Ako trenovat rychlost uderov a reflex?

Re: Ako trenovat rychlost uderov a reflex?

Príspevokod užívateľa boardo » 23.08.2014

V podstate so mnou súhlasíš, to kde končia hranice závisí na jednotlivcovi teda na jeho vôli. Kde končí tvoja predstavivosť začínajú hranice. To že si sa nedostal za svoju hranicu neznamená že to už ďalej nejde jediné čo vytvára tvoju hranicu je tvoja vlastná obmedzenosť. Tí ktorí súperia s druhými nikdy nepochopili svoje vlastné ego tí ktorí súperia sami so sebou pochopili že hranice niesu.
boardo
Dátum registrácie: 21.08.2014
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa NR7 » 23.08.2014

Takze ked budem verit ze predbehnem usaina bolta tak to dosiahnem aj ked nemam take geneticke vlohy ako on? Nic v zlom ale toto mi pridu ako keci z filmu...
Užívateľov profilový obrázok
NR7
Dátum registrácie: 21.04.2011

Príspevokod užívateľa Mustang » 23.08.2014

V podstate so mnou súhlasíš, to kde končia hranice závisí na jednotlivcovi teda na jeho vôli. Kde končí tvoja predstavivosť začínajú hranice. To že si sa nedostal za svoju hranicu neznamená že to už ďalej nejde jediné čo vytvára tvoju hranicu je tvoja vlastná obmedzenosť. Tí ktorí súperia s druhými nikdy nepochopili svoje vlastné ego tí ktorí súperia sami so sebou pochopili že hranice niesu.
Nesuhlasim, kedze ty tu hovoris o porovnavani ludi. A tvrdis ze clovek NEMA hranice ja tvrdim ze hranice clovek ma akurat kazdy ich ma niekde inde ale zlepsovat sa donekonecna neda.
Nechoď tam, kam vedie cesta...namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu...
Mustang
Moderator
Dátum registrácie: 25.07.2006

Príspevokod užívateľa fitness.je.super » 01.01.2015

musis si verit ze to zvladnes...mozes sa naucit boxovat aj sam...je to o tom ako velmi to chces...kazdy tu tvrdi o trenerovi, trener,trener...ale trener ta nenauci vsetko...to ty sa musis vsetko naucit a nie trener.
fitness.je.super
Dátum registrácie: 31.12.2014

Príspevokod užívateľa !nstinct » 01.01.2015

Prepáč ale SPRÁVNU techniku úderov najmä pri boxe sa veľmi ťažko niekto sám naučí. Stačí že sa to naučíš zle, alebo si to budeš robiť po svojom, a tie zlozvyky sa potom veľmi ťažko odstraňujú. Ale chápem odmakať si to musíš ty a nie tréner.
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa fitness.je.super » 01.01.2015

jasne, já som reagoval, na to že všetci (bez urážky) hovoria že trener...ano trener ta naučí max. techniku, a to tam stačí chodiť cca 1 týždeň, ale musíš povedať trénerovi, že chceš sa učiť techniku, a doma sa všetko už naučíš sam.
fitness.je.super

Príspevokod užívateľa antiSval » 02.01.2015

to staci chodit tyzden ? co prosim ? :D :lol: :lol: to nemyslis vazne :D
"Svaly su zaklad rodiny." by Jurgen :D :D :D
antiSval
Dátum registrácie: 03.05.2007

Príspevokod užívateľa fitness.je.super » 02.01.2015

samozrejme ze staci,ked to nechces brat profesionalne....staci ked ta trener nauci techniku, ono to zalezi aj od talentu a ci ta to bavi...ked to robis z radostou tak sa naucia rychlo, ale ked to robis nasilu tak to nerob vobec...
fitness.je.super

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 02.01.2015

to ta chcem videt ako sa naucis techniky boxu za tyzden ...mam kamaratov čo tam chodia niekolko rokov maju aj par zapasov, ak ed som bol na treningu stale im pičoval trener ze niečo robia zle ...to sa neda naucit za tyzden proste:D za tyzden sa nauciš mozno predná zadná + hák :D :D :D
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010

Príspevokod užívateľa antiSval » 02.01.2015

za tyzden sa nauciš mozno predná zadná + hák :D :D :D
co chodim s niektorymi boxovat tak niektori to nevedia ani po roku :D
"Svaly su zaklad rodiny." by Jurgen :D :D :D
antiSval
Dátum registrácie: 03.05.2007

Príspevokod užívateľa !nstinct » 02.01.2015

Ono to záleží aj od jedinca, niekto sa to naučí aj hneď a niekto vôbec. Vždy je niečo na technike zlepšovať ale základné údery ako je napr. direct (vytáčanie v bokoch, dopad ruky) by sa priemerný človek mal za týždeň naučiť.
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa bes_nenie » 08.01.2015

Rychlost uderov:
Rychlost nezavisi len od toho ako rychlo dokazes uder poslat ale hlavne ako rychlo ho vies dostat spat. Je to reflex podobny ako ked sa popalis. Vypalis ranu, doktnes sa horuceho predmetu a trhnes celym telom a ruka je spat v obrane.

Ja na rozvoj rychlosti pouzivam expander alebo jednorucky (max 3kg).
Chytis si expander a snazis sa co najrychlejsie napnut expander v direkte. Zapaja sa pritom cele telo(core).
Taktiez je na rychlost uderov super cvicit core tela. Kazdy uder ma silu a rychlost iba vtedy ak je tvoje telo funkcne a mas silne svaly brucha a vzpriamovacov.
Rychlost jednoruckou: postavis sa do zakladneho postoja a bijes direkty. Tvoja ruka by mala byt ako guma. Ako rychlo tu ruku vypalis tak rychlo ju potom aj vratis.
Samozrejme nemusis urobit 150 uderov za 3 minuty. Staci 60 ale kazdy musi byt na 1000 percent.
bes_nenie
Dátum registrácie: 02.01.2015

Príspevokod užívateľa Soldat12 » 08.01.2015

Ahoj tak rýchlosť natrénuješ buď tak ako písal bes_nenie až na to že 3kg jednoručky sa mi už zdajú moc také 1-1,5 kg sa mi zdajú akurát na to aby si mohol biť tých 60s a odpočíval 15s tým trénuješ nie len rýchlosť ako takú ale aj rýchlosť vo vytrvalosti... ďalej ja osobne ešte používam na tréningoch rukavice ktoré sú ťažšie konkrétne oz.18 niekedy si dám ešte aj závažia na ruky a tak boxujem na mech potom na zápase mi ruky v tých 10 lietajú samé.... :) a k tej rýchlosti a sile nie je pravda že sa to dá zlepšovať bez zmeny hmotnosti donekonečna (ak chceš ostať vo svojej váhe) je to viac menej geneticky dané niekde ti už proste nastane ten STOP a dá sa to už len dopylovať cvikmi na výbušnosť :)
Soldat12
Dátum registrácie: 05.01.2015

Príspevokod užívateľa marosisko » 09.01.2015

marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Príspevokod užívateľa grison » 30.01.2015

Rýchlosť alebo dynamika úderov,pohybu a tela je stanovená geneticky a individuálne pre každého jednotlivca.Vyvíja sa približne do 18 roku života.
Väčšia časť rýchlosti ktorú máš je stanovená práve týmto faktorom,zvyšok môžeš natrénovať ale aj tu záleží ako a ktorým smerom sa uberieš.
Áno môžeš natrénovať veľa ale geneticky predurčený jednotlivec bude aj tak o niečo rýchlejší ako ty.
To však neznamená že bude lepší,môžeš ho predbehnúť v iných ohľadoch.
Pre teba ako "lajka"stačí úplne základ čo sa týka rýchlosti a ďalej si s tým vôbec nelám hlavu!!
Reflex a pohyb je súčiniteľ viacerých častí,koordinácia,stavba tela,atď...
Tu platí jednoduché pravidlo:prvá fáza-základy motoriky,videnia,dotyk zo súperom,správne nastavenie pohybu a držania tela.
Druhá fáza:dril zo súperom,nácvik,sparing,zápas
Moja rada:Investuj niekoľko EUR do kvalitného trénera,a niečo málo sa naučíš pokial nemáš ambície do zápasu!!...
grison
Dátum registrácie: 04.10.2014

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní