GIGANTO

GIGANTO

Príspevokod užívateľa romanvavrecan » 26.06.2019

V nasledujúcom článku by som sa chcel bližšie pozrieť na účinné látky v produkte Giganto. Táto téma tu už síce je, ale niektorým čitateľom by mohli chýbať odkazy na štúdie a zdroje z ktorých autori príspevkov čepajú. Na základe obsiahnutých látok vnímam Giganto ako produkt vhodný do objemového obdobia a na začiatok rysovacieho obdobia, alebo jednoducho pre všetkých, ktorí sa usilujú o zisk svalovej hmoty a váhy. Napriek tomu bude podľa môjho názoru Giganto prinášať skôr kvalitné a trvácne prírastky. A to najmä preto, že existuje len extrémne malá pravedpodobnosť výskytu estrogénových vedľajších účinkov. Giganto, podobne ako zvyšok novej rady produktov od Warrior Labs obsahuje skutočne silnú kombináciu látok na ochranu pečene a preto by som sa ho nebál odporučiť aj začiatočníkom. Avšak stále treba mať pred Gigantom rešpekt, pretože je to produkt, ktorý ako jeden z mála na našom trhu obsahuje reálne účinné látky s hormonálnym účinkom.

Etiocholenolol (Methyl 1-AD, Methyl-1-Etiocholenolol-Epietiocholanolone)
Methyl 1-AD sa medzi užívateľmi považuje za jeden z najsilnejších prohormónov / anabolických steroidov na trhu. Je prekurzorom Methyl-1-Testosterónu, avšak presná miera konverzie nie je známa. Väčšina odhadov je v rozmedzí 15-20%. Methyl 1-AD je aj bez konverzie na M1T aktívny a dostatočne silný anabolický steroid. Cykly by mali byť krátke, čo taktiež znamená, že nemusí byť vhodný pre začiatočníkov. Je to metylovaný prohormón a má toxický vplyv na pečeň. Okrem toho negatívne ovplyvňuje krvný tlak, hladiny cholesterolu a endokrinný systém. Nanešťastie, jediná vedecká publikácia, ktorá sa zmieňuje o Methyl 1-AD nesie názov “Ťažké poškodenie pečene vyvolané chemickou látkou“.
https://academic.oup.com/omcr/article/2 ... 77/4782679
Všeobecne je o látke Methyl 1-AD dostupné len minimálne množstvo informácií. Jednou z teórií je, že Methyl 1-AD je metylovaná verzia Androstenediolu. Dôvodom mala byť snaha dostať látku na trh, pretože 17 alfa alkylovaný Androstenediol nebol na rozdiel od samotného Androstenediolu alebo M1T na zakázanej listine. Pre informáciu Androstenediol sa v prirodzenej steroidogenéze konvertuje na testosterón. Ako už väčšina z nás vie, metylácia dokáže upraviť aj celkovú účinnosť a anabolicko-androgénny pomer ako napríklad pri Drostanolone a Superdrole, takže aj keby Methyl 1-AD bol skutočne len metylovaný Androstenediol, skutočná účinnosť môže byť v porovnaní s čistým Androstenediolom neporovnateľne vyššia.
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Steroidogenesis.svg
O hlavnom metabolite Methyl-1-Testosteróne môžeme nájsť viac hodnoverných zdrojov informácií. Medzi tie najzaujímavejšie patrí zmienka zo štúdie z roku 2011. Píše sa tam, že na základe záznamov vo vedeckej literatúre je anabolická sila v porovnanní s testosterónom propionátom len štvrtinová a androgénna sila len polovičná. Je to síce údaj získaný z testovaní na kastrovaných myšiach a aj to pri injekčnej aplikácií. Ale stále nám poskytuje reálne informácie, na základe ktorých môžeme určiť naše očakávania. V každom prípade, pri orálnom podávaní bude metylovaná verzia anabolických steroidov alebo prohormónov vždy účinnejšia v porovnaní s čistými formami.
https://academic.oup.com/endo/article/1 ... 18/2457367
Zo zahraničných fór možno vyčítať, že užívatelia Methyl 1-AD už po pár dňoch zaznamenali výrazný nárast sily sprevádzaný miernym nárastom svalovej hmoty. Rovnako bol zreteľný aj úbytok tuku v oblasti pásu. Niektorí jedinci už po 10 dňoch pribrali 4-5kg na váhe a získali lepšiu tvrdosť a žilnatosť. Celkovo možno očakávať nárast 7-9kg avšak treba poznamenať, že rovnako ako pri všetkých látkach, kvalita alebo množstvo svalových prírastkov sa samozrejme priamo odvíja od stravovacích a tréningových návykov. Tak či onak, nie je pochýb, že Methyl 1-AD je vysoko účinná látka, ktorá si vyberá svoju daň za účinnosť na hepatoxicite. Našťastie výrobca na túto skutočnosť myslel a preto upravil množstvo použitej látky v dennej dávke a obohatil túto zmes o tie najefektívnejšie látky na ochranu pečene.

Ibutamoren (MK-677)
Ibutamoren (iným názvom MK-677, MK-0677 alebo L-163,191) je silný, dlho pôsobiaci, orálne aktívny, selektívny agonista ghrelínových receptorov a sekretagóg rastového hormónu. MK-677 spôsobuje vylučovanie rastového hormónu takmer rovnakým spôsobom ako známy peptid GHRP-6, avšak bez vedľajších účinkov a bez nutnosti injekčnej aplikácie. Taktiež nemal žiadny vplyv na zvyšovanie hladiny kortizolu. MK-677 preukázateľne zvyšuje vylučovanie rastového hormónu a IGF-1. Vďaka tomu zvyšuje nárast čistej svalovej hmoty. Okrem nárastu svalovej hmoty zvyšuje taktiež hustotu kostí. Množstvo štúdií pozoruje účinok MK-677 na pacientoch s nedostatočnou tvorbou rastového hormónu. Preto ich výsledky nemusia mať rovnaký vplyv na zdravých ľudí. Našťastie existuje dostatok dôkazov o účinnosti MK-677 aj na zdravú populáciu.
Zaujímavým zistením jednej štúdie bola schopnosť Ibutamorenu zvrátiť katabolizmus v diéte. Počas 14 dní pozorovali účinok Ibutamorenu na 8 zdravých mužoch vo veku 24-39 rokov. Skupina ktorá užívala MK-677 zaznamenala značné zvýšenie IGF-1, rastového hormónu a zlepšenie dusíkovej bilancie aj počas výrazného kalorického deficitu. Čo v praxi pre nás znamená, že Ibutamoren je mimoriadne efektívny nie len na budovanie svalstva, ale aj na ochranu svalov počas rysovacieho obdobia.
https://academic.oup.com/jcem/article/83/2/320/2865101
Ďaľšia štúdia na obéznych mužoch, ktorí boli inak zdraví, opäť potvrdila vplyv Mk-677 na neustále zvyšovanie hladín rastového hormónu, IGF-1 a IGFBP-3. Dávka 25mg denne už po jednom týždni dokázala zvýšiť sérovú hladinu IGF-1 o 30-40%. Okrem toho muži v priebehu 8 týždňov nabrali 2-3kg čistej svalovej hmoty bez toho aby upravili svoje stravovacie návyky alebo množstvo fyzickej aktivity. Spolu so zvýšením čistej hmotnosti sa logicky zvýšil aj bazálny metabolizmus.
https://academic.oup.com/jcem/article/83/2/362/2865156
V štúdií na 65 zdravých dospelých ľudí v rozmedzí od 60 do 81 rokov boli pozorované účinky MK-677 počas 12 mesiacov. Výsledkom bolo významne zvýšenie hladiny GH a IGF-1 a následné zvýšenie čistej svalovej hmoty a sily bez nepriaznivých účinkov. Okrem toho zaznamenali zníženie telesného tuku a hladiny krvného cukru, zvýšenie hustoty kostí a bazálneho metabolizmu. Pre starších užívateľov to znamená, že MK-677 má vplyv na dlhovekosť.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2757071/
Ibutamoren je už nejaký rok na trhu a preto je užívateľom dobre známy. Takmer okamžitý účinok je zvýšený hlad, čo je logické keďže MK-677 je ghrelínový sekretagóg. Aj keď sa zvýšenie chuti do jedla považuje za vedľajší účinok, ktorý sa neprejavuje u každého, mnohí z toho môžu naopak vyťažiť. Ďalší priaznivý účinok, ktorý možno zaznamenať už pár dní po začatí užívania sú pozitívne zmeny v celkovom vzhľade postavy, zlepšenie prekrvenia svalov počas tréningu a nárast hmotnosti, ktorý je spôsobený zvýšením zadržiavania vody. Spolu so zvýšením zadržiavania vody si mnohí užívatelia pochvaľujú jeho schopnosť liečiť zranenia a bolesti kĺbov a šliach. Užívatelia často pozorujú zlepšenia stavu pokožky, ktorá vyzerá mladšie. V kulturistických kruhoch koluje, že 20-25mg MK-677 má zhruba rovnaké účinky ako 2iu rastového hormónu, čo v podstate naznačujú aj výsledky štúdií. Takže ak to porovnáme z hľadiska praktickosti, možných vedľajších účinkov a najmä finančného hľadiska, MK-677 je pre začiatočníkov určite lepšia voľba.

HEXADRONE (6-chloro-androst-4-ene-3-one-17b-ol)
O hexadrone nanešťastie neexistuje ani jedna verejne dostupná štúdia. Takmer všetky informácie dostupné na internete sú zozbierané z príspevkov na zahraničných fórach. Ako sme už mali možnosť čítať aj na slovenských stránkach, Hexadrone je chlórovaná látka podobne ako Halodrol, avšak v tomto prípade na uhlíku v 6. pozícií. To znamená, že rovnako nie je schopná konvertovať na estrogén. Dokonca môže byť použitá ako ihibítor aromatázy. Je to vysoko aktívna zlúčenina, ktorá nepotrebuje žiadnu konverziu. Účinky Hexadronu sa môžu v praxi prejaviť ako hybrid medzi Halodrol / Epistane / Boldione. HEXADRONE je schopný prinášať kvalitné svalové prírastky a silu. Hexadrone má anabolicko androgénny pomer 300:80. To by v praxi mohlo znamenať, že Hexadrone má 3x vyššiu anabolickú silu v porovnaní s testosterónom a androgénna sila je o 1/5 nižšia, čiže výskyt androgénnych vedľajších účinkov (napriklad zväčšovanie prostaty) je oveľa menej pravdepodobný.

Deer Antler Velvet Extract
Exkrakt z lyka jelenieho parožia môže pôsobiť ako prirodzený adaptogén, ktorý obnovuje homeostázu v tele. Účinné látky v lyku jelenieho parožia sú predovšetkým prekurzory, ktoré telo potrebuje na spracovanie látok. Lyko jelenieho parožia môže byť prirodzeným zdrojom hormónov a rastových faktorov vrátane IGF-1 (inzulín-podobný rastový faktor-1), IGF-2 (inzulínový rastový faktor-2) a EGF (epidermálny rastový faktor). Dôvodom je vysoká hladina vyššie uvedených rastových faktorov v krvi u jeleňov pošas vývoja parožia.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3881250
Jedna štúdia naznačuje, že exktrakt z lyka má pozitívny vplyv na športový výkon - vrátane zvýšenia svalovej sily, vytrvalosti, aeróbnej kapacity a času zotavenia. Avšak zlou správou je, že ostatné štúdie toto tvrdenie nepreukázali a navyše nepotvrdili ani vplyv lyka na zvyšovanie testosterónu a iných hormónov.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14669926
Ďalšie štúdie naznačujú možný vplyv lyka na regeneráciu kostí a pokožky. Čo v podstate potvdzuje jeho využitie v tradičnej čínskej medicíne, v ktorej verili, že vyživuje jin, tonizuje obličky, posilňuje slezinu, posilňuje kosti, svaly a podporuje prietok krvi. Okrem toho sa používal na liečbu rôznych ochorení. Mimochodom práve jeho široké a dlhoročné využitie v tradičnej čínskej medicíne viedlo ku spusteniu klinických štúdií. A to najmä z dôvodu identifikácie bioaktívnych látok, ktoré sú zodpovedné za účinky. Napriek tomu, že súčasná veda príliš tieto účinky nepodporuje, myslím si že 2000 rokov používania v Číne nebude založené len na placebo efekte a extrakt z jelenieho lyka rozhodne stojí za vyskúšanie. Navyše v kombinácií s inými aktívnymi látkami v produkte Giganto môže pôsobiť synergicky, alebo aj protektívne.

Prídavné látky zlepšujúce biologickú dostupnosť.
Zázvor
Zlepšuje vstrebávanie a stimuláciu základných živín v tele. To sa dosahuje stimuláciou sekrécie žalúdočných a pankreatických enzýmov.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17987447
Naringin
Je to flavonoidný glykozid, hojne obsiahnutý v koži grapefruitu a pomaranča a je pôvodom ich horkosti. Jedna štúdia na myšiach preukázala, že pri použití naringínu sa môže zvýšiť relatívna biologická dostupnosť látok.
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10. ... 014.925918
Piperín
Je to látka zodpovedná za ostrosť alebo pikantnosť čierneho korenia. Pôsobí ako prevencia voči zápalu a oxidačnému stresu a má potenciál liečiť rôzne choroby ako rakovina, artritída, epilepsia a Parkinsonova choroba. Môže tiež zvýšiť metabolizmus a úbytok hmotnosti, zlepšiť hladinu cholesterolu, zvýšiť funkciu mozgu a znížiť bolesť. Zvyšuje biologickú dostupnosť mnohých liekov a doplnkov. To pomoocu Inhibície detoxických enzýmov, ktoré rozkladajú lieky a zvyšujúcou absorpciou látok v čreve.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3634921/

Prídavné látky na ochranu pečene.
NAC
N-acetyl cysteín je antioxidant s mnohými zdravotnými výhodami. Môže pomôcť pri poruchách nálady, spánku, infekciách a zápaloch. NAC chráni mozog, črevo, obličky, pečeň a pľúca. Pomáha pri väčšine stavov zvýšeného oxidačného stresu, ktoré sú základom chronických zdravotných problémov. NAC sa v tele transformuje na cysteín. Cysteín je najdôležitejšou aminokyselinou, ktorá vytvára glutatión, najsilnejší antioxidant v tele.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26694382
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19169150
Fosfatidylcholín
Je to kľúčová zložka našich buniek. Jeho užívanie môže zlepšiť duševné, pečeňové, črevné zdravie a chrániť nervy a zlepšiť pamäť. je neoddeliteľnou súčasťou pľúcneho povrchovo aktívneho činidla - zmes tukov a bielkovín lemujúcich naše pľúca, ktoré nám umožňujú dýchať. Je jednou z hlavných zložiek hlienu, ktorý línie a chráni naše črevo. Zlepšuje komunikáciu medzi nervami zvýšením hladiny cholínu a acetylcholínu v mozgu. Veľmi nízke hladiny fosfatidylcholínu môžu spôsobiť poškodenie pečene a dokonca smrť u myší.Štúdia na zvieratách ukázala, že fosfatidylcholín môže podporiť regeneráciu pečene.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22343419
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1497696
Pestrec mariánsky
Silná bylina na podporu pečene, ktorú netreba predstavovať. Štandardizovaný extrakt je dokonca v našich končinách dostupný na lekársky predpis v produkte s názvom Lagosa. Jeho výťažok (silymarín) zvyšuje detoxikáciu, znižuje zápal a zvyšuje antioxidačnú obranyschopnosť, čo je prospešné pre problémy s pečeňou a žlčníkom, cukrovkou a autoimunitnými ochoreniami.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3959115/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5526770/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17213517
Kyselina lipoová
Je to prírodná antioxidačná a protizápalová zlúčenina, ktorá chráni mozog, pomáha s úbytkom hmotnosti, zlepšuje cukrovku, znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení a zmierňuje bolesť. Kyselina lipoová tiež zlepšila metabolické rizikové faktory u pacientov s schizofréniou. Štúdia ukázala, že kyselina lipoová zvyšuje adiponektín a znižuje hladinu glukózy nalačno a pečeňový enzým aspartátaminotransferázu (AST). Kyselina lipoová sa môže viazať na toxické kovy a neutralizovať ich. To môže chrániť pečeň, obličky a nervový systém.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28009525
Vitamín B3
Vitamín taktiež známy ako niacín, ktorý sa nachádza vo väčšine potravín. Má mnoho priaznivých účinkov na naše zdravie. Zvyšuje HDL cholesterol (alebo "dobrý cholesterol"), ktorý môže z tela odstrániť ďalší cholesterol. Niacín tiež pomáha zlepšovať funkcie pečene. Znižuje lipoproteín a môže znížiť akumuláciu tukov v pečeni.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24806747
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24806747
Tauroursodeoxycholová kyselina
Bežne označovaná ako TUDCA, je žlčová kyselina, ktorá sa nachádza v stopových množstvách v ľudskom tele. Žlčové kyseliny sú zlúčeniny uvoľnené z žlčníka, ktoré pomáhajú tráveniu tukov. TUDCA znižuje programovanú smrť buniek (apoptózu) v zdravých bunkách.TUDCA odstraňuje toxické žlčové kyseliny z pečene a zabraňuje poškodeniu pečeňových buniek. TUDCA znižuje zvýšené pečeňové enzýmy.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9840118
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9918905
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8541578
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18435680
Užívateľov profilový obrázok
romanvavrecan
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.08.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 6 krát


Návrat na "Prohormony (všetko o prohormónoch)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný