David - tréningový denník

Re: posúvanie maximálok

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 04.11.2016

Z drepu vstávaš cez bolesť, ale hlavne že robíš drepy s 80 kg na chrbte. Bravo :D
sám moc nechápem prečo, ale pri cvičení ma to až tak nebolí, až potom mi to začne puchnúť, asi som v nejakej inej polohe alebo čo..
Užívateľov profilový obrázok
CaveMAN
Dátum registrácie: 15.11.2015
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 04.11.2016

čo sa týka tohto tréningu, včera som ho šiel pospedný raz, nemal som čas v týždni špekulovať nad novým tréningom tak preto som ešte došiel tento týždeň..
nehrám sa na hardcore borca ale keď poľavím tak sa na to vyserem, na toľko sa už poznám.. a okrem toho nechcem patriť medzi tých ktorí si na všetko nájdu výhovorku.. aj tu je zopár borcov, ktorí dokázali že kde je vôľa, tam je aj cesta a cvičili aj napriek veľkým problémom... čo teraz mám prestať drepovať? ..určite nie, radšej budem dúfať že sa to čoskoro ustáli.. vždy sa to ustáli...
CaveMAN

Príspevokod užívateľa Souldrainer » 04.11.2016

Ale kolena by z drepu fakt nemali bolet. Niekde je chyba. Musis najst kde je chyba. Skus rozne postoje, roznu obuv, rozne hlbky etc
It has been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause typhoon halfway around the world.
-Chaos Theory
www.facebook.com/WestSideWarriors.1
SQ = 230
BP = 175
DL = 275
MP = 110x2
Souldrainer
Dátum registrácie: 21.01.2014

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 08.11.2016

Tebe ide prioritne o silu, či o budovanie objemu ? Ako si už písal, tak všetci sme už mali nejaké zranenia , ale ja fakt neviem o nikom, kto cvičil aj keď už vedel že je to vážne. Jediný aký taký argument za to mi príde, keď je niekto viazaný súťažou na ktorú sa dlhodobo pripravoval, ale to by mu to zranenie nemohlo logicky ovplyvniť súťažný výkon. Ty však nie si pretekár, cvičíš pre seba, lebo ta to baví. Musíš preto cvičiť rozumne tak, aby si mohol cvičiť ešte veľa, veľa rokov. Nemáš sa kam ponáhľať, nie si ničím limitovaný.
V prvom rade skús rady od Souldrainera, zníž intenzitu ( váhu činiek ) a pridaj na počte opakovaní. Osobne nechápem prečo robíš 4ky. Ak nebudeš vedieť pre bolesť v kolene odcvičiť žiadny cvik na predné stehná, tak nič necvič a po príchode na Slovensko vyhľadaj odbornú lekársku pomoc. Za ten čas sa môžeš sústrediť na všetky ostatné partie. Skús na začiatku tréningu nôh urobiť 3-4 ľahké série prekopávania po 15-20 opakovaní na rozohriatie kolien s primeraným strečingom a potom sa vrhni na drepy, ale zase s tým, že nechoď napríklad pod 8 opakovaní a váhu si zvyšuj pekne pozvoľna. Ja už dosť dlhú dobu bojujem s obnovujúcim sa zranením - natrhnutý vastus lateralis. Na veľmi dlhú dobu som vynechal drepy a po zotavení som začal robiť ultra ľahké predkopávanie a cviky na nohy v takom rozsahu, aby som to necítil. Sval sa dal ako tak do poriadku a včera som po prvý krát cvičil zadné drepy. Celý môj tréning na nohy bol 10 opakovaní v desiatich sériach s 80 kg činkou. Pre väčšinu populácie na tomto fóre fakt smiešna váha. ale pre mňa váha s ktorou som si bezpečne odcvičili daný cvik. Mám pozapaľované šľachy v lakťoch , čo cítim najmä ak si nakladám na tricepsoch. Nejdem už cez bolesť, radšej si dám veľký tréningový objem s menšími váhami ako by som si mal naložiť 80 kg na francuzak s tým, že som si krásne pohonil ego aký som silný a po prvej sérií by som šiel od bolesti plakať do kúta.
P.S.: práve čítam tvoj koment v Petfiho logu, nie nie si jediný natural :007
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 228 krát

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 08.11.2016

08.11.2016

cca 7 min - bežiaci pás
rozohriatie a strečing

chrbát
mŕtvy ťah - 20x20kg, 10x100kg, 8x130kg, 5x4 - 150kg
zhyby na hrazde - 6x max(6,6,6,5,4,3)
príťahy VČ v predklone podhmatom - 15x40kg, 4x8 - 75kg
sťahovanie hornej kladky - 4x10 - 73kg
príťahy JČ v predklone - 12x36kg, 10x36kg

biceps
zhyby na úzko podhmat - 2x max(5,4)
zdvihy JČ v stoji - 6x6 - 16kg
zdvihy EZ v stoji - 4x10 - 27,5kg

brucho
decline sit up - 4x10 - BW+10kg
zdvihy nôh vo vise - 3x15 - BW

- tréning trval 1 hod 40 min

- príjemný pocit z tohto tréningu, trošku som to neodhadol časovo, ale nakoniec som to zvládol aj v dostupnom časovom rozmedzí..
- tento tréning bude na znovunadobudnutie stratenej motivácie, budem cvičiť len 3x v týždni, takže každá partia len raz, jediná výnimka bude brucho.. hlavné cviky pôjdem podľa možností čo najťažšie, ale zas nie pyramídou, alebo na 1 op., ostatné skúsim len na také prepumpovanie a dobré precvičenie danej partie.. hlavne váhy s ktorými budem zvládať daný cvik precvičiť technicky korektne... prestávky pri hlavnom cviku cca 2 min - 2 min 30 sek, pri vedľajších cvikoch 1 min - 1 min 30 sek..
- dnes som mal ísť prvé zhyby a mŕtvolu až potom, ale som bol taký nabudený na ten DL že som zabudol a začal som rovno s ním.. takže som posunul hrazdu ako druhý cvik, bolo cítiť oslabený úchop, takže nabudúce už ako to má byť...
CaveMAN

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 08.11.2016

Tebe ide prioritne o silu, či o budovanie objemu ? Ako si už písal, tak všetci sme už mali nejaké zranenia , ale ja fakt neviem o nikom, kto cvičil aj keď už vedel že je to vážne. Jediný aký taký argument za to mi príde, keď je niekto viazaný súťažou na ktorú sa dlhodobo pripravoval, ale to by mu to zranenie nemohlo logicky ovplyvniť súťažný výkon. Ty však nie si pretekár, cvičíš pre seba, lebo ta to baví. Musíš preto cvičiť rozumne tak, aby si mohol cvičiť ešte veľa, veľa rokov. Nemáš sa kam ponáhľať, nie si ničím limitovaný.
V prvom rade skús rady od Souldrainera, zníž intenzitu ( váhu činiek ) a pridaj na počte opakovaní. Osobne nechápem prečo robíš 4ky. Ak nebudeš vedieť pre bolesť v kolene odcvičiť žiadny cvik na predné stehná, tak nič necvič a po príchode na Slovensko vyhľadaj odbornú lekársku pomoc. Za ten čas sa môžeš sústrediť na všetky ostatné partie. Skús na začiatku tréningu nôh urobiť 3-4 ľahké série prekopávania po 15-20 opakovaní na rozohriatie kolien s primeraným strečingom a potom sa vrhni na drepy, ale zase s tým, že nechoď napríklad pod 8 opakovaní a váhu si zvyšuj pekne pozvoľna. Ja už dosť dlhú dobu bojujem s obnovujúcim sa zranením - natrhnutý vastus lateralis. Na veľmi dlhú dobu som vynechal drepy a po zotavení som začal robiť ultra ľahké predkopávanie a cviky na nohy v takom rozsahu, aby som to necítil. Sval sa dal ako tak do poriadku a včera som po prvý krát cvičil zadné drepy. Celý môj tréning na nohy bol 10 opakovaní v desiatich sériach s 80 kg činkou. Pre väčšinu populácie na tomto fóre fakt smiešna váha. ale pre mňa váha s ktorou som si bezpečne odcvičili daný cvik. Mám pozapaľované šľachy v lakťoch , čo cítim najmä ak si nakladám na tricepsoch. Nejdem už cez bolesť, radšej si dám veľký tréningový objem s menšími váhami ako by som si mal naložiť 80 kg na francuzak s tým, že som si krásne pohonil ego aký som silný a po prvej sérií by som šiel od bolesti plakať do kúta.
P.S.: práve čítam tvoj koment v Petfiho logu, nie nie si jediný natural :007
- ja som začal cvičiť s tým, že som sa snažil zmeniť svoj životný štýl.. prestal som fajčiť, začal som sa starať o to ako sa stravujem a začal som robiť niečo pre svoje telo.. pôvodne išlo asi najskôr o zdravie, potom som sa vrátil myšlienkami k dobe keď som cvičieval a chcel som súťažiť v kulturistike ešte ako dorastenec, takže som sa venoval prioritne objemu, potom ma, ako asi každého, tak trochu nakazilo toto fórum, ktoré je momentálne plné stronglifterov, ale nieže by som chcel robiť trojboj, alebo sa sústrediť výhradne na silu, ale chcem sa posúvať hore aj silovo.. poslednú dobu mi asi išlo najviac o celkovú silu, ale aj funkčnosť tela, čiže obratnosť, výbušnosť, kondícia a samozrejme aj ako taký objem, nejaký ten "vzhľad" postavy.. v podstate sa presúvam z jednej sféry do druhej, ale len tak okrajovo.. v skutočnosti, neviem presne o čo mi ide.. asi tak z každého trochu.. preto aj moje tréningy vyzerajú miestami všelijako...
- čo sa týka zranení a pod., neviem ako sa k tomu viac vyjadriť.. viem že mi chcete len poradiť, ale každý ma "vlastný rozum", tým nechcem povedať že si vašich rád nevážim, práve naopak.. ale jednoducho som niekedy príliš tvrdohlavý, rád si vypočujem názory a potom si spoločne z vlastnými pocitmi urobím vlastný.. viem že svoje problémy by som mal riešiť, ale doteraz to bolo vždy nárazové, bolesti že som šiel umrieť a potom dlho kľud... kým to nebude také že ma to donúti riešiť to, tak to riešiť nijak nebudem..
- čo sa týka ega, kto si nepotrebuje trošku poštekliť ego? ..nehovorím teraz o tom že budem cvičiť z váhami ktoré nezvládam, alebo ktoré mi skutočne ubližujú, ale keď sa budem pumpovať stále s malými váhami, tak za jedno stratím sebavedomie a za druhé, taký tréning by ma ani nebavil.. ja sa musím prekonávať a to nie počtom opakovaní, aj to poteší samozrejme, ale aspoň keď budem ako tak silný, aby som sa nemusel za tie pumpovacie váhy vhodné pre mňa hanbiť...
- hej, viem že aj ty si naturál, nie že by som zabudol, len to bolo skôr obrazne :D ..pár stálic nás tu ešte stále bude, len ma sklamalo že Petfi už medzi nás nepatrí, páčil sa mi jeho prístup, stará škola a tak, a aj keď som napr. sledoval jeho diskusiu v martinovom foto albume, tak som mal pocit že vie čo chce..
CaveMAN

Re: David - tréningový denník

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 10.11.2016

10.11.2016

cca 7 min - bežiaci pás
rozohriatie a strečing

hrudník
benchpress - 20x20kg, 12x60kg, 5x4 - 85kg
kľuky na bradlách - 6x max(12,10,8,8,6,6)
incline dumbbell benchpress - 4x8 - 28kg
pullover - 4x10 - 30kg
rozpažky na pozitívnej- 2x15 - 14kg

triceps
sťahovanie kladky "V" držiak - 2x15 - 23kg
tlak na úzko - 15x20kg, 6x6 - 50kg
francúzsky tlak s EZ - 2x8 - 27,5kg, 2x7 - 27,5kg

- tréning trval 1 hod 25 min

- konečne niečo čo ma naozaj baví.. skúsim ten bench potlačiť do takých 90kg, ak to budem dávať takto na série, tak si zagratulujem.. váhy som trošku všade podsekol, predsa len neviem čo môžem od seba očakávať.. aj napriek tomu bol ale pullover dosť ťažký, takisto aj ten posledný francúzsky, neviem či som už bol maximálne vyčerpaný, ale ani tie 8 som nemohol dokončiť, čo je s touto váhou na zaplakanie.. každopádne, verím že keď si zvyknem na tento tréning, tak to pôjde lepšie...
- inak už mi fakt chýbala tá krásna pumpa, ktorú som už tak dávno nezažil.. ja potrebujem danú partiu precvičiť viacerými cvikmi a sériami..
CaveMAN

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 12.11.2016

12.11.2016

cca 7 min - bežiaci pás
rozohriatie a strečing

nohy
drepy - 20x20kg, 10x60kg, 5x4 - 100kg
glute ham raise - 3x12 - BW
goodmornings - 15x20kg, 4x8 - 60kg
zadny deadlift - 4x10 - 60kg

calfpress - 20x45kg, 6x6 - 100kg

ramená
tlaky VČ v stoji - 20x20kg, 10x35kg, 5x4 - 50kg
príťahy VČ k brade - 15x30kg, 6x6 - 45kg
zapažovanie JČ v predklone - 5x8 - 14kg
rozpažovanie JČ v stoji - 2x12 - 12kg

brucho
dragon flags - 4x8
skracovačky s nohami cez lavičku - 3x12

- tréning trval 2 hod

- radosť trénovať, trvalo to dosť dlho na to ako som zvyknutý, ale perfektne odcvičené, aj som tu dobre odhadol váhy, boli také akurát, dosť ťažké, ale nie zas na toľko aby som ich nezvládal.. s drepmi som veľmi spokojný, chcel by som dať viac, ale technika sa mi zlepšuje stále viac a viac, takže to ma teší.. tie GM mi akosi nejdú.. snažil som sa vystierať nohy a viac posúvať zadok dozadu ale aj tak som viac cítil spodný chrbát než hamy, možno to je tým že už boli vyčerpané z drepov a GHR.. pôvodne som chcel ísť predkopávanie ale všimol som si že viacerí tú teraz dávajú ten zadný DL a že to prirovnávajú k predným drepom.. predné drepy mi nejdú, strašne ma z toho bolia ramená, tak som ich viac neskúšal a vyradil som ich, miesto toho ma teraz zaujal ten zadný DL a tak som si ho vyskúšal, fakt paráda, išiel som prvý krát radšej s malou váhou, ale stačilo mi.. čo ma trošku znervózňuje je že ma pri tom trošku pobolievalo koleno, inak už ho mám celkom v pohode, pri drepoch poslúchalo na 100%, nič strašné, ale zneistilo ma to.. a druhá vec, keď som sa sledoval z boku v zrkadle, všimol som si že nedokážem pri tom držať chrbát celkom vzpriamene.. vrchnú chrbticu a hlavu som mal mierne predsunutú.. nech som sa snažil akokoľvek nešlo to inak, necítil som že by ma to obmedzovalo alebo čo, len nie som si istý či takým spôsobom neriskujem zranenie... keď som sa vystrel tak som si podobral s činkou zadok, takže to fakt nešlo... rozmýšľam či to nebude mojou stavbou tela, som si vedomý toho že mám kratšie končatiny a neúmerne dlhý hrudník, tak možno práve to robí problém pri tomto cviku... ramená išli v pohode, ešte mám svalovicu z tréningu hrudníka, ale dalo sa to.. po dlhej dobe som šiel zas dragon flags, momentálne to nie sú ozajstné dragon flags, ale aj tak ma prekvapilo ako dobre to išlo...
CaveMAN

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 15.11.2016

15.11.2016

rozohriatie a strečing

chrbát
zhyby na hrazde - 6x6
mŕtvy ťah - 20x20kg, 10x100kg, 6x130kg, 5x4 - 150kg
príťahy VČ v predklone podhmatom - 20x40kg, 4x8 - 75kg
príťahy JČ v predklone - 12x36kg, 10x36kg

biceps
bicepsové sťahovanie spodnej kladky - 20x18kg, 15x23kg
zdvihy EZ v stoji - 4x10 - 27,5kg

brucho
decline sit up - 4x8 - BW+10kg
zdvihy nôh vo vise - 3x12 - BW

- tréning trval 1 hod 30 min

- dnes som mal dobrý tréning, bol som unavený a zničený po práci, aj som bol fakt dosť slabý a bál som sa nech tam neodkvecnem ale nakoniec to dopadlo dobre, ťažko ale dobre... po chrbte som nemal šancu ísť znovu na hrazdu, preto som si biceps dnes rozcvičil na kladke, dosť slabota ale tak čo už... mal som ešte stále svalovicu z dragon flags, tie ma zabíjajú, takže som dnes s bruchom moc nevládal, dosť ma to bolelo, tak len tak pomenej opačiek som si dal..
CaveMAN

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 17.11.2016

17.11.2016

rozohriatie a strečing

hrudník
benchpress - 20x20kg, 12x60kg, 5x4 - 87,5kg
incline dumbbell benchpress - 4x8 - 30kg
pullover - 4x10 - 30kg

triceps
sťahovanie kladky rovným držiakom - 2x20 - 18kg
tlak na úzko - 20x20kg, 6x6 - 60kg
francúzsky tlak s EZ - 4x8 - 27,5kg

- tréning trval 1 hod 30 min

- dnes som mal tréning s mladším bratom, je u nás na návšteve, tak som ho zobral k nám do fitka.. išlo to fajn, zvýšil som váhy, pomerne s prehľadom všetko, dám ešte 1 - 2x s týmito váhami a skúsim opäť zvýšiť bench..
- brat hovorí že máme určite ťahšie osy, mne sa už aj skôr zdalo, vždy keď som bol na svk, tak nech som bol v akomkoľvek fitku, sa mi zdalo že majú tak 15kg osy.. teraz mi hovoril, že si je istý že oni majú vo fitku 20kg osu a že naša je fakt citeľne ťahšia, takže to asi bude 25kg, ja si budem ale zatiaľ stále rátať 20kg, kým sa v tom neuistím...
CaveMAN

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 19.11.2016

19.11.2016

cca 6 min - bežiaci pás
rozohriatie a strečing

nohy
drepy - 20x20kg, 12x60kg, 5x4 - 102,5kg https://www.youtube.com/watch?v=Nqa6tnl ... e=youtu.be
glute ham raise - 3x15 - BW
goodmornings - 15x20kg, 4x8 - 60kg
zadny deadlift - 15x40kg, 4x10 - 60kg

calfpress - 20x45kg, 6x12 - 100kg

ramená
tlaky VČ v stoji - 20x20kg, 12x30kg,1x4 - 55kg, 4x4 - 50kg
príťahy VČ k brade - 15x20kg, 6x6 - 45kg
zapažovanie JČ v predklone - 5x8 - 14kg
rozpažovanie JČ v stoji - 2x15 - 12kg

brucho
dragon flags - 1x3
decline sit up - 4x10 - BW+10kg
skracovačky s nohami cez lavičku - 3x15

- tréning trval 2 hod 20 min

- dnes bol v pohode tréning, strašne sa to natiahlo, to ma štvalo.. inak dobre, drepy som mierne zvýšil, bolo to dosť ťažké.. nebol som si 100% istý technikou a hĺbkou drepu, tak mi brat spravil video, môžte posúdiť sami, či to je technický drep alebo nie.. chcel som zvýšiť váhu na tlakoch, ale trošku som sa prerátal, pocitovo to bolo strašne ťažké, nedal by som všetky série v tých opakovaniach... pri bruchu zas ma bolelo medzi hrudníkom a vrchným bruchom.. to ešte z posledných dragon flags, chvíľu mi potrvá kým si na ten cvik opäť zvyknem.. je to pomerne nepríjemné, prvé dni mám pocit ako by mi praskala hrudná kosť.. tak som to pre dnešok nahradil tým decline sit up..
CaveMAN

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 22.11.2016

22.11.2016

rozohriatie a strečing

chrbát
zhyby na hrazde - 6x6
mŕtvy ťah - 20x20kg, 10x100kg, 6x130kg, 5x4 - 150kg
príťahy VČ v predklone podhmatom - 20x40kg, 4x8 - 75kg
príťahy JČ v predklone - 10x38kg, 10x38kg

biceps
izolovaný biceps na stroji - 15x36kg, 10x36kg
zdvihy EZ v stoji - 4x12 - 27,5kg

brucho
decline sit up - 4x8 - BW+15kg

- tréning trval 1 hod 40 min

- mŕtvy ťah je pre mňa čím ďalej tým ťažší, sa mi zdá.. dnes to išlo fakt ťažko, v poslednej sérii som sa poriadne hecol a tam to šlo fakt dobre, ľahko a dynamicky ale inak som sa dosť natrápil.. príťahy VČ nabudúce asi pridávam, zdalo sa mi to ľahúčke, takisto sťahovanie vrchnej kladky.. trošku som zúžil úchop, čítal som si nejaké články v poslednej dobe a vraj ma najlepší vplyv na budovanie latissimov úchop o trochu širší ako na šírku ramien.. takže už žiadne nadoraz najširšie ako sa dá ale o niečo užšie.. preto sa mi to zdalo aj o niečo ľahšie, pri príťahoch VČ, presne naopak, tam som dal o niečo širšie a tiež sa mi to zdá lepšie.. príťahy JČ zas budem musieť asi ubrať, bolo to ťažké ako čert, za jedno ani som to bez trhačiek neudržal a za druhé, posledné 2-3 op. boli skôr prevedené silou vôle...
CaveMAN

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 24.11.2016

24.11.2016

rozohriatie a strečing

hrudník
benchpress - 45x20kg, 12x60kg, 5x4 - 87,5kg
incline dumbbell benchpress - 2x8 - 30kg, 7x30kg, 2x6 - 30kg - dnes som dal väčší sklon lavičky, nezvyk, preto som nedotlačil posledné op.
pullover - 4x10 - 30kg

triceps
sťahovanie kladky "V" držiak - 2x15 - 18kg
tlak na úzko - 20x20kg, 2x6 - 60kg, 5x60kg, 3x6 - 60kg
francúzsky tlak s EZ - 3x10 - 27,5kg, 9x27,5kg

- tréning trval 1 hod 25 min

- benchpress išiel dnes pekne, musel som sa naň 100% sústrediť, ale išlo to fakt dobre, jeden dva tréningy a skúsim zvýšiť na 90kg, dnes som sa rozcvičil viacerými úchopmi, naširoko, na úzko, na šírku ramien, preto tak veľa reps... pri tlakoch na pozitívnej lavici som dal dnes o kus väčší sklon, nevedel som ani dobre trafiť dráhu, zdalo sa mi že idem hodne ramenami, proste nezvyk, nedorobil som posledné 2 série tak som pridal ešte jednu, nech sa mi to ako tak vykompenzuje.. pri tlaku na úzko som mal obsadenú lavicu na bench, preto som tlakoval v stojane na drepy, nevyšlo mi položiť činku do ideálnej výšky, tak som to mal tak v polovici dráhy, čo bolo dosť na figu, keď som si to odoberal najprv som musel vykľučkovať s pomedzi hákov a dotlačiť hore, až potom tlakovať, to ma dosť vyčerpávalo, preto som pri 3 sérii nedotlačil posledné opakovanie... inak to nebolo nejak ťažké, v normálnom stojane by to šlo bezproblémovo....
CaveMAN

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 26.11.2016

26.11.2016

rozohriatie a strečing

nohy
drepy - 20x20kg, 10x60kg, 5x4 - 105kg
glute ham raise - 3x12 - BW
goodmornings - 20x20kg, 4x8 - 60kg
zadny deadlift - 4x10 - 60kg

calfpress - 20x45kg, 6x12 - 100kg

ramená
tlaky VČ v stoji - 20x20kg, 10x30kg, 5/6 x4 - 55kg
príťahy VČ k brade - 20x25kg, 6x6 - 50kg
zapažovanie JČ v predklone - 5x8 - 16kg
rozpažovanie JČ v stoji - 2x15 - 12kg

brucho
dragon flags - 4x8
skracovačky s nohami cez lavičku - 3x12

- tréning trval 1 hod 55 min

- dnes bol ozaj vynikajúci tréning, bolo cítiť že som sa konečne viac vyspal... drepy som zvýšil, síce už 102,5 kg bolo ťažké ale povedal som si prečo nie a išlo to, ťažko, ale išlo.. pri GHR som si podložil päty, aby som mal vyššie kolená a lepšie podložené, bolo to ťažké ako čert, ešte som sa v spodnej fáze poriadne predklonil nech to ide aj na vzpriamovače, brutalita... ledva ledva som dával tých 15 op.
- na ramená som tiež pozvyšoval, príťahy a zapažovanie som vedel že môžem zvýšiť, mal som rezervu posledné tréningy.. čo sa týka tlakov, dávnejšie som čítal v niekoho logu, že viac dá keď si činku premiestni, než ako keď si ju odoberie zo stojana.. preto som dnes aj ja premiestňoval v každej sérii a stal sa zázrak, tá 55kg sa mi zdala ľahšia než 50kg keď ju odoberám zo stojana... zabudol som si počítať série, preto som dal radšej jednu viac ako som si myslel...
- poobjednával som si zas nejaké suplementy, napr. ďalší proťák, nejaké BCAA do zásoby, kofeín a chcel som nejakú predtréningovku, tak som pozeral a hneď mi vyskočila Exceed od Myprotein, pozerám prvé dva riadky citrulín, beta alanín, 600g balenie, vravím si super hneď objednávam, nejaký Arginín AKG mi ostal ešte z jari.. potom keď som to objednal som zistil že tam je z jednej 20g dávky asi 10g BCAA, nejaké vitamíny a cca po 2g citrulínu a beta alanínu.. takže mi to vyjde tak možno na 20-30 dávok.. rozmýšľam že si ešte doobjednám citrulín a Beta Alanín zvlášť a hento si odložím do diéty...
CaveMAN

Príspevokod užívateľa CaveMAN » 29.11.2016

29.11.2016

rozohriatie a strečing

chrbát
zhyby na hrazde - 1x8,5x6 - BW
mŕtvy ťah - 15x60kg, 10x100kg, 8x130kg, 5x4 - 150kg
príťahy VČ v predklone podhmatom - 15x50kg, 4x8 - 80kg
príťahy JČ v predklone - 2x10 - 36kg

biceps
izolovaný biceps na stroji - 2 série na rozohriatie
zdvihy JČ v stoji - 6x6 - 18kg
zdvihy EZ v stoji - 4x12 - 27,5kg

brucho
decline sit up - 4x10 - BW+15kg

- tréning trval 1 hod 35 min

- objednal som nakoniec ten citrulín aj Beta alanín, takže dnes som si namixoval cca po 2g citrulinu, Beta alaninu, Argininu a 200mg kofeínu.. momentálne som bol na tom tak že som možno pol roka nebol na arginíne ani na ničom inom, pil som tak maximálne silnú kávu pred tréningom.. to čo mi spôsobil tento remix ma skoro vyzulo.. pri mŕtvom ťahu som absolútne nestíhal s dychom, myslel som že mi pukne srdce, lebo mi trieskalo ako ujeté, mal som tlaky v hlave a tak mi spumpovalo spodný chrbát že som si musel medzi sériami sadať a naťahovať vzpriamovače... tento stav trval asi tak 20 min, potom sa to ako tak ustálilo a už som mal "len" brutálnu pumpu.. celkovo ma to dosť dobre nabudilo, lebo tá 150kg lietala ako nikdy, akurát som si postrhával mozole, tak to mi nervy robilo a bolelo ako čert.. takže dnes išiel skoro celý tréning s trhačkami..
- zdvihol som váhu pri príťahoch, išlo to celkom fajn, nebyť tej pumpy na spodnom chrbte.. pri bicáku som nemal voľné 16kg jednoručky tak som vzal 18kg a bolo to dosť ľahké, takže od dnes idem s nimi...
CaveMAN

Návrat na "Tréningové logy, pokroky (tréningový denník)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných