Cube Method

Re: Krosspičzumba

Príspevokod užívateľa HAVANA » 01.10.2018

Prečo nechodis ten bench

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Natiahnutý sval som mal a celkovo si myslím, že Tlak v stoji má väčšiu využiteľnosť v reálnom živote ako bench press. A tiež v mojich "začiatkoch" som omnoho viac cvičil bench press, tlak v stoji nepomerne menej často. Pre zdravé ramená a prevenciu zranení by mal tlak v stoji byť cca 65 - 70 % z bench pressu. A v neposlednom rade to vyzerá neskutočne pop1č1 keď niekto zdvihne veľkú váhu ponad hlavu.

Dnes do seba všetci j3b3t3 trenbolóny a kúpete sa v HGH, no kto dokáže toto v dnešnej dobe?

/ edit: Aby to niekto zle nepochopil, nemám absolútne nič proti benču, je to skvelý cvik na vrch tela, hrudník, ramená, tricepsy dostanú pri ňom pekne zabrať. Len ja osobne chcem momentálne zapracovať viac na Tlaku v stoji, aj keď možno na úkor bench pressu.
Naposledy upravil/-a HAVANA v 01.10.2018, upravené celkom 1 krát.
Užívateľov profilový obrázok
HAVANA
Dátum registrácie: 24.05.2010
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 15 krát
Bolo mu ďakované: 12 krát

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 01.10.2018

Tlak v stoji zas nezapaja prsia ako benchpress ,
Je to tvoj tréning , ja iba hovorím :D
Pre mňa je to proste cvik ktorý ma baví , tak isto tlak v stoji ma baví a mám ho podľa tvojej rovnice v štandarde s zdravými ramenami 75% aj tak som si už rameno zranil ako pri benchpresse tak aj pri tlaku nad hlavu no nie v stoji ale v sede .
Dokonca ešte horšie pri tlaku .

NothingSpecial
Dátum registrácie: 22.02.2018

Tlak v stoji zas nezapaja prsia ako benchpress ,
Je to tvoj tréning , ja iba hovorím :D
Pre mňa je to proste cvik ktorý ma baví , tak isto tlak v stoji ma baví a mám ho podľa tvojej rovnice v štandarde s zdravými ramenami 75% aj tak som si už rameno zranil ako pri benchpresse tak aj pri tlaku nad hlavu no nie v stoji ale v sede .
Dokonca ešte horšie pri tlaku .

No vidíš, ja snáď ani nespočítam koľko krát som si natiahol prsný sval pri bench presse, zato pri tlaku v stoji sa mi zatiaľ nestalo nič (iba raz som dostal blackout a vyplo ma na totálku) :D Maxká mám 160 benč a 100 kg tlak v stoji. Aj keď samozrejme to nie sú momentálne maximá, tiež sú podľa tej rovnice v poriadku. Inak tá rovnica, nie je z mojej hlavy samozrejme :)
To je skvelé že ťa baví bench, v tom prípade ho len cvič. Cvičenie by nám malo robiť v prvom rade radosť. Kto cvičí s nechuťou alebo "z povinnosti" tak toho mi je ľúto. Samozrjeme že zdvíhať ťažké činky alebo ísť XY - tu sériu je nepríjemné a možno bolestivé. Ale ja aj tak počas toho a po tom prežívam príjemné pocity, toho že som niečo pre seba dokázal, že som to zvládol. A preto mi to robí radosť.
HAVANA

Moje zranenie bolo zrejmé spôsobené neprimeraným rozsahom , pustil som činku pri nízko a pri tlaku som chvíľu tlačil a zrazu mi vyskočilo rameno z klbu ...
Bol to taktiež tlak za hlavou ktorý prikladá tomu kĺbu nejaký ten stres no.

NothingSpecial

Moje zranenie bolo zrejmé spôsobené neprimeraným rozsahom , pustil som činku pri nízko a pri tlaku som chvíľu tlačil a zrazu mi vyskočilo rameno z klbu ...
Bol to taktiež tlak za hlavou ktorý prikladá tomu kĺbu nejaký ten stres no.

Tlak za hlavou môže byť nebezpečný. Mnoho ľudí sa pri ňom zranilo. Tlak v stoji pred hlavou je z tohto hľadiska omnoho šetrnejší k ramenám, dokonca pri ňom z časti zaberá aj hrudník, môže však spôsobovať problémy so spodným chrbtom, keďže ísť plný rozsah pohybu bez istého záklonu nie je možné. Ja som mal roky problém ísť celú dráhu pohybu v tlaku v stoji, myslel som si, že to nie je možné s mojou monilitou, pritom stačilo rozšíriť o pár cm úchop (malíčky mám vo vnútri kruhov) a nemám problém ísť celú dráhu cviku. Ten cvik mi teraz pripadá omnoho prirodzenejší a nepociťujem žiadne bolesti + zväčšili sa mi ramenááááá O:-) O:-) O:-)
HAVANA

hlavne netreba verit pri tlaku nad hlavu bezpecnostnym stojanom , pozri prave rameno stojanu...
keby som tam nezvladol drep tak to urvem...
nechapem ako to moze byt take kako , na cinke ne 100 kg pri ceste dole ma prehlo v chrbte az moc tak som to hodil kedze som.nema opasokObrázok

NothingSpecial

Príspevokod užívateľa Vinnie » 01.10.2018

zapojím sa kus do vašej debaty. čo sa týka rozvoja hrudníku, tricepsu, ramien, tak pre mňa osobne bol vždy vhodnejší a bezpečnejší klik na bradlách so záťažou ako benchpress s tyčou. proste keby si mám vybrať medzi týmito dvomi cvikmi a robiť len jeden z nich tak si vyberiem bradlá
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

NothingSpecial, neviem či to len mne, no nejde mi prehrať video :( Inak ja keď idem ťažké benče, tak jedine v powerracku keďže cvičím sám, ako istiace tyče mám 32 mm hrubú gulatinu, robil som s nimi doťahy od kolien s 330 kg takže im celkom verím O:-)
zapojím sa kus do vašej debaty. čo sa týka rozvoja hrudníku, tricepsu, ramien, tak pre mňa osobne bol vždy vhodnejší a bezpečnejší klik na bradlách so záťažou ako benchpress s tyčou. proste keby si mám vybrať medzi týmito dvomi cvikmi a robiť len jeden z nich tak si vyberiem bradlá

Vinnie kliky na bradlách sú pre mňa top cvik na triceps, a pri miernom predklone pri nich dobre precvičím aj hrudník. Je to skvelý cvik, ktorý dobre rozvíja trieps/ hrudník a predné delty a tiež ako jeden z mála má aj carryover k bench pressu :thumbup:

/ edit: Pat Casey rád cvičieval kľuky na bradlách myslím + 170 kg na opasku a raw bench mal okolo 270 kg ... ( a áno neprehýbal sa pri tom ako luk) :D
HAVANA

Príspevokod užívateľa HAVANA » 03.10.2018

2.10.2018

Švihadlo 30 min - 3999 preskokov

3.10.2018

Drep high bar 8 x 5 x 100 kg - prvých 5 sérii som si vylepšil trochu tento nudný korte tréning tým, že som najskôr dal 1 predný drep a hneď na to zadný drep takže + 5 x 1 x 100 kg predný drep

Tlak v stoji 8 x 6 x 52,5 kg - tých sérii bolo myslím 9, jednu som si zabudol škrtnúť, tak som dal o sériu viac

Mŕtvy ťah sumo 8 x 5 x 125 kg

Zhyby 5 x 5 x BW
Bench press 10 x 65 kg, 10 x 75 kg, 10 x 85 kg, 9 x 95 kg

Počas tréningu som počúval:

Posledných pár tréningov počúvam pri cvičení vážnu hudbu, omnoho lepšie sa mi koncentruje na cvičenie, myseľ je čistejšia, opakovania sú krajšie...
HAVANA

Príspevokod užívateľa kelly » 05.10.2018

2.10.2018
Posledných pár tréningov počúvam pri cvičení vážnu hudbu, omnoho lepšie sa mi koncentruje na cvičenie, myseľ je čistejšia, opakovania sú krajšie...
Už som čítal že je to k tréningu lepšie,ja som ako musicholik potrebujem pri cvičení hudbu čo mám rád,hlavne teda variácie metalu(posledné dva roky mi sedí Trivium,skvele ma to naštartuje).Klasiku mám ale tiež rád,len k tréningu mi to nejak nepasuje,no neskúšal som to.Ale za skúšku nič nedám,dnes ak stihnem volačo posťahujem a skúsim.
kelly
Dátum registrácie: 22.01.2015
Poďakoval: 18 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát

Príspevokod užívateľa HAVANA » 05.10.2018

5.10.2018
Posledný deň Korte objemovej fázy.

Drep high bar 10 x 5 x 100 kg

Tlak v stoji 10 x 6 x 52,5

Mŕtvy ťah sumo 10 x 5 x 125 kg

Zhyby nahdmat 5 x 3 x BW + 15 kg
Zhyby podhmatom 3 x 5 x BW

Pôjdem opäť Korte objemovú fázu, s tým že vymením Tlak v stoji za Incline press a Sumo mŕtvy ťah za Klasický. Drep zostáva.

Kúpil som si po roku a pol proteín 80 % srvátkový. A keďže ectomorph spominal vo svojom logu blahodarne učinky gym beam tribulusu, kúpil som si 2 balenia a idem ho testovať. Teraz ale mám Ťažkú dilemu... budem ešte naturál ak prekročím odporúčané dávkovanie?
Pribalili mi aj nejaké vzorky BCAA a proteínový puding. A aby som nezabudol na to najdôležitejšie, dostal som ako darček erekčnú gumu na k0k0t :D To asi preto aby som na tom tribuluse skrotil svoju anakondu :D
Prílohy
20181005_145513.jpg
20181005_145513.jpg (61.87 KiB) 389 zobrazení
Naposledy upravil/-a HAVANA v 05.10.2018, upravené celkom 1 krát.
HAVANA

Príspevokod užívateľa HAVANA » 05.10.2018

2.10.2018
Už som čítal že je to k tréningu lepšie,ja som ako musicholik potrebujem pri cvičení hudbu čo mám rád,hlavne teda variácie metalu(posledné dva roky mi sedí Trivium,skvele ma to naštartuje).Klasiku mám ale tiež rád,len k tréningu mi to nejak nepasuje,no neskúšal som to.Ale za skúšku nič nedám,dnes ak stihnem volačo posťahujem a skúsim.
Tak nemusí to každému vyhovovať, ja som už nejako moc ohučaný z toho metalu a hip hopu tak skúšam niečo iné čo ma upokojí
HAVANA

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 06.10.2018

Prečo by si nebol natural? :D

NothingSpecial

Príspevokod užívateľa Vinnie » 06.10.2018

2.10.2018
tiež som posťahoval veci a zistil som že starú mp3ku mi noťas nechce načítať a mobil tiež nie, takže musím naďalej trpieť Nicky Minaj a podobné hovná, čo by sa ešte dalo, ale keď človek sa mentálne pripravuje a koncentruje na jednu hlavnú ťažkú pracovnú sériu do ktorej chce dať maximum a zrazu vedľa počuje "no ahoooooj, ako bolo na dovolenke, heeeeej a Renátke sa tiež páčilo ?" alebo podobné osobné rozhovory pri ktorých ľudia húkajú viac ako niekde v krčme :D
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 06.10.2018

Však spýtaj slečnu za barom nech dá niečo počúvaťelne

NothingSpecial

Návrat na "Tréningové logy, pokroky (tréningový denník)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných