VIKING 3.0

VIKING 3.0

Príspevokod užívateľa romanvavrecan » 29.07.2019

Účinné zložky pozostávajú z kombinácie 4 látok, ktoré majú silné anabolické a androgénne účinky. To znamená, že Viking je vhodný do objemového ale aj do rysovacieho obdobia. Alebo do prípravy, kedy je cieľom vybudovať čisté svaly a silu. Vďaka Trenavaru je u citlivých jedincov možný výskyt gynekomastie. Tento nežiadúci účinok je možné odstrániť len pomocou anti-prolaktínu. Toxický vplyv účinných látok je stredný, avšak v konečnom dôsledku je vďaka podporným látkam veľmi nepravdepodobný. Pre čitateľov, ktorí nesledovali moje predošlé príspevky opäť kopírujem opis prídavných látok.

M-Sten (2,17a-methyl-5a-androsta-1-en-17b-ol-3-one, Methylstenbolone)
M-Sten je orálne aktívny anabolicko androgénny steroid. Je to syntetický derivát Dihydrotestosterónu a preto nemá žiadne estrogénne vedľajšie účinky. To znamená že nadbytočné zadržiavanie vody v tele alebo gynekomastia nie sú problémom. Keďže je to metylovaná látka, M-Sten má vysoký potenciál pre hepatoxicitu. Štrukturálne je podobný Methyl-1-Testosterónu a Superdrolu, z čoho vyplýva, že má veľkú anabolickú silu. Skoré zvieracie štúdie preukázali, že orálne podaný M-sten má 6,6x vyššiu anabolickú aktivitu a 1,2x vyššiu androgénnu aktivitu v porovnaní s Methyltestosterónom.
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... 1/andr.307
To z neho robi teoretický efektívnejšiu orálnu látku na budovanie svalov ako Oxandrolone, Oxymetholone, Stanozolol a Methandrostanolone. Bohužiaľ exituje iba niekoľko ľudských štúdií, ktoré sa navyše ani nezameriavajú na dokazovanie účinnosti M-Stenu. Jednou z nich bola štúdia na 4 subjektoch, pri ktorej zisťovali detekčnú dobu po užití. Zistením bolo, že jeho metabolity boli prítomnné jeden týždeň a nezmenený M-Sten bol v moči prítomný len 45 hodín po užití. Vyššie uvedené detekčné doby platia len pre klasický lekársky rozbor moču a nie pre olympíjsky anti-dopingový test.
https://www.sciencedirect.com/science/a ... via%3Dihub
V porovnaní so Supedrolom je aj metylácia dvojitá, čo ešte viac zvyšuje mieru hepatoxicity. Existuje jedna lekárska správa, pri ktorej 26-ročnému, zdravému pacientovi navodil cholestázu (porucha vo vylučovaní žlče). Problémom je, že samotný pacient priznáva užívanie alkoholu a M-Sten užíval v kombinácií s Dimethazine, ktorý obsahuje dve molekuly superdrolu naviazané na seba. Takže nie je možné s presnosťou povedať, že za cholestázu bol zodpovedný práve M-Sten. Navyše pečeňové enzými boli zvýšené "len" 2-3 násobne, čo podľa môjho názoru nie je veľa.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4528888/
Len pre zaujímavosť, existuje množstvo dôkazov, že samotný silový tréning má veľký vplyv na zvyšovanie pečeňových enzýmov a toto zvýšenie môže u zdravých jedincov trvať aj viac ako týždeň po silovom tréningu. Preto sa odporúča vynechať posilňovnu minimálne 7 dní pred odberom krvi. Lekári v zahraničí bežne akceptujú 1-2 násobné zvýšenie pečeňových enzýmov ako dôsledok silového tréningu.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3104191/
Užívatelia na internetových fórach tvdia, že M-sten im poskytuje kvalitné svalové prírastky spolu so značným nárastom na sile.

Trenawar (estra-4,9,11-triene-3,17-dione, Trenavar, Trendione, RU-2065)

Trendione je prohormón ale taktiež metabolit anabolického steroidu Trenbolone. Trendione je sám o sebe takmer neaktívna látka (100 násobne nižšia afinita pre androgénne a progesterónové receptory v porovnaní s Trenbolone), čo by v praxi znamenalo, že ak neberieme do úvahy jeho schopnosť opäť sa konvertovať na Trenbolone, je potrebné použiť 100 násobne vyššiu dávku aby sme vyrovnali účinok injekčného Trenbolonu. Avšak táto schopnosť viazať sa na receptory môže byť u ľudí oveľa vyššia.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11252818
Miera konverzie na Trenbolone nie je známa, preto samozrejme netreba očakávať rovnaké účinky ako pri orálnej forme Trenbolonu. Rovnako na nešťastie neexistuje štúdia, ktorá by sa venovala oralnej využiteľnosti nemetylovaného Trenbolonu. Napriek tomu, že Trendione nie je metylovaná látka, toxický vplyv na pečeň je stále možný. Zaujímavým zistením jednej živočíšnej štúdie je možná schopnosť znižovať hladiny estrogénu, ktoré bolo na nešťastie spojené so silným potlačením hladiny testosterónu.
https://www.sciencedirect.com/science/a ... via%3Dihub
Užívatelia na fórach zaznamenali rýchly nárast svalovej hmoty a sily. Výraznejšie prírastky na svaloch sa objavili už po 7-10 dňoch. Niektorí tvdia, že za 4-6 týždňov prekonali svoje silove osobné rekordy. Samozrejmosťou bolo masívne prekrvenie svalov počas tréningu, žilnatosť a lepšia definícia svalstva.
Výskyt vedľajších účinkov bol individuálny – niektorí užívatelia nepociťovali žiadny negatívny vplyv na pečeň. Naopak často sa vyskytovala letargia, nočné potenie a nepokojný spánok. Niektorí užívatelia sa sťažovali na bolesť kĺbov na záver kúry.

1-Androsterone (1-Androstene-3b-ol,17-one)
1-Androsterón (tiež známy 1-DHEA) je syntetický, perorálne aktívny anabolicko-androgénny steroid (AAS). Ide o prohormón 1-testosterónu (dihydroboldenónu), 1-androstendiónu a ďalších 1-dehydrogenovaných androstanov. Je to nemetylovaný prohormón a preto nemá žiadny negatívny vplyv na pečeň. Prirodzene sa vyskytuje ako metabolit DHEA. Konverzia na estrogén nie je možná a preto nemá žiadne estrogénové vedľajšie účinky. Avšak androgénne negatívne účinky ako vypadávanie vlasov, akné, hyperplázia prostaty atď, sa môžu vyskytnúť.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21310167
Užívatelia zaznamenali mierne prírastky na svalovej hmote a sile. Zvyšovanie retencie vody je taktiež len minimálne a aj z toho dôvodu sú prírastky trvácnejšie a viac udržateľné. Preto je 1-Androsterón vhodný skôr ako súčasť prohormónového cyklu, pretože dopĺňa biologickú funkciu testosterónu v tele.

HEXADRONE (6-chloro-androst-4-ene-3-one-17b-ol)

O hexadrone nanešťastie neexistuje ani jedna verejne dostupná štúdia. Takmer všetky informácie dostupné na internete sú zozbierané z príspevkov na zahraničných fórach. Ako sme už mali možnosť čítať aj na slovenských stránkach, Hexadrone je chlórovaná látka podobne ako Halodrol, avšak v tomto prípade na uhlíku v 6. pozícií. To znamená, že rovnako nie je schopná konvertovať na estrogén. Dokonca môže byť použitá ako ihibítor aromatázy. Je to vysoko aktívna zlúčenina, ktorá nepotrebuje žiadnu konverziu. Účinky Hexadronu sa môžu v praxi prejaviť ako hybrid medzi Halodrol / Epistane / Boldione. HEXADRONE je schopný prinášať kvalitné svalové prírastky a silu. Hexadrone má anabolicko androgénny pomer 300:80. To by v praxi mohlo znamenať, že Hexadrone má 3x vyššiu anabolickú silu v porovnaní s testosterónom a androgénna sila je o 1/5 nižšia, čiže možný výskyt androgénnych vedľajších účinkov (napriklad zväčšovanie prostaty).

Deer Antler Velvet Extract
Exkrakt z lyka jelenieho parožia môže pôsobiť ako prirodzený adaptogén, ktorý obnovuje homeostázu v tele. Účinné látky v lyku jelenieho parožia sú predovšetkým prekurzory, ktoré telo potrebuje na spracovanie látok. Lyko jelenieho parožia môže byť prirodzeným zdrojom hormónov a rastových faktorov vrátane IGF-1 (inzulín-podobný rastový faktor-1), IGF-2 (inzulínový rastový faktor-2) a EGF (epidermálny rastový faktor). Dôvodom je vysoká hladina vyššie uvedených rastových faktorov v krvi u jeleňov pošas vývoja parožia.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3881250
Jedna štúdia naznačuje, že exktrakt z lyka má pozitívny vplyv na športový výkon - vrátane zvýšenia svalovej sily, vytrvalosti, aeróbnej kapacity a času zotavenia. Avšak zlou správou je, že ostatné štúdie toto tvrdenie nepreukázali a navyše nepotvrdili ani vplyv lyka na zvyšovanie testosterónu a iných hormónov.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14669926
Ďalšie štúdie naznačujú možný vplyv lyka na regeneráciu kostí a pokožky. Čo v podstate potvdzuje jeho využitie v tradičnej čínskej medicíne. V ktorej verili, že vyživuje jin, tonizuje obličky, posilňuje slezinu, posilňuje kosti, svaly a podporuje prietok krvi. Okrem toho sa používal na liečbu rôznych ochorení. Mimochodom práve jeho široké a dlhoročné využitie v tradičnej čínskej medicíne viedlo ku spusteniu klinických štúdií. A to najmä z dôvodu identifikácie bioaktívnych látok, ktoré sú zodpovedné za účinky. Napriek tomu, že súčasná veda príliš tieto účinky nepodporuje, myslím si že 2000 rokov používania v Číne nebude založené len na placebo efekte a extrakt z jelenieho lyka rozhodne stojí za vyskúšanie. Navyše v kombinácií s inými aktívnymi látkami v produkte Giganto môže pôsobiť synergicky, alebo aj protektívne.

Prídavné látky zlepšujúce biologickú dostupnosť.

Zázvor
Zlepšuje vstrebávanie a stimuláciu základných živín v tele. To sa dosahuje stimuláciou sekrécie žalúdočných a pankreatických enzýmov.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17987447

Naringin
Je to flavonoidný glykozid, hojne obsiahnutý v koži grapefruitu a pomaranča a je pôvodom ich horkosti. Jedna štúdia na myšiach preukázala, že pri použití naringínu sa môže zvýšiť relatívna biologická dostupnosť látok.
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10. ... 014.925918

Piperín
Je to látka zodpovedná za ostrosť alebo pikantnosť čierneho korenia. Pôsobí ako prevencia voči zápalu a oxidačnému stresu a má potenciál liečiť rôzne choroby ako rakovina, artritída, epilepsia a Parkinsonova choroba. Môže tiež zvýšiť metabolizmus a úbytok hmotnosti, zlepšiť hladinu cholesterolu, zvýšiť funkciu mozgu a znížiť bolesť. Zvyšuje biologickú dostupnosť mnohých liekov a doplnkov. To pomoocu Inhibície detoxických enzýmov, ktoré rozkladajú lieky a zvyšujúcou absorpciou látok v čreve.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3634921/
Prídavné látky na ochranu pečene.

NAC
N-acetyl cysteín je antioxidant s mnohými zdravotnými výhodami. Môže pomôcť pri poruchách nálady, spánku, infekciách a zápaloch. NAC chráni mozog, črevo, obličky, pečeň a pľúca. Pomáha pri väčšine stavov zvýšeného oxidačného stresu, ktoré sú základom chronických zdravotných problémov. NAC sa v tele transformuje na cysteín. Cysteín je najdôležitejšou aminokyselinou, ktorá vytvára glutatión, najsilnejší antioxidant v tele.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26694382
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19169150

Fosfatidylcholín
Je to kľúčová zložka našich buniek. Jeho užívanie môže zlepšiť duševné, pečeňové, črevné zdravie a chrániť nervy a zlepšiť pamäť. je neoddeliteľnou súčasťou pľúcneho povrchovo aktívneho činidla - zmes tukov a bielkovín lemujúcich naše pľúca, ktoré nám umožňujú dýchať. Je jednou z hlavných zložiek hlienu, ktorý línie a chráni naše črevo. Zlepšuje komunikáciu medzi nervami zvýšením hladiny cholínu a acetylcholínu v mozgu. Veľmi nízke hladiny fosfatidylcholínu môžu spôsobiť poškodenie pečene a dokonca smrť u myší.Štúdia na zvieratách ukázala, že fosfatidylcholín môže podporiť regeneráciu pečene.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22343419
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1497696

Pestrec mariánsky
Silná bylina na podporu pečene, ktorú netreba predstavovať. Štandardizovaný extrakt je dokonca v našich končinách dostupný na lekársky predpis v produkte s názvom Lagosa. Jeho výťažok (silymarín) zvyšuje detoxikáciu, znižuje zápal a zvyšuje antioxidačnú obranyschopnosť, čo je prospešné pre problémy s pečeňou a žlčníkom, cukrovkou a autoimunitnými ochoreniami.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3959115/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5526770/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17213517

Kyselina lipoová
je prírodná antioxidačná a protizápalová zlúčenina, ktorá chráni mozog, pomáha s úbytkom hmotnosti, zlepšuje cukrovku, znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení a zmierňuje bolesť. Kyselina lipoová tiež zlepšila metabolické rizikové faktory u pacientov s schizofréniou. Štúdia ukázala, že kyselina lipoová zvyšuje adiponektín a znižuje hladinu glukózy nalačno a pečeňový enzým aspartátaminotransferázu (AST). Kyselina lipoová sa môže viazať na toxické kovy a neutralizovať ich. To môže chrániť pečeň, obličky a nervový systém.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28009525
Vitamín B3, tiež známy ako niacín, sa nachádza vo väčšine potravín. Má mnoho priaznivých účinkov na naše zdravie. Zvyšuje HDL cholesterol (alebo "dobrý cholesterol"), ktorý môže z tela odstrániť ďalší cholesterol. Niacín tiež pomáha zlepšovať funkcie pečene. Znižuje lipoproteín a môže znížiť akumuláciu tukov v pečeni.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24806747
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24806747

Tauroursodeoxycholová kyselina
Bežne označovaná ako TUDCA, je žlčová kyselina, ktorá sa nachádza v stopových množstvách v ľudskom tele. Žlčové kyseliny sú zlúčeniny uvoľnené z žlčníka, ktoré pomáhajú tráveniu tukov. Zaujímavosťou je, že medvedia žlč, ktorá obsahuje veľký podiel TUDCA sa používa v tradičnej čínskej medicíne už viac ako 3000 rokov. TUDCA je v súčasnosti schválena americkou FDA ako liečivo na ochorenie pečene spôsobené nedostatočným prúdením žlče (stav, ktorý zvyčajne na stáva u užívateľov orálnych steroidov a prohormónov). Taktiež vzniká čoraz viac klinických štúdií, ktoré dokazujú priaznivý vplyv na zdravie aj mimo pečene.
TUDCA znižuje programovanú smrť buniek (apoptózu) v zdravých bunkách.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24891994
TUDCA odstraňuje toxické žlčové kyseliny z pečene a zabraňuje poškodeniu pečeňových buniek.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11515630
TUDCA znižuje zvýšené pečeňové enzýmy – už malé dávky (10-13mg denne) dokázali u žien s ochorením pečene v priebehu troch mesiacov žnížiť hladinu pečenových enzýmov o 51%.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8541578
TUDCA napomáha liečiť cholestázu (stav kedy dochádza ku zhoršenému odbúravaniu žlče z pečene – tá sa v nej hromadí a vzniká riziko výskytu viacerých ochorení pečene, vrátane kritickej cirhózy. Ak sa náhodou cirhóza už vyskytne, opäť exitujú dôkazy, že TUDCA je bezpečné a účinné liečivo v boji proti ochoreniu.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18435680
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23592128
Rovnako je účinná v boji proti Hepatitíde. Existujú dôkazy, že TUDCA je efektívnejšia ako placebo v boji proti chronickej hepatitíde a dokáže pôsobiť ako prevencia voči vírusovým infekciám hepatitídou typu B a typu D.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9840118
Ďaľším zaujímavým zistením je schopnosť TUDCA zlepšovať citlivosť na inzulín.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20522594

Nový Viking je veľmi silný produkt na budovanie čistej svalovej hmoty. Viem si ho predstaviť ako produkt, ktorý by som použil pred súťažou, fotením alebo aj dovolenkou a potreboval by som vybudovať čistú hmotu a vypáliť tuk v krátkom čase. Taktiež je vhodný na záver prohormónovej kúry (po skončení Titanu, Maximusu alebo Giganta) ako nástroj na vytvrdenie, prepracovanie a ešte väčší nárast svalov. Napriek tomu, že lekárskych štúdií venujúcich sa výskumu prohormónov je všeobecne málo, existuje dosť dôkazov že práve látky obsiahnuté vo Vikingu sú mimoriadne efektívne. Môžeme argumentovať, že spolu so žiadúcimi účinkami na budovanie svalov prinášajú aj vedľajšie účinky, alebo, že orálne anabolické steroidy sú preskúmané oveľa podrobnejšie. Avšak osobne si myslím, že výrobca robil, čo mohol aby dostal na náš trh tie najsilnejšie látky, ktoré stále nie sú tak monitorované ako AS a navyše sa snažil ochrániť užívateľov použiím skutočne efektívnych látok na ochranu pečene. Preto treba podľa môjho názoru kupovať kým sa dá, pretože môže prísť doba, kedy bude práškový cukor ten najefektívnejši doplnok na budovanie svalov dostupný na internete. Viking 3.0 je nie len účinnejší, ale neporovnateľne bezpečnejší ako predošlá verzia. Okrem prítomných prohormónov z neho robia látky ako extrakt z lyka z Jelenieho parožia, Phosphatidylcholine alebo TUDCA naozaj vzácny produkt, ktorý stojí za tie peniaze. Ale v žiadnom prípade netreba zabúdať na to, že Viking 3.0 obsahuje látky z hormonálnym účinkom, čo znamená že treba mať pred ním veľký rešpekt a každý užívateľ nebude naň reagovať rovnako. Čo samozrejme platí nie len pre možný výskyt vedľajších účinkov, ale aj pre výskyt priaznivých účinkov.
Užívateľov profilový obrázok
romanvavrecan
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.08.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 6 krát


Návrat na "Prohormony (všetko o prohormónoch)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní