Čo by ste mali vedieť o PH

Čo by ste mali vedieť o PH

Príspevokod užívateľa norbert99 » 02.08.2018

SURGE
ADIPO-3.jpg
ADIPO-3.jpg (61.88 KiB) 1733 zobrazení
https://prohormony.sk/sk/9-naberanie-ci ... /surge-p81

Jedinečný stimulant vylučovania rastového hormónu z dielne Underground Pharma je určený pre všetkých užívateľov, ktorí sa snažia vybudovať čistú a trvácnu svalovú hmotu, zvýšiť silu a odbúrať telesný tuk pomocou zvýšenej hladiny rastového hormónu.

Rastový hormón (angl. skratka GH, alebo hGH) má kľúčovú úlohu v ľudskom vývoji. Je to peptidový hormón zložený z reťazca 191 aminokyselín, ktorý sa vyrába, uskladňuje a vylučuje v prednej časti hypofýzy. Rastový hormón stimuluje rast, bunkovú reprodukciu a regeneráciu buniek u ľudí a zvierat(1). 
 Rastový hormón má dva odlišné typy účinkov – priamy a nepriamy. 
Priame účinky sú výsledkom pôsobenia rastového hormónu priamo na cieľové bunky. Medzi priame účinky patrí napríklad odbúravanie tukov a potlačenie ich ukladania. 
Nepriame účinky sú sprostredkované najmä pomocou IGF-I (inzulínu podobný rastový faktor), ktorý sa prevažne vylučuje v pečeni pomocou stimulácie rastového hormónu. Väčšina anabolických účinkov rastového hormónu je v skutočnosti spôsobená pôsobením IGF-I(2). IGF-1 má štruktúru podobnú inzulínu, zvyšuje anabolizmus bielkovín a stimuluje diferenciáciu a proliferáciu satelitných buniek(jednoducho IGF-1 stimuluje rast svalových buniek). 
Vo všeobecnosti rastový hormón stimuluje syntézu bielkovín a znižuje ich odbúravanie v mnohých tkanivách. Okrem toho má vplyv na metabolizmus tukov a sacharidov.


 Produkcia rastového hormónu je ovlpyvnená mnohými faktormi, vrátane stresu, cvičenia, výživy, spánku a hladiny samotného rastového hormónu. Avšak primárne ho reguluje pár hormónov. GHRH(Hormón uvoľňujúci rastový hormón) je peptid vylučovaný v hypotalame, ktorý stimuluje syntézu a vylučovanie rastového hormónu. Ghrelín je peptidový hormón vylučovaný zo žalúdka, ktorý tiež silne stimuluje vylučovanie rastového hormónu. A na opačnej strane je peptid somatostatín, ktorý blokuje uvoľňovanie rastového hormónu(3).

Produkt Surge obsahuje kombináciu synergicky pôsobiacich rastlinných extraktov, aminokyselín a minerálov, ktoré zvyšujú hladinu rastového hormónu prostredníctvom viacerých metabolických dráh, vrátane potlačenia somatostatnínu. Okrem toho dokáže zvýšiť hladinu testosterónu, športovú výkonnosť, urýchliť regeneráciu, zlepšiť spánok a má antioxidačné a upokojujúce vlastnosti. Je vhodný pre naturálne cvičiacich užívateľov a užívateľov anabolických steroidov v období po ukončení steroidového cyklu.

OBSIAHNUTÉ LÁTKY

Zinok je esenciálny minerál a mikroelement, ktorý v tele reguluje stovky enzýmov a je nevyhnutný pre správne fungovanie imunitného a reprodukčného systému. Vo veľkej miere sa odbúrava potením a telo si ho nedokáže vyrobiť a uskladniť. To znamená že je potrebné prijať dostatočné množstvo zinku v strave alebo výživových doplnkoch. 
Zinok dokáže za určitých podmienok zvýšiť produkciu testosterónu(4), znížiť citlivosť estrogénových receptorov a inhibovať enzým aromatázu(5), ktorý je zodpovedný za premenu testosterónu na estrogén. Štúdie preukázali, že zinok má významnú úlohu v produkcii rastového hormónu(6) a dostupnosť zinku ovplyvňuje proliferáciu(množenie) buniek(7).


Arginín je aminokyselina, ktorá pôsobí ako prekurzor oxidu dusnatého(8), ktorý rozťahuje cievy, zlepšuje efektivitu tréningu a zásobovanie svalov kyslíkom a živinami. Arginín ovplyvňuje mnoho rôznych fyziologických procesov vrátane blokovania prirodzeného inhibítora HGH(somatostatín). Vďaka tomu je schopný značne zvýšiť hladinu rastového hormónu(9) a dokáže posilniť nárast hladiny rastového hormónu po tréningu(10).

Lyzín je esenciálna aminokyselina dôležitá pre správny rast a regeneráciu tkanív. Má dôležitú úlohu pri produkcií karnitínu(živina zodpovedná za premenu mastných kyselín na energiu). V prípade jeho nedostatku v strave môže suplementácia lyzínom zvýšiť syntézu bielkovín a potlačiť rozpad svalového tkaniva. Arginín v kombinácií s aminokyselinou Lyzín pôsobí synergicky a dokáže zvýšiť hladinu rastového hormónu až 8 násobne(11). Zaujímavosťou je, že tieto dve aminokyseliny značne zvyšujú vylučovanie rastového hormónu v pokoji(12).


Tryptofán je ďalšia z esenciálnych aminokyselín, ktorá slúži ako "stavebný blok" v biosyntéze bielkovín. Predstavuje základnú látku pre výrobu serotonínu(13), neurotransmiteru, ktorý pomáha pri prenose nervových signálov. Serotonín prispieva k pocitu pohody, šťastia a telo ho dokáže konvertovať na melatonín, hormón spánku. Zvýšená hladina melatonínu pomáha pripraviť telo na hlboký, posilňujúci spánok a zvyšuje hladinu rastového hormónu pomocou blokovania somatostatínu(látka ktorá bráni vylučovaniu RH)(14). Avšak takéto zvýšenie hladiny rastového hormónu pomocou užívania tryptofánu môže byť celkom potlačené príjmom sacharidov a následne zvýšenej hladiny inzulínu(15). Okrem toho tryptofán predlžuje dobu tréningu a vykonanej práce pomocou zvýšenia tolerancie bolesti(16).


Mucuna pruriens, iným názvom zamatová alebo čarovná fazuľa je divoko rastúca rastlina v ľudovom liečiteľstve používaná na liečbu neplodnosti, nervových chorôb a ako afrodiziakum. Má vysoký obsah látky L-Dopa(17), ktorá je priamym prekurzorom dopamínu. L-Dopa zvyšuje hladinu rastového hormónu v období 60-120 minút po užití(18). Záujímavosťou je, že toto zvýšenie nemôže byť zablokované príjmom glukózy. Mucuna pruriens dokáže ovplyvniť steroidogenézu, značne zvýšiť hladinu testosterónu a zlepšiť počet a mobilitu spermií(19). Aktivuje antioxidačný obranný mechanizmus, pomáha zvládať stres a znižuje hladinu kortizolu(20).


GABA, alebo kyselina gama-aminomaslová je neurotransmiter(signálna molekula), ktorá je u ľudí priamo zodpovedná za reguláciu svalového tónu(21). GABA u zdravých mužov spôsobuje značné zvýšenie hladiny rastového hormónu(22). V pokoji kyselina gama-aminomaslová dokáže zvýšiť hladinu rastového hormónu až o 400% a v kombinácií s cvičením je nárast až o 200% oproti zvýšeniu spôsobeným len cvičením(23). Zdá sa, že toto zvýšenie je spôsobené inhibíciou somatostatínových neurónov.


Cordyceps je cenná a zriedkavá parazitická huba, ktorá sa v tradičnej čínskej medicíne používa ako liek na sexuálnu dysfunkciu, plodnosť, libido a zvyšovanie výkonu. Cordyceps je známy ako tajná zbraň čínskeho olympijskeho teamu z roku 1993, ktorý pomocou nápoja pripraveného z huby dokázal prelomiť 5 svetových rekordov. Experimentálne výskumy preukázali, že cordyceps má protinádorové, imunomodulačné, antioxidačné, protizápalové účinky, dokáže zlepšiť sexuálnu a reprodukčnú funkciu a má ochranný účinok na obličky a pečeň(24) Cordyceps pomocou zložitých mechanizmov môže regulovať produkciu testosterónu, aj keď to bolo zatiaľ zdokumentované len u zvierat(25). U starších ľudí dokáže významne zvýšiť aeróbnu kapacitu(schopnosť využívať kyslík)(26). Ďalším prínosom užívania cordycepsu môže byť zlepšenie citlivosti na inzulín(27).
 Valeriana root, slovenským názvom Valeriána lekárska je liečivá bylina, ktorá sa v minulosti využívala ako sedatívum, liek proti choroboplodným mikroorganizmom, epileptickým záchvatom, migréne a bolesti. Výskum preukázal, že valeriána spomaľuje metabolizmus a odbúravanie GABA, čím umožnuje kyseline gama-aminomaslovej zostať v tele dlhšie a umocniť jej účinky(28).
norbert99
Moderator
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 10.03.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 4 krát


Re: Čo by ste mali vedieť o PH

Príspevokod užívateľa Luegner » 03.10.2018

radši píchat než polykat!
Luegner
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 08.09.2016
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 74 krát
Bolo mu ďakované: 22 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo by ste mali vedieť o PH

Príspevokod užívateľa silný » 03.10.2018

No super aspon viem co zoberem nabuduce za body :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Príspevky: 6529
Dátum registrácie: 20.07.2015
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 121 krát
Bolo mu ďakované: 684 krát

Re: Čo by ste mali vedieť o PH

Príspevokod užívateľa fastungel » 15.01.2019

Užívateľov profilový obrázok
fastungel
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17.05.2018
Cash on hand: Locked
Bydlisko: Žilina
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Re: Čo by ste mali vedieť o PH

Príspevokod užívateľa meow321 » 15.01.2019

Skor ma to pobavi nez zaujima. Mozno hltal vikinga jak lentilky...
Ak chceš ozaj veľké svaly, jedz brokolicu.
Užívateľov profilový obrázok
meow321
Príspevky: 2705
Dátum registrácie: 13.03.2018
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 117 krát

Re: Čo by ste mali vedieť o PH

Príspevokod užívateľa rapsic » 15.01.2019

Len ci mal iba ph,... Konkretne ten na posteli co ma oci ako by som mu do nich nastal
Užívateľov profilový obrázok
rapsic
Príspevky: 4509
Dátum registrácie: 27.04.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 239 krát
Bolo mu ďakované: 576 krát

Re: Čo by ste mali vedieť o PH

Príspevokod užívateľa meow321 » 15.01.2019

Este pridal metan a oxy
Ak chceš ozaj veľké svaly, jedz brokolicu.
Užívateľov profilový obrázok
meow321
Príspevky: 2705
Dátum registrácie: 13.03.2018
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 117 krát

Re: Čo by ste mali vedieť o PH

Príspevokod užívateľa fastungel » 16.01.2019

hehe tiež by ma zaujimalo či dodržiaval davkovanie či do toho nepil a podobne. Každopane hentak rozpadnutu pečeň po jeden kúre to sa mi nezdá, aj keď je to svinstvo.
Užívateľov profilový obrázok
fastungel
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17.05.2018
Cash on hand: Locked
Bydlisko: Žilina
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát


Návrat na "Prohormony (všetko o prohormónoch)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní