Začiatok cesty za pevnou vôľou

Re: Začiatok cesty za pevnou vôľou

Príspevokod užívateľa rapsic » 28.02.2018

Ako pripravujes natto?
Užívateľov profilový obrázok
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 553 krát

Príspevokod užívateľa Tair0 » 06.03.2018

Čas niečo málo doplniť...

@Rapsic - momentálne si ho kupujem kedže mám pod bytom predajničku zdravej výživy kde to naskladňuju pravidelne.
Můžeš si ale kúpiť natto baktérie a podľa receptu spraviť doma (používal by som len Bio certifikovanú sóju). Alebo kúp hotové natto a můžeš takisto zamiešať na pár dní s uvarenou a namáčanou sójou. 1-2 dni pri izbovej teplote a z cca 200g originálneho spravíš aj 1kg.

28.2-4.3. Bohužiaľ som sa vykašľal na zápisky vzhľadom na menej času a trocha lenivosť (veďto spravím zajtra a už sa to ťahá týždeň :D ...

SPánok priemerne cca 6,5-7 hodín. Pridal som viac pohybu v bežný deň. Zhyby/dipy v práci a na byte.
Tréning pravidelne AcroYoga Streda/piatok/Nedeľa 2-3 hodiny, pridal som šplh na lane bez noh. doplnkovo Pondelok a výbeh 2x týždenne 7-8km + schody.

Cez víkend 3-4.3 maľovanie bytu takže vkuse v pohybe, celkom príjemná zmena. A po večeroch ešte tréning.

Mám dojem že sa vracia sila do noh a zlepšuje sa grip a sila zápastí čo sa bude hodiť.

Zaradím pravidelne gymnastické kruhy okrem stredy. Už mi to chýbalo a konečne ich mám aj v byte na hrazde.

Takže pridávam na pohybe, ešte zlepšiť spánok nech možem trénovať viac silovo.

Strava:
Klasika veěa vajec, syra, masla, sardiniek, cez víkendy kurací vývar so zeleninkou, natto, denne kefír z kravského/ovčieho mlieka, veěa zeleniny a kyslej kapusty.

Potrebujem dokúpiť dobrý multivitamín alebo stroncium na kosti, kedysi mi to dosť pomáhalo no nieje to úplne lacná sranda takže budem dávať na skúšku polovičné dávky.

5.3. Spánok cca 7 hodín, ranná rozcvička, hurá do práce - znova poklusom na mhd :D, konečne nám v prahe mrzne a sneží ... čas na otužovanie prichádza.

Pohodička deň v práci, poobede som pekne vymrzol, večer sa mi veľmi nechcelo na tréning ale skúsil som WimHoff metódu dýchania čo ma znova pekne nakoplo. Kurz sa teda vypláca a hurá makať na Acrotréning na 3 hodinky.
Menší kŕč do lýtka takže som večer dal poriadnu dávku magnéziového spreju a rozmasíroval + pomohla prechádzka 30 min na byt na studenom vzduchu + ľadová sprcha.

Strava:
(8:00) - maslo 20g, olomoucké syrečky, jablko
(12:30) - Sardinky, Ovčí syr 100g, natto 1PL , kyslá kapusta, mrkva, olivy 50g
(17:30) - kuracia pečeň na cibuľke 120g, paprika, maslo 50g, kozí syr 100g, natto 1čl, kr. horčicca.
(23:45) Kefír 500ml, tvaroh 120g, maslo 40g, banán.
Zabávaj sa pri všetkom čo robíš. Experimentuj a hľadaj tu najlepšiu cestu.

Ľudia ktorým chýba sebaovládanie sa stanú obeťou tých ktorí sa dokážu ovládať.
Tair0
Dátum registrácie: 22.12.2013

Príspevokod užívateľa Tair0 » 07.03.2018

7.3. Pohodička deň, 7 hodín spánku, pohybu pomenej akurát trocha hrania sa na hrazde večer.

Strava:
(10:00) - Ovčí syr 100g, jablko
(13:00) - 4 vajcia na tvrdo, Olomoucke syrečky 100g, natto 2PL, kyslá kapusta, mrkva,
(20:00) - Špenátová omeleta - 3 vajcia, špenát 150g, cibuľa 100g, maslo 50g, mrkva 100g, jablko, natto 1PL,
+ kefír 400ml.

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 08.03.2018

8.3.: Spánok 7 hodín, chcelo by to viac a dohnať posledné dni.
Ranná rozcvička, pomerne aktívny deň, behanie po nákupoch a večer Acro tréning 2,5 hodinky + dobrá prechádzka.

Potrebujem zlepšiť stojku s výtlakom a kliky v stojke, pomaličky pritvrdzujeme na obtiažnosti prvkov ... už sa sakra teším na leto a akcie v parku na tráve / kúpalisku.

Strava:
(13:00) - Morské plody 200g na cibuľke a masle 50g, kozí syr 100g, kyslá kapusta, mrkva, jablko, cesnak.
(17:00) - 3dcl plnotučné bio mliečko.
(22:15) - Hovadzie 200g na cibulke, mrkva, ryžové rezance 70g, natto 1PL, cesnak, tvaroh s pažítkou 200g.

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 08.03.2018

8.3.: Spánok 6,5 hodiny slabšej kvality, skorý budík a rozcvička. Väšina dňa sedenie v aute, pri prvej príležitosti som si odbehol 18 poschodí cez pauzu :D ... Poobede už viac možností, vypratal som office takže mám priestor na viac pohybu počas dňa.

+ večer jednoduchý tréning: Stojky, lokomócie, zhyby a vis na hrazde, variácie klikov a pod.

Zanedlho budem mať znova kruhy tak to bude zaujímavejšie pre zvýšenie sily = Dipy, balančné kliky (náhrada TRX).

Strava:
(14:30) - smotana 15% 200ml, arašidy 100g
(17:00) - kozí syr 100g, maslo 50g + glg plnotučného mlieka
(22:30) - Kuracia pečienka 150g na cibuľke a masle 70g, haloumi syr 150g, brokolica, mrkva, 80g brusnice....
Chlorella 10tbl, stroncium, vit.D 5000 ui

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 13.03.2018

10-11-12.3. Dovolenka na SLovensku, Lepší spánok a celkovo pohoda, vkuse pohyb, domáca strava a dobrý relax.

9.3. Práca a pohodový deň, cestovanie Vlakom cez noc (našťastie lôžko takže som pospal).

10.3. Ráno som docestoval dommov,. Na obed sa krásne vyčasilo takže padla voľba na bike aj napriek snehu a dal osm si pecka výšľap cca 25km, prevýšenie okolo 800m.

Popri tom večer hrzada a vis.

Strava:
DOmáce vajcia, soté zo zajaca, kyslá kapusta, domáci syr, bryndza, cheddar, byvolie maslo, huby, černice, a iné zavárané fajnotky.
+ domáci tvarohový koláč a kúsok orechovej bábovky.

11.3. Znova dobrý spánok okolo 8 hod, rozcvička, trocha dom. prác a naobed znova bike. Kľudnejšia trasa, viac roviny no vyššie tempo a vzdialenosť okolo 35km.
Strava:
Zajačie soté, zemiaky, k. kapusta, cvikla s chrenom, domáci syr, tvarohový koláč, huby, černice, biely jogurt, ...

12.3. Spánok 7 hod. Väčšina dňa vybavovačky v KE, začínal som jedlom neskôr.
Konečne som znova dal doporiadku kruhy takže si ich beriem kamkoľvek pôjdem ... :) Podvečer vis hrazda/lano.
+ cestovanie vkuse celý deň, večer pobaliť a poďho naspäť do Prahy ...

13.3. Spáno vo vlaku nič moc, zrušili mi ležadlo a dali chabú náhradu dvojsedačku.
Mierny pohyb popri práci a snaha kráčať čo najviac za deň.
Večer dobrá večera a dnes už prdím nato potrebujem dospať na zajtrajš tréning.

Strava:
11:00) - 3 vajcia na tvrdo, domáci syr 150g, k. kapusta, uhorky, a zel. mix.
+ smotana 15% 200ml,
(21:00ň - maslo 50g, 3 vajcia na tvrdo, bio tvaroh 200g, domáci borovnicový džem 2PL,

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 15.03.2018

14.3. Spánok 7 hodín, rozcvička, a vacsina dňa v práci. Naobed výbeh do lesa na pár minut. Večer behačky po meste a 2hodinový tréning AcroYoga + doma Vis na hrazde a hlboký drep popri filmiku.

+ konečne testujem novú postľ, to je luxusný spánok, už len nové závesy nech si úplne zatiením izbu cez noc a bude topka :thumbup:

Strava:
(9:00) - Tvaroh 200g, 1PL kokos strhaný, domáci borovnicový džem 1čl, včeí peľ 1čl.
(12:30) 3 vajcia na tvrdo, sardinky, maslo 40g, domáci syr 150g, kyslá kapusta, uhorky, huby brokolica+ 1/2 červený grep
(17:00) - kozí kefír 1dcl, 1PL strúhaný kokos, + 5 tbl chlorella
+ 200g sušené figy po tréningu

(22:00) - Hovadzie soté 150g na cibuľke a masle 50g, k. kapusta, brokolica, mrkva, huby, kremžská horčica.
+ tvaroh 100g, kokos 1PL, borovnicový džem 5 tbl chlorella, stroncium, vit.D 5000 UI, ordiceps, vit.C 200mg

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 15.03.2018

15.3. Spánok 7 hodín, zobudil som sa bez budíka , príliš veľa svetla z vonku...
Rozcvička, klasika beh na mhd, cez deň šanca na veľa drepenia, kliky, naobed výbeh do lesa + našiel som hrazdu poblízku, podvečer ešte zhyby na 1 ruke s dopomocou o lano, výtlaky do stojky.

Strava:
(7:00) - kefír 2PL + včelí peľ 1čl,
(12:30) - Hovädzie mäso 150g na cibuľke, brokolica, k. kapusta, mrkva, bio syr 110g, + 10 tbl chlorella
(18:30) - kozí kefír 2dcl + včelí peľ
(20.00) - pečený kapor 150g na cibuľke a masle 70g, brokolica, mrkva, kr. horčica, 1pl natto
+ bio tvaroh 200ml, domáce jahody 100g, 1 banán, 1PL strúhaný kokos.

Dnes by sa mohlo podari´t zaľahnut skôr

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 17.03.2018

16.3. akčný deň, 7 hodín spánku vstávanie bez budíka. Rozcvička, dosť pohybu v práci napriek dažďu ľahké cvičenie v kancli + naťahovačka s gumeným expanderom
Podvečer prejdených par km po sviežom vzduchu a 2,5 hodiny tréning AcroYoga.

Navýšil som sprejové magnézko takže krčov som sa zbavil no budem si davať väčši pozor a čakám na suplementy.

Strava:
(12:00) - 3 vajcia na tvrdo, niva 110g, zeleninový mix, maslo 50g, 1 banán
(17:00) - Kozí kefír 2dcl, včelí peľ 1čl, smotana 15% 1 dcl,
+ ryžové rezance 60g, mrkva, kr. horčica,
(24:00) - kozí tvaroh 200ml, kokosová múčka 1PL, brovonicový džem 1čl, 1 banán,

+ veľa magnézie počas dňa

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 18.03.2018

17.3. Spánok 8 hodín, rozcvička, nejaké poflakovanie sa a dobrá prechádzka počas nakupovania.
Dosť silná svalovka nôh, očividne večerný studený kúpeľ nestačil.

Po obede dychové cvičenia + bazén 45 min relaxačného plávania + otužovanie 5 min 3°C voda, taká klasika tejto zimy - to by už zabrať mohlo :)
Večer znova dychové cvičenie a už len kvalitne zalahnúť.

Strava:
(10:00) - Cheddar 150g, maslo 50g, mrkva.
(17:30) - Jahňacia pečeň 200g na cibuľke a masle 50g, ryžové rezance 80g, špenát 150g, kr. horčica, natto.
(19:30) - bio tvaroh 250g, 1 banán, jahody 100g, kokosová múčka 2PL, kozí kefír 1dcl + včelí peľ.
+19 tbl chlorella

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 19.03.2018

18.3. spánok 8 hodín úplne super relax, ranná rozcvička, rozhýbanie sa a drep cca 2 hod popri čítaní.
Nejaké domáce šmejdenie, vonku peknne mrzne a fučí takže 30 min prechádzka len v tenkej mikine nech vymrznem.

Podvečer dychové cvičenie 15 min, 2,5 hodiny tréning AcroYoga + iné.

Strava:
(11:00) - Palacinky 3 vajcia, 3 banány, Kokos strúhaný 2PL, maslo 40g, biely kozí jogurt 150ml, borovnicový džem 2čl. + chlorella 10 tbl
(16:00) - klobása 150g, maslo 30g, jahody 50g, kyslá kapusta.
(21:30) - Omeleta 3 vajcia, cibuľka,klobása 50g, špenát 100g, maslo 50g, natto 1PL, kr. horčica, chren 40g.

Tair0

Príspevokod užívateľa rapsic » 19.03.2018

Mne sa lubia tie kombinacie jedal, banan+horcica, jahody+klobasa, mrkva s maslom :)
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 553 krát

Príspevokod užívateľa Tair0 » 19.03.2018

@Rapsic tak občas si pripadám ako tehotná ženská vzhľadom na chute a miešanie sladkého/slaného v jednom chode :D

19.3: Spánok cca 7 hodín, v práci a celkovo oddych, bol priestor na hlboký drep vyše 3 hodín :)

Konečne mi prišli nové suplementy - zameral som sa na kvalitku hlavne vitamíny a minerály tak som zvedaví za 1-2 týždne či budem na tréningoch cítiť zmenu alebo to potrvá dlhšie, zo stravy toho už viac asi nevyťažím :)

Večer trocha stojkovania a hrazda/ vis na 1 ruke. Ešte dám dychové cvičenie 10 min a idem spať, zajtra ma čakajú kruhy

Strava:
(8:30) - Jablko, ovči syr 100g,
(12:30 ) - 3 vajcai na tvrdo , 50g maslo, kyslá kapusta, 2PL olivy, + 1/2 čl treščí olej + 1PL kokosový olej s ghee maslom
(19:30) - jahňacia pečeň 250g na cibuľke a masle 40g, 200g ovčí syr + jablkovo mrkvový šalát, 1 paradajka, kyslá kapusta, kr. horčica, cesnak, chren
+ 10 tbl chlorella + 1/2 čl treščí olej + magnéziový sprej na kožu (zároveň sa dá kloktať roztok :)

Začínam si podrobnejšie sledovať spánok, takisto by som chcel dosiahnuť zlepšenie a držať priemer minimálne 7 hodín/ deň na týždennej báze.

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 20.03.2018

20.3: Spánok 8,5hodiny, rozcvička, studená sprcha (už nieje tak ľadová - prichádza jar :D ), väčšina dňa práca a bohužiaľ som sa nevyhol sedeniu.
Večer ľahký tréning + dychové cvičenie pred spaním 20 min.

Tréning:
Hrzada vis max výdrž 1 ruka, pištoľové drepy hlboké + výskok z jednej nohy 5 sérií po 5 op obe strany.
Kliky a dipy na kruhoch 4 série po 5 op.
Stojka, výtlak do pike a straddle stojky. To mi spravilo obrovskú radosť kedže vidím značné zlepšenie v ovládaní tela.

Strava:
(8:00) - Maslo 2čl, treščí olej 1/2 čl, 1čl maslový a kokosový olej, + 20 ml morská plazma Tatum (experimentujem s novým multiminerálom)
(10:00) - 100g kozí syr, 1 jablko,
(12:30) - maslo 50g, kozí syr 100g, kyslá kapusta 100g, natto 1čl
(20:00) - Pečený pstruh 200g na masle 80g, ryžové rezance 70g, špenát 100g, natto 1čl, chren a cesnak, kr. horčica,

+ 21:00 - tvaroh 200ml + čučoriedky + 1čl včelí peľ + magnézia.

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 21.03.2018

21.3. Spánok 7 hodín, pohybu až až počas dňa, večer 2,5 hodiny AcroYOga a veľa gymnastických prvkov takže dobrý silový tréning.

Strava:
(8:00) - 1/2čl olej z treščej pečene, 2čl maslový a kokosový olej, 2čl včelí peľ,
+ 1 dávka 20ml tatum sport morská plazma
(12:30) - 4 vajcia a tvrdo, maslo 70g, mrkva, paradajka, saardinky vl. šťava 120g.
(21:20) - omeleta 4 vajcia na cibuľke, paradajka, maslo 40g, ryžové rezance 80g, kr. horčica, cesna, chren,
+ tvaroh 150g, kokos strúhaný 1PL, čučoriedky, včelí peľ s kefírom.
+10tbl chlorella, 5000IU Vit.D

Tair0

Návrat na "Tréningové logy, pokroky (tréningový denník)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných