných světů vám chtějí dát čipy do těla a zotročit vás jako úbohé loutky!!!
Užívateľov profilový obrázok
edgarius
Dátum registrácie: 11.02.2008
Poďakoval: 51 krát
Bolo mu ďakované: 148 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 24.03.2017

Ja som bol v SAKFST a z kurzu som mierne sklamaný. Nič nové som sa nedozvedel a veľakrát som si musel zahryznut do jazyka aby som sa tam s nimi o niektorých veciach nezačal hádať. Všetko je vedené v takom zauzivanom duchu priemyslu s doplnkami výživy a takej tej starej školy cvičenia. O všetkom je tam povedané len tak trochu, ale vôbec sa nejde do hĺbky. Tak to potom aj vyzerá, keď záverečný test tam urobí každý, ale vedomosti ti to nedá žiadne. Vôbec sa tam nerozoberalo plánovanie tréningu ci tvorba jedálničkov. O kaloriach tam nepadlo ani slovo. Ako to funguje v INFORMS neviem.
Každopádne žiadny kurz z teba neurobí majstra v obore. Je to o sebavzdelavani, skúšaní a načuvani vlastného tela.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 228 krát

Príspevokod užívateľa Hector » 24.03.2017

Ja som bol naopak na trenerskom kurze 1 a 2 v INFORMS. Tazko je mi to hodnotit, lebo sa posilke venujem od 13-tich rokov a mam 30. Presiel som si uz fakt vsetkym moznym a vela veci mi bolo jasnych a samozrejmych. Test bol lahucky, v podstate zakladne veci. Ale stalo sa, ze dvaja ludia zo skupiny nepresli. Neviem ci to bolo sposobene stresom, alebo boli fakt tak mimo, skor by som ale povedal ze ten stres robi svoje. Asi 50% ludi moc toho o zakladoch nevedela a tiez sa trapili. Potom boli taki, co sedeli a nudili sa, lebo im bolo vsetko jasne. Ked sa clovek denno denne stretava s treningom a keca s ludmi v posilke, uci sa a vzdelava sa sam, je to ovela viac ako nejaky par dnovy trenersky kurz. Na druhej strane ak niekto potrebuje papier kvoli praci trenera, je jasne ze kurz absolvovat musi.

Inac podla noveho zakona o sporte sa menili nejake pravidla. Mne ako trenerovy 1 a 2 triedy volali zo zivnostenskeho uradu, ze nemozem vykonavat podla noveho zakona o sporte tuto trenersku cinnost ako volnu zivnost. Je to viazane na novy zakon o sporte, problematiku vsak treba nastudovat.
Hector
Odborník na výživové doplnky a prohormóny
Dátum registrácie: 07.07.2015
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa piterko » 15.05.2017

musis sa zaregistrovat na ministerstve skolstva ako sportovy odbornik do registra sportovych odbornikov ..

pokial viem, safkst je jedina organizacia ktora moze dat trenerske osvedcenie, casto si to ludia zamienaju za fitness instruktora ..
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Bank: Locked
Poďakoval: 545 krát
Bolo mu ďakované: 430 krát

Príspevokod užívateľa !nstinct » 16.05.2017

Ešte SAKT
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Návrat na "Tréningové logy, pokroky (tréningový denník)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní