Manželstvo?

Re: Manželstvo?

Príspevokod užívateľa John1003 » 09.07.2018

U nás je to už jenom otázka času. Prakticky všechno děláme spolu a o všem víme. Proto se vždycky docela divím, když někdo řekne, že jeho žena neví o tak podstatný věci jako například sypání. Já když jsem o tom s přítelkyní poprvé mluvil, že to tam v blízké době pošlu, tak jediný na co se mě zeptala bylo: a to ti to jako budu píchat já jo? :D A ještě ten den navečer se mě zeptala, jestli to nemůže mít nějaký vliv na dítě. A to bylo všechno...

V tomhle mám celkem opačný názor. Myslím, že manželství je v dnešní uspěchaný době jedna z mála věcí, která se vyplatí a má svoje kouzlo a opodstatnění. Samozřejmě mám na mysli pár, který už má svoje odžitý a né někdo, kdo to bere jenom jako nástroj na uschování financí nebo pojistku aby mě borec neutekl od dítěte, to snad ani nemůže dopadnout dobře a příkladů znám spousty.

Taky naprosto chápu lidi, kteří se nikam neženou. Zrovna jsme se o tom na jedný akci bavili. Kdybych se teď měl se současnou přítelkyní rozejít, tak s hledáním bych si dal opravdu načas. Možná, že bych hodně dlouhou dobu nehledal vůbec. Když to vidím kolem sebe, opravdu není o co stát. Všude jenom rozchod po pár měsících nebo dokonce rozvod a hlavně všechno v hrozně zlým duchu až nenáviděným. Já když dneska někomu řeknu, že s bývalkama vycházím v pohodě, tak na mě koukaj jak na UFO nebo jestli jsem se náhodou nezbláznil? Opravdu se poslední dobou bojím zeptat prakticky koholiv, koho jsem třeba půl roku neviděl, jak žijí nebo něco podobnýho, protože na mě v polovině případů koukají jak na vraha, (protože už dva měsíce nejsou spolu apod).

Najít dneska ženu pro život a né na jednorázový zásun je opravdu umění a to víc bych si toho vážil.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 58 krát

Príspevokod užívateľa Backs » 16.07.2018

čím okrem náboženstva môže normálny moderný človek odôvodniť, že vstúpil do zväzku manželského :)
Lebo práve toto je prirodzené a normálne ? Rodina, manželstvo je o zodpovednosti. O tom, že vylezieš z pohodlia svojej detskej izby a začneš sa o seba starať. Potom sa rozhodneš založiť si rodinu so ženou ktorú ľúbiš, vezmeš si ju, dáš jej svoje priezvisko a aby bol tvoj rod zachovaný urobíte si potomstvo ktoré potom budete spolu vychovávať. Tým že ste zosobášení dávaš svojim deťom vzor toho čo je normálne, čo funguje.
Či podľa teba je manželstvo nemoderné ? čím ho chceš nahradiť a prečo vlastne ?
Mimo iného je to inštitút ktorý chráni tvoju manželku a tvoje deti. Je na neho naviazaný inštitút dedenia a v neposlednom rade inštitút sociálneho zabezpečenia - vdovský dôchodok.
jediny racionalny dovod co si uviedol je ten posledny odstavec. Riadit sa tym co je "normalne" je podla mna dost obmedzene. Kazdy ma svoj zivot, svoju predstavu, kazdy clovek je iny a nasledovat nieco len preto lebo to robia ostatni, patri sa to, spolocensky tlak a reci starych matiek a pod. je hlupe. Nevravim ze manzelstvo je zle a kebyze mam decko tak tiez idem do toho ale taketo rozmyslanie sa mi vobec nepaci. Svoje decko by som viedol k tomu aby malo vlastnu hlavu. Ked niekto zije podla ocakavania okolia tak je to dost zaostale.
Užívateľov profilový obrázok
Backs
Dátum registrácie: 06.09.2010
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 16.07.2018

Zaostalé je žiť tak ako sa mi ti páči, ako mi to vyhovuje ? Ja som sa neoženil lebo som musel ,ale preto lebo som to chcel. Manželstvo je prirodzený vývoj vzťahu ak sa majú dvaja ľudia radi.
Podľa mna je skôr smiešne hrať sa na to , že všetko čo bolo “ normálne “ doteraz je už nemoderne. Rodina je základná bunka spoločnosti , bola a vždy bude. Vy moderní ľudia si robte čo chcete, zite si ako chcete s kým chcete, je to vás názor, ale stále len a len názor ;).
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 226 krát

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 16.07.2018

Nemyslím, že Backs považuje vo svojom príspevku manželstvo za nemoderné či zaostalé. Akurát mi to pripadá tak, že len poukazuje na to, aby sa ľudia nevrhali do manželstva preto, lebo "sa to tak má a je to normálne" ale preto, lebo oni sami cítia, že tento krok je ten najlepší.

S tým ako človek, ktorý je alergický na reči o tom, kto a čo je normálne podľa nejakého samozvaného majiteľa patentu na rozum (napr.môj otec je presne taký, on vždy "vie" čo je normálne a správne, akurát si vo svojej malosti nedokáže uvedomiť, že nie všetci zmýšľame rovnako), súhlasím.
Dante Flyshit
Dátum registrácie: 22.12.2009
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 19.07.2018

Ak je to fakt realne o Saganovcoch tak akoze dobry trend...

11. november 2015 - veľkolepá svadba v Dolnom Kubíne
25. október 2017 - narodenie synčeka Marlona
18. júl 2018 - oficiálne oznámenie rozchodu

Myslim ze casty pribeh. Oproti nasej firme ma kancelariu rozvodova pravnicka, isty cas tam kazdy den stal nejaky par s detmi... velmi smutna realita.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

Príspevokod užívateľa bestial » 19.07.2018

Nemyslím, že Backs považuje vo svojom príspevku manželstvo za nemoderné či zaostalé. Akurát mi to pripadá tak, že len poukazuje na to, aby sa ľudia nevrhali do manželstva preto, lebo "sa to tak má a je to normálne" ale preto, lebo oni sami cítia, že tento krok je ten najlepší.

S tým ako človek, ktorý je alergický na reči o tom, kto a čo je normálne podľa nejakého samozvaného majiteľa patentu na rozum (napr.môj otec je presne taký, on vždy "vie" čo je normálne a správne, akurát si vo svojej malosti nedokáže uvedomiť, že nie všetci zmýšľame rovnako), súhlasím.
+1

Kazdy nech si zije najlepsie ako vie podla svojho vedomia a svedomia. Ale robit nieco lebo by sa to tak robit malo je najvecia jadro ludskej jebnutosti co existuje. Presne pre toto sme upalovali ludi co tvrdili ze zem neni placata :)

Osobne sa zenit nebudem lebo je mi proti srsti zdielany majetok a koucoval som tak hrozne moc fajn rozumnych chlapov s ktorymi zena neskutocne vyjebala po rozvode ze ma presla chut. Jedna vec je ked ta zenska podvedie, to je zle, druha vec je ked ta podvedie, vezme ti decko, polku baraku a milion korun :D (real story)
Už jen jedna další ampule
Ješte nás čeká sláva
Jednou nás to všechny zabije
No zatím to nakopává.

https://www.facebook.com/jan.michalov.trener
https://www.instagram.com/bestial_fitness/
bestial
Veteran
Dátum registrácie: 04.11.2006
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 19.07.2018

no takú piču by som si kludne odsedel
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 432 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 19.07.2018

Tak ked uz davate prihody. Otcovej koleygni syn dopadol tiez krasne. Manzelka chcela rodinny dom tak si kupili a prerobili stary, 2 tyzdne dozadu jej kupil auto, v piatok priniesla pripravene rozvodove papiere, a ak chce byt v kontakte s detmi, ma na nu napisat dom... ja len nechapem kde sa tolka zlost berie v tych ludoch a co uz to musi byt za bezcharakterneho cloveka ze to spravi takto potichu dopici.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

DanteUnchained

Príspevokod užívateľa Vinnie » 19.07.2018

nie som právnik, takže sa môžem mýliť, ale pokiaľ viem tak rozvod je dohoda dvoch strán, takže musia súhlasiť obe strany, takže v podstate ju môže s tým poslať dopiči. takisto aj v prípade rozvodu ak otec preukázateľne neubližoval deťom fyzicky či psychicky, tak mu musí byť umožnený kontakt s deťmi či sa to nejakej prašivej kunde páči alebo nie. či sa mýlim ?
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 432 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 20.07.2018

Samozřejmě.. že se nemýlíš. Kompletní zákaz se uděluje opravdu jen v těch extrémních případech, kdy je prokázáno milion věcí, kterých ses dopustil proti dítěti. Takže ani v některých přestupcích, který by byly nakonec prokázány, by tě v drtivé většině nečekal zákaz. Byl by si jenom omezen na zkrácenou dobu. Mě by spíš sralo, že si zvyklí na každodenní kontakt s dítětem a potom ho najednou vidíš pouze o víkendu.

Co už se ale málokde řekne je to, že z rozvodu v 90% odchází jako poražená matka. V každým filmu, vtipu nebo historce je oškubaný právě otec a matka si užívá, ale ve skutečnosti je to naprosto naopak. Muž má milion možností jak pokračovat, ale matka pokud už nemá někde připravenýho nabíječe je kompletně v čoudu. A ani tak nemá jistotu, že ten nabíječ jí za měsíc nekopne do zadku. Četl jsem na to hodně zajímavý článek, dyštak zkusím pohledat a v jedný talkshow právnička hovořila naprosto totéž. Že hlavně matce se snaží rozvod rozmlouvat.

To, že někdo kupuje po několika měsících vztahu manželce auto, přepisuje barák a další věci. Není chyba systému, ale retardace jedince.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 58 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 20.07.2018

Návrh na rozvod podáva jedna strana. O rozvode, teda jeho nevyhnutnosti rozhoduje súd.
Kazdopadne bezpodielové spoluvlastníctvo sa týka len veci nadobudnutých po svadbe, čiže ak niekto príde do manželstva s holým zadkom a nič sa počas manželstva spoločne nenadobudlo, s holým zadkom aj odijde.
Do bezpodielového spoluv. sa nezarataju ani veci pochádzajúce z dedenia a dary.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 226 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 20.07.2018

nie som právnik, takže sa môžem mýliť, ale pokiaľ viem tak rozvod je dohoda dvoch strán, takže musia súhlasiť obe strany, takže v podstate ju môže s tým poslať dopiči. takisto aj v prípade rozvodu ak otec preukázateľne neubližoval deťom fyzicky či psychicky, tak mu musí byť umožnený kontakt s deťmi či sa to nejakej prašivej kunde páči alebo nie. či sa mýlim ?
Hej jasne, chcel som len povedat, ze rozvodove papiere neprichystas za 2 hodiny a pochybujem ze zlom prisiel zo dna na den. A hlavne poza partnera vsetko obehas a hodis papiere na stol a ides sa vyhrazat ako mafian. neviem ako sa riesi situacia ak by sa odstahovala z republiky ci by stale mohol deti navstevovat ak by nevysla striedava opatera.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

DanteUnchained

Príspevokod užívateľa efraim » 20.07.2018

Keď sa jedná o opateru detí, bohužiaľ, muži vždy ťahajú za kratší koniec...
efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 92 krát
Bolo mu ďakované: 95 krát

Príspevokod užívateľa Pipik88 » 20.07.2018

Fuuuuha takuto pičisko mať doma tak si to tiez idem odsediet ešte jej kupil auto a povie mu nehaj mi dom inak neuvidíš deti tak klobuk dole ze sa udrzal a nejebol jej hned z fleku....
Pipik88
Dátum registrácie: 29.09.2016
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu ďakované: 5 krát

Príspevokod užívateľa Calvo1 » 21.07.2018

Pipik nedurdi sa :D Byť ženou tak sa ťa bojím :D
tanio skóry nie sprzedam!
Calvo1
Dátum registrácie: 14.11.2013