niečo o MMA

niečo o MMA

Príspevokod užívateľa Steve76 » 24.07.2012

MIXED MARTIAL ARTS (MMA)

- zmiešané bojové umenia. MMA nazývajú aj športom tvrdých mužov, najtvrdší šport na svete, alebo šport tisícročia. MMA je bojový šport v ktorom sa využívajú najefektívnejšie techniky rôznych bojových umení a štýlov. Boj sa dá rozobrať do troch fáz: bojovníci začnú boj v stoji, úderovými technikami, kopmi. Následne sa dostávajú blízko seba a nastáva boj v clinch-i, kde jeden druhého zasypávajú údermi, kolenami, lakťami, alebo sa snažia strhnúť oponenta na zem. Nastáva boj na zemi, kde sa bojovníci snažia zvíťaziť pomocou pák, škrtení, alebo pomocou úderov. Techniky MMA sa delia na útočné techniky ako sú: údery, lakte, kolená, kopy, zápasnícke techniky: clinch, takedown-y, sprawl-y, prehody, a submission techniky: kontroly, uzamknutia, páky, škrtenia. Niektoré útoky ako hrýzenie, pychanie do očí, útoky na genitálie sa v tomto športe považujú za nelegálne. Útoky lakťami, kolenami, hlavou a kolenami sú dovolené iba v niektorých súťažiach.Podľa stratégie sú MMA bojovníci rozdelení: SPRAWL ,,N” BRAWL – bojújú prevážne v stoji snažia sa unikať zo zápasníckyvh clichov a zvýťaziť pomocou úderov a kopov. GROND ,,N” POUND -sú to bojovníci ktrí sa sanžia dostať súpera na zem a tam ukončiť boj pomocou úderov. SUBMISSION – bojovníci, ktorí sa snažia dostať súpera na zem a tam zvíťaziť pomocou nasadenia škrtenia alebo páčenia. ALL ROUND FIGHTERS – bojovníci veľmi dobre trenovaní, vo všetkých fázach boja, či už ide o útočné, zápasnícke či submission techniky.

Víťazstvo v zápase sa dá dosiashnúť viacerími sposobmi, a to napríklad: knock-out-KO, technickým knock-outom-TKO ( ak rozhodca ukončí zápas), alebo pomocou submision technik ( jeden z bojovníkov sa vzdá odklepaním).

HISTÓRIA

MMA je možné vystopovať už v raných zápasoch VALE TUDO (všetko dovolené) v Brazílii v roku 1925-1930, kde majú tieto zápasy dlhú tradíciu vďaka Euclydes ,,TATU” HATEM a jeho LUTA LIVRE a rodine GRACIE a ich BRAZILIAN JIU JITSU. História moderného MMA siaha do roku 1993 – Denver COLORADO, ked sa usporiadal prvý oficiáln turnaj v USA pod názvom ULTIMATE FIGHTING CHAMPIONSHIP (UFC). V roku 1997 vznikol v Japonsku ďalší známy turna bojovníkov MMA a to PRIDE. Medzi najznámejšie turnaje MMA patrí: CAGE RAGE, BELLATOR, HFC, FFC, BODOGFIGHT, M1GLOBAL, DREAM, STRIKEFORCE a tak ďalej.

zdroj: PIT CAGE TEAM
Odborník na doplnkovú výživu a CEO portálov: www.protein.sk, www.posilnovanie.sk, www.kulturistika.sk
Užívateľov profilový obrázok
Steve76
Odbornik
Dátum registrácie: 14.02.2011
Cash on hand: Locked
Bolo mu ďakované: 8 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: niečo o MMA

Príspevokod užívateľa Warrior » 30.07.2012

:007 pekne ...som rád že ste sem zaradili aj toto....milujem MMA :D
Warrior
Dátum registrácie: 08.06.2012

Príspevokod užívateľa vilix » 30.07.2012

Ak sa možem opítať aký je rozdiel medzi klasickým KO a technickým KO?
vilix
Dátum registrácie: 03.01.2012

Príspevokod užívateľa Sh1Fty » 30.07.2012

Klasické KO je ak udrieš alebo kopneš súpera a on sa už nepostaví a technické KO je ak to ukončí rozhodca má to označenie aj TKO napr. v UFC väčšinou ukončujú rozhodcovia úderi súpera do tvare na zemi
Sh1Fty
Dátum registrácie: 22.11.2009

Príspevokod užívateľa viktor_mt » 14.08.2012

Klasické KO je ak udrieš alebo kopneš súpera a on sa už nepostaví a technické KO je ak to ukončí rozhodca má to označenie aj TKO napr. v UFC väčšinou ukončujú rozhodcovia úderi súpera do tvare na zemi
TKO dostávajú tí "beznádejní" z ktorích si robí súper "pytel" :007
it's just somethin' i do ...
viktor_mt
Dátum registrácie: 11.06.2011

Príspevokod užívateľa atila » 19.08.2012

MMA je podľa mňa výborný spot veľmi sa mi zapáčil ten šport chcel by som aj chodiť na tréning a dúfam že aj budem chodiť na tréningy ale chcel by som na prvom mieste pribrať par kíl ale už som to skúšal a nijak sa to nedá poradí mi niekto hm teraz vážim 56kg a som vysoký asi 175cm a mam 16 rokov chcel by som pribrať takých 10-15kil aby som mal takých 71kg a chcel by som sa spýtať či mi niekto poradí aj s nejakými cvikmi ako by som to mal začať lebo chcel by som aj doma cvičiť??????? Ďakujem
atila
Dátum registrácie: 19.08.2012

Príspevokod užívateľa viktor_mt » 20.08.2012

MMA je podľa mňa výborný spot veľmi sa mi zapáčil ten šport chcel by som aj chodiť na tréning a dúfam že aj budem chodiť na tréningy ale chcel by som na prvom mieste pribrať par kíl ale už som to skúšal a nijak sa to nedá poradí mi niekto hm teraz vážim 56kg a som vysoký asi 175cm a mam 16 rokov chcel by som pribrať takých 10-15kil aby som mal takých 71kg a chcel by som sa spýtať či mi niekto poradí aj s nejakými cvikmi ako by som to mal začať lebo chcel by som aj doma cvičiť??????? Ďakujem
ja som začínal najprv boj. umením až po roku som pri boxe aj cvičil nejakými jednoručkami a teraz som skončil s boxom teraz makám len v gyme ... nwm či ti to pomohlo .... a na váhu ti zaberie v tvojom veku proťák+maltodextrín....
it's just somethin' i do ...
viktor_mt
Dátum registrácie: 11.06.2011

Príspevokod užívateľa marosisko » 23.08.2012

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... RNsa4&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;
marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Príspevokod užívateľa PitBullko » 03.10.2012

chlapci je niekto z Tn alebo NMnV? Bo by som chcel začať chodiť na MMA, ale v NMnV na 100pro nič také nie je a Tn neviem... Viem, že v Pn je MMA club, ale to mám trochu odruky...
PitBullko
Dátum registrácie: 24.05.2012

Príspevokod užívateľa vilix » 03.10.2012

Ja som chodil do PN do styxu a nevedel som si to tam vynachváliť.Lenže už nemám tolko času aby som všetko stíhal.
vilix
Dátum registrácie: 03.01.2012

Príspevokod užívateľa PitBullko » 03.10.2012

Som počul, že je to tam dosť dobré, ale keďže bývam v NMnV a do školy chodím do Tn je to trošku nepraktické... cestovné+poplatky za tréningy
PitBullko

Príspevokod užívateľa piterko » 04.10.2012

Som počul, že je to tam dosť dobré, ale keďže bývam v NMnV a do školy chodím do Tn je to trošku nepraktické... cestovné+poplatky za tréningy
- o tomto je ! chces sa tomu venovat, tak ta to nieco stoji - peniaze, cas, usilie :007
akekolvek predcasne ukoncenie bez priameho knockoutu, velmi casto byva pri povrchovom poraneni napr roztrhnute obocie - ty fyzicky si schopny buchat dalej ale leje z teba krv tak ta rozhodca sekne
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Bank: Locked
Poďakoval: 511 krát
Bolo mu ďakované: 390 krát

Príspevokod užívateľa PitBullko » 04.10.2012

- o tomto je ! chces sa tomu venovat, tak ta to nieco stoji - peniaze, cas, usilie :007
akekolvek predcasne ukoncenie bez priameho knockoutu, velmi casto byva pri povrchovom poraneni napr roztrhnute obocie - ty fyzicky si schopny buchat dalej ale leje z teba krv tak ta rozhodca sekne
Ja viem že to o tom je ale uznaj každý deň chodiť do Tn do školy potom ísť ja nvm 2-3krát do týždňa do Pn na tréning + tréningy.... tá doprava je tam najdrahšia...
PitBullko

Príspevokod užívateľa AweOne » 09.10.2012

mma neviem ci v nm v cerberos gyme netrenovali, len tak okrajovo popri thajskom a v tn mas potom thajsky a jiu jitsu na dukle... najblizsie oficialne mma mas v tych piestanoch asi
"V ringu, alebo mimo neho nie je nič zlé na tom, keď ideš k zemi. Zlé je, keď tam ostaneš..."

Muhammad Ali
AweOne
Dátum registrácie: 07.06.2009

Príspevokod užívateľa antiSval » 10.10.2012

nazdar...nasiel som si dvoje rukavic...jedny kozene MMA...vsetko okej..sedia..len na palci maju tiez vypchavku zhora...a to mi troska nesedi...resp. neviem ci to ma tak byt lebo ten palec nejde az tak lahko potom zohnut ked je to zhora vystuzene akoby tou makkou castou

a druhe su gelove...za malo penazi...ale neboli kozene..ale akokeby elasticke + mali normalne na udieranie vycpany vrch...ale ani na palec tam nebolo..tak neviem ci to je moc zle a radsej ich nemam brat

ktore mam zobrat ? radsej by som si priplatil za poriadne kozene..len neviem ci to tak ma byt ze je tam horsie zohybanie palca..
"Svaly su zaklad rodiny." by Jurgen :D :D :D
antiSval
Dátum registrácie: 03.05.2007

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný