Krvne testy

Príspevokod užívateľa Pipač » 09.10.2010

keby to bolo KO*** tak nepoviem... ale takto?
idem zistit čo to znamena :D
,,cesta je cieľ/cieľ je cesta"
Užívateľov profilový obrázok
Pipač
Dátum registrácie: 17.08.2007
Cash on hand: Locked
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 09.10.2010

uz je neskoro, :D :D :D :D si proste KO :D mal by si prestať sypať :011

ale ne srandujem samozrejme :D dnes mam dobru naladu
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa Pipač » 20.10.2010

KO - krvný obraz :)
Pipač
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Mysko » 04.11.2010

bol som na ko,co si pamatam kreatinin mam 77 a cholesterol 2.7 vsetko v norme v zatvorkach ostatne veci.
„Nic jako instiktivní trénink neexistuje. Kdyby se človek držel svých instinktů, tak by si nikdy nenaložil na činku 240 kg. Radši by šel do hospody, dal si pár piv a balil ženský.“ DORIAN YATES
Mysko
Dátum registrácie: 27.05.2007

Príspevokod užívateľa dan82 » 30.12.2010

Dneska som bol opäť po 6 mesiacoch na krvných testoch.Cca pred 6 mesiacmi som začal cvičiť,lepšie sa stravovať a užívať proteiny

Pred 6 mesiacmi som mal všetky pečeňové testy v norme a to som sa stravoval úplne na p... asi 1g/kg BW bielkovín :roll: ,jedol som sladkosti,pil colu a tieto ostatné sladené sračky

Logicky som čakal,že keď sa teraz lepšie stravujem,športujem a celkovo žijem zdravšie tak všetky výsledku budú dobré

no,len asi som sa mýlil

Mám zlé(zvýšené) pečeňové testy:

ALT 0,95(horná hranica 0,7)
ALP 2,43(horná hranica 2,26)

Rodičia mi povedali,aby som okamžite prestal užívať proteiny a že mám jesť menej bielkovín.Chápem ich,že sa o mňa boja,ale to sa teraz môžem na cvičenie úplne vysrať,pretože cvičiť bez poriadnej stravy a doplnkov nemá význam.

Myslíte že môže užívanie proteinov(teraz myslím doplnky),prípadne zvýšený príjem bielkovín zvyšovať pečeňové testy?

ďakujem každému za odpoveď,som z toho úplne na sračky

:(
Kto chce hľadá spôsob, kto nechce hľadá dôvod
dan82
Dátum registrácie: 18.01.2010

Príspevokod užívateľa Pipač » 31.12.2010

Zacni postupne citat tuto temu a pochopis o com tieto testy su...ak mas vysoky prijem bielkovin odrazi sa to v KO...staci vsak na dva-tri dni pred odberom upravit jedalnicek, dat odpocinok od treningu a na krvnych testoch budes mat dobre vysledky. Kazde tri mesiace chodievam darovat krv.... ako prve mi robia pecenove testy..doteraz som vzdy presiel... vysoka hladina ALT nemusi nevyhnutne znamenat, poskodenie pecene...ale to, ze mas v strave vysoku hodnotu niecoho s cim sa musi organizmuw vysporiadat... bielkovin v tvojom pripade...

Nemaj strach, nezomieras :)
Pipač
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krvne testy

Príspevokod užívateľa miso sk8 » 09.03.2011

Bol som na 17-rocnej prehliadke, testy krvy a mocu. Vraj mam zvyseny cholesterol a to dost (o to sa ani nestaram, mame to v rodine, je to dane geneticky a inac ako liekmy to asi neupravim). Ale vraj mam abnormalne zvysenu hladinu tukov v krvi. CO TO JE :?: .

Nejake rady mi prosim hodte. Hladal som o tom na nete, ale nic moc konkretne, comu by som chapal som nenasiel. Iba ze by mi pomohlo zmensit telesnu vahu ( aj na to pride :lol: )

A este taka vec...zajtra tam idem znova. Doktorka volala s mojou mamou, ta jej asi hovorila ze mam inaksiu stravu, ako obycajny clovek, a vraj ona (doktorka) mi to vysvetli :roll: ...tak mi rychlo hodte nejake argumenty, ktore by som mohol pouzit, ked mi zacne nahodou pindat za zvyseny prijem B alebo za suplementy.

keby sa dalo tak cim skorej...rano tam uz musim byt:D

diiiiiiki :007

ps: a este to s tim tukom v krvi??
miso sk8
Dátum registrácie: 03.05.2009
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa TheDarkMucko » 09.03.2011

dnes tu niekto dal toto video.. lekari sa ani nevyznaju do stravy takze tolko k jej "radam".. :D mozno ta inspiruje tento dokument aby si mal dobre argumenty

http://vimeo.com/16821390

miso_sk8 - trochu som prezeral stare temy tak ti sem dam link na temu, mozno ta to bude zaujimat
http://posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=3&t=2365
TheDarkMucko

Príspevokod užívateľa SirMephisto » 09.03.2011

to video som videl uz trocha skor...a je to sracka vo viacerych smeroch :) nejake veci si odtial vziat mozes ale nebral by som ho uplne vazne...
SirMephisto
Dátum registrácie: 02.12.2010

Príspevokod užívateľa miso sk8 » 13.03.2011

Co som sa docital, tak normalna hladina cholesterolu je 5,2 mol (ci ake jednotky to su..). Teraz som sa pozrel na papierik od lekarky, a mam napisane ze mam hypercholeterolomiu, a hladinu chol. mam 8,59. Je to zrejme dost zvysena ze? Ono je dost mozne, alebo teda je to tak...ze to mam dedicne (mame to v rodine). Ale dokazem to inak znizit, ako liekmy? A cholesterol sa zvysuje napr. mastnymi jedlami, stresom atd? Pretoze ja napriklad neprijimam vobec nejake take jedla, proste nic zle nerobim-co by viedlo k zvysenemu cholesterolu. A ja teraz len doma pocuvam, ako to mam z toho, co jem atd...A myslim si, ze to iste bude hovorit aj metabolicky lekar ku ktoremu mam ist :roll: Co mam robit :cry:

Mohlo by mi pomoct znizenie telesnej hmotnosti? (cital som o tom).
miso sk8
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Mr.Olympia » 13.03.2011

hmm skus salbutamol ten ti ten cholesterol vyladi a inak ako s liekmi netusim
Mr.Olympia
Dátum registrácie: 11.03.2011

Príspevokod užívateľa Mr.Olympia » 13.03.2011

a ked mas %telesneho tuku vyzsie tak sa moc necuduj ale ak nie tak neviem
Mr.Olympia
Dátum registrácie: 11.03.2011

Príspevokod užívateľa Pipač » 13.03.2011

Čo robiť

✓ Biely chlieb a pečivo vymeňte za celozrnné výrobky. Na raňajky ich prestriedajte s ovsenými vločkami či müsli s ľanovými semienkami.
✓ Najideálnejšou prílohou k hlavnému jedlu je naturálna ryža. Pokojne si dajte aj zemiaky, ale varené a nie pečené či hranolčeky. Z času na čas siahnite po bezvaječných a celozrnných cestovinách.
✓ Pečenú krkovičku, bôčik, slaninu, klobásy, údeniny vymeňte za chudé hydinové či hovädzie mäso a ryby. Na tých si pochutnajte aspoň dvakrát do týždňa. Raz si dajte mastnejšiu rybu, ako napríklad lososa, makrelu, haringa, a druhýkrát chudého pstruha alebo tresku.
✓ Klasické sladkosti nahraďte čerstvým ovocím.
✓ Vyhnite sa aj sladeným nápojom. Ideálna je voda a čaje.
✓ Vzdajte sa vysokotučných mliečnych výrobkov. Pozor si dávajte najmä na šľahačku a smotanové výrobky. Nahraďte ich nízkotučnými produktmi. Všetky by mali mať nižší obsah tukov ako 45 percent.
✓ Cibuľa, cesnak, paradajky, špenát, zeler či brokolica. To sú ideálni bojovníci proti vysokému cholesterolu. Zeleninové šaláty si pripravte kedykoľvek. Ak vám nechutia bez dresingu, pripravte ho z nízkotučného bieleho jogurtu a ochuťte bylinkami.
to je predsa skvelá strava pre kulturistiku... je tam všetko: kvalitná hydina, hovadzina, ryza, cestoviny, zemiaky, ovocie, ryby... vytlač to, daj to mame na ladničku a upozorni ju, že s tvojim zdravotným stavom nehodno hazardovať, že má pravdu v tom, že strava negatívne ovplyvňuje hladinu cholesterolu a preto musiš radikálne upraviť jedálniček :)..
Aspoň trikrát do týždňa športujte. Ideálne sú aeróbne aktivity od rýchlej chôdze cez beh až po aerobik. Záťaž pri cvičení nemusí byť vysoká, dôležitá je vytrvalosť. Športovať by ste mali minimálne 30 minút. Pohybom budete zároveň bojovať i proti stresu.
Od princípov zdravého životného štýlu by ste nemali upustiť ani po tom, čo sa vám hladina cholesterolu upraví. Keď sa vrátite k vyprážanému syru alebo ku klobáse, o pár mesiacov budete s cholesterolom bojovať opäť.
žiaden stres, upozorni mamu, že ťa neustálymi výčitkami stresuje a to rozhodne nie je dobré pre tvoj zdravotný stav, že si ideš radsej zacvičiť, čo je všeobecne odporúčané odborníkmi na znižovanie hladiny LDL cholesterolu :)

neboj sa toho, vieš dodržať dobrú stravu, nie si žiaden fastfoodový looser, si človek, ktorý si vie postaviť ciel a dosiahnuť ho... cholesterol dokážeš dostať pod kontrolu ;)
Pipač
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa miso sk8 » 15.03.2011

Mr.Olympia - samozrejme ze mam zvysene %tuku v tele, to ma pomaly kazdy druhy tu na fore, ktory je v objemovke, resp. nie je v rysovacke, ale nie kazdy ma takto zvyseny. A zase ten cholesterol je vysoky, ale nie az tak rapidne ze by som to musel davat dole pomocou AS, aj hlavne kvoli DT atd...(nevyznam sa do toho).

Pipac - diki, nieco take som potreboval, na internete som to tak podrobne napisane nenasiel (alebo som bol len moc lenivy). Samozrejme stravu upravim, ale ako tak citam, nerobim nejake prehresky, kvoli ktorym by som mal mat vysoky cholesterol. Dokonca, vacsinu mojej stravy tvoria komplexne sachre (ryza,vlocky atd) a maso...(hydina). Jedine je pravda...ze aerobnu aktivitu cez objemovku nerobim a vtedy mam aj dost tuku v tele...aj tak od maja zacina rysovacku takze nejak to zatial upravim a potom to snad uz znizim tim kardiom a stravou

dik
miso sk8
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Souba » 16.03.2011

Pipac: skvely rozpis :007
najma tie lanove semienka do musli urcite vyskusam (pozeram ze ani nie su drahe). Osobne nvm ci mam problem s cholesterolom, zatial som nebol na to od lekarky upozorneny, ani nvm ci mi robila na to nejake testy.
Kazdopadne, v poslednom case som sa stretol s viacerymi clankami, nazormi atd ohladom zdravych tukov, ake su nesmierne dolezite, a ze tuky ani zdaleka nie su taky strasiak ako sa posledne dve desatrocia uvadzalo (samozrejme stale hovorim o zdravych tukoch)
The easy day was yesterday!!!
Souba
Dátum registrácie: 02.07.2010

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných