Ako trenovat rychlost uderov a reflex?

Re: Ako trenovat rychlost uderov a reflex?

Príspevokod užívateľa peklo » 09.04.2015

jasne, já som reagoval, na to že všetci (bez urážky) hovoria že trener...ano trener ta naučí max. techniku, a to tam stačí chodiť cca 1 týždeň, ale musíš povedať trénerovi, že chceš sa učiť techniku, a doma sa všetko už naučíš sam.
ty si expert boha :lol: :lol: :lol: :lol: tyžden?? to fakt? na prvích treningoch sa učiš len krokovat ako a kde dávat nohy,potom sa učia udery a prenos vahy s nohy na nohu,praca bokou atd atd až na záver sa učí technika,kombinácie a silné udery trvá to cca 3roky aby si vedel čo je to box :007
BTW k teme :rychlost trening na hruške a speedball,vysoko intenzivne udery na vreci cca 15s drill,30s drill,45sec drill poprípade tienoví box s jednoručkami lachšími váhami
reflexy:najlepší je asi sparing
pravdaže všetko sa buduje postupne treningom najlepšie je to robit pod dohladom niekoho kto vie ako čo takže jednoznačne trener,sparing partnera si je najlepšie vybrat čo najlepšieho boxera pretože len ked trenuješ stím najlepším možeš napredovat,treba mat bojoveho ducha inak to nemá zmysel poznam kopec chalanou čo dostali pár ran alebo prehrali jeden dva zapasy a vzdali to ....
peklo
Dátum registrácie: 17.02.2010
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa fitness.je.super » 10.04.2015

to závisí od toho akého máš trénera :)
fitness.je.super
Dátum registrácie: 31.12.2014

Príspevokod užívateľa peklo » 12.04.2015

to závisí od toho akého máš trénera :)
:lol: :lol: :lol:
peklo

Príspevokod užívateľa fitness.je.super » 13.04.2015

ty si to asi nepochopil čo som písal....já som písal že za týždeň sa môžeš naučiť základy a nie boxovať....samozrejme že nebude vedieť boxovať...leda tak do topánok....základy sú napr. postoj, uhýbanie....bla bla bla.....nebudem to tu rozpisovať....samozrejme je dobré chodiť (učit sa od trénera) ale dá sa to naučiť aj z niekym známym napr. spolužiak, brat, kamarát atd......a doma si proste trénuješ techniku...nieje všetko o trénerovi ty "expert" ....
fitness.je.super

Príspevokod užívateľa peklo » 13.04.2015

ty si to asi nepochopil čo som písal....já som písal že za týždeň sa môžeš naučiť základy a nie boxovať....samozrejme že nebude vedieť boxovať...leda tak do topánok....základy sú napr. postoj, uhýbanie....bla bla bla.....nebudem to tu rozpisovať....samozrejme je dobré chodiť (učit sa od trénera) ale dá sa to naučiť aj z niekym známym napr. spolužiak, brat, kamarát atd......a doma si proste trénuješ techniku...nieje všetko o trénerovi ty "expert" ....
ako píšeš ty že sa dá box naučit so spolužiakom,bratom,kamaratom asi ta sklamem ale boxovat ta može naučit len človek čo má čo to odboxované a odmakané... ako mam odpozerane v niektorích mestách napr trenuju box ludia čo v živote neboxovali a nemaju ani jeden zápas odboxovaní WTF :lol:
ten box je proste nutnost trenovat pod dozorom aby si napredoval....trenovat doma je kravina kedže k tomu potrebuješ vrecia,hrušku,speedball,sparing,lapy atd.. samozrejme ak chceš trenovat box len pre svoj pocit že akože trenujem box a na ulici dokážem dat par ran tak OK .... ale treba brat do uvahy že vetšina to robí koli tomu aby aj niekoho sem tam porazila v ringu nehovorím o sparingoch ale napr o amaterskom zapase ten pocit ked vyhraš je neopisatelní nehovoriac o tom ako ta to nakopne ešte viac makat na sebe a davat dole silnejších borcou o tom je box..... je to o cieloch napr majster v tej a tej vahovej kategorii v amaterskom boxe atd atd.. trenovat a trenovat a nemat ani jeden zápas nieje box... ako zistíš či v tom čo robíš za niečo stojíš? aky to má zmysel? dobrý pocit? ... chapeš to? či si ideš svoje ako ten tvoj box? :lol:
peklo

Príspevokod užívateľa fitness.je.super » 13.04.2015

počúvaj, nedalo mi ešte raz odpovedať na tvoj komentár...já nemám proti tebe nič...ty ma vlastne pekne podpichuješ :)
Já som odpovedal chlapcovi čo sa pýtal či sa dá naučiť "boxovať" len tak aj sám...už chápeš ? já som povedal svoj názor a het dopovedal som už viac nepíšem len do PM :D
fitness.je.super

Príspevokod užívateľa Mustang » 12.08.2015

Sorry kamo ale proste nemas pravdu. Pripada mi to ako keby si sa sam doma ucil boxovat a teraz sa snazis druhych presvedcit o tom ze sa to da a presvedcit aj sam seba ze to vies.
Technika je nieco co sa nenaucis za kratky cas, aj po rokoch som bol upozornovany ze nevytacam nohu,mam siroky,uzky postoj,nemam vytoceny bok a podobne.
Ak sa niekto opyta ci sa da naucit boxovat sam, ano da sa naucit (ako to bude vyzerat je druha vec) ale staci ho postavit k niekomu kto ma zmaknutu techniku (nemusi to byt ani ziadny borec) a hned zisti ze tade cesta nevedie.
Co sa tyka toho ze doma si to potom mozes trenovat s bratom alebo kamaratom, tak to bude vyzerat uplne smiesne
Nechoď tam, kam vedie cesta...namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu...
Užívateľov profilový obrázok
Mustang
Moderator
Dátum registrácie: 25.07.2006

Príspevokod užívateľa bes_nenie » 22.08.2015

bes_nenie
Dátum registrácie: 02.01.2015

Príspevokod užívateľa dolor » 23.08.2015

invividualne sa clovek môže zlepšovať ale až v tedy ked už ma niečo natrénované, ale sam si buchat doma bez ziadneho zakladu nema ziaden vyznam
dolor
Dátum registrácie: 26.07.2015

Príspevokod užívateľa maik » 15.01.2016

Prihodim trosku do mlyna.... prvotne byl dotaz na rychlost uderu. ANO rychlost muzes nacvicit a ziskat i domacim treningem. Druhy dotaz byl naucit se boxovat sam doma. NE nemuzes..... Tady ale zalezi, jak to myslel s druhym dotazem. Spousta chlapu doma "mydli" do pytle nekolik roku 1-2x denne. Pozor, to nema nic spolecneho boxovanim, ale pro ne je to, ze boxuji. Nevidim v tom nic spatneho, ale je to spis neco jako aerobicky box (bouchani jen tak do pytle), kterym si prec jenom nejskou tu kondicku udrzuji apod. Proc ne, ale BOXOVAT je opravdu neco jineho, coz tady musim klukum dat za pravdu. Myslim, ze spis tady jde o nedorozumneni, kdy se dve odlisne cinnosti pojmenovavaji stejne.
maik
Dátum registrácie: 14.01.2016

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 neregistrovaný