Trénovnie Výbušnej sily, Vytrvalostnej sily, Maximálnej sily

Trénovnie Výbušnej sily, Vytrvalostnej sily, Maximálnej sily

Príspevokod užívateľa toomanh » 01.11.2012

Zdravím Borci.
Venujem sa už dlhšiu dobu Bojovím umeniam a Fyzickú prípravu nechcem zanedbávať.
Viem, že ako komplexný bojovník by som mal rozvvíjať tieto 3 druhy sily :
1.Výbušná sila
2.Vytrvalostná sila
3.Maximálna sila

Problém je, že som si prečítal mnoho článkov na internete ohľadom rozvoja týchto síl, ale mám v tom poriadný zmätok.

...Preto, ak by ste mi niekto vedeli poradiť :
- ako rozvíjať jednotlivé aspekty sily ( série, počet opakovaní, váha, spôsob prevedenia )
- ako zaradiť/skombinovať jednotlivé druhy sily do fyzického tréningu
- príklady cvikov na jednotlivé druhy sily

Vravím, čítal som o tom dosť, ale mám v tom neskutočný zmätok, pretože niekde sa píše tak, inde inak..
Veľmi by mi to helflo, thanks ;)
toomanh
Dátum registrácie: 25.05.2011
Cash on hand: Locked

Re: Trénovnie Výbušnej sily, Vytrvalostnej sily, Maximálnej

Príspevokod užívateľa DaNo333 » 21.05.2013

Zdravím Borci.
Venujem sa už dlhšiu dobu Bojovím umeniam a Fyzickú prípravu nechcem zanedbávať.
Viem, že ako komplexný bojovník by som mal rozvvíjať tieto 3 druhy sily :
1.Výbušná sila
2.Vytrvalostná sila
3.Maximálna sila

Problém je, že som si prečítal mnoho článkov na internete ohľadom rozvoja týchto síl, ale mám v tom poriadný zmätok.

...Preto, ak by ste mi niekto vedeli poradiť :
- ako rozvíjať jednotlivé aspekty sily ( série, počet opakovaní, váha, spôsob prevedenia )
- ako zaradiť/skombinovať jednotlivé druhy sily do fyzického tréningu
- príklady cvikov na jednotlivé druhy sily

Vravím, čítal som o tom dosť, ale mám v tom neskutočný zmätok, pretože niekde sa píše tak, inde inak..
Veľmi by mi to helflo, thanks ;)
Akemu bojovemu umeniu sa venujes? Podla toho by som ti mohol dat rady.
Pravidelny trening bez vynimiek ja zaklad kazdeho sportu.
DaNo333
Dátum registrácie: 15.05.2013

Príspevokod užívateľa toomanh » 21.05.2013

MMA
toomanh

Príspevokod užívateľa conker » 27.05.2013

Caw.Ja sa sice nevenujem bojovym sportom (aj ked kedysi som robil zapasenie) ale mam daco odstudovane co sa tyka biomechaniky svalov a funkcii.Dovod preco vela clankov na internete si navzajom protirecia je jednoducho pretoze su to bud komercne/marketingove sracky alebo su odvijane podla ludi ktory sypali a na tych sa vztahuje vela veci inak ako pre naturalov.

Vseobecne na vytrvalostnu silu su vacsinou kruhove treningy s vlastnou vahou alebo lahkymi cinkami/kettlebelmi s minimalnimi pauzami a pomerne vysokym poctom opakovani cize bud HIIT trening,kruhove treningy alebo co sa mma tyka tak si daj do youtube "mma conditioning" alebo "mma circuit training" a vies o com hovorim a nato sa predokladam aj zameriavatee v mma treningoch cize hlavne na vydrz a kondicku.

Cize vytrvalostna sila:Vela opakovani s kratkymi pauzami medzi seriami.

Na vybusnost a dynamiku sa robi dynamicka plyometrika (neviem jak sa to povie po slovensky) ale cviky nato sa mi tu nechce vypisovat to si najdes na nete

Co sa tyka maximalnej a vybusnej sily (maximalna a vybusna sila spolu dost navzajom suvisia) tak sa robia cviky s relativne tazkymi vahami s nizkym poctom opakovani (1-5) ale vyssim poctom serii (4-10) (alebo menej serii ked moc nechces aby ti narastli svaly) a kazde opakovanie by sa malo prevadzat vybusne a co najrychlejsie jak sa da.To ne aby si ma zle pochopil ze by si robil tak ze by si svihal celym telom a odrazal to s nahovno technikou.Technika musi byt vzdy spravna pricom negativna cast cviku sa ide kontrolovane a exentricka co najrychlejsie a vybusne.

Priklad:Pri benci s tycou pri faze ked davas tyc k hrudi ides kontrolovane cize nie tak ze ju pustis a odrazis od hrude ale nejdes ani rychlo ani pomaly,proste tak jak ti je prirodzene ale v momente ked ju ides vytlacit hore ides vybusne a najrychlesie jak sa da.... doslova ako keby si chcel vyhodit cinku hore do stropu a to iste pri akychkolvek inych cvikoch.Alebo napriklad pri klikoch ked chces vybusnost a rychlost tak tiez ked sa ides vytlacit hore ides co najsilnejsie a najrychlejsie pricom hore mozes napriklad tlesknut rukami alebo tazsia variacia toho je ze tlesknes tak ze das ruky za chrbat a ked to nespravis dostatocne rychlo si samozrejme narazis hubu :).

Cviky na max silu a vybusnost:Premiestnenie(power clean)-jeden z top cvikov ktory je nielen na silu a vybusnost ale zaroven uzitocny pre kontaktne sporty (ci uz je to hokej alebo mma) pretoze ta nauci absorbovat silu a tlak od supera kedze musis chytit a zabrzdit cinku v hornej faze
Podsadzovanie panvy so zavazim (weighted hip extensions),drepy o box,predne repy,benc (s technikou podobnou jak silovy trojbojari),tlak nad hlavu s tycou v stoji (s leg drivom/bez leg drivu) a ine

Ak chces skombinovat jednotlive druhy sily v jednom treningu tak vzdy by si mal zacat s max silou pretoze to ta tak neznici a neunavi tak jak to ostatne potom dynamiku (plyometrika) a vytrvalost az nakoniec.

Dufam ze to pomohlo.

Este odporucam ceknut tuto stranku http://www.body-test.cz/ Su tam vacsinou dobre clanky ktore su pravdive a nie bludy jak sa pisu inde
Pain is temporary,but snapped up lumbar spine is forever.
conker
Dátum registrácie: 05.04.2013

Príspevokod užívateľa toomanh » 29.05.2013

Vdaka, velmi mi to pomohlo ;)
toomanh

Príspevokod užívateľa Karinka_Calienta » 22.09.2013

Aj ja dakujem, ja som zacala s thaiskym pred 2 mesiacmi, a hej no, chcem rozdavat rany :)
Karinka_Calienta
Dátum registrácie: 06.09.2013

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 22.09.2013

Ja síce nemám odštudovanú biomechaniku svalov, ale často cvičievam aj cviky ktoré sa v bežných fitkách veľmi nevidia (premiestnenie, trh, výraz, dynamické varianty cvikov trojboja atď.) a pokiaľ človek získa aspoň akú-takú techniku (t.j.premiestnenie neni bicepsový zdvih nadhmatom a trh jednoručky neni predpažovanie :D ) tak to je rozhodne poznať na rýchlosti a naučí to človeka hýbať bremenami efektívne aj v praktickom živote :)
Dante Flyshit
Dátum registrácie: 22.12.2009
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa metalios » 16.04.2014

ahoj ak ti môžem poradiť najlepšie sú cvičenia s vlastnou váhou na internete nájdeš xy návodou ako na to ale ak chceš objem tak ho nečakaj :)
metalios
Dátum registrácie: 16.04.2014

Príspevokod užívateľa hughito » 22.04.2014

Odporúčam tento tréning, práve na zvýšenie svalovej vytrvalosti.

http://www.bodybuilding.com/fun/wiggy1.htm

Preklad: http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=202&start=0
Užívateľov profilový obrázok
hughito
Dátum registrácie: 06.09.2007
Kontaktovať užívateľa:

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný