Pečeň & Prohormóny

Pečeň & Prohormóny

Príspevokod užívateľa Angel10 » 07.03.2017

Pečeň & Prohormóny
(Information of Angel)

Za veľmi krátku dobu sa náš trh naplnil mnohými produktmi, ktoré radíme do skupiny prohormónov. Dovolím si tvrdiť, že väčšina z Vás ešte stále nemá dostatok informácií a celkový prehľad o týchto látkach. Každý môj článok sa bude venovať niečomu inému v súvislo s prohormónmi, aby ste sa dokázali omnoho lepšie orientovať a predovšetkým aj rozumeli základným princípom a faktom, ktoré sú viac než dôležité pre „bezpečné“ užívanie prohormónov. Ako už som v názve naznačil, tak zatiaľ v tomto článku len v kratkosti opíšem základnú problematiku užívania Prohomrónov a ich vplyvu na pečeň.

Väčšina Prohormónov sú metyhlované zlúženiny, tento pojem sa veľmi často spájaný s AAS a tí, ktorí sa už s AAS stretli by ho mali poznať. Tak ako prohormóny tak aj AAS (aj keď nie všetky), so sebou nesú 17-AA skupinu, čiže sú upravené tak, aby dokázali ľahšie prejsť pečeňou bez toho aby ich pečeň začala metabolizovať. To ale predstavuje pre pečeň záťaž, pretože tá sa snaží akúkoľvek prijatú látku do tela spracovať a vďaka 17-AA skupine je to pre ňu oveľa ťažšie. Takže áno, môžeme smelo povedať, že väčšina Prohormónov bude istým spôsobom záťažou pre pečeň. Určite Vás napadne otázka, prečo potom tieto zložky zo sebou nesú skupinu 17-AA, no preto, lebo ak by ju nemali, pečeň by ich veľmi rýchlo rozložila na neúčinné metabolity, ktoré by ste z tela vylúčili najčastejšie močom. Takže ich užívanie by následne neprinášalo žiadny pozitívny svalový či silový efekt ! Samozrejme poznáme aj zlúčeniny, ktoré nie sú 17-AA, ale prečo o nich nie je taký záujem? Pretože ich reálne účinky pre svalový a silový potenciál sú veľmi slabé. Bohužiaľ, to je to čo, čo som vyššie uviedol, takže zhrniem to do jednej vety, prohormóny, ktoré zo sebou nesú skupinu 17-AA sú vďaka tejto skupine skutočne účinné a v praxi prinášajú požadovaný nárast svalovej hmoty a sily, ale bohužiaľ na druhej strane zaťažujú do určitej miery pečeň.

O akej silnej záťaži pre pečeň sa bavíme? Vysvetlím Vám jednu podstatnú veci, väčšina z Vás ak pôjde na krvné testy po cykle s Prohormónmi, lekár bude spočiatku prskať od zlosti, potom začne veštiť budúcnosť ako zle dopadnete a tak sa začne hrať na detektíva, chvíľu bude vyzvedať, aj tak mu tie názvy prohormónov nič nebudú hovoriť, no tak či tak všetko zakáže a nakoniec ešte celý tento akt zakončí pomyselným súdnym rozhodnutím a Prohormóny odsúdi na doživotie. Škoda len, že taký lekár Vám nepovie, že užívanie anti-biotík či iných liekov spôsobuje vo väčšine prípadov ešte väčšiu záťaž pre pečeň či tráviaci trakt ako Prohormóny či AAS. Nehovoriac o negatívnom vplyve anti-biotík na plodnosť a podobne, prečo sa o tom nikde nehovorí? Fakt škoda že sa o negatívach liekov, ktoré vidíte v reklamách v TV, vôbec nehovorí, prezentujú sa len ich pozitívne účinky = BIZNIS. Tam akosi vidia zmysel v tom, že jednej veci pomôžu (vyliečia) ale že druhej veci ublížia (napr. pečeň), to je už v poriadku, lebo je to v súlade s ich biznisom. Prečo ale nikto nevie pochopiť to, že človek, ktorý chce niečo spraviť pre svoju postavu a vie, že si cestu dokáže urýchliť alebo posunúť sa za určité hranice, tiež obetuje nejaké to negatívum (záťaž pečene) pre svoje vysnívané pozitívum (svalový rast). Aký je v tom rozdiel? Áno, celé hodiny by sme mohli diskutovať a nájdu sa takí, ktorým som teraz dvihol tlak a takí, ktorým som ulahodil, to ale teraz nie je podstatné. To bol len môj názor na vec, každý nech má svoj. Prejdime priamo k veci. Áno, methylované prohormóny dokážu negatívne ovplyvniť činnosť pečene a to sa zobrazí na krvných testoch zvýšenými hodnotami AST a ALT. Sú to inak len ukazovatele zvýšeného zaťaženia pečene, čítajte prosím s porozumením. NEJEDNA SA O ZIADNE POSKODENIE !!!!! Opakujem sa = sú to len ukazovatele zvýšenej záťaže pečene. Prenesiem to do iného príkladu, po tréningu príde “svalovka“, je to ukazovateľ SVALOVEJ ZÁŤAŽE, chodíte nariekať za lekárom? Zakáže Vám lekár cvičiť? Stano sa niečo zlé? Normálna vec nie? Ahaaaa. V piatok večer párty, alkohol, iné dobrotky, v sobotu nepohodový pocit, vracanie, normálne nie? Myslím tým tú postupnosť, asi predsa každý z Vás očakáva, že po dobrom tréningu príde svalovka, že po alkoholovej noci príde „opica“ tak by bolo hádam aj načase pochopiť, že po cykle s Prohormónmi pečeň bude do istej miery zaťažená. To je všetko, nič viac, nič menej ! Je to tak ťažké pochopiť? Každý gúľa očami, keď vidí zvýšené hodnoty AST a ALT, skúste si dať poriadny tréning, ale fakt poriadny a dajte si vysokobielkovinovú dietu a tak šup na krvné testy, čo sa stane ? Budete mať zvýšené AST a ALT hodnoty, uf zomierate? Pečeň odumiera? Pane bože nieeeeeeeeeeee, len bola vystavená zvýšenému stresu skrz vyššiemu príjmu bielkovín a intenzívnej fyzickej záťaže. Alebo skúste ísť na krvný odber po alkoholickej noci, aké budú hodnoty ALT a AST, by ste boli prekvapení z tých krásne vysokých hodnôt a môžete takto žúrovať aj celé týždne a celé týždne tieto hodnoty budú zvýšené a čo ako? Normálna vec ako keď celé týždne budete cvičiť a budete mať svalovky. Niečo nie je v poriadku? Ja ako nevidím nič abnormálne. Vy snáď áno? Len niečo je spoločensky tolerované a niečo nie, o nič iné neide. Samozrejme, problém nastáva vtedy, ak sú tréningy príliš intenzívne, bez žiadnej regenerácie, dopracujeme sa pretrénovaniu, že? Alebo ak sa alkohol požíva až do bezvedomia dlhodobejšie, tak potom áno, pečeň má priestor pre poškodenie. A to isté platí aj pre Prohormóny, čo som tým chcel povedať? Že prohormóny nie sú ani lentilky aby ste ich hltali od rána do večera, no tiež ale nie sú žiadnym vrahom pečene ako sa to pokúša mnoho ľudí v poslednú dobu prezentovať! Prečítali ste si, že Prohormóny predstavú stres pre pečeň a dokážu ju zaťažiť. Ak ste pochopili mojím vetám, ktoré som písal vyššie, tak ste z toho museli vyčítať nasledovné = VŠETKO S MIEROU !

Prohormóny treba užívať v rámci stanovených dávok a časových rozmedziach. Ak raz sa denná dávka pohybuje od 50 do 150 mg, tak sa má užívať 50 až 150 mg denne a nie 200 a viac. Ak je uvedené, že sa určitá látka má užívať 4 až 6 týždňov, tak sa má užívať 4 až 6 týždňov a nie 7 až 8 týždňov. Tomu snáď rozumiete že?

Ďalšou veľmi podstatnou vecou je, že mnohí z Vás kombinujete 2 methylované látky súčasne. Zabúdate pritom na to, že pri užívaní takýchto látok vzniká vždy synergia = 1 + 1 = 3, respektíve ani nie že zabúdate, lebo všetci dobre viete, že keď užívate 1 látku, tak výsledky nikdy nie sú tak dobré ako keď užívate 2 látky naraz, že ? Ale veď to isté predsa platí o negatívach, čiže aj o záťaži pre pečeň, takže áááááááááno, aj pri pečeni bude platiť synergetický efekt 1 + 1 = 3, bohužiaľ ! Preto už keď si zvolíte dvojkombináciu, môžete, ale dávky jednotlivých látok sa predsa znižujú. Ako? No predsa neužívam z jednej 100 mg denne a aj z druhej látky 100 mg aleeeeeeeee 50 mg z jednej a z druhej tiež len 50 mg. Prečo? Pretože tu vzniká tááááá synergia 1 + 1 = 3, takže tie vysoké dávky NEPOTREBUJETE !

Ohromná vec, kedy sa mi až rozum pozastavuje, ako naozaj mi chcete poniektorí tvrdiť, že Vás ani len nenapadlo, že sa Prohormóny asi nekombinujú s alkoholom ? Snáď už aj koaly v Austrálii, ktoré 23 hodín denne spia a z toho tú jednu hodinu, ktorú sú bdelé jedia alebo sexujú, už počuli, že ak sa užívajú nejaké lieky či doplnky, neužíva sa spolu s nimi alkohol, tak ako fakt nechápem. Takže áno, alkohol a prohormóny dokopy NEIDU ! Ich kombináciou následne vzniká nebezpečenstvo poškodenia pečene. Samozrejme nevravím, že teraz sa nemôže ísť nikto nikam zabaviť, ale opäť s mierom a raz za čas.

Ďalšia úžasná kategória sú lieky od bolesti a prohormóny, to akože fakt? Koho toto napadlo? Väčšina liekov od bolesti sú návykovými a k tomu aj agresivnými pre pečeň, tak je snáď logické, že sa neužívajú nikdy spoločne s prohormónmi a ak už je to nutné, tak len s mierou !

Rovnako v prípade ak ochoriete, a lekár Vám nasadí tie úžasné anti-biotiká, tak je nutné Prohormóny vysadiť. Niekedy možno máte pocit, že veď mam len 5 tabliet anti-biotík na 2 týždne, tak prečo by som mal prerušovať cyklus. MUSIŠ ! Pretože ide o antibiotika s predlženým účinkom, ktoré už aj keď neužívaš, ich v tele máš. Ono nie že by sa to nemohlo, môže sa to, ale sme predsa ľudia a nie austrálske koaly nie? Tak ak vieme, že antibiotiká nám budú uberať z anabolických procesov a k tomu ešte aj nás sužuje nejaká choroba, nechuť k jedlu a celkovo zaťažujeme pečeň nimi a ešte k tomu aj prohormóny? Načo ? Hlúposť. Mnoho ľudí sa ma už pýtalo aj v súvislosti s AAS, čo je lepšie v prípade ak človek počas cyklu ochorie, či ma vysadiť alebo pokračovať. Orály sa vždy vysádzajú a injekcie sa môžu pokračovať. Prakticky ak sa nad tým zamyslíte, AAS sú lieky a bežne boli alebo aj sú podávané ľudom pri liečbe aj s mnohými inými liekmi. Čiže netreba robiť ani z toho vedu, ale zase treba sa zamyslieť nad tým, že potenciál cyklu je mizerný, ak človek leží v teplotách, hej že? Preto v tom čase treba normálne orálne AAS vysadiť, brať potrebné lieky, vyliečiť sa a tak pokračovať ďalej s tým, že injekčné AAS môžete užívať aj počas liečby, tie nebudú zaťažovať tak leto ako tie orálne. Takže to platí aj o prohormónoch, keďže tie v injekčnej forme nemáme, len v orálne, tak v prípade ochorenia je bohužiaľ nutné ich vysadiť !

Nemyslím si, že som teraz napísal niečo prevratné, čo by väčšina z Vás už nevedela, ale niekedy mi to tak pripadá, že kým to nie je niekde napísané, tak sa tvárime, že o tom nevieme. Zhrniem to v skratke. Prohomóny sa musia užívať s mierou a v primeraných časových intervaloch, vždy buď samotný jeden methylovaný alebo methylovaný spolu s ne-methylovaným. Je možné užívať aj 2 methylované naraz, ale ich dávky sa redukujú kvôli synergetickému efektu či už v negatívach alebo pozitívach. Ak chcete cyklus s prohormónmi si rozložiť na dlhšie časové obdobie tak potom si zvolíte
A. Jeden methylovaný PH a po jeho skončení budete užívať už nemethylovaný s cieľom čo najdlhšie podržať prírastky
B. Dve methylované PH s redukovanou dávkou a po ich skončení nemethlovaný s cieľom čo najdlhšie podržať prírastky

Tejto téme sa bude ešte neskôr venovať, keďže som si už aj nazbieral nejaké materiály, ktoré pekne poukazujú aj na to, o čom aj píšem. Tí ktorí mali aj dosť vysoké hodnoty ALT a AST užívali PH príliš dlho alebo vo vysokých dávkach.
Ešte doplním, že nemali by ste zabúdať na prevetnívu voči pečeni a tiež aj na to, že mnohé tieto zlúčeníny môžu mať negatívny vplyv na cholesterol v podobnom princípe ako AAS, preto sa treba venovať nie len pečeni ale aj cholesterolu. Ale o tom budem tiež ešte písať.
Články sú len informatívneho charakteru, nikoho nenavádzam na užívanie. Vždy sa poradte so svojím lekárom alebo aj matematikom, obaja Vám povedia, že doping je zlý :D
Angel10
Moderator
Dátum registrácie: 23.02.2017
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 29 krát

Návrat na "Prohormony (všetko o prohormónoch)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní