Borisov Log

Re: Borisov Log

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 22.11.2016

- podľa môjho názoru, by si mal schudnúť aspoň pod tých 15% BF, potom pokračovať ako ti tu všetci radia, len nie sa vykrmovať ale udržiavať a sústrediť sa na techniku.. nechceš byť predsa powerlifter, nechceš ani vyzerať ako prasa.. teraz je tvoje BF okolo 20% dosť možné že aj viac.. keď budeš pokračovať objemovkou, ľahko sa môže stať že si do***beš metabolizmus a budeš spomalený, pri čom bude neskôr veľmi ťažké chudnúť, si vo veku keď sa tvoja postava ešte len formuje, prechádza z detskej do mužskej.. akékoľvek ďalšie priberanie by malo za následok zvyšovanie BF.. základom je ako som ti už neraz hovoril, naučiť sa 100% techniku a preciťovať daný sval.. kým sa tvoja postava vyformuje a hormóny ustália, podľa mňa by si mal udržiavať svoje BF na úrovni do max 15% a naučiť sa dokonale techniku, potom spravíš obrovské pokroky.. pretože budeš môcť začať rovno na 100% a nie ako ostatní cvičenci čo sa učia za pochodu a niekedy trvá aj roky kým pochopia a naučia sa veci potrebné pre optimálny rast... takisto zo svojimi 15% BF budeš mať dobrý základ na naberanie a môžeš sa odtiaľ odrážať kamkoľvek by si chcel.. čo sa týka tréningu prečítaj si ešte raz komentáre nad svojim posledným príspevkom... máš tam dosť na to aby si si ho vedel zostaviť...

- poznámka pre ostatných, ja som jeho brat a poznám ho, to čo píšem je tak ako to píšem, silový tréning alebo objemovka nepripadá do úvahy! ..jeho telo ešte nie je vyformované, predpokladám že do roka bude môcť už robiť čo bude chcieť...

-edit: ešte k tomu tréningu, sleduj svoje telo, vidíš ktoré partie ti ako zaostávajú, tomu prispôsob aj svoj tréning, máš veľmi slabé ramená oproti nohám.. zameraj sa na ne, nemôžeš predsa cvičiť s prázdnou tyčou a drepovať 100kg, radšej uber a sústreď sa viac na tú techniku, keď si drepoval so mnou všetko čo bolo nad 60kg vyzeralo škaredo.. cvič max s tou váhou a pridávaj si op./série, skús drepnúť hlbšie.. kašli na silu, teraz rozhodne, aj tak si spravil obrovský pokrok za kratučkú dobu.. s prázdnych tyčí na tieto váhy, pri tvojom veku, spomaľ a porozmýšľaj trochu, fakt si môžeš takýmto spôsobom veľmi ublížiť..
Užívateľov profilový obrázok
CaveMAN
Dátum registrácie: 15.11.2015
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa mrYoda » 22.11.2016

Dnes som si skusil prvy krat nejaky mensi jedalnicek, nepocital som kalorie ani vyzivove hodnoty, len hmotnost..

8:20 cottage cheese s pazitkou 150 gramov + celozrnna buchta
11:50 celozrnna bageta so salatom a sunkou (90+%)
14:20 sote z kuracich prs s ryzou a jemnou syrovou omackou
16:50 (po treningu) vlocky zaliate horucou vodou a kavou + pomaranc
...este by som chcel nieco zjest za hodinu - dve .. asi biely jogurt velky 50-120 ml

Dnešný tréning (19.11) : hrudnik, nohy, triceps

začiatok rozohriatie rozcvička

hrudnik:

BP - 10x30kg; 5x6 - 37,5 kg
hrudnikovy power tlak - 12x10kg; 4x6 - 25 kg
delta deck - 12x32kg; 4x6 - 40kg

nohy:

drepy - 12x 40 kg, 4x8 - 60kg
leg press - 20x 80 kg; 4x12 - 120kg
lytka v sede- 20x 10kg; 4x12 - 25 kg

triceps:

bradla - 2x12
francuzsky tlak - 12x15kg; 3x6 - 22kg
protismerna kladka - 15x16kg; 4x8 - 24 kg

...trening trval 2 hod

-Trening nebol moc dobry, pri benchi som dostal strasnu bolest pod pravou lopatkou, asi som sa zle rozohrial, bolo to tazsie, daval som to len tak. Ostatne cviky na hrudnik v pohode.
-Nohy mi sli v pohodke uplnej, leg press by som kludne aj 200 kg isiel na 4x6, ale daval som radsej viac tych opakovani a snazil precitit sval, lytka takisto. Drepy mi tiez sli nejak poslabsie, najprv som chcel drepovat s 70kg, ale boleli ma trapezy dost, poslednu seriu som musel davat s tou podlozkou gumenou na tyc, lebo ta bolest bola dost silna.
-Triceps siel v pohode, na kladke by som v pohode viac potiahol, ale sustredil som sa na to aby som to daval 100% technikou ako sa to ma, pretoze casto si tam dam 40kg a robim to na hov** :D
mrYoda
Dátum registrácie: 19.11.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 23.11.2016

- k tej diéte, nemusíš ísť hneď vlny, bolo by to zbytočne vyčerpávajúce.. skús si skôr nastaviť kalorický príjem na nejakej hodnote a jedz kvalitne, žiadne fast food, pizze, mastné.. sacharidy s nízkym glykemickým indexom, s vyšším jedine po tréningu.. takisto sachre skús posledné dojesť napr. okolo 17:00 a potom už len bielkoviny a zdravé tuky.. daj si tak dajme tomu 2800 kcal denne, zatiaľ bez kardia, alebo max 1-2x do týždňa po 15-20min, uvidíš ako na to zareaguješ, pomeraj sa, váž sa každý deň na lačno, alebo kedykoľvek, ale vždy rovnako... po dvoch týždňoch uvidíš, ak nič tak uberieš ďalších 200 kcal na 2600 kcal a pridáš tretie kardio.. a takto ďalej, keď sa to stopne alebo to proste nepôjde tak uberieš s kcal a pridáš kardia, ale pomaličky, aj v tomto máš čas.. nesnaž sa rýchlo chudnúť... keď sa dostaneš napr na hranicu 2000 - 2200 kcal, budeš robiť kardio 4x po 30 min a už to ďalej nepôjde, potom možeš podľa mňa začať s vlnami... kľudne si daj každý štvrtý týždeň jeden - dva dni cheat, ale nie že sa prežerieš blbostí, len si dopraješ viac na čo máš chuť... mne je na diétnej strave aj o mnoho lepšie, lepšie tak fungujem, nenafukuje ma, dobre sa cítim... čo sa týka makronutrientov, daj si bielkoviny tak na 140 - 180g, viac je úplne zbytočné, tuky 70 - 120g, ale ja ti odporúčam skôr okolo 90g a sachre do počtu kcal...
CaveMAN

Príspevokod užívateľa mrYoda » 26.11.2016

včerajší tréning (25.11) : ramená, biceps

začiatok 6 min bežiaci pás rozohriatie rozcvička

biceps:

jednorucky v stoji - 15x10 kg, 4x6 16 kg
dvíhanie zetkovej tyče V stoji - 12x12,5 kg, 4x5 25kg

ramena:

tlaky VČ v stoji - 10xVČ, 4x6 30 kg
príťahy VČ k brade - 10x20kg, 6x8 - 30kg

...trening trval 50 min
.
.
.
.
Ponáhľal som sa tak som toho zacvičil menej, všetko Išlo v pohode
mrYoda

Príspevokod užívateľa mar55 » 26.11.2016

Uprimne sa podla mna vykasli na trening o bicepsovom zdvihu a len tlakoch na ramena. Ked uz, tak skus si bud hodit (ale vyhradne so zameranim na techniku) nejaky zakladny cvik a potom dotukavaj s tymto.
Realne biceps je sice pekna vec, ale uplne minimalny sval na to, aby si mu obetoval trening. Ries hlavne nohy, spodny chrbat (s nim brucho, aby si spevnil stred tela - raz spoznas, ze je to jedna z najpodstatnejsich veci) a ramena s primeranou vahou a nasledne doplnuj nejake special cviky na biceps, triceps, lytka, atd...tie uz si vyberies sam.
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa homar » 26.11.2016

súhlas s mar55... total odveci tréning, navyše toto cvičiť 50 minút? to odcvičíš za 30-35 minút v pohode
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

dnešný tréning (26.11) : Hrudník, nohy

začiatok rozohriatie rozcvička

prsia:

rozpažovanie na lavičke (tlaky) s JČ - 15x10 kg, 10x12 kg, 2x6 14kg
delta deck - 12x20 kg, 10x24kg, 3x6 28 kg, posledná séria klesavá 32-20kg
BP - 18x20kg, 8x30kg, 6x35kg, 6x40kg, 1x50kg - maximálka bez istenia
Power tlak v sede - 3x12 - 10kg, 2x6 - 20kg

nohy:

leg press - 20x80kg, 16x120kg, 12x160kg, 10x200kg
lítka- 20x10kg, 16x15kg, 12x20kg, 2x10 - 25kg
drepíky- 2x8 - 60 kg, 2x8 - 80 kg, 6x90kg, 2x1-100kg - maximálka
zadný mŕtvy ťah - 15x20kg, 10x30kg, 8x40kg, 8x50kg

...trening trval 3 hodiny

Dnes som si zacvičil úplne super, čas utekal len tak, neviem ani čo som tie 3 hodiny robil, s dvoma kamarátmi sme sa hecovali na maximálky a ťahali ich jak nič. Bench som dal dnes úplne bez problémov, keby som nemal slabé predlaktia, potlačím aj tých 60-70kg. Pri nohách to tiež bola pohodička, 120kg pri legpresse som tlačil jednou nohou a dvoma by som aj tých 240-250 určite dal, ale mám čas..Lítka som cítil riadne a pri tých 25 kg už to pálilo, 10. opakovanie som skoro ani nedokončil. Drepy boli super, vyhecoval som sa riadne, normálne by som to určite nedal. Prvý pokus pri tej 100vke nedopadol moc úspešne :D šiel som dole a hore som to už nevytlačil, činka mi spadla na istenie :D Druhý pokus som si zobral opasok a s nadhľadom som si dal hlboký drep skoro až do sedu a hore, potom som si to dal ešte raz a tam ma trochu istil kamarát, mám to aj natočené, ale tiež riadny pekný drep. Bol to trochu iný tréning ako bežne mávam, ale málokedy takto zacvičím s kamarátmi a vyhecujeme sa :D
mrYoda

Príspevokod užívateľa homar » 26.11.2016

kámo, ty to ideš tak nelogicky, že dovi dopo, tak keď ideš hrudník tak najprv bench press, nie ako tretí cvik... a to platí aj o nohách, že najprv drepy, vždy viackĺbové hlavné cviky idú prvé, a opäť sa pýtam, čo si tam robil 3 hodiny???

inak, zadný mŕtvy ťah je čo? tým myslíš MT s vystretými nohami na hamstringy? a ešte drobnosť... lítka? oh really?

a to video drepu hoď sem kľudne :007
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

fitko bolo plné a boli sme traja, takže sme sa striedali a pri niečom aj čakali, cviky nepíšem po poradí, píšem ich tak ako ma napadnú, jasné že BP a drepy šli prvé..
mrYoda

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 27.11.2016

- píš cviky v takom poradí v akom ich ideš, je to pomerne dôležité.. najmä keď chceš aby ti aj niekto poradil, takto tak trochu dezinformuješ
- myslím že tým zadným mŕtvym ťahom myslel barbell hack squat, ten som mu ukázal ja naposledy...
CaveMAN

Príspevokod užívateľa mrYoda » 27.11.2016

https://www.youtube.com/watch?v=4kM0csbAcz8" target="_blank" target="_blank to video, daval som to druhy krat, takze to aj tak vyzeralo, prvy uplne sam bol :P
mrYoda

Príspevokod užívateľa silný » 27.11.2016

No boha tak to bol riadny súboj :D ale pekne, este aj so stopkou :D
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 647 krát

Príspevokod užívateľa mrYoda » 27.11.2016

:D :D mam aj video toho benchu na 50, to bol este vacsi suboj :D
mrYoda

Príspevokod užívateľa mrYoda » 01.12.2016

Takže, dlhšie som nepísal log, dva tréningy som vynechal, mám nejakú brusnu chrípku A pondelkový tréning bol celotelovy V telocvični V škole, dal som mŕtvy, bench, drepy A nejaké doplňovacie cviky okolo toho, vahami som si neni moc istý, lebo je to tam akési podivné A som rád že mi Z VC napadli kotúče na hlavu. V sobotu A nedeľu by som si chcel tieto zmeskane tréningy vynahradit tiež celotelovkami aspoň na 3 hodiny.
mrYoda

Príspevokod užívateľa mrYoda » 06.12.2016

včerajší tréning (7.12) : Hrudník, chrbát

začiatok rozohriatie rozcvička 15 minut beh

prsia:

BP - 18x20kg, 4x8 40kg
rozpažovanie na lavičke (tlaky) s JČ - 15x10 kg, 10x12 kg, 2x6 14kg
Power tlak v sede - 3x12 - 10kg, 2x6 - 20kg

chrbát:

Mŕtvy ťah - 12x60 kg, 4x8 - 75 kg
vrchná kladka váhy neviem, čísla zoškrabané
hrazda - 4x6; dopomoc 8 kg

...trening trval hodinu
mrYoda

Návrat na "Tréningové logy, pokroky (tréningový denník)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných