Začiatok cesty za pevnou vôľou

Re: Začiatok cesty za pevnou vôľou

Príspevokod užívateľa Tair0 » 23.10.2017

23.10. Spánok 7 hodín, kľudný deň málo pohybu takže som sa z toho unavený dovliekol po práci a povedal si že idem dať rekreačnú rozcvičku do posilky a pokecať s ľuďmi a nakoniec mega tréning :)

Strava:
(11:30) - 4 vajcia na mäkko, Ovčí syr 100g, parmezán 100g, kerrygold 50g, natto 20g, cesnak, brokolica na pare, červený grep. 1 tbl nex gen pro +
200mg magnézko

(17:30) - Kerrygold 30g, parmezán 50g,
(21:00) - Makrela 150g z vývaru a zeleninkou, špenát 100g, ryžové rezance 70g, 4ks ústrice, 120g kozí syr, natto 20g,
+ mladý kokos

Tréning:
Rozcvička, lokomócie a stojka 30min, Vis a zhyby BW pár sérií, Dipy BW 3 série, Drepy hlboké predné + zadné (+ 64 až + 84kg)
Beh rekeačný 5 min 1km a zrejme som odpálil prvý bežiaci pás ...
Krátka pauza že skúsim druhý krát 12 min 2,8km a znova som zrejme odpálil poistku v druhom páse tak som to zabalil :D
Zabávaj sa pri všetkom čo robíš. Experimentuj a hľadaj tu najlepšiu cestu.

Ľudia ktorým chýba sebaovládanie sa stanú obeťou tých ktorí sa dokážu ovládať.
Užívateľov profilový obrázok
Tair0
Dátum registrácie: 22.12.2013
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Tair0 » 25.10.2017

24.10. Spánok cca 6,5 hodiny. Večer znova nič moc nálada no premohol som sa a šiel na tréning, okamžite ako prekročím dvere posilky tak sa to všetko mení ...

Tréning:
Rozcvička, lokomócie, stojka 20min.
Zhyby, Dipy vl. váha; Dipy (+15 až + 40kg 4 série) , Pištoľové drepy (+BW až + 15kg),

Inak pohybu tak akurát.

Strava:
(12:30) - 4 vajcia na mäkko, kozí syr 120g, kerrygold 60g, natto 20g, cesnak, paprika, paradajka. 1 tbl nex gen pro + 200mg magnézko
(20:45) - Jahňacia pečeň 250g na kokosáči a zelenine (Cvikla, paprika, paradajka, chilli), cheddar 100g, maslo kerrygold 60g, natto 20g, cesnak, 1 stredné avokádo.

Už sa mi dni zlievajú dokopy a konečne posledné 2 týždne a zachvíľku letííím domov :) To bude radosti a denno-denného otužovania :)

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 30.10.2017

Posledné dni tie zápisky riadne flákam, ale je too veľa :)

25-26.10 Veľa veľa práce, večer tréning a klasická low carb strava, v prípade že dávam silový tréning a beh tak pridávam na večeru sachre formou ryžových cestovín cca 50-70g podľa pocitu. Inak základ morské plody, ryby, vajcia, jahňacia pečeň, kerrygold maslo, ovčí / kozí syr / grana padano / parmezán ... veľa zeleniny a občas kiwi/ananás / avokádo :)

27.10. Piatoček voľný, pekne som dospal a šup do parku na ACroyogu ... z 1,5 hodinového tréningu sa to príjemne natiahlo na väčšinu dňa :D, tak dobre padne tréning s mega parťačkou nakoniec aj na pláži až na ten piesok v očiach :D ... parádička.
Popri tom som potiahol 24hodín fasting až do večere.

Strava:
Kozí syr 150g, 3 vajcia na mäkko, maslo kerrygold 50g , natto 20g, zeleninový mix.

28.10. Sobota - cca 7,5 hod. spánku. Ranný tréning stojka, zhyby/dipy vl. váha a beh 4km.
Podvečer znova acroyoga cca 2,5 hod.

Strava:
(12:45) - jahňacia pečeň 200g na cibuľke a paprike, 150g parmezán, natto 20g, ananás 150g.
(23:00) - Kerrygold 50g, ovčí syr 150g, ananás 200g.

29.10 Nedeľa - spánok ledva 6 hodín, v práci snaha dospať :D Bohužiaľ už ani zo slnka nezískam vit. Dčko takže začínam znova trocha suplementovať. Inak voľno.

Strava:
(11:00) - Krevety 200g, špenát 200g, cibuľka 100g, avokádo 200g, kerrygold 50g, kozí syr 100g, natto 20g. 200mg magnézko, 1 tbl nex gen pro, 5000 IU Vit.D
(20:00) - Hovädzí steak 200g, cibuľka, paradajky, paprika, chilli , 150g parmezán, 50g kerrygold, avokádo.

30.10 Pondelok
Spánok 7 hodín, pohybu akurát, večerný tréning.

Tréning:
Lokomócie 10 min., Dipy (vl. váha až + 40kg 4 série), Zhyby (vl. váha až + 15 kg 4 série), Pištoľové drepy (vl. váha až + 15kg 5 sérií), Beh 2,8km(12 min) // Celkovo 4km.

Strava:
(11:30) - 200g hovädzí steak s paradajkou, paprikou a chilli, 100g parmezán, 50g kerrygold, natto 20g, cesnak. 400mg magnézko,
1 tbl nex gen pro, tráciace enzýmy
+ 2 malé kiwi
(20:00) - Krevety 200g, špenát 200g, ryžové rezance 50g, Parmezán 150g, Kozí syr 150g, cesnak, chilli papričky. 2 malé kiwi. 50g kerrygold. 200mg magnézko , 5000 IU vit. D

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 01.11.2017

31.10 Pohodička deň, ledva 6 hodín spánku. Večer dosť únava takže len poriadna prechádzka a nákupy.

Strava:
(12:30) - 12 ks prepeličie vajcia, brokolica na pare, chilli papričky, 2 avokáda, parmezán 150g, 50g kerrygold.
(20:30) - Jahňacia pečeň 200g na cibuľke, paradajka, paprika, brokolica, Parmezán 100g, kozí syr 150g, kerrygold 40g. Natto 20g.
200mg magnézko + 5000 IU Vit. D

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 02.11.2017

1.11. November je tu :) A ja už počítam dni do návratu na Slovensko ...

Spánok cca 6 hodín, nič moc. Deň pomalý a pohybu málo - cez obed snaha sa opaľovať :! , takže večer potreba tréningu. Strava skromnejšia.

Tréning:
Rozcvička, lokomócie a stojka 10min, Zhyby a dipy vl. váha
Drepy predné zadné hlboké (+ 64 až + 84 kg) Dokopy 5 sérií.
Beh 12 min = 2,7km; celkovo 4 km. = Mikulášsky beh sa blíži :grinning:

Strava:
(12:30) - Jahňcia pečeň 200g na cibuľke s paradajakou a chilli papričkami, 100g grana padano, 50g kerrygold, 20g natto, cesnak, 3ks kiwi.
100mg magnézko.
(21:00) - Jahňacia pečeň na cibuľke 200g, 200g grana padano, 50g kerrygold, paradajky, paprika, špenát, ryža 50g (sur. váha)
+ 1 tbl nex gen pro, 100mg magnézko, 5000 IU Vit.D

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 05.11.2017

2. - 4. 11. Šialene ako ten čas beží. Posledné dni v znamení AcroYogy, pohybu, fastingu a nedostatku spánku...

Štvrtok (2.11) už si ale vôbec nepamätám, no viem že som mal tréning v posilke(zhyby,dipy s pridanou váhou. Mŕtvy ťah, pištoľové drepy a beh.

Strava: v podstate vypratávanie chladničky a dojedanie zvyšku, už tam ostáva takmer iba maslo.

Piatok (3.11) - krátky spánok cca 7 hodín, rovno presun do parku na AcroYogu a trocha obšmietania sa po parku kým mám čas.
Tréning väčšinu dňa, prvé jedlo skúšame TUreckú reštiku. Nieje to síce úplne ideál no celkom chutné a pikantné.
Následne ešte behám po meste a kedže sa mi končí pobyt v DUbaji tak ešte objavujem čo sa dá (Fontána pri DUbai Mall) a neskorý príchod na hotel.

Strava:
12:30) - 1 mladý kokos (voda)
(17:45) - 200 mg hovädzie, cca 350g ryže (varenej), veľa zeleniny, rôzne pikantné a krémové omáčky, "turecký chlieb" čosi ako placky a špenátová pizza 150g.

Sobota (4.11):
Znova nič moc spánok cca 7 hodín. Rýchlo nakúpiť kedže mám prázdnu chladničku. Rovno len zhltnem niečo malé a môžem itekať na ďalší tréning AcroYogy s meškaním :D Následne poflakovanie sa na pláži - plávanie, opaľovanie, fotenie a cca 8 km prejdených.

Ďalší tréning AcroYogy bohužiaľ presunutý, ale nemienim ísť na hotel takže hľadám nejakú zábavu a nakoniec som sa pridal ku partičke Capoeiristov čo trénovali na pláži. Pecková atmosféra - živá hudba a spev, tréning, veľa divákov okolo. Takmer Brazilská atmosféra :D

Takže znova 7km presun na metro a prichádzam na hotel vyšťavený a hladný. Zaspal som cca o 1 ráno. Takéto dni zbožňujem :thumbup:

Strava:
(10:00) - Kozí syr 50g, grana padano 50g, kerygold 30g, 1 paradajka.
(15:30) - Šalát - Paradajka, redkvička, paprika, kozí syr a grana padano 100g, oliváč, bylinky. natto 15g.
(22:30) - Omeleta 3 vajcia, cheddar 100g, kerrygold 50g, natto 20g, brokolica na pare. 1 tbl nex gen pro, 300mg magnézium, 5000IU vit.D

Minimálne 5l vody za deň.

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 06.11.2017

5.11.
Paráda deň, spánok síce len 6,5 hodiny. Pohybu tak akurát. Večer tréning, ale znova idem spať neskoro.

tréning:
Rozcvička - lokomócie, zhyby, dipy vl. váha.
Beh 12 min = 2,75km (tá 3tisícka padne do mesiaca :) ) celkovo 4km.

(12:30) - 3 vajcia na mäkko, 100g grana padano, 50g kerrygold, paradajka, redkvička, brokolica na pare, cesnak, natto 20g, 200mg magnézko
(21:00) - Jahňacia pečeň 200g na cibuľke a masle, kerrygold 70g, Pecorino Romano 200g, zeleninový mix (paprika, paradajka, redkvička), natto 20g, biely jogurt 250ml. 1 tbl nex gen pro + 200mg magnézko + 5000 IU vit.D

Tair0

Príspevokod užívateľa Igor12345 » 07.11.2017

Jedavas aj nieco ine okrem jahnacej pečene :p?
Igor12345
Dátum registrácie: 24.04.2017
Poďakoval: 21 krát
Bolo mu ďakované: 6 krát

Príspevokod užívateľa Tair0 » 08.11.2017

Ano, morské plody vzhľadom na dobrú cenu a lokalitu. Koncom týždňa ale už budem na Slovensku tak sa mi trocha upraví jedálniček :)

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 11.11.2017

Posledné dni príliš chaotické vzhľadom na presun na Slovensko tak snáď to bude úplné... aj keď to nieje až tak podstatné kedže som si po skúsenosti dal posledné dni voľno a potiahnem aspoň 7 dní bez tréningu aby som mal čas aspoň na rozumný spánok.

8.11. Streda Posledný deň v Dubaji, vyprázdňovanie chladničky :) Spánok cca 7 hodín.

Strava:
(12:00) - 3 vajcia na mäkko, ovčí syr 100g, 2 kiwi, paprika. kerrygold 50g.
(19:00) - 2 vajcia, 130g ryže, paradajka, kiwi, kokosový orech. Kerrygold 20g, 1 tbl nexx gen pro, 200mg magnézko, 5000 IU vit.D

9.11. Štvrtok - Spánok 5 hodín a nízka kvalita. Skorý budík a celý deň v lietadle / aute / taxíku takže sedenie dokola a lietadlová strava... konečne ľadové sprchy.
(10:00, 14:00) - Klasické letecké menu nič moc ale zasýti :D
(19:00) - Sardinky v náleve 250g, cibuľka, 75g bryndza, 75g Mäkký plesnivý syr, 100g maslo. :)

10.11. Piatok - Spánok 9 hodín, ranná ľadová sprcha, Večer znova cestovanie do zbláznenia.
(12:00) - Sardinky 200g, maslo 70g, paprika, bryndza 75g, plesnivý syr 75g,
(17:00) - maslo 50g, paprika,
(21:00) - 2 banány, bryndza 125g.
(24:00) - tvarohový koláč 150g.

11.11. Sobota - Ranný dojazd domov a konečne poriadna strava... (4 hodiny spánku vo vlaku)
(8:30) - Bryndza 250g, kefírové mlieko 200ml,
(10:30) - Hemendex 50g strážovská saláma, 2 vajcia, 30g maslo, kyslá kapusta, nakladané huby.
(16:30) - Domáci tvaroh 150g, čučoriedky, maliny, 100g cheddar, kurací vývar 400ml so zeleninou a mäsom.

Zatiaľ oddych, ak všetko pôjde podľa plánu tak zajtra hurá do prírody :)

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 19.11.2017

Tak a som doma a môžem si užívať prichádzajúcu zimu. Momentálne fungujem v režime pravidelného otužovania studené sprchy + vonkajšie kúpanie. Voda už má teplotu pod 5°C takže to začína byť zaujímavé (Streda dokonca 3,5°).

V Piatok mi skončilo obdobie oddychu, za 10 dní verím že šľachy a zvyšok tela oddýchol takže začal aj pravidelnejší silový tréning a turistika :)

Strava: Hlavná zložka bryndza a maslo prevažne kozie, kyslá kapusta / čalamády, domáce paradajky a pod. Veľa vajec, kapor / pstruhy , veľa cesnaku a momentálne už zapájam aj domáce kozie jogurty a včelí peľ, domáce vajcia.

Spánok je takmer priorita vzhľadom na otužovanie na dennej báze si nemôžem dovoliť byť nevyspatý = znamenalo by to takmer isté prechladenie sa.

Postupne to verím ešte vylepším až príde pár špeciálnych produktov :) Zdravie máme len jedno takže si ho treba chrániť a zlepšovať komplexne.
+ experimentujem s bylinkami, určité majú vhodné obdobie na zber a zásobenie sa na zimu, niečo som už nestihol.

Verím že už bude viac času znova písať denné zápisky.

18.11. Sobota - Ráno rozcvička a následne Katarínske kúpanie vo Vranove - troška som to prepálil vzhľadom na súťažnú štafetu a následne až hromadné kúpanie ale horúci čaj a pohyb to zachránil.

Večer ľahký tréning stojka a zhyby + kliky doma. Otužovanie samo o sebe ma dosť vyšťavuje.

Strava:
(10:00) - 100g bryndza, 30g maslo, cesnak, čalamáda, 2PL, domáca paradajková šťava 3PL, 1čl včelieho peľu.
(14:00) - 3 jablkovo marhuľové koláče, hriatô, kapustová polievka s klobásou 500ml,
(17:00) - Hokaido polievka 600ml, bylinky, Bryndza 120g, maslo kozie 30g. 1 tbl rybí olej Kompava
+ hrsť arašidov.

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 01.12.2017

1.12.
Najvyšší čas sa znovu ozvať. Žijem, spím, trénujem, otužujem, oddychujem vrámci možností :D

Posledné dni chaotický režim, chce to viac usporiadať dni. Tréning občas silový weighted tréning (za posledné 2 týždne asi 2x :D )...
AcroYoga 2x týždenne, popri tom turistika, a domáci tréning na hrazde.

Spánok je priorita = 7-8 hodín denne, vzhľadom k tomu že sa vraciam často domov okolo polnoci tak to nieje jednoduché stíhať a kvalita trpí.

Otužovanie v jazere 3-4x týždenne. cca 5 min. = Voda začína liezť pod 3°C.

Strava klasika slovenské kvaltitné potraviny. Domáce vajcia, farmárske ovčie, kravské nepasterizované maslo, jahňacia pečeň a občas hovädzina či kurací vývar, Ryby (kapor, pstruh, sardinky), Ovčia / kravská nepast. bryndza, domáce paradajky a kyslá kapusta, iné fajnotky ako zavárané černice / čučoriedky z leta. A iná domáca zelenina ( Paradajky, špenát, cibuľka, ... )

Prevažne LowCarb. Jedine včera po dlhej dobe trochu väčšie množstvo zemiakov a 2 banány.

Zlepšil som suplementáciu - Nórsky Fermentovaný treščí olej a EMU olej (vitamíny a minerály - hlavne Dčko, K2 a iné), Citrátový multiminerál Chela-min, mix nefermentovaný (odnožkový) a fermentovaný včelí peľ = Perga, Chlorella 2-3x 8 tbl denne.
+ Magnéziový olej v sprejovej forme.

Pravdepodobne znova začnem pridávať denné zápisky už od dneska. Forma sa napriek nízkej intenzite tréningu nezhoršuje a sila je takisto pomerne vpohode no hodilo by sa trénovať silovo aspoň 3x týždenne.

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 02.12.2017

Povedal som si že budem disciplinovanejší tak idem doplniť blog aj keď sa mi už neechce a ráno skoro vstávam na túru :)

2.12. Pohodová sobota a robenie domácich klobás, následne na obed ľahučký tréning na Workoutovom ihrisku - bola dosť kosa na ruky tak len zhyby / Dipy / pištoľové drepy s vl. váhou 3 série.
Podvečer moje tradičné učenie sa - toho sa zrejme do konca života nezbavím :D, trochu výbeh do mesta na hodinku nech mám pohyb.

Strava:
(10:00) - Kurací vývar 500ml so zeleninou, bryndza 200g, 50g kravské maslo, cesnak, domáce hrozno 200g. 8 tbl chlorella 200mg,
Emu olej, treščí olej

(14:00) - bravčové soté 200g, kyslá kapusta, paradajková pasta domáca, bryndza 100g, 1PL masla, 8 tbl chlorella 200mg
(19:30) - 1 vajce, paradajky, domáca klobása 200g, + mix strúhané jablko 250g, tvaroh 150g, čučoriedky 2dcl. Emuu olej 1/2 čl, 1 tbl chelamin

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 19.12.2017

K tej pravidelnosti sa možno ešte dostaneme... :D

18.12. Ďalších pár super dní za mnou, podarilo sa mi znova rozhýbať - tréningy hlavne Beh 2x týždenne, AcroYOga 1x týždenne so super certifikovanou trénerkou a dokonca na Východnom Slovensku :O (to som vážne nečakal), občas silový tréning (bolo by fajn aspoň 1x týždenne). + domáce tréningy aj počas bežného dňa = stojka, hrazda, kliky, pištoľové drepy.

Pomimo to si užívam chladnejšie počasie, absolvovaný 1 dňový kurz Wima Hofa level 1 a sná´d sa vyhnem nejakým chybám popri otužovaní. Pravidelnosť zatiaľ cca 3-4x týždenne pocitovo 3-5 min. Teploty vody už sú okolo 1°C a začína sa robiť súvislý ľad ;)

Strava taka klasika - veľa vajec, bryndze, rýb, masla, domácej zeleniny (ešte stále domáce paradajky, hrozno, čalamáda, kyslá kapusta, huby, ...) Občas nejaké mäsko a domáce klobásy.

Doplnky úplne super - Treščí olej tekutý, Emu olej, Multiminerál, Chlorella tablety, Perga, treščí olej v tabletách kompava, magnézium tabletové a sprej.

Spánok potrebujem dať dokopy kedže chodievam spávať až po polnoci vzhľadom na potrebu veľa sa učiť. ALe verím, že už sa znormalizujem. Teraz mám dosť bláznivé obdobie kedy mením prácu.

Tair0

Príspevokod užívateľa Tair0 » 12.01.2018

Tak a nova etapa začína, povedal som si že dosť bolo mrhania času v zahraničí ak robím len čiastkovo to čo ma napĺňa a posúva bližšie k tomu kým chcem byť.
Teleport zo Slovenska a od dnes pôsobím v Prahe, meste možností a toľkých kurzov že asi budem do značnej miery zanedbávať prácu aby som všetko stíhal.

Verím že takto o rok budem o stovky kilometrov bližšie k cieľu a pokiaľ nie až tak blízko tak snáď sa aspoň niečo naučím :D
Posledný mesiac veľmi intenzívne tréningy Acroyogy, behu, horskej turistiky a popri tom klasika pohovorove šialenstvo + vianoce / silvester takže to zbehlo neskutočne.

Dnes nočný spoj Prešov-Praha asi 3 hodiny spánku, veľa vybavovačiek = behania po meste pre denné minimum, rozcvičky a naťahovačky - taký acroyogový štandard a stojky. od nedele začínam tréningami naplno. :)

A kedže v období zapisovania stravy som poctivejší budem to zapisovať tak často ako dokážem.

Strava:
(12:30) - jahňacia pečeň 200g na cibuľke a masle 100g, parenica 100g, domáci kečup, cesnak, mrkva, kremžská horčica, natto 1PL, 10 tbl chlorella, vit.D 5000 UI, kordiceps 1tbl
(19:00) - 1 banán, kefír, maslo 20g, 3 domáce perníky s čokoládovou polevou - holt dobrý spolubývajúci.

Tair0

Návrat na "Tréningové logy, pokroky (tréningový denník)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných