Manželstvo?

Re: Manželstvo?

Príspevokod užívateľa bestial » 21.07.2018

Kazdopadne bezpodielové spoluvlastníctvo sa týka len veci nadobudnutých po svadbe, čiže ak niekto príde do manželstva s holým zadkom a nič sa počas manželstva spoločne nenadobudlo, s holým zadkom aj odijde.
Problem byva ze v mojom okoli sa casto beru dvojice kde chlap berie cez 100 000 kc mesacne a zenska bud 20 000 alebo nic, no a po par rokoch to skus delit napolky co sa nadobudlo, bude to mat troska trpku prichut :D
Už jen jedna další ampule
Ješte nás čeká sláva
Jednou nás to všechny zabije
No zatím to nakopává.

https://www.facebook.com/jan.michalov.trener
https://www.instagram.com/bestial_fitness/
Užívateľov profilový obrázok
bestial
Veteran
Dátum registrácie: 04.11.2006
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát

Príspevokod užívateľa Pipik88 » 21.07.2018

Toto sa da tiez vyriešit že čo si kupiš to nekupiš na seba ale na niekoho ineho auto, dom atd... a ked vidíš že sa zena vykruca uz vieš že jej ide o penaze :D

A Miro ty možeš byt rad a vazit si to aku zenu maš... v dnesnej dobe je to uz uplne ine ako kedysi ze sa brali mlady ludia dnes je sama faloš ojeby klamstva nevera atd na dennom poriadku nieje to ako kedysi ze si nemal problem s byvanim dnes je dieta pre vačšinu ludí luxus to iste svatba ked maš na krku hypoteku priemerny zarobok zena to iste nieje to med lízať... a teraz 30 rokov riešit hypoteku mať dieta starat sa onho a najst nejaku normalnu nie piču... Da sa to všetko aj bez hypoteky ale malo kdo to zial na SR dokaze... a potom to vsetko pada a nik nechce riešit svatbu a podobne kazdy rieši karieru a ked tak vačšina vidí že tie manzelstva dopadaju zle tak na to seru načo sa viazat ked tazko niečo buduješ a potom ta o to niekdo ma pripravit? To je fakt na 25 ako to Vinnie písal prídeš o majetok dieta prakticky cely zivot tak uz fakt by si ju radšej poslal niekam na dovolenku navzdy :D
Pipik88
Dátum registrácie: 29.09.2016
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu ďakované: 5 krát

Príspevokod užívateľa mar55 » 22.07.2018

myslim,ze zas tak ruzove to nebyvalo ani predtym :) viz x disfunkcnych manzelstiev z predchadzajucich generacii, alebo cisto ekonomickych manzelstiev babiciek
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Pipik88 » 22.07.2018

preto sa treba poučiť z minulosti :D
Pipik88
Dátum registrácie: 29.09.2016
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu ďakované: 5 krát

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 23.07.2018

Moja viera v ľudstvo a v to, že normálne ženy ešte nevymreli je značne naštrbená :grinning:

Aj tak mi to celé príde len jak sa hovorí, že na vola čaká doma iba krava a chyba je dosť pravdepodobne na oboch stranách.
Dante Flyshit
Dátum registrácie: 22.12.2009
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa edgarius » 25.07.2018

hovori sa, ze vzdy za to mozu obaja - manzelka a svokra ;-)
----------
Lidé! Ještěri z těmných světů vám chtějí dát čipy do těla a zotročit vás jako úbohé loutky!!!
edgarius
Dátum registrácie: 11.02.2008
Poďakoval: 50 krát
Bolo mu ďakované: 146 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 25.07.2018

Ja som nepísal nikde že manželstvo je povinnosť , ale že je normálnym - prirodzeným vyvrcholením vzťahu. Ak sa ľudia skutočne nemajú radi , nie sú vo vzťahu spokojní či je tam nejaka ina vada, tak nech sa neberú. Vy v podstate najväčšie negatívum manželstva vidíte v rozvode a k tomu naleziacemu majetkovému vysporiadianiu. Ak si niekoho beriem, tak z lásky a preto, že s ním chcem byt celý zivot.
Jasne, nemusí to stále vyjsť. Ale zatracovať to preto, lebo hneď myslím na majetok ? Vážne je majetok pre vás najväčšia hodnota ?
Takýto prístup k životu, vam spokojnosť neprinesie.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa thaguy » 05.08.2018

Lebo práve toto je prirodzené a normálne ? Rodina, manželstvo je o zodpovednosti. O tom, že vylezieš z pohodlia svojej detskej izby a začneš sa o seba starať. Potom sa rozhodneš založiť si rodinu so ženou ktorú ľúbiš, vezmeš si ju, dáš jej svoje priezvisko a aby bol tvoj rod zachovaný urobíte si potomstvo ktoré potom budete spolu vychovávať. Tým že ste zosobášení dávaš svojim deťom vzor toho čo je normálne, čo funguje.
Či podľa teba je manželstvo nemoderné ? čím ho chceš nahradiť a prečo vlastne ?
Mimo iného je to inštitút ktorý chráni tvoju manželku a tvoje deti. Je na neho naviazaný inštitút dedenia a v neposlednom rade inštitút sociálneho zabezpečenia - vdovský dôchodok.
Zaostalé je žiť tak ako sa mi ti páči, ako mi to vyhovuje ? Ja som sa neoženil lebo som musel ,ale preto lebo som to chcel. Manželstvo je prirodzený vývoj vzťahu ak sa majú dvaja ľudia radi.
Podľa mna je skôr smiešne hrať sa na to , že všetko čo bolo “ normálne “ doteraz je už nemoderne. Rodina je základná bunka spoločnosti , bola a vždy bude. Vy moderní ľudia si robte čo chcete, zite si ako chcete s kým chcete, je to vás názor, ale stále len a len názor ;).
Ja som nepísal nikde že manželstvo je povinnosť , ale že je normálnym - prirodzeným vyvrcholením vzťahu. Ak sa ľudia skutočne nemajú radi , nie sú vo vzťahu spokojní či je tam nejaka ina vada, tak nech sa neberú. Vy v podstate najväčšie negatívum manželstva vidíte v rozvode a k tomu naleziacemu majetkovému vysporiadianiu. Ak si niekoho beriem, tak z lásky a preto, že s ním chcem byt celý zivot.
Jasne, nemusí to stále vyjsť. Ale zatracovať to preto, lebo hneď myslím na majetok ? Vážne je majetok pre vás najväčšia hodnota ?
Takýto prístup k životu, vam spokojnosť neprinesie.

Normálne na tomto fóre len lurkujem ale teraz mi to nedá nezareagovať na tvoje príspevky. Myslím si ale, že tu píšeš protiklady a bludy.

Nikto tebe nezakazuje do manželstva nevstupovať, ak to tebe vyhovuje tak je dobré, že si ideš za svojim a oženíš sa. Ale nepíš tu bludy, že manželstvo je vyvrcholenie vzťahu, že je moderné a že manželstvo bude mať v spoločnosti rovnakú podobu.

Je manželstvo normálne? V našej spoločnosti áno. Je to preto, že žijeme v spoločnosti ovplivnenej kresťanstvom, v ktorom má monogamické manželstvo určitý význam. Spoločnosť sa ale mení, kresťanstvo upadá, internet sa rozširuje, počet rozvodov narastá, počet manželstiev klesá, kapitalizmus rastie. Hypergamia sa preto dostáva do popredia.

Je manželstvo prirozdené? Rozhodne nie. Evolučne sme sa vyvynuli tak, že preferujeme hypergamiu pred monogamiou. Manželstvo je niečo čo si spoložnosť vytvorila. S rozširujúcim internetom, kapitalizmom, tinder, etc sa ľuďom dostáva viacej voľnosti tak preto viac a viac ľudí žije v hypergamii a nevieže sa do manželstva, resp. ak aj ide o manželstvo tak to nieje na celý život.

Skús zabudnúť na dogmy ktoré máš v hlave. Aký vidíš zmysel v manželstve? Buď si kresťan a berieš sa kvôli bohu alebo sa berieš kvôli štátu. Prvý prípad je ok ale nie každý je kresťan, v tom druhom ide práve o majetok a peniaze, ktoré tvrdíš, že by sa riešiť nemali, že by malo ísť čisto o lásku. Ja ale nechápem ako láska a manželstvo spolu súvisia. A v prípade rozvodu ide o majetok veľmi.

Na peniaze a majetok ide veľmi. Osobne poznám pár bielych ritierov, ktorý vstúpili do manželstva a potom ich žena začaka podvádzať a ešte ich obrala o majetok.

Nikto sa tu na nič nehrá, že manželstvo je moderné/nemoderné, ľudia iba s rozširujúcou slobodou a životnou úrovňou presadzujú to čo máme zakorenené inštinktne s prehistorických časov
thaguy
Dátum registrácie: 05.08.2018
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 05.08.2018

Mne príde manželstvo normálne, ty si ži ako chceš.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator

Okej, presne to píšem aj ja tebe. Lenže mne príde, že to berieš ako dogmu. Ani sám nevieš prečo sa berieš, iba preto, že je to "normálne". Neviem či tu práve hovoríš o manželstve s pohľadu kresťanstva alebo štátu. Fakt ale je, že monogamia v spoločnosti ubúda.
thaguy

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 05.08.2018

Oženil som sa preto lebo som to chcel, lebo som to tak cítil, lebo mi to príde normálne vyvrcholenie vzťahu. To že tebe to nepríde normálne mi je fakt jedno. Väčšinou manželstvo odmietajú tí, ktorí nemajú ani len frajerky. Ak by si žil v harmonickom vzťahu, možno by si uvažoval inak.
miroslav.kavcak
Moderator

Čo pre teba znamená, že niečo je normálne? Je to niečo čo je zaužívané v kresťanstvom ovplyvnenej spoločnosti?
thaguy

Príspevokod užívateľa John1003 » 05.08.2018

Ona se sem otázka manželství výborně hodí, protože se to na první pohled možná nezdá, ale náš koníček vyžaduje 100% toleranci ženy. Ať chceme nebo ne, ať vytváříme kompromisy nebo ne, pořád nám bude náš koníček silně diktovat do způsobu života. Stravu spousta z nás řeší do naprostého detailu, v posilce trávíme víc času než kdokoliv druhý s nějakým jiným koníčkem, často musíme přiškrtit sociální život, kamárady atd. a to nemluvím o náladách ovlivněné jinýma látkama.

Když to všechno sečtu, tak každý z nás, kdo to myslí se cvičením opravdu vážně, potřebuje partnerku s nervy ze železa a s koňskou dávkou tolerance. A v dnešní době je opravdu umění někoho takové najít.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 58 krát

Príspevokod užívateľa silný » 05.08.2018

presne tak, takže ak o dákej budete vedieť, nech ma kontaktuje :) ps. variť nemusí vedieť, to už som sa naučil :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 650 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 05.08.2018

Ona se sem otázka manželství výborně hodí, protože se to na první pohled možná nezdá, ale náš koníček vyžaduje 100% toleranci ženy. Ať chceme nebo ne, ať vytváříme kompromisy nebo ne, pořád nám bude náš koníček silně diktovat do způsobu života. Stravu spousta z nás řeší do naprostého detailu, v posilce trávíme víc času než kdokoliv druhý s nějakým jiným koníčkem, často musíme přiškrtit sociální život, kamárady atd. a to nemluvím o náladách ovlivněné jinýma látkama.

Když to všechno sečtu, tak každý z nás, kdo to myslí se cvičením opravdu vážně, potřebuje partnerku s nervy ze železa a s koňskou dávkou tolerance. A v dnešní době je opravdu umění někoho takové najít.
lenže každá minca má 2 strany a ženy si to uvedomujú. takýto chlap nebude tráviť celé večery s chlapmi v krčme. nezmizne na celú piatkovú noc a nevráti sa domov nadránom najebaný ako bomba s tým že bohvie kde a bohvie čo robil. nenadrbe pol výplaty v deň výplaty do automatu, nestrávi celý víkend vylepšovaním auta v garáži, alebo na rybačke/polovačke atď. lebo napísal si to ako keby necvičiaci chlapi sú úplní anjelíkovia čo ak nie sú v práci, tak trávia čas len so ženou a vo všetkom sa jej prispôsobia, ale realita je iná.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 64 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných