Plnokontaktné športy - aké tvrdé sú tréningy?

Plnokontaktné športy - aké tvrdé sú tréningy?

Príspevokod užívateľa divadyx » 13.01.2015

Zdravím,

chcel by som sa spýtať chalanov, ktorí trénujú plnokontaktné športy ako napríklad Box, Thaibox, ... Aké tvrdé bývajú tréningy? Nemyslím teraz na kondičku alebo na silu, ale skôr ako silno do seba pri sparingu idete, ši sú aj na tréningoch úrazy hlavy, alebo je to hlavne súčasťou ringu?

Ide o to, že asi 4 roky dozadu som mal vysoké horúčky a kvôli chorobe som dostal záchvat. V podstate to nebolo nič vážne, môžem v pohode chodiť na diskotéky, chodím aj na karate a nie je problém. Len rád by som začal s boxom a rodičia mi to kvôli tomu nechcú dovoliť. Mama si myslí, že z toho dostanem parkinsona a že istotne tam záchvat chytím... Ešte raz hovorím, že to nie je epileptický záchvat a ani to nie je nič vážne...

Preto by som sa rád spýtal ešte raz, ako silno si na tréningu udierate do hlavy, či je to skôr o náznakoch, alebo sa ide tvrdo ako v ringu a či je tam teda riziko zranenia hlavy...

ďakujem :)
divadyx
Dátum registrácie: 13.01.2015
Cash on hand: Locked

Re: Plnokontaktné športy - aké tvrdé sú tréningy?

Príspevokod užívateľa !nstinct » 13.01.2015

Sparingy by nemali byť nejaké tvrdé, ale každý je iný. Ak sú to skupinové tréningy, kde je tam dajme tomu 10-20 ľudí tak sa tam určite nájde jedinec, ktorý si chce dokázať silu a pôjde tvrdo. Odporúčam použiť prilbu ak tak.
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
Užívateľov profilový obrázok
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa antiSval » 14.01.2015

pravidelnost sparingov zavisi od klubu v ktorom trenujes...samozrejme sparingy vacsinou su na techniku...ale zalezi to aj od cloveka s ktorym budes sparovat..lebo on si mysli ze ide lahucko a ide celkom tvrdo...urcite parkinsona a takychto veci sa neboj...to sa stava uz pri castom zapaseni..toho sa casto boja rodicia..pri sparingoch by to nemalo hrozit...pokial sa naschval nenechas bit do hlavy :D proste tieto problemy s nervovym systemom a ine veci sa ti stanu ak budes velmi tvrdo a casto bity...co byva ked uz niekolko rokov zapasis...
"Svaly su zaklad rodiny." by Jurgen :D :D :D
antiSval
Dátum registrácie: 03.05.2007

Príspevokod užívateľa Dorian35 » 07.02.2015

Ja si myslím že čím tvrdšie tým reálnejšie a naučíš sa robit menej chýb :)
Dorian35
Dátum registrácie: 05.01.2010

Príspevokod užívateľa !nstinct » 07.02.2015

Áno hneď na prvom tréningu treba ist ako keby si bol na zápase :roll:
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa Dorian35 » 07.02.2015

Áno hneď na prvom tréningu treba ist ako keby si bol na zápase :roll:
zase až tak som to nemyslel :lol:
Dorian35
Dátum registrácie: 05.01.2010

Príspevokod užívateľa Mustang » 23.08.2015

Vies ono najlepsie je sa s takymito vecami poradit s trenerom a ked pojdes na sparing aby upozornil tvojho sparinga co a ako, ak to nieje totalna guma tak sa nemas coho bat, pokial mu ty sam na to nedas dovod. Trener na to urcite aj dohliadne. Ale treba si uvedomit ze box nieje balet. Thaibox by som asi na tvojom mieste nezvazoval kedze laket a koleno tam sa nejak extra neda davat pozor na silu, koleno je samo o sebe dost tvrde

Dorian35: nieje to pravda, pri bojovych sportoch je velmi dolezita technika nie sila, mozes udierat ako zmyslov zbaveny ale bez techniky budu vsetky tvoje udery vykrite a pocas toho uz budes mat 2-3 rany na nose a jednu ako bonus na brade, a skor nez dopadnes este kopanec. Vacsina ludi cim je agresivnejsia a snazi sa byt tvrda tym viac chyb robi
Nechoď tam, kam vedie cesta...namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu...
Mustang
Moderator
Dátum registrácie: 25.07.2006

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný