Bojové športy - tréningy

Bojové športy - tréningy

Príspevokod užívateľa Crip » 23.02.2012

zdravim ... myslim ze tato tema by bola iba plus .. ja osobne nepoznam ziadne treningy pre bojove sporty a preto by som chcel ak by niekto nejake poznal mohol by ich napisat a postupne by sa tema cistila atd... dik
Na každého raz príde môžme si kludne hodiť mincu
Užívateľov profilový obrázok
Crip
Dátum registrácie: 14.10.2010
Cash on hand: Locked

Re: Bojové športy - tréningy

Príspevokod užívateľa shadow » 14.10.2012

Myslím že tréning pri bojových športoch by mal hlavne obsahovať silové cviky, viac-kĺbové a cviky na výbušnosť. Ale nejaký presný tréning nepoznám, kedže sa tomu nevenujem.
shadow
Moderator
Dátum registrácie: 09.11.2010

Príspevokod užívateľa Fenrir » 14.10.2012

Neviem čo za zmrda ťa hneď dislajkol. Tato téma tu chýba ale aj tak ti pravdepodobne nikto nič konkrétne neporadí (holt toto fórum je pre bodybuilderov a nie pre fighterov).

----------

Dosť sa toho dá nájsť na http://forum.ironfactor.cz/viewtopic.ph ... bee65f36f4

Mrte dobré na kondíciu výbušnú silu sú plyomterické cviky. Napr. kliky s tlesknutím, výskoky na box, preskoky, všlijaké exoické mrskanie medicinbalom...Nejaké info o plymetrickom tréningu sa dá nájsť tu http://marekborovsky.ic.cz/clanok_plyometria.html

Potom na kondičku je klasika švihadlo a behy.

Celkovo vzaté náš tréner vravel že posilňovanie s činkami spomaľuje a najlepšie sú preto cviky s vlastnou váhou ( :D preto som asi pomalý ako šnek).
Inak treba použiť google a youtube, tam je toho mrte.

----------

Videá:
(old school workout v lese v podaní last emperora Fedora Emelianenka)

(chlap má dobrí kanál kde sa dajú pochytať nejaké tie užitočné cviky)
Fortis cadere, cedere non potest.
Statočný muž padne, ale neustúpi.

Čestná smrť je lepšia ako nečestný život. (Aischylos)
Fenrir
Dátum registrácie: 10.03.2012

Príspevokod užívateľa TheDarkMucko » 14.10.2012

trening na silu je pre bojove sporty nemyslim najlepsi trening.. vytrvalost by si mal trenovat a vybusnost... to znamena zobrat 50-60% maxima a s tym robit vybusne vela opakovani... ked budete cvicit silovo tak bude z vas taky kladivar ako bol bob sapp a po nejakom case dostanete kyslikovy dlh :P
Nothing is impossible, the word itself says 'I'm possible'!
TheDarkMucko
Dátum registrácie: 12.09.2011
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa johnytgun » 14.10.2012

Ja ked som intenzivne trenoval MT tak som mimo treningov pocvicil hlavne to na co som mal chut ale snazil som sa aby sa do toho nejakym sposobom zapajalo co najviac partii... silove premiestnenia,push press,nadhod,drep a vela vela tlakov na ramena a shrugs s jednoruckami na trapezy potom hlavne kliky so zatazou,sprinty,tricepsove kliky na bradlach... a vsetko som sa snazil cvicit vybusnejsie.A po takomto komplexnom treningu samozrejme este zopar serii na bicak a podobne "bičis" partie :wink:
A taky ten typicky treningovy plan som nikdy nemal.. koly povahe treningu bojovych sportov by nieco take bolo fakt neuskutocnitelne... ked raz po treningu ti ide odpadnut vyklbene rameno a inokedy zas sotva dokazes hybat nohami :wink:
johnytgun
Moderator
Dátum registrácie: 26.01.2010

Príspevokod užívateľa negi » 04.11.2012

Komplexne urobený tréning som nenašiel. Myslím že by si ho mal každý urobiť sám podľa určitých princípov a pravidiel. Cez leto som si napríklad dával cca 80 m šprint a 20 m chôdza x kôl. Švihadlo, výskoky zo záťažou, rôzne variácie klikou - s tlesknutím, spider kliky, sparťanské kliky atď..., na bench som dal menšiu váhu (50-60%) a natiahol na tyč gumu (dobré sú aj reťaze vraj), viackĺbové cviky výbušným štýlom. Na tomto videu sú podľa mňa zaujímavé drili hlavne pre BJJ

http://www.youtube.com/watch?v=EXjP50SOwK4" onclick="window.open(this.href);return false;
negi
Dátum registrácie: 26.09.2010

Príspevokod užívateľa toomanh » 04.11.2012

Borci.
Tí ktorý sa veneujete Bojovím umenim/sportom určite viete, že trénovanie výbušnej sily je meg dôležité.
Ked som o tom pátral na nete tak som nasiel ze ak chcem trénovať výbušnú silu tk treba :
-velká váha
-3-6 op. výbušným rýchlym spôsobom
-4 serie
Otázka : ako môžem vykonať výbnušný pohyb s velkou váhou 3-6 krát ked sa to nijako nelíši od siloveho treningu ? ..( okrem toho vybusneho pohybu )
Ved predsa ak si naložím taku váhu tak to ide horko ťažko nie ?
toomanh
Dátum registrácie: 25.05.2011

Príspevokod užívateľa johnytgun » 06.11.2012

Naloz si taku aby to neslo tak horko tazko.. :wink: a šupuj rychle opakovania kym nezacnes spomalovat.. co je vacsinou tak 4-5 opak.
johnytgun
Moderator

Príspevokod užívateľa toomanh » 07.11.2012

Hmm
Niečo mi nesedí : Ked pozeram borcov ( Kickbox, box, mma ) ako cvicia Plyometriu, čo je tiež trening na vybušnosť, tak prevádzaju vysoký počet opakovní. Napr. hod medicinbalom o stenu, výskoky na boxi zo záťažou atď.
To je jediné, čo mi na tom nesedí.

Nerozlišuje sa nejak tá explozívna sila v kulturistike a v bojových umeniach ?
toomanh
Dátum registrácie: 25.05.2011

Príspevokod užívateľa tommydr » 19.12.2012

Na youtube bude isto veľa videí, kde sú rôzne tréningy. Hlavne je ale trénovať spomínanú výbušnosť a vytrvalosť.
tommydr
Dátum registrácie: 08.05.2012

Príspevokod užívateľa Misso70 » 21.12.2012

Pre bojove športy je asi najideálnejší crsffitový tréning alebo kruhové tréningy a to hlavne pri thajskom boxe, karate boxe... tu 150kg na bench press moc nepomôže len je škoda že pokiaľ sa chce človek niečomu takému venovať viacej už si musí vybrať či je to fighter alebo kulturista lebo konkrétne mňa najviac baví dvíhať váhy :D ale nebol by fajn pre takého bojovníka aj Antagonistický tréning ? cvičiť protiľahlé svaly v superseriach ? lebo keď cvičím napr, hrudník chrbát tak to sa tiež dosť zapotím a zadýcham a dokážem pritom cvičiť aj z relatívne väčšími váhami?
Misso70
Dátum registrácie: 21.12.2012

Príspevokod užívateľa Rokie » 23.12.2012

To že sa zapotíš a zadýchaš je len vedľajší "faktor" ktorý nemá nič dočinenia s vecami ktoré potrebuješ.

Ja som dosť zásadne protí výbušným a rýchlym opakovaniam na rôznych cvikoch, veeeeľmi ľahko človek príde k zničeným klbom, poraneným šľachám atď.

Preferujem kondičné veci a výbušnosť snáď príde s kondičkou, alebo nie? Ak do toho zapojíme základné veci ako preskoky, výskok na bedňu, kliky s tliesknutím a podobné srandy čo nie sú nejak veci ohrozujúce klby/šľachy, veci s BW.
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Bolo mu ďakované: 2 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa johnytgun » 23.12.2012

vybusnost dostanes do tela hlavne priamo z treningu bojovych sportov.. zaklad je len po treningu s vahami trochu sa aj pohybat aby tie svaly a slachy boli rozhybane a nevytvarali pnutie a odpor pri uderoch a tak podobne.. V skratke.. ak chces vediet dobre,rychlo a silno boxovat... musis boxovat.Tvoja rychlost sa s nabratim svalov nejako extra nezmeni pokial nebudes stuhnuty ale na sile naberies... cim vacsia vaha tym vacsia sila uderu,jasne ze rozpravame o spravnej technike stale :)
johnytgun
Moderator

Príspevokod užívateľa Mike Ones » 30.06.2013

Domino chodis este cvic capoieru?
Mike Ones
Dátum registrácie: 02.08.2011

Príspevokod užívateľa Rokie » 25.07.2013

Takže počítal som pár stránok, prevažne IronFactor a spravil som hentaký tréning.

:idea: :idea: Kondičný tréning nie je zameraný na dlhé trasy ale na intenzívny a pomerne krátky tréning (15-30min). Silový tréning je zameraný v jednom tréningu na silovú stránku kde sa budú dvíhať čo najväčšie váhy s malým objemom sérií a v druhej silovej tréningovje jednotke pôjde skôr o zlepšenie slabín či už pevnosť alebo sila určitých partií. Silový rozpis teda nie je striktný :007

:arrow: 1.Kondičný tréning

- 2 km rozklus
- 5 min. dynamický strečing
- intervalový tréning, 3 kolá, pauza 30s:
10xjumping jack push-up climber (angličáky)
10x hod skalou z podrepu a od pŕs, šprint za skalou
10x hod skalou dozadu do strany, šprint za skalou
20x jumping jack
(dokopy cca 1,5 min.)
- 10 min. staticko-dynamický strečing
- 2 km výklus

:arrow: 2. Kondičný tréning

- 2 km rozklus
- 5 min. dynamický strečing
- intervalový tréning, 3 kolá, pauza 30s:
10xjumping jack push-up climber (angličáky)
3x šprint do kopca (20 m, 30´ sklon) a potom dole dozadu a tieňovačka
6x klik s tlesknutím
10x hod skalou dozadu do strany a s výskokom, šprint za skalou
10x jumping jack
(dokopy cca 1,5 min.)
- 10 min. staticko-dynamický strečing
- 2 km výklus

:?: 1. Silový tréning

- zahriatie:
3 min. poskakovanie/rotoped
2 min. točenie kotúča okolo hlavy
5 min. dynamický strečing
- výbušnosť:
jump shrug 3x6x XX kg
- max. sila:
A1 tlak na lavici 4x2x XX kg
A2 príťahy v predklone 4x2x XXkg
B zecher drep 4x2x XXkg
- doplnky:
pullover, rozpažovanie v predklone

:?: 2. Silový tréning

- zahriatie:
3 min. swing
2 min. poskakovanie na mieste
5 min. dynamický strečing
- výbušnosť:
kliky s tleskom 3x6xBW
hĺbkové výskoky 3x6xBW
- max. sila:
A1 bulharský drep s jednoručkami 3x6x40 kg
A2 predklony 3x6x50, 60, 60 kg
B1 výrazový výtlak 3x6x55, 50, 50 kg
B2 zhyby na hrazde 3x8xBW
- doplnky:
rozpažovanie na lavici, brucho

+ videá, veľmi odporúčam (vybral som len tie ktoré sa mi pozdávali, možno 3-4som neuviedol z tejto série)

BTW aký máte názor na plyometriu http://marekborovsky.ic.cz/clanok_plyometria.html
- mne osobne to nepríde zlé ale málo efektívne, robili ste to?

:arrow: Odo mňa zatiaľ toľko, mám pár článkov na IF rozčítaných ohľadom zloženia tréningov a možností a funkcií tela tak ak narazím na niečo zaujímavé postnem to tu. + ak máte nejaké vlastné zaujímavé tréningové jednotky podeľte sa :007
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Bolo mu ďakované: 2 krát
Kontaktovať užívateľa:

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný