TITAN 3.0

TITAN 3.0

Príspevokod užívateľa romanvavrecan » 26.07.2019

V nasledujúcom článku by som sa chcel bližšie pozrieť na dostupné informácie ohľadne účinných zložiek v novom produkte TITAN 3.0. Prídavné látky a niektoré prohormóny/SARMs som už opisoval v iných článkoch, ale pre kompletnosť opisu som ich tu znova napísal. Účinné zložky pozostávajú z kombinácie 5 látok, ktoré majú silné anabolické a androgénne účinky. To znamená, že Titan je vhodný skôr do objemového obdobia, alebo do prípravy, kedy je cieľom vybudovať čo najväčší svalový objem a silu. U citlivých jedincov je možný výskyt zvýšeného zadržiavania vody, prípadne vznik gynekomastie. Tento nežiadúci účinok je možné odstrániť len pomocou anti-prolaktínu. Toxický vplyv účinných látok je len mierny, avšak v konečnom dôsledku je vďaka podporným látkam veľmi nepravdepodobný. Komplex účinných látok je obohatený o zložky zlepšujúce vstrebateľnosť.

Trenawar (estra-4,9,11-triene-3,17-dione, Trenavar, Trendione, RU-2065)
Trendione je prohormón ale taktiež metabolit anabolického steroidu Trenbolone. Trendione je sám o sebe takmer neaktívna látka (100 násobne nižšia afinita pre androgénne a progesterónové receptory v porovnaní s Trenbolone), čo by v praxi znamenalo, že ak neberieme do úvahy jeho schopnosť opäť sa konvertovať na Trenbolone, je potrebné použiť 100 násobne vyššiu dávku aby sme vyrovnali účinok injekčného Trenbolonu. Avšak táto schopnosť viazať sa na receptory môže byť u ľudí oveľa vyššia.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11252818
Miera konverzie na Trenbolone nie je známa, preto samozrejme netreba očakávať rovnaké účinky ako pri orálnej forme Trenbolonu. Rovnako na nešťastie neexistuje štúdia, ktorá by sa venovala oralnej využiteľnosti nemetylovaného Trenbolonu. Napriek tomu, že Trendione nie je metylovaná látka, toxický vplyv na pečeň je stále možný. Zaujímavým zistením jednej živočíšnej štúdie je možná schopnosť znižovať hladiny estrogénu, ktoré bolo na nešťastie spojené so silným potlačením hladiny testosterónu.
https://www.sciencedirect.com/science/a ... via%3Dihub
Užívatelia na fórach zaznamenali rýchly nárast svalovej hmoty a sily. Výraznejšie prírastky na svaloch sa objavili už po 7-10 dňoch. Niektorí tvdia, že za 4-6 týždňov prekonali svoje silove osobné rekordy. Samozrejmosťou bolo masívne prekrvenie svalov počas tréningu, žilnatosť a lepšia definícia svalstva.
Výskyt vedľajších účinkov bol individuálny – niektorí užívatelia nepociťovali žiadny negatívny vplyv na pečeň. Naopak často sa vyskytovala letargia, nočné potenie a nepokojný spánok. Niektorí užívatelia sa sťažovali na bolesť kĺbov na záver kúry.

MAX LMG (Methoxygonadiene)
Iným názvom Methoxydienone je progestín navrhnutý tak, aby poskytoval kvalitné prírastky svalovej hmoty s nízkou retenciou vody. Avšak na základe skúseností užívateľov môžeme označiť Max LMG ako látku jednoznačne vhodnú do objemového obdobia. Jeho progestačná aktivita sa považuje za mierne silnejšiu ako v prípade nandrolónu. Pri injekčnom podaní mal anabolicko-androgénny pomer 54:27 v porovnaní s testosterónom propionátom.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25684733
To znamená že Max LMG môže spôsobiť vznik gynekomastie, pokles libida a podobne. Max LMG môžeme taktiež označiť za syntetický anabolicko androgénny steroid. Nie je 17-alfa-alkylovaný, avšak etylová skupina na C-18 môže spôsobiť, že je o niečo toxickejší ako neetylovaný steroid (a zároveň zvyšuje jeho perorálnu biologickú dostupnosť). Nanešťastie neexistuje žiadna štúdia, ktorá dokazuje jeho orálnu využiteľnosť. Jeden z metabolitov 13b-etyl-nor-androstendión, má takmer rovnaký anabolický účinok ako testosterón, ale je oveľa menej androgénny. Tento metabolit je chemicky podobný steroidnému norboletonu a predpokladá sa, že práve on je zodpovedný za väčšinu anabolických účinkov.
Užívatelia si pochvaľujú výrazný nárast objemu a sily, ktorý je logicky zapríčinený zvýšením zadržiavania vody v tele. Medzi častý vedľajší účinok patrí pokles libida a vznik gynekomastie. Kedže je Max LMG progestín, inhibítory aromatázy alebo SERMs nám budu v boji proti gynekomastii zbytočné a bude potrebné siahnuť po inhibítore prolaktínu.

1-Androsterone (1-Androstene-3b-ol,17-one)
1-Androsterón (tiež známy 1-DHEA) je syntetický, perorálne aktívny anabolicko-androgénny steroid (AAS). Ide o prohormón 1-testosterónu (dihydroboldenónu), 1-androstendiónu a ďalších 1-dehydrogenovaných androstanov. Je to nemetylovaný prohormón a preto nemá žiadny negatívny vplyv na pečeň. Prirodzene sa vyskytuje ako metabolit DHEA. Konverzia na estrogén nie je možná a preto nemá žiadne estrogénové vedľajšie účinky. Avšak androgénne negatívne účinky ako vypadávanie vlasov, akné, hyperplázia prostaty atď, sa môžu vyskytnúť.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21310167
Užívatelia zaznamenali mierne prírastky na svalovej hmote a sile. Zvyšovanie retencie vody je taktiež len minimálne a aj z toho dôvodu sú prírastky trvácnejšie a viac udržateľné. Preto je 1-Androsterón vhodný skôr ako súčasť prohormónového cyklu, pretože dopĺňa biologickú funkciu testosterónu v tele.

HEXADRONE (6-chloro-androst-4-ene-3-one-17b-ol)
O hexadrone nanešťastie neexistuje ani jedna verejne dostupná štúdia. Takmer všetky informácie dostupné na internete sú zozbierané z príspevkov na zahraničných fórach. Ako sme už mali možnosť čítať aj na slovenských stránkach, Hexadrone je chlórovaná látka podobne ako Halodrol, avšak v tomto prípade na uhlíku v 6. pozícií. To znamená, že rovnako nie je schopná konvertovať na estrogén. Dokonca môže byť použitá ako ihibítor aromatázy. Je to vysoko aktívna zlúčenina, ktorá nepotrebuje žiadnu konverziu. Účinky Hexadronu sa môžu v praxi prejaviť ako hybrid medzi Halodrol / Epistane / Boldione. HEXADRONE je schopný prinášať kvalitné svalové prírastky a silu. Hexadrone má anabolicko androgénny pomer 300:80. To by v praxi mohlo znamenať, že Hexadrone má 3x vyššiu anabolickú silu v porovnaní s testosterónom a androgénna sila je o 1/5 nižšia, čiže možný výskyt androgénnych vedľajších účinkov (napriklad zväčšovanie prostaty).

Epicatechin (from Green Tea Extract)
Epikatechín je bioaktívna zlúčenina klasifikovaná ako flavonol, rastlinná fytochemická látka, ktorá sa nachádza v množstve potravín v stopových množstvách vrátane zeleného čaju a tmavej čokolády. Epikatechín zvyšuje produkciu oxidu dusnatého pre zlepšenie vaskularity, krvného toku a vytrvalosti. Zlepšuje citlivosť na inzulín, reguláciu hladínu cukru v krvi a stimuláciu syntézu bielkovín.Vďaka svojim prírodným antioxidačným vlastnostiam znižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje zdravie mozgu a srdca.Nedávna štúdia je prvou, ktorá dokazuje, že epikatechín zvyšuje pomer follistatínu k myostatínu u ľudí. Už počas 7 dní užívania 25mg čistého Epikatechínu došlo ku významnému zvýšeniu pomeru plazmatických hladín folistatínu a myostatínu vo vzorke odobratej z kvadricepsov. Ďalej bol zaznamenaný 7% nárast sily úchopu v obidvoch rukách.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24314870/

Prídavné látky zlepšujúce biologickú dostupnosť.

Zázvor
Zlepšuje vstrebávanie a stimuláciu základných živín v tele. To sa dosahuje stimuláciou sekrécie žalúdočných a pankreatických enzýmov.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17987447

Naringin
Je to flavonoidný glykozid, hojne obsiahnutý v koži grapefruitu a pomaranča a je pôvodom ich horkosti. Jedna štúdia na myšiach preukázala, že pri použití naringínu sa môže zvýšiť relatívna biologická dostupnosť látok.
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10. ... 014.925918

Piperín
Je to látka zodpovedná za ostrosť alebo pikantnosť čierneho korenia. Pôsobí ako prevencia voči zápalu a oxidačnému stresu a má potenciál liečiť rôzne choroby ako rakovina, artritída, epilepsia a Parkinsonova choroba. Môže tiež zvýšiť metabolizmus a úbytok hmotnosti, zlepšiť hladinu cholesterolu, zvýšiť funkciu mozgu a znížiť bolesť. Zvyšuje biologickú dostupnosť mnohých liekov a doplnkov. To pomoocu Inhibície detoxických enzýmov, ktoré rozkladajú lieky a zvyšujúcou absorpciou látok v čreve.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3634921/

Prídavné látky na ochranu pečene.

NAC
N-acetyl cysteín je antioxidant s mnohými zdravotnými výhodami. Môže pomôcť pri poruchách nálady, spánku, infekciách a zápaloch. NAC chráni mozog, črevo, obličky, pečeň a pľúca. Pomáha pri väčšine stavov zvýšeného oxidačného stresu, ktoré sú základom chronických zdravotných problémov. NAC sa v tele transformuje na cysteín. Cysteín je najdôležitejšou aminokyselinou, ktorá vytvára glutatión, najsilnejší antioxidant v tele.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26694382
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19169150

Fosfatidylcholín
Je to kľúčová zložka našich buniek. Jeho užívanie môže zlepšiť duševné, pečeňové, črevné zdravie a chrániť nervy a zlepšiť pamäť. je neoddeliteľnou súčasťou pľúcneho povrchovo aktívneho činidla - zmes tukov a bielkovín lemujúcich naše pľúca, ktoré nám umožňujú dýchať. Je jednou z hlavných zložiek hlienu, ktorý línie a chráni naše črevo. Zlepšuje komunikáciu medzi nervami zvýšením hladiny cholínu a acetylcholínu v mozgu. Veľmi nízke hladiny fosfatidylcholínu môžu spôsobiť poškodenie pečene a dokonca smrť u myší.Štúdia na zvieratách ukázala, že fosfatidylcholín môže podporiť regeneráciu pečene.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22343419
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1497696

Pestrec mariánsky
Silná bylina na podporu pečene, ktorú netreba predstavovať. Štandardizovaný extrakt je dokonca v našich končinách dostupný na lekársky predpis v produkte s názvom Lagosa. Jeho výťažok (silymarín) zvyšuje detoxikáciu, znižuje zápal a zvyšuje antioxidačnú obranyschopnosť, čo je prospešné pre problémy s pečeňou a žlčníkom, cukrovkou a autoimunitnými ochoreniami.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3959115/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5526770/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17213517

Kyselina lipoová
Je to prírodná antioxidačná a protizápalová zlúčenina, ktorá chráni mozog, pomáha s úbytkom hmotnosti, zlepšuje cukrovku, znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení a zmierňuje bolesť. Kyselina lipoová tiež zlepšila metabolické rizikové faktory u pacientov s schizofréniou. Štúdia ukázala, že kyselina lipoová zvyšuje adiponektín a znižuje hladinu glukózy nalačno a pečeňový enzým aspartátaminotransferázu (AST). Kyselina lipoová sa môže viazať na toxické kovy a neutralizovať ich. To môže chrániť pečeň, obličky a nervový systém.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28009525
Vitamín B3, tiež známy ako niacín, sa nachádza vo väčšine potravín. Má mnoho priaznivých účinkov na naše zdravie. Zvyšuje HDL cholesterol (alebo "dobrý cholesterol"), ktorý môže z tela odstrániť ďalší cholesterol. Niacín tiež pomáha zlepšovať funkcie pečene. Znižuje lipoproteín a môže znížiť akumuláciu tukov v pečeni.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24806747
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24806747

Tauroursodeoxycholová kyselina
Bežne označovaná ako TUDCA, je žlčová kyselina, ktorá sa nachádza v stopových množstvách v ľudskom tele. Žlčové kyseliny sú zlúčeniny uvoľnené z žlčníka, ktoré pomáhajú tráveniu tukov. Zaujímavosťou je, že medvedia žlč, ktorá obsahuje veľký podiel TUDCA sa používa v tradičnej čínskej medicíne už viac ako 3000 rokov. TUDCA je v súčasnosti schválena americkou FDA ako liečivo na ochorenie pečene spôsobené nedostatočným prúdením žlče (stav, ktorý zvyčajne na stáva u užívateľov orálnych steroidov a prohormónov). Taktiež vzniká čoraz viac klinických štúdií, ktoré dokazujú priaznivý vplyv na zdravie aj mimo pečene.
TUDCA znižuje programovanú smrť buniek (apoptózu) v zdravých bunkách.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24891994
TUDCA odstraňuje toxické žlčové kyseliny z pečene a zabraňuje poškodeniu pečeňových buniek.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11515630
TUDCA znižuje zvýšené pečeňové enzýmy – už malé dávky (10-13mg denne) dokázali u žien s ochorením pečene v priebehu troch mesiacov žnížiť hladinu pečenových enzýmov o 51%.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8541578
TUDCA napomáha liečiť cholestázu (stav kedy dochádza ku zhoršenému odbúravaniu žlče z pečene – tá sa v nej hromadí a vzniká riziko výskytu viacerých ochorení pečene, vrátane kritickej cirhózy. Ak sa náhodou cirhóza už vyskytne, opäť exitujú dôkazy, že TUDCA je bezpečné a účinné liečivo v boji proti ochoreniu.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18435680
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23592128
Rovnako je účinná v boji proti Hepatitíde. Existujú dôkazy, že TUDCA je efektívnejšia ako placebo v boji proti chronickej hepatitíde a dokáže pôsobiť ako prevencia voči vírusovým infekciám hepatitídou typu B a typu D.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9840118
Ďaľším zaujímavým zistením je schopnosť TUDCA zlepšovať citlivosť na inzulín.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20522594

Nový Titan podobne ako predošlé verzie je čistý objemový produkt. Odporučil by som ho každému, kto sa usiluje o výrazný nárast objemu a sily a nezaujíma ho nadmerná retencia vody v tele. Ja ako kulturista, pre ktorého je dôležité najmä to, ako vyzerá, vnímam nadmerné zadržiavanie vody ako nepriaznivý účinok. Avšak pre silových športovcov alebo pre každého kto sa usiluje o zvýšenie sily je to bezpochýb výhoda. Kĺby a väzivá majú lepšiu pružnosť ak zadržiavajú viac vody a vďaka tomu je riziko zranenia nižšie. Bohužiaľ neexistuje dostatok vedeckých štúdií, ktoré dokazujú účinnosť prohormónov u ľudí. Ale na druhej strane existuje množstvo empirických poznatkov od užívateľov, na základe ktorých vidím v látkach použitých v produkte TITAN 3.0 veľký potenciál. Obzvlášť zaujímavá je pre mňa prítomnosť kvalitného Epikatechínu, ktorý môže vďaka potlačeniu myostatínu pozdvihnúť účinky na úplne iný level. Opäť by som chcel pozdvihnúť prídavné látky nových produktov od Warrior Labs, ktoré sa postarajú nie len o ochranu pečene a zlepšenú využiteľnosť látok, ale majú mnohé iné zdravotné benefity. Myslím si, že nový TITAN 3.0 je produkt, ktorý prináša reálne výsledky v krátkom čase a vďaka prídavným látkam je záťaž na pečeň minimálna, alebo neexistujúca.
Užívateľov profilový obrázok
romanvavrecan
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.08.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 6 krát


Návrat na "Prohormony (všetko o prohormónoch)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný