Manželstvo?

Manželstvo?

Príspevokod užívateľa silný » 05.07.2018

Vinnie tu už minule načrtol, že by tu mohlo byť trochu viac off topicu a nie len reči o veganoch a ktora značka nešlape... zhodou náhod som akurat tak listoval na ukmuscle (sypať tam nevedia ale offtopic témy majú zaujímavé :D ) a narazil som na niečo takéto...

Aký je váš názor na manželstvo? oplatí sa v dnešnej dobe ešte ženiť? má to dáke výhody? nie nejebe mi aj estro mám myslím v norme :) len ma to tak zaujíma, čím okrem náboženstva môže normálny moderný človek odôvodniť, že vstúpil do zväzku manželského :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 650 krát

Re: Manželstvo?

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 06.07.2018

čím okrem náboženstva môže normálny moderný človek odôvodniť, že vstúpil do zväzku manželského :)
Lebo práve toto je prirodzené a normálne ? Rodina, manželstvo je o zodpovednosti. O tom, že vylezieš z pohodlia svojej detskej izby a začneš sa o seba starať. Potom sa rozhodneš založiť si rodinu so ženou ktorú ľúbiš, vezmeš si ju, dáš jej svoje priezvisko a aby bol tvoj rod zachovaný urobíte si potomstvo ktoré potom budete spolu vychovávať. Tým že ste zosobášení dávaš svojim deťom vzor toho čo je normálne, čo funguje.
Či podľa teba je manželstvo nemoderné ? čím ho chceš nahradiť a prečo vlastne ?
Mimo iného je to inštitút ktorý chráni tvoju manželku a tvoje deti. Je na neho naviazaný inštitút dedenia a v neposlednom rade inštitút sociálneho zabezpečenia - vdovský dôchodok.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 06.07.2018

No ja dieťa už mám a čo sa týka manželstva, tak aj to príde (ale tento rok ešte nie) a nie zo sentimentálnych dôvodov, ale z racionálnych dôvodov a to presne tých, ktoré Miro spomenul v poslednom odstavci.

čo sa týka svadby tak ak si ju budeme platiť sami, tak to bude len malá oslava v rodinnom kruhu. ak sa rozhodnú napoly ju cvaknuť rodičia a svokrovci, tak to necháme na nich.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 64 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Príspevokod užívateľa silný » 06.07.2018

ja v tom vidím hlavne ďalšie záväzky navyše a neviem prečo ale ako prvé sa hneď pozerám na tú pesimistickejšiu stránku... rozvod -> majetok, súdy, bum... a hej vnímam manželstvo ako nemoderné, resp. prežitok... takto sa môžem hocikedy zbaliť a odísť, nič viac neriešiť (ak to už dospeje až do takého štádia)... :) v opačnom prípade je tu milión ďalších povinností, zákonov atď....
ale na druhej strane to, čo napísal Miro je pravda a nikdy som sa nad tým až takto nezamyslel... no asi som ešte nedozretý sebecký pičus... :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Príspevokod užívateľa rapsic » 06.07.2018

Pokial by sme nemali dieta ani my by sme nerozmyslali nad svadbou
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 522 krát

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 06.07.2018

Dobrá téma. Narovinu, v zime budem mať 24 rokov a neviem si predstaviť situáciu, že som v blízkej dobe ženatý a vychovávam dieťa. Nepochybne by som to zvládol, dokonca už mám aj víziu ako to robiť, akurát si neviem pripustiť tento scenár ak mi rozumieš.

Mali ste to tak aj Vy? Že ste do toho jednoducho spadli a bolo to tak, alebo ste sa triezvo rozhodli, že teraz chcem mať ženu a decko a šli ste za tým?

Manželstvo si myslím že je v dnešnej dobe skôr prežitok, aj keď sú tam ešte isté ekonomické a praktické výhody. Inak ľutujem ľudí, čo sa zbrklo rozhodli zle a potom sa to s nimi ťahá roky. Rozvody, alimenty či len utrpenie a zotrvačnosť v dávno nefunkčnom vzťahu.
Dante Flyshit
Dátum registrácie: 22.12.2009
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 06.07.2018

spadol som do toho, ani neviem ako :D
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 64 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Ja som mal všetko naplánované a aj keď to nechcem zakríknuť , môžem bohu ďakovať že som si našiel takú ženu ako mám. Pár rokov sme spolu chodili, pobehali sme trochu svet , potom sme sa zasnúbili. Vyskúšali sme si polocne bývanie. Potom sme sa vzali a kúpili si vlastný byt. Teraz “sme si urobili” toto a je nám fakt dobre.
D4289141-3EAB-4349-8BE4-7BBFD7626A49.jpeg
D4289141-3EAB-4349-8BE4-7BBFD7626A49.jpeg (95.94 KiB) 957 zobrazení
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa s0re » 06.07.2018

Pár rokov sme spolu chodili, pobehali sme trochu svet , potom sme sa zasnúbili. Vyskúšali sme si polocne bývanie. Potom sme sa vzali a kúpili si vlastný byt. Teraz “sme si urobili” toto a je nám fakt dobre.
Idealny scenar, mile babo. Nech je zdrave (:
Prosim nepiste mi SS, otazky smerujte do prislusnych tem. Vdaka
s0re
Dátum registrácie: 06.03.2011
Poďakoval: 55 krát
Bolo mu ďakované: 165 krát

Ďakujem. Asi aj preto sa na to tak pozitivne pozerám. Ale čokoľvek sa môže stať, ľudia sa citovo odcudzia a potom rozvedu. No takýchto rozvodov je rádovo menej ako keď sa niekto berie doslova z povinnosti ( dieta, tlak rodiny , partnera atd.). A ďakujem :)
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa s0re » 06.07.2018

Cokolvek sa moze stat, lenze dolezitym dodatkom je to ze NEMUSI..
Najlepsie je zit pritomnostou a zaroven si ju aj uzivat tak ako sa len da.
Prosim nepiste mi SS, otazky smerujte do prislusnych tem. Vdaka
s0re
Dátum registrácie: 06.03.2011
Poďakoval: 55 krát
Bolo mu ďakované: 165 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 07.07.2018

ja v tom vidím hlavne ďalšie záväzky navyše a neviem prečo ale ako prvé sa hneď pozerám na tú pesimistickejšiu stránku... rozvod -> majetok, súdy, bum... a hej vnímam manželstvo ako nemoderné, resp. prežitok... takto sa môžem hocikedy zbaliť a odísť, nič viac neriešiť (ak to už dospeje až do takého štádia)... :) v opačnom prípade je tu milión ďalších povinností, zákonov atď....
ale na druhej strane to, čo napísal Miro je pravda a nikdy som sa nad tým až takto nezamyslel... no asi som ešte nedozretý sebecký pičus... :)
Je strasne vela faktorov, ktore na toto vplyvaju, a vobec nemusis byt nedozrety sebecky picus ako pises. Mozno tvoji rodicia nemaju az taky dobry vztah a mas vnutornu obavu ze aj ten tvoj sa bude tak vyvijat skor ci neskor. Mozno mas rozvedenych rodicov a tam to je este tvrdsi dopad na vnimanie manzelstva.

Mozno si vo vztahu v ktory nemas uplnu doveru, mas strach ze ty budes destruktor vztahu prip. partnerka atd. Ja keby posudzujem ci chcem alebo nechcem manzelstvo podla blizkych ci kamaratov.. tak asi nechcem ked to mam nasledovne:

Mama s otcom to je kazdodenny boj. Jej sestra a jej muz su totalne protiklady, muz ma domov len na prespanie a vsade by chodil na tury aj s deckami ona by len doma sedela. Druha sestra tam je to taky mix, vie ze jej muz ked chyti slinu tak je vulgarne hovado za ktore sa moze hanbit, ale na druhej strane moze byt aj horsie, ani jeden nie je alkoholik ci nasilnik a vzdy im boli verni. Na okoli co postupne vyplavuje na povrch su dost drasticke manzelstva, hlavne u tych co sa kazdu nedelu prezentuju v kostole.

A najhorsie je ked si niekde s kamaratmi aj s ich manzelkami, a evidentne nemaju etiku v malicku a spravaju sa dost ehm "sedliacky", ten pohlad ked sa na teba kamaratova manzelka pozrie ze "kiez by sa ten moj trulo spraval ako ty" je totalne evidentny :D

A k mojej vizii manzelstva, ja som jednoznacne za i ked u mna je to daleka buducnost :) ,
ad1 ako pise Miro, v pripade hociakej tragedie ma partnerka aj s ratolestami hovno a nie pozostalosti ( i ked to sa da osetrit uz dnes myslim)
ad2 je to jedno z najvyssich gest ktore moze clovek partnerovi preukazat a dokaz ze to myslis uprimne vazne a akonahle by som zvazoval deti tak uz ako manzelia, aj keby to bolo len na mestskom urade s rodicmi a svokrovcami.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

Príspevokod užívateľa silný » 07.07.2018

Je strasne vela faktorov, ktore na toto vplyvaju, a vobec nemusis byt nedozrety sebecky picus ako pises. Mozno tvoji rodicia nemaju az taky dobry vztah a mas vnutornu obavu ze aj ten tvoj sa bude tak vyvijat skor ci neskor. Mozno mas rozvedenych rodicov a tam to je este tvrdsi dopad na vnimanie manzelstva.
tu si to trafil, hned na začiatok, naši sa rozvideli po 25 rokoch takže som mal možnosť zažiť na vlastnej koži spory, delenie majetku a aj celkom krušné obdobie vtedy, chvalabohu, ze som uz bol dospelí a nie malé decko...( a chvalabohu, ze som mal vela Trenbolonu v zásobe :) ) myslím, ze keby neboli manželia, celé by to prebehlo daleko lahšie...
silný

Príspevokod užívateľa homar » 07.07.2018

zaujímavá téma každopádne, tak ja už budem mať v októbri, čo je onedlho 3. výročie svadby, a nikdy by som nemenil... mne príde manželstvo ako potvrdenie nášho vzťahu, mne príde divné zas, keď je niekto vo vzťahu povedzme 5, 7 alebo 10 rokov, a nechce sa ženiť (hlavne keď má 30+), lebo však čo keby náhodou, mne to príde trošku ako nedozretosť a aj alibizmus, ale tak každý máme svoj názor, totálne súhlasím ale s tým príspevkom, čo napísal Miro hore... thumbs up
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 07.07.2018

tu si to trafil, hned na začiatok, naši sa rozvideli po 25 rokoch takže som mal možnosť zažiť na vlastnej koži spory, delenie majetku a aj celkom krušné obdobie vtedy, chvalabohu, ze som uz bol dospelí a nie malé decko...( a chvalabohu, ze som mal vela Trenbolonu v zásobe :) ) myslím, ze keby neboli manželia, celé by to prebehlo daleko lahšie...
pri pisani nasledovnych riadkov mi hral Steve Jablonsky, mozete si pustit nech to ma grady :D
https://www.youtube.com/watch?v=4H0JDomv8ac

aky krasny a uprimny 5000. príspevok :D "gratz".

Nemusis sa o seba bat silny, vzdy mas na vyber. Tiez som si mohol osvojit co som videl doma a vziat si to do zivota do vztahu s okolim, ale rozhodol som sa robit vsetko presne naopak, tak ako povazujem za spravne, vhodne a ocakavane. Nebudem zhadzovat manzelku medzi znamymi ako to robi moj otec, nebudem si robit posmesky z vlastnych deti a podryvat im sebavedomie ako moj otec, namiesto facky im podam pomocnu ruku. atd.

Kvoli tomu ze nejakym sposobom zili tvoji rodicia, neznamena ze si odsudeny dopadnut rovnako, nemusis tento furik stale tlacit pred sebou ;)

Rozvody su zlo, obzvlast s malymi detmi, a uz to bude bohuzial len horsie. Rozvodovost narasta, vztahy zacinaju byt plytke, vernost a oddanost vztahu sa vytraca. Mladi si pletu lasku s chemiou a myslia si ze ked odisla chemia nie je dovod drzat vztah "umelo", a to je velmi zla interpretacia... Vsetci sa zenu z karierou napriek tomu ze si spravili deti, na tie doma kaslu, potom to robi vonku blbosti (ten lepsi pripad), horsie je ked ide na stretko s dakym uchylom z pokecu...
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných