Mobilné telefóny-všetko o nich

Môj operačný systém v mobile

Android
177
67%
Win7 phone
8
3%
Symbian
31
12%
iOS
47
18%

Celkom hlasov: 263

Re: Volna diskuze

Príspevokod užívateľa piterko » 19.01.2019

aaa prave vidim ze miro zavesil za 11 a lepsi :D
Užívateľov profilový obrázok
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 520 krát
Bolo mu ďakované: 395 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 19.01.2019

no 11 € je ppči, ale potrebujem to kúpiť zajtra v kamennej predajni
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 64 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Príspevokod užívateľa Jozko1309 » 19.01.2019

Len to je už o viac ako o 100€ ako chcel :). Výkonnostne je to beštia, veď je to v podstate najlacnejší herný telefón. Na poco by ma zamrzela absencia NFC Taktiež nepochopím prečo do takého telefónu nedali AMOLED.
Jozko , má to “funkčnú” stabilizáciu obrazu pri natáčaní videá v najvyššom rozlíšení ?
NFC nepouzivam a displej je super vyladený aj keď potenciál fonu nevyuzijem.Stabilizacia obrazu je len vo full hd.
Jozko1309
Dátum registrácie: 16.05.2016
Poďakoval: 163 krát
Bolo mu ďakované: 37 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 19.01.2019

https://www.nay.sk/maxcom-mm129-ds-whi-klasicky-mobil

Na sklade v BB :). Cena 9,99 € :D
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa Tattoo » 20.01.2019

A na co potrebujete-pouzivate NFC? :O
Stale se ucim. V AAS jsem student, pockejte na radu zkusenejsich.
Tattoo
Dátum registrácie: 09.01.2017
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 84 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 20.01.2019

https://www.nay.sk/maxcom-mm129-ds-whi-klasicky-mobil

Na sklade v BB :). Cena 9,99 € :D
dík. dnes tam zbehnem :D

Tattoo: preferujem tlačítkové mobily, keďže mobil mám len na telefonáty a smsky a všetko ostatné riešim skrz notebook. navyše mám tendenciu hádzať mobily o stenu, čo je pri cene a odolnosti dnešných smartphone-ov dosť drahé hobby :D
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 64 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 22.01.2019

A na co potrebujete-pouzivate NFC? :O
Bezkontaktné platby - google pay. Nepotrebuješ nosiť so sebou platobnú kartu, lebo komunikáciu platobnej aplikácie s pratobným terminálom zabezpečí NFC čip. Zatiaľ to podporujú tuším len 4 banky, ale časom sa pridajú aj ostatné.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator

Re: Mobilné telefóny-všetko o nich

Príspevokod užívateľa Celaskon » 22.01.2019

To som ani nevedel, diki za info. :D
Celaskon
Dátum registrácie: 16.06.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 4 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 22.01.2019

Xiaomi 7 dostupny, ale iba cinska verzia :/
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 522 krát

Global verzia ešte nie je. Nemajú ešte schválený certifikát. Tej čínskej verzii chýba podpora B20 LTE siete. Ak ti nejde primárne o LTE sieť a stačí ti aj 3G, tak tam je konektivita 100 %. Ja som sa rozhodol, že počkám na global verziu redmi note 7. Dovtedy už bude až verzia redmi note 7 pro. Uvidím aký je tam rozdiel. Ak bude len v novšom procesore, teda zvýšia len výkon, tak to pre mňa nie je extra zaujímavé. Ak pridajú aj toľko spomínaný NFC čip, tak počkám. Produktová línia redmi Note 7 ma láka preto, lebo za dobrú cenu máme solídny výkon v peknom tele. Má to infraport a dokonca to má zvýšenú odolnosť proti vode. Nijako to nepropagujú, lebo na to nemajú certifikáciu, ale riaditeľ redmi o tom niekde písal ( prekladal som si translátorom jeden článok napísaný "ryžovým" písmom :D ). Plus to má dobrú baterku, slušný foták a rýchlonabíjanie. Ak to bude všetko dlho trvať a budem chcieť mobil hneď, tak si skočím kúpiť honor 10 tku za 300 € a vec vybavená :D
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa Maxton » 22.01.2019

čítal som, že xiaomi sú preto také lacné lebo ich obchodná stratégia je taká, že v cene každého telefónu je len 5% marža , teda ich zisk, kdežto iné telefóny si k nákladom na výrobu, reklamu, distribúciu atď pridávajú maržu aj niekoľko desiatok % . Ja mám xiaomi redmi 4 note dva roky a zatiaľ ide bez chyby. Pred tým som mal Sony Z1 a na ňom mi po roku začal odchádzať dotyk na displeji a po roku a pol som už musel vymienať. Môj ďalší telefón bude zas xiaomi.
I povstal cvik z rodu základných a sľúbil krivým, že sa narovnajú, slabým, že zosilnejú, chudým, že priberú... I riekol pred davom zhromaždených ľudí : "Verte vo mňa, cvičte ma, lebo bude požehnaný každý, kto ma okúsi!
Maxton
Dátum registrácie: 16.03.2009

Príspevokod užívateľa rapsic » 22.01.2019

Povodne som chcel tu 6pro
A dnes som cital o tej 7, celkom nabuchany, pravdepodobne si pockam na global verziu
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 522 krát

Xiaomi má hlavne dobrú stratégiu a nemíňa peniaze kde to nie je treba. Nemajú kamenné predajne. Všetko riešia online, najme reklamu a predaj. Veľmi družne komunikujú so svojou komunitou a poskytuje nové telefóny na testovanie, čo má pozitívny ohlas a ich obľúbenosť raketovo stúpa. Na všetko pružne reagujú a preto napríklad aj otvorili továreň v Indií. Xiaomi má nadštandardné vzťahy s Qualcommom ( bol pri zrode spoločnosti) a preto kupujú procesory za menej peňazí ako ich konkurencia. K ďalším veciam treba uviesť je, že majú obrovské portfólio kvalitných produktov. Ďalšia sympatická vec je, že aj keď skupujú spoločnosti (Pocophone), tak nemajú problém ani s odlúčením divízie (Redmi).
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa Maxton » 22.01.2019

Pozrel som si tu ich strategiu. Preto maju lacny hardware (telefony) , lebo chcu byt ziskovy hlavne na software (ich vlastny Google play s appkami) . To zatial vyuzivaju ludia najmä v Azii aj v Cine kde je Google play obmedzeny. Su vlastne ako free hra, kde ked chcete nejake lepsie features tak v hre si ich mozte za mikrotransakcie dokupit a v buducnosti chcu byt konkurentom ku iStores a Google play, len s tym ze tieto sluzby budu potom drahsie
I povstal cvik z rodu základných a sľúbil krivým, že sa narovnajú, slabým, že zosilnejú, chudým, že priberú... I riekol pred davom zhromaždených ľudí : "Verte vo mňa, cvičte ma, lebo bude požehnaný každý, kto ma okúsi!
Maxton
Dátum registrácie: 16.03.2009

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 09.03.2019

Takže nakoniec som vzal úplne iný telefón. Vzhľadom na brutálny prepad ceny LG G7 thinQ (za polrok 500 € dole ), som si kúpil práve túto ešte stále oficiálne vlajkovú loď kórejského výrobcu za 340 €. Za mňa najlepšia kúpa vzhľadom k cene/parametrom/úžitku.

Plusy:
+ brutálne jemný displej
+ výkon a reakcie
+ bezdrôtové nabíjanie/ quick charge
+ šialene kvalitný zvuk s dodanými slúchadlami a funkciami DTS: X3D surround/ hi-fi quad DAC
+ výborný fotoaparát
+ IP 68
+ NFC

Nevýhody:
- extrémne šmykľavý povrch
- priemerná baterka
- always-on displej (IPS) spotrebuje viac energie ako AMOLED
miroslav.kavcak
Moderator

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných