Domáci tréning pre box

Domáci tréning pre box

Príspevokod užívateľa MrFreek » 30.12.2014

Zdravím, asi 3 roky som "rekreačne" cvičil a vybudoval si svalový základ. Skúšal som rôzne tréningy (silové,kruhové,objemové) ale cvičenie ma pred istým časom prestalo baviť a posilku nahradilo behanie, plávanie a asi najdôležitejší box na vreci. Veľmi ma hlavne box začal baviť a preto som sa rozhodol aktívnejšie mu venovať, bohužial v meste ktorom žije neexistuje žiadny klub/telocvična kde by sa box trénoval. Preto som si zostavil celotýždenný tréning a rád by som počul názory či sa o ňom dá povedať že rozvýja fyzické vlastnosti potrebné na box, pretože na vysokej by som sa chcel pridať do klubu vo väčšom meste.

Pondelok- gym- ramená (military 5x4, tlaky v sede 10x4, predpažovanie 15x4), triceps (2 lavičky 10x4, sťahovanie kladky 15x4)

Utorok- gym- chrbát (hrazda max*4), biceps (hrazda podhmat max*4, e-zet 10x4)
- box- (švihadlo 3x3min, shadowboxing 3x5min)

Streda- plávanie 5km

Štvrtok- box (švihadlo 3x3mim, silový (jab-3m/jab,cross-3m/jab,cross,hook-5m/jab,cross,hook,uppercut-5m (max sila)))

Piatok- gym- chest (bench s jedn. (12až8)*4, šikmá jedn. (12až8)*4, pullover 12*4)
- drep 12*4
- mrtvola 10-8*4
- trapézy (prítahy jedn. 12*3, prítahy za chrbtom 12*3)

Sobota- beh vonku (cca 30 min.)

Nedeľa- box- (švihadlo 3x3min, silový (jab-3m/jab,cross-3m/jab,cross,hook-5m/jab,cross,hook,uppercut-5m (max sila)))
MrFreek
Dátum registrácie: 30.12.2014
Cash on hand: Locked

Re: Domáci tréning pre box

Príspevokod užívateľa !nstinct » 30.12.2014

Rozhodne necvič ramena ked boxujes. Dôvod? Jednoducho tvoje ramena to nezregeneruju a môžeš dostať zápal. Celkovo ked sa serióznejšie chceš venovať boxu tak posilku by si mal zaradiť co najmenej. Ked už ramena tak nejaké mobilizačné veci. A nemáš v tom poriadny systém. ked máš Box, tak švihadlo 3x3 je smiešne dávaj si aspon 15 minút intenzívneho skákania. Tienovanie daj 5x3 minuty. Tie silové veci neviem co je. Ale tréning boxu si ja predstavujem švihadlo, dynamicky strečing a mobilizačné cviky na hornú aj dolnú čast tela, tieňovanie, učenie sa techniky úderu, vrece, švihadlo a staticky strečing + v niektoré dni zaradiť aj koordinacne cviky. Co sa týka posilky to by som dal fullbody a len základne cviky na rozvíjanie sily.
Pondelok gym(sq,bp,dl) + údery s jednoruckou,
Utorok beh + vytrvalostné veci ( tenovanie; ale aj vrece)
Streda plávanie
Štvrtok to co v pondelok
Piatok to co v utorok
Sobota ľahký beh
Nedeľa voľno
Mám aj riadny plán tréningový tak ked budem na PC hodím ho sem ak chces
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
Užívateľov profilový obrázok
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010

Príspevokod užívateľa MrFreek » 31.12.2014

Bol by som rád keby pošleš ten poriadny. Dakujem za rady. K tréningu boxu: strečing dávam pred každým boxom hlavne ramená/zápästia/nohy/chrbát ale pohladám dopredu určený strečíng a ten "silový" to je z jedného fóra ukradnutý. Vlastne máš cikly a v každom udieraš len danú kombináciu takže najprv 3minúty jab, potom 3 minúty jab-cross a takto ďalej.. a ešte k tej posilke. Pondelok a utorok sú tie tréningy v posilke tam hlavne kvôli tomu že mám v škole volnú hodinu a zvykol som si v školskej posilke trochu zacvičiť, nemôžem ani napr. jeden deň 2cviky biceps plus Military a druhý 2 triceps plus hrazda široko? či to radčej netreba s tými ramenami pokúšať?
MrFreek

Príspevokod užívateľa !nstinct » 31.12.2014

Pondelok (silový)
drepy, bench, mrtvy (5-8x5)
rozvoj sily boxerských úderov (direct,hák,zdvihák so závažím po 10 opakovaní na jednu ruku)

Utorok (vytrvalosť)
beh 5 km
kruhový tréning
Pri kruhovom tréning je interval práce 1min. a interval odpočinku 1 min. Každý cvik opakovať 4 – krát.
a) Kliky s výskokom
b) Hlboké drepy na bossu
c) Sed – ľah
d) Nepretržitá práca na aparátoch (boxerské vrece respektíve lapy)

Streda (výbušnosť)
šprint 60 m 5x
kliky s tlesknutím 15 opakovaní 5 sérií

Štvrtok (koordinácia)
Polohový tréning – 4 až 6 polôh do ktorých sa boxer snaží dostať čo najrýchlejšie, pričom po dosiahnutí do jednej polohy prechádza ihneď do druhej. Opakovanie v jednej sérii približne 5x.
Kotúľ v pred, postaviť sa, otočka 360 stupňov, kotúľ vzad.
Švihadlo na rozvoj spoločnej práce horných a dolných končatín. Trvanie 5 minút.
Kotúľ a séria úderov:
a) Kotúľ vpred a kombinácia troch úderov (interval práce 3 min.)
b) Kotúľ vzad a kombinácia troch úderov (interval práce 3 min.)
c) Na záver 360 stupňov otočka a séria úderov (interval práce 3 min.)

Piatok (rozvoj aeróbno-anaeróbnej vytrvalosti)
Športová hra (futbal, basketbal,hokej,...)

Sobota-nedeľa - voľno (môžeš zaradiť plávanie)

Približne niečo takéto, ale je to už priamo zamerané na box, neviem aké sú tvoje ciele, či chceš len boxovať, alebo sa ti jedná aj o dobrú postavu.
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct

Príspevokod užívateľa MrFreek » 31.12.2014

Páči sa mi ten tréning ale pokúsim sa vytvoriť niečo medzi tým svojím a týmto originál boxerským pretože môj ciel nieje byť boxer, skôr zlepšiť kondičku/pohyblivosť/postavu :) tak či tak ďakujem za rady určite ma to posunulo správnym smerom
MrFreek

Príspevokod užívateľa !nstinct » 31.12.2014

Jasne však je to na tebe, držím palce :)
!nstinct

Príspevokod užívateľa areeba » 17.02.2015

Ahoj, vedeli by ste mi niekto poradiť, kde by som mohol trénovať MMA v Bratislave, najlepšie v Petržalke?
areeba
areeba
Dátum registrácie: 17.02.2015

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 09.07.2019

Slusny bot.
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Bank: Locked
Poďakoval: 23 krát
Bolo mu ďakované: 216 krát

Návrat na "Bojové športy - Bojové umenie (MMA, K1, Karate, Kickbox, Box)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný